Skocz do zawartości
kslawin

HBO HD w C+??? Już jest HBO HD TEST!

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo zakończonych przetasowań na transponderach dalej na kanale 31 jest HBO HD (tylko fonia) a na 34 kanale HBO HD test z normalna transmisja... oby zwiastowało to pojawienie się którego z nowych kanałów HBO których testy przewidziane sa na AMOSIE... HBO podpisało z operatorem AMOSA długo terminowy kontrakt na przekaz nowych kanałów dla europy środkowej i wschodniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dydymus' post='119473' date='20.09.2008, 11:57 ']Mimo zakończonych przetasowań na transponderach dalej na kanale 31 jest HBO HD (tylko fonia) a na 34 kanale HBO HD test z normalna transmisja... oby zwiastowało to pojawienie się którego z nowych kanałów HBO których testy przewidziane sa na AMOSIE... HBO podpisało z operatorem AMOSA długo terminowy kontrakt na przekaz nowych kanałów dla europy środkowej i wschodniej...[/quote]

Witam,
u mnie HBO HD na 31 i 34 z fonią i obrazem :) bez problemów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='siwy25' post='119510' date='20.09.2008, 17:49 ']Witam,
u mnie HBO HD na 31 i 34 z fonią i obrazem :( bez problemów![/quote]
Na Philipsie HD jest tylko fonia, a na PVR jest całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest gdzieś program na HBO HD , gdzie jest podane czy film jest w HD i Dolby Digital 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kriss33' post='119589' date='21.09.2008, 11:56 ']czy jest gdzieś program na HBO HD , gdzie jest podane czy film jest w HD i Dolby Digital 5.1 ?[/quote]

Dziś jeszcze w HD:
18.15 AUTA
03.40 BYLE ZALICZYĆ

Jutro:
06.00 ŚWIĄTECZNY WIĘZIEŃ
07.25 ARYTMETYKA UCZUĆ

Pojutrze:
00.30 DIUKOWIE HAZARDU

więcej nie chce mi się pisać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś potrafi wyjaśnić mi następujące sprawy:
1) Dlaczego jakość filmów na kanale HBO HD jest czasami tak beznadziejna (Jakość kasety VHS. Filmy nadawane na Canal Film HD i skalowane potrafią wyglądać całkiem przyzwoicie)?
2) Dlaczego na tym kanale nie ma EPG (na Polsatowskim HBO HD jest EPG)?
3) Co powoduję że czasami bardzo często pojawia się "pikseloza", zacięcia w nadawaniu tego programu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kazek_krk' post='125929' date='14.10.2008, 22:07 ']Czy ktoś potrafi wyjaśnić mi następujące sprawy:
1) Dlaczego jakość filmów na kanale HBO HD jest czasami tak beznadziejna (Jakość kasety VHS. Filmy nadawane na Canal Film HD i skalowane potrafią wyglądać całkiem przyzwoicie)?
2) Dlaczego na tym kanale nie ma EPG (na Polsatowskim HBO HD jest EPG)?
3) Co powoduję że czasami bardzo często pojawia się "pikseloza", zacięcia w nadawaniu tego programu ?[/quote]

...z góry przepraszam jeśli coś żle zrozumiałem i nie piszę na temat:
1)mam c+,ale z tego co mówią znajomi którzy mają n i PC to z jakośćią filmów(lepsze i gorsze) jest podobnie.
2)mam tuner Philips PVR HD i na HBO HD EPG(chodzi o przeglądanie innych programów:data,tytuł,opis,czas,itd) działa!
3)co do ,,pikselozy'',zacięć to zdarzają się ale naprawdę sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy na HBO HD jest możliwość wyboru wersji z napisami ?
2. na stronie HBO jest program TV , ale nie ma informacji że film jest nadawany z dźwiękiem DD5.1 oraz że jest w prawdziwym HD / mówię o kanale HBO
HD / . Gdzie można te informacje znaleźć ? Edytowane przez jaceks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo HBO HD w lepszej jakości .
Satkurier.pl podaje :

HBO Polska zapowiada wyraźną poprawę jakości swoich kanałów, a szczególnie kanału w wysokiej rozdzielczości - HBO HD. Dla transmisji dosyłowej do Polski z Budapesztu z satelity Amos - 4W zwiększony zostanie tzw. bitrate video dla HBO HD z dotychczasowych 10Mb/s do 15Mb/s. Czy odczują to widzowie satelitarnych platform Cyfrowy Polsat, Cyfra+ i n, to zależy od emisji z 13E.


Od dawna polscy widzowie skarżyli się na słabą jakość obrazu kanałów HBO, a szczególnie dotyczyło to HBO Comedy oraz HBO HD. Ten ostatni kanał był też nadawany z różną jakością dla Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu z 12,265GHz, pol.V (ledwo 4Mb/s), a inaczej (lepiej) na transponderze n - 11,258GHz, pol. H (średnio 7,31Mb/s!).

