Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Dune HD TV-101 WiFi (mega kompaktowy player HD)

Rekomendowane odpowiedzi

testujemyyw0.gif

dunetv10103w.jpg

TEST: Odtwarzacz sieciowy Dune HD TV-101 WiFi

Wstęp

Nie dawno miałem okazję testować na forum najwyższy model z oferty Dune czyli Maxa a w między czasie dostałem jeszcze do małych testów wersję mini czyli TV-101 WiFi. Ponieważ jak się okazuje sprzęt ma bardzo zbliżoną funkcjonalność do swojego starszego brata dlatego też skupię się na ogólnych aspektach a przy okazji zaproszę do tamtego testu, którego nie będę powielał tutaj.

Budowa

Muszę przyznać, że jak zobaczyłem pudełko od nowego playera Dune, byłem mocno zaskoczony. Nie spodziewałem się, że urządzenie do HD, może być tak małe. Jakież było moje zdziwienie gdy po jego otwarciu okazało się, że odtwarzacz zajmuje połowę kartonu? SZOK. To chyba jedna z największych atrakcji tego mikro sprzętu! Jeszcze tak małego urządzenia z tak dużymi możliwościami nie miałem okazji widzieć. Zobaczcie sami:

img3017c.jpg

img3039ql.jpg

img3041wz.jpg

img3024h.jpg

img3036as.jpg

img3026um.jpg

img3027e.jpg

dunetv10104.jpg

dunetv10105.jpg

Złącza

Oczywiście ze względu na swoje gabaryty nie ma mowy o np. wbudowanym czytniku Blu-ray czy miejscu na dysk twardy. Jednak sprzęt został wyposażony w niezbędne złącza by wykorzystać jego wnętrzności od odpalania wszelkiej maści multimediów.

Od frontu mamy zatem złącze usb...

img3029f.jpg

A z tyłu złącze HDMI (1.3 niestety czyli brak 3D), Ethernet, antenowe do WiFi, zasilacz i AV Out.

img3030vr.jpg

img3031ox.jpg

Oczywiście przez to, że wszystko jest tak skumulowane, na naszej szafce może to wyglądać trochę dziwnie. Ale inne opcji przy takich rozmiarach nie ma....

img3083ks.jpg

Pilot

Pilot też jest mały ale dosyć poręczny. Ale oczywiście trudno tutaj mówić o jakimś wyjątkowym rozwiązaniu. Typowy klasyk. Ale materiały z jakich jest zrobiony mogą być &--#62; nie jest to tania tandeta. W miarę wygodnie operowało mi się nim podczas testowania Dune'a.

img3033o.jpg

Odpalamy

Odtwarzacz oparty jest na szybkim i wydajnym procesorze Sigma Designs SMP8670 (700MHz) gwarantujący bezproblemowe odtwarzanie plików wideo wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, BD ISO, DVD ISO). Aż trudno uwierzyć, że tak mała konstrukcja potrafi tak wiele... a to dopiero początek. Wedle specyfikacji:

  • Złącze HDMI (1.3), z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz) i obsługą trybu 24p.
  • Funkcja zaawansowanego skalowania (upscaling) proporcjonalnego i dowolnego, dla formatu DVD i innych materiałów wideo SD i HD.
  • Odtwarzanie wszelkich materiałów wideo, w tym HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), VC1, WMV, MKV.
  • Odtwarzanie obrazów ISO i kopii BDMV płyt BluRay z uproszczoną nawigacją (bez menu płyty)
  • Pełna obsługa formatów Audio HD: dekodowanie oraz tryb passthrough dla DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD
  • Obsługa polskich znaków w napisach do filmów, w formatach SRT, SUB, SSA, ASS, PGS itd, z plików zewnętrznych i wbudowanych w pliki MKV, M2TS, DVD/BD ISO itd .
  • Szybka obsługa plików graficznych JPG, BMP, GIF, PNG.
  • Dekodery audio dla FLAC, OGG, Monkey's Audio APE, ADIF, ADTS, AC3, DTS, DTS-MA, TrueHD i innych, obsługa trybów do 192Khz/24-bit włącznie.
  • Obsługa radia internetowego z plików PLS i M3U
  • Obsługa serwisów internetowych, odtwarzanie strumieni video i audio z internetu z możliwością nagrywania (dostępność opcji zależna od opcji lokalnych i dostawcy internetu, obsługa multicast UDP/RTP z funkcją nagrywania).
  • Obsługa zewnętrznego tunera DVBT (MPEG4) z funkcją nagrywania (dedykowany tuner sprzedawany jest osobno)
  • Oprogramowanie przygotowane do odtwarzania intrentowej telewizji IPTV
  • Złącze host USB 2.0 (na froncie) do podłączania zewnętrznych pamięci, dysków USB, czytników płyt.
  • Złącze sieci Ethernet (RJ45) 100MBit, wysokie transfery do 10MB/s.
  • Wbudowana karta WiFi standardu 802.11n z zewnętrzną anteną
  • Klient Samba, NFS i UPnP, pozwalający na odtwarzanie i kopiowanie wszelkich materiałów przez sieć lokalną.
  • Serwer Samba i FTP udostępniający do sieci nośniki pamięci podłączone przez USB
  • Dune Network Playback Accelerator zapewniający stałe i bardzo wysokie przepustowości połączeń sieciowych w ramach sieci 100Mbit (do 12MB/s)
  • Menadżer plików pozwalający na kopiowanie i przenoszenie plików, zmiany nazwy, sposobu porządkowania plików itd)
  • Opcja aktualizacji oprogramowania firmware przez internet

Główna menu wygląda identycznie jak w Dune HD Max czy Duo. Jest ok chociaż mogłoby być szybsze. Tak jak pisałem, wszystko jest właściwie identyczne w stosunku do Maxa więc odsyłam Was do jego testu: http://hdtvpolska.co...di-dune-hd-max/

Jest właściwie tylko jedna znacząca różnica jeżeli chodzi o pliki Blu-ray. Na tym małym odtwarzaczu nie da rady odtworzyć pełnej struktury filmu czyli razem z menu (tak jakbyśmy odpalili płytę). Jest opcja skrócona, która od razu przenosi Nas do pliku filmowego. W sumie to żaden problem a zazwyczaj będzie to udogodnienie bo wszystko szybciej się odpala. Ale jak ktoś chce wybierać dodatki itp to będzie problem. Może ręcznie wyszkiwać ich wśród różnych plików.

img3078j.jpg

img3079z.jpg

img3080qr.jpg

Podsumowanie

Jestem w szoku jak bardzo miniaturyzacja dotarła do segmentu odtwarzaczy sieciowych HD. Jak to możliwe, że tak mały player robi tak wiele? Okazuje się, że można. I nawet się mocno nie grzeje ^_^ Jeżeli chcecie mieć zabawkę, którą można włożyć "do kieszeni" to będzie to dobry wybór. Szkoda, że odtwarzacz nie radzi sobie z 3D bo wtedy to już by był prawie ideał. Oczywiście jak ktoś lubi mieć szufladę i dyski twarde w obudowie to wybór będzie musiał iść w inną stronę. Jedno złącze USB to też dość skromna propozycja (dysk, DVB-T, klawiatura... trzeba wybierać). Ale dzięki temu można było zaproponować dość atrakcyjną cenę jak za tak duże możliwości.

Dune HD TV-101 WiFi

ZA:

+ super kompaktowa obudowa - idealny w podróż itp.

+ 2 w 1 - Blu-ray 2D + doskonały odtwarzacz sieciowy HD

+ Czyta praktycznie wszystko jeżeli chodzi o pliki filmowe, muzyczne oraz zdjęcia

+ Odtwarzanie filmów BD (katalogi / ISO (z katalogów filmowych stream) / m2ts)

+ Dekodowanie na pokładzie dźwięku HD: Dolby TrueHD czy DTS HD HR/MA 7.1

+ Możliwość dokładania polskich napisów do plików m2ts (Blu-ray) w .srt

+ Bardzo czytelne i dobrze wykonane menu urządzenia

+ Sporo gadżetów dedykowanych do urządzanie jak klawiatura, DVB-T itd.

+ Wbudowane WiFi

+ Klient Samba, NFS i UPnP

PRZECIW:

- Brak wsparcia 3D z plików Blu-ray

- Potrafi być wolny

- Tylko jedno złącze USB

- Wolne przeglądanie zdjęć

- Nie do końca przemyślany układ niektórych złącz jak np. USB

- Nie zawsze szybka reakcja na pilota

Cena około 529 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny bubel, niestety.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś bubel sprzęcik superowy to maleństwo potrafi wiele a rozszerzyć jego porty bardzo łatwo a nawet kieszeń na dysk jest fajna do 101 " obudowa HDD Welland ME-752S "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sprzęcik, oczywiście nie ma wszystkiego ale to co może to maleństwo to zadowoli w 90% kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ... trochę wolny? Jak się ma prędkość albo inaczej odtwarzane bitrate'y w porównaniu do starszych braci np. Dune H1?

Co tam siedzi za procek?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł można to wyrwać w polskim necie bez problemu.

Zaczynam się zastanawiać.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym playerem. Dystrybutor wymienił mi na drugi egzemplarz i jest to samo.

Materiał, który bez problemu odtwarza się na Dune Smart H1 czy popcorn C-200 czyli pliki m2ts tutaj ma zaniki dźwięku. Czasowe. Oczywiście przy przesyłaniu dźwieku RAW w postaci DTSMA HD i DDTHD. Po przełączeniu na LPCM problem sie nie pojawia. Wersja firmware nie ma na to żadnego wpływu.

Osobiście stawiam na zwalony transmiter HDMI. Zła konstrukcja.

Macie jakieś pomysły?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potwierdzam ten odtwarzacz faktycznie nie odtwarza prawidlowo dzwieku dts-hd i DDTHD,co zwyczajnie uniemozliwia ogloadanie filmu,wiec jezeli ktos mysli o jego zakupie to zdecydowanie odradzam, pieniadze wyrzucone w bloto. Wersia firmware nie ma zadnego wplywu dlatego ze jeszcze nie wyszla zadna poprawka naprawiajaca ten BLAD! Producent zapewnie ze zostanie to zrobione przy najnowszym sofcie, tyle ze nie wiem ktory juz miesiac uplynal od tej zapowiedzi, stracilem rachube. Tak jak wczesniej pisalem zdecydowanie odradzam ten model!! Dune dal ciala po calosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odtwarzacz jest chyba jeszcze bardziej kompaktowy :) :

Firma HDI DUNE zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch miniaturowych odtwarzaczy sieciowych w wersji Connect oraz Connect 3D, które zmienią każdy telewizor w domowe centrum multimedialne. DUNE HD Connect podpinany jest przez złącze HDMI, a dzięki procesorowi Sigma Designs 8670/8671 oferuje funkcjonalność pełnowymiarowego odtwarzacza.

http://www.digi-tv.pl/odtwarzacze/78377-najmniejszy-odtwarzacz-multimedialny-na-swiecie

Zapowiadali to na IFA, ale o terminie premiery nadal cisza

15246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...