TEST: Projektor Sony VPL VW520 ES Ultra HD 4K Kino domowe
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Wyposażenie i Złącza
- Menu projektora
- Testy syntetyczne
- Instalacja projektora
- Jasność i głośność
- Jakość optyki
- Ustawienia obrazu
- Reprodukcja Obrazu
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Jednolitość obrazu
- UltraHD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Technologia 3D
- Granie na konsoli i PC
- Podsumowanie i ocena
Granie na konsoli i PC
|
Sony VW520 jest wymarzonym wręcz projektorem do grania. Jego input lag wynosi tylko 32,5 [msec]. To fenomenalny wynik świadczący o tym, że firma naprawdę podchodzi do zagadnienia poważnie. W najnowszym modelu, tak niski lag uzyskać można w każdym trybie obrazu. Wystarczy włączyć dedykowaną funkcję [input lag reduction] znajdującą się w zaawansowanych ustawieniach obrazu. Droga do niej, wymaga przejścia przez pewną część menu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć ją na jednym z trybów obrazu na który szybko będziemy wchodzić z poziomu pilota.
Bardzo niski Input Lag, jeden z najniższych wśród projektorów!
Urządzenie jest także w stanie reprodukować chromę w pełnej rozdzielczości (4:4:4/RGB). Robi to przy włączonej funkcji [input lag reduction]. Dzięki temu możemy uzyskać idealnie czytelne, drobne, kolorowe elementy przy podłączeniu do komputera. Czytelność jednak nie jest aż tak dobra jak się spodziewałem i zastanawiam się, czy jest to kwestia konieczności przeskalowania sygnału, czy jednak chroma ma pewne ograniczenia rozdzielczości. Tak czy inaczej przy konsolach, czy odtwarzaczach nie ma to znaczenia, bowiem w treściach wideo chroma zawsze ma zdegradowaną rozdzielczość. Nie ma więc znaczenia czy projektor będzie w stanie ją przepuścić w pełnej rozdzielczości, czy nie.
Chroma 4:4:4 / RGB jest obsługiwana. Dzięki temu drobne kolorowe czcionki mają idealną ostrość.
Pozwoliliśmy sobie razem z Gmerem (zapalony gracz a raczej maniak grafiki w najwyższych detalach) przetestować moc tego projektora na naszych redakcyjnych zabawkach i znowu dodać trochę subiektywnych odczuć. W tym przypadku wspierają nas takie firmy jak ASUS, Intel, HyperX a całość składa i serwisuje się w firmie HyperCube Stacje Graficzne.
Gry dostarcza nam m.in Eletronics Arts Polska a chyba nie muszę pisać, jaki tytuł miał właśnie swoją premierę. Oczywiście mowa o Star Wars: Battlefront. Gry z naszego PC w rozdzielczości 4K prezentują się po prostu powalająco. To rzeczywiście jest nowa jakość i jeżeli tylko macie możliwość kupienia tego projektora to nie możecie zapomnieć o wykorzystaniu go jako perfekcyjnego wyświetlacza 4K z PC. Obraz na 120″ z odległości 3-4m jest dużo bardziwj wyraźniejszy od Full HD. Co ciekawe, można podejść do ekranu np. na odległość 1m a obraz nadal będzie bardzo szczegółowy. Trudno to opisać słowami. Żaden, powtarzam żaden telewizor nawet dużych rozmiarów nie odda tego jak wygląda natywny obraz 4K na ponad 120 calach.
(590)