Na wyraźnym skoku jakości kanałów HBO zyskają najpierw kablówki cyfrowe, które mogą od razu podać abonentom sygnał, jaki otrzymają z dosyłu z satelity Amos. Jeszcze lepsza jakość będzie po tym, gdy HBO będzie miała do dyspozycji link optyczny z Budapesztu do Warszawy. Wtedy polscy operatorzy satelitarni i kablowi będą mogli korzystać z sygnału źródłowego praktycznie bez strat. Pytanie kto poda najlepszy sygnał z satelity Hot Bird - 13E, bo tam brakuje miejsca na transponderach, przynajmniej do czasu umieszczenia na orbicie nowego satelity Hot Bird 9 (plan przewiduje, że przed Bożym Narodzeniem ma pracować).

Poprawa sygnału HBO może nastąpić już na początku listopada, ale przyszły rok to zapowiedź zdecydowanie lepszej jakości kanałów HBO.

HBO przygotowuje się do rebrandingu swoich kanałów, ale na pewno nie nastąpi to w tym roku.

[b]Ciekawe czy nam dostanie się coś z tego polepszenia jakości[/b] :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='127915' date='27.10.2008, 11:17 ']Już niedługo HBO HD w lepszej jakości .
Satkurier.pl podaje :

HBO Polska zapowiada wyraźną poprawę jakości swoich kanałów, a szczególnie kanału w wysokiej rozdzielczości - HBO HD. Dla transmisji dosyłowej do Polski z Budapesztu z satelity Amos - 4W zwiększony zostanie tzw. bitrate video dla HBO HD z dotychczasowych 10Mb/s do 15Mb/s. Czy odczują to widzowie satelitarnych platform Cyfrowy Polsat, Cyfra+ i n, to zależy od emisji z 13E.


Od dawna polscy widzowie skarżyli się na słabą jakość obrazu kanałów HBO, a szczególnie dotyczyło to HBO Comedy oraz HBO HD. Ten ostatni kanał był też nadawany z różną jakością dla Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu z 12,265GHz, pol.V (ledwo 4Mb/s), a inaczej (lepiej) na transponderze n - 11,258GHz, pol. H (średnio 7,31Mb/s!).

Na wyraźnym skoku jakości kanałów HBO zyskają najpierw kablówki cyfrowe, które mogą od razu podać abonentom sygnał, jaki otrzymają z dosyłu z satelity Amos. Jeszcze lepsza jakość będzie po tym, gdy HBO będzie miała do dyspozycji link optyczny z Budapesztu do Warszawy. Wtedy polscy operatorzy satelitarni i kablowi będą mogli korzystać z sygnału źródłowego praktycznie bez strat. Pytanie kto poda najlepszy sygnał z satelity Hot Bird - 13E, bo tam brakuje miejsca na transponderach, przynajmniej do czasu umieszczenia na orbicie nowego satelity Hot Bird 9 (plan przewiduje, że przed Bożym Narodzeniem ma pracować).

Poprawa sygnału HBO może nastąpić już na początku listopada, ale przyszły rok to zapowiedź zdecydowanie lepszej jakości kanałów HBO.

HBO przygotowuje się do rebrandingu swoich kanałów, ale na pewno nie nastąpi to w tym roku.

[b]Ciekawe czy nam dostanie się coś z tego polepszenia jakości[/b] :unsure:[/quote]

Nie zartuj... Skoro teraz nadaja 10 a my dostajemy 7 to dlaczego mamy dostawac wiecej pozniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że w końcu może będzie lepiej, bo teraz kanały w SD nie nadają się do oglądania jakość jak w VHS a i kanał HD jest taki sobie. Powinni przynajmniej nadawać jak na Canal Film. Jak nic nie zmienią to mają jednego abonenta mniej w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='127915' date='27.10.2008, 11:17 ']Już niedługo HBO HD w lepszej jakości .
Satkurier.pl podaje :

HBO Polska zapowiada wyraźną poprawę jakości swoich kanałów, a szczególnie kanału w wysokiej rozdzielczości - HBO HD. Dla transmisji dosyłowej do Polski z Budapesztu z satelity Amos - 4W zwiększony zostanie tzw. bitrate video dla HBO HD z dotychczasowych 10Mb/s do 15Mb/s. Czy odczują to widzowie satelitarnych platform Cyfrowy Polsat, Cyfra+ i n, to zależy od emisji z 13E.


Od dawna polscy widzowie skarżyli się na słabą jakość obrazu kanałów HBO, a szczególnie dotyczyło to HBO Comedy oraz HBO HD. Ten ostatni kanał był też nadawany z różną jakością dla Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu z 12,265GHz, pol.V (ledwo 4Mb/s), a inaczej (lepiej) na transponderze n - 11,258GHz, pol. H (średnio 7,31Mb/s!).

