Skocz do zawartości
Chilid

Co daje 100 Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich myślę już od 2 tygodni jaki LCD kupić głównie do konsoli i co chwile dowiaduję się coś nowego ze nie HD redy tylko Full Hd a teraz jeszcze doszło to 100Mhz. Firmę już wybrałem będzie to Samsung i 37 lub 40 cali to takie mają full HD. A o to modele [url="http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/397814/SAMSUNG-LE37M87BDX-XEU"]http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/3...-LE37M87BDX-XEU[/url]
[url="http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/389587/SAMSUNG-LE40M87BDX-XEU"]http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/3...-LE40M87BDX-XEU[/url]
[url="http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/419486/SAMSUNG-LE40F86BDX"]http://www.comet.co.uk/shopcomet/product/4...SUNG-LE40F86BDX[/url] Edytowane przez Chilid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cyt. a teraz jeszcze doszło to 100Mhz
Co Ci ono da? No cóż to nic innego jak zwiększona iloś klatek na jedną sekwencję powodująca iż obraz dynamiczny staje się bardziej płynny. Tym samym zamiast np 50-60 obrazków składających się na jeden ruch będziesz ich miał 100. Dzięki temu wzrok również mniej się męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='WojSzysz' post='99796' date='03.05.2008, 14:12 ']Co Ci ono da? No cóż to nic innego jak zwiększona iloś klatek na jedną sekwencję powodująca iż obraz dynamiczny staje się bardziej płynny. Tym samym zamiast np 50-60 obrazków składających się na jeden ruch będziesz ich miał 100.[/quote]
A taki zupełnie jesteś pewny że matryce LCD odświeżają się 100 razy na sekundę?

[quote name='WojSzysz' post='99796' date='03.05.2008, 14:12 ']Dzięki temu wzrok również mniej się męczy.[/quote]
E tam, przy CRT to tak, ale przy LCD/PDP to bardziej efekt estetyczny (płynniejszy ruch) niż wpływający na zmęczenie oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Chilid' post='92807' date='23.03.2008, 22:15 ']jeszcze doszło to 100Mhz.[/quote]


[quote name='WojSzysz' post='99796' date='03.05.2008, 14:12 ']cyt. a teraz jeszcze doszło to 100Mhz[/quote]

moc z wami chlopaki jeden bzdury pisze drugi to kopiuje.
Jak narazie taka technologia nam nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak to jest w końcu z tym 100hz ? Czy jest to istotny i przydatny dodatek, czy tylko zwykły bajer ?
[b]maxiuca[/b] poddaje w wątpliwość to czy LCD odświeżają się 100 razy na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='whiteghost' post='100905' date='10.05.2008, 19:00 ']Czyli jak to jest w końcu z tym 100hz ? Czy jest to istotny i przydatny dodatek, czy tylko zwykły bajer ?
[b]maxiuca[/b] poddaje w wątpliwość to czy LCD odświeżają się 100 razy na sekundę.[/quote]
Bo moim zdaniem sie nie odświeżają bo to byłoby kompletnie bez sensu. A żaden układ nie robi konwersji 50i->100p czy 50p->100p.
Z 50i telewizor robi 50p a 50p zostaje 50p.
A nawet jeżeli coś takiego jak prawdziwe 100 Hz powstanie to zamiana 50p na 100p jest dla mnie idiotyzmem i przegięciem. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety fizjologia oka i ucha chcą inaczej niż teoria i tech parametry.

- w audio; systemy przetwarzające dźwięki duzo ponad 16 kHz ( np. do 50 kHz ) są dla ucha o niebo lepiej brzmiące.
Fizjolog twierdzi, że ludzki narząd słuchu powyżej 16kHz nie odbiera.

- video; systemy 100 - 120 Hz to dla mnie efekt zastosowania sprawniejszych obliczeniowo procesorów AV.
Jest jakaś "cholera" polegająca na tym, że stare ( sprzed roku) matryce Sharpa odtwarzają dziś (w nowych modelach) obraz lepiej niż poddane nowym obwodą sterującym.
Małe żuczki na dole ( konsumeńci) prawdy nie uświadczą.

[b]Kilka firm zapowiedziało już [u]całkowite[/u] wyeliminowanie juddera i smużenia w ekranach ciekłokrystalicznych LCD.[/b]Teoria mówi, że to nie może mieć miejsca.
Ale widać jest inaczej.

100/120 Hz - gwarