TEST: LCD LED Sony KDL-42W705B, Sony KDL-32W705B, Sony KDL-50W705B, W705B, W706B, W705, W706,

TEST: LCD LED Sony KDL-42W705B, Sony KDL-32W705B, Sony KDL-50W705B, W705B, W706B, W705, W706,

5.61K
0

Bottom Line
Sony KDL-42W705B (W705B / W706B) to bardzo ciekawa propozycja dla największego segmentu rynku – jest niedrogi, a posiada prawie wszystko co porządny telewizor powinien mieć: wysoki kontrast, niezłe (w swojej klasie) kąty widzenia, przyzwoite odwzorowanie barw i dużo multimedialnych dodatków. 
 

Słowem wstępu

Sony KDL-42W705B (W705 / W706) to reprezentant nowo wprowadzonej serii. Z założenia ma ona plasować się pomiędzy budżetową W6, a “wyższą” W8. Produkt ma lepiej wypełniać segment, w którym pozostała niewielka luka w zeszłym roku – ekran, który obrazem czerpie sporo z high-endu, posiadając przy tym wzbogacone funkcje multimedialne – np. możliwość współpracy z dotykowym pilotem, który trzeba jednak dokupić osobno. Skoro już mowa o obrazie, nadmienić trzeba, że telewizor posiada funkcje obróbki obrazu znane pod nazwą X-Reality Pro. Jaka z tego korzyść powiemy dalej w teście. Jest też Motionflow w wersji “XR200” (50 calowa wersja ma “XR400”). Funkcja ta odpowiada za płynne i ostre odwzorowanie ruchu. Nadmieniam jednak, że w zeszłym roku producenci zmienili nazewnictwo swoich procesorów ruchu, popularnie rozpoznawanych pod “hercami”. Z zastosowanego systemu Motionflow można wnioskować, że testowany telewizor podchodzi pod etykietę “200Hz”. Jakie są jednak rzeczywiste korzyści z tego…? Nie będę na razie zdradzał  ;)
 
Ekran posiada matrycę Full HD, co nie jest żadnym zaskoczeniem na tym pułapie cenowym. Trzeba też zaznaczyć, że stosowanie na siłę matryc 4K nie jest najlepszym rozwiązaniem i w pełni popieram producenta montującego lepszej jakości ekran Full HD, przy takim rozmiarze ekranu. By optymalnie wykorzystać rozdzielczość HD musielibyśmy oglądać w odległości maks 2 metry od ekranu (50 calowego). 4K ma sens dopiero poniżej tego dystansu, więc dla telewizora 50″ jest raczej zbędne (a tym bardziej 42″). Miłośnicy 4K powinni rozejrzeć się za ekranami większymi, a takie Sony ma w wyższych seriach  :)
 
Na koniec wspomnę jeszcze o niedocenianej zalecie ubiegłorocznych telewizorów – mowa o Input Lagu, który w modelach 2013 był rekordowo niski. Oznaczało to niezwykle krótkie opóźnienie między akcją na padzie od konsoli, a reakcją obrazu na ekranie. Możemy tylko domyślać, się, że producent dokonał ogromnego postępu pod tym względem w związku z debiutem konsoli PlayStation 4. Czy udało się podtrzymać tą, niekwestionowaną zaletę? Nie trzymam dłużej w niepewności, przejdźmy do testu…
 

(5612)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

32
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x