Na wyraźnym skoku jakości kanałów HBO zyskają najpierw kablówki cyfrowe, które mogą od razu podać abonentom sygnał, jaki otrzymają z dosyłu z satelity Amos. Jeszcze lepsza jakość będzie po tym, gdy HBO będzie miała do dyspozycji link optyczny z Budapesztu do Warszawy. Wtedy polscy operatorzy satelitarni i kablowi będą mogli korzystać z sygnału źródłowego praktycznie bez strat. Pytanie kto poda najlepszy sygnał z satelity Hot Bird - 13E, bo tam brakuje miejsca na transponderach, przynajmniej do czasu umieszczenia na orbicie nowego satelity Hot Bird 9 (plan przewiduje, że przed Bożym Narodzeniem ma pracować).

Poprawa sygnału HBO może nastąpić już na początku listopada, ale przyszły rok to zapowiedź zdecydowanie lepszej jakości kanałów HBO.

HBO przygotowuje się do rebrandingu swoich kanałów, ale na pewno nie nastąpi to w tym roku.

[b]Ciekawe czy nam dostanie się coś z tego polepszenia jakości[/b] :)[/quote]
[b][/b]Z tego polepszenia jakości to nam się dostanie...ale chyba znów po kieszeni :rolleyes:
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]I jak Panowie z tym HBO HD...........Polepszyło sie albo nie????

Bo dzwonil do mnie dzisiaj facet z Cyfry i proponował promocje.....przez 9 miesciecy caly pakiet za 84zł.........z kanalami HD :)

Prosze fachmanów o Radę........z góry wielkie Dzieki ;) [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą chwilę nie widzę żadnej różnicy. A jakość to się pewnie poprawi ale w dosyle z AMOSA a niekoniecznie w platformach. One muszą na ta jakość mieć jeszcze gdzieś miejsce na transponderach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzis chyba, na stronie hbo.pl jest już zaznaczane który film czy program jest nadawany w HD. Rozrywkowy HBO Na stojaka - też będzie w hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy będzie link optyczny z Budapesztu do Warszawy dla HBO, bo jakość jest taka sobie, a już trochę to trwa jak ogłosili tą wiadomość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie na HBO film "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" film był z polskim dubbing ale niestety dźwięk na kanale HBO HD dla wersji polskiej był nadawany w AC3 2/0.0 a w wersji angielskiej był nadawany w AC3 3/2.1.

Na zwykłym HBO był nadawany w PCM.

Na stronie: http://www.hbo.pl/ContactUs.aspx znalazłem taki oto tekst:

"Co to jest HBO HD?

HBO HD to największe hity filmowe prezentowane w rozdzielczości High Definition. To rewelacyjne, żywe kolory, a także najwyższa jakość obrazu i dźwięku. Program kanału HBO HD jest identyczny jak głównego kanału HBO tyle tylko, że obraz jest zakodowany w rozdzielczości High Definition. Dźwięk w wersji polskiej i angielskiej będzie nadawany w Dolby Digital."

Na stronie http://www.hbo.pl/TitleDetail.aspx?ScheduleId=4008572 piszą że film jest nadawany w Dolby Digital coś to polskie DD jest nie pełne żeby usłyszeć sub woofer to muszę ustawić Sorround na OFF czy to normalne dla tego kanału (HBO HD).

Na kanał HBO HD test kiedyś leciało to samo co na HBO HD z tą tylko różnicą że dźwięk był w PCM, ale od jakiegoś czasu na tym kanale jest głucho i ciemno tylko komunikacik BRAK SYGNAŁU, SPRAWDŹ ANTENĘ czyżby zakończyli testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No chyba zakonczyli, a HBO HD jest w "wybornej jakosci" by CP :(

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś czytałem wypowiedź człowieka z HBO, że planują znaczącą poprawę jakości nadawanych programów. Miał być inaczej rozwiązany dosył sygnału z centrali czy coś takiego? Miało być super.

Ale chyba nadal nie jest :)

W każdym razie do jakości C+Film HD sporo im brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na HBO HD film "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" jestem pozytywnie zaskoczony jakością (Samsung LE46A656 ,Humax icord).Dwa miesiące temu wysłałem meila z zapytaniem do HBO o napisy niestety nie odpowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polsat przegina po prostu jak mozna vbr ustawiać od 2,4Mb/s do 7,5 max. Nie wiem czy to byl dobry pomysł na dostawcę sygnału. Już nka daje lepszy sygnał. HBO powinni sami zorganizować dosył na HB dla wszystkich platform ale cóż kasa... a z amosa dosył idzie ok 15Mb/s.

Edytowane przez ZNN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam HBO HD przez kablówkę / Vectra/ i jakość jest b.dobra .

Na poziomie Canal+HD.

Tylko brakuje mi wyboru wersji z napisami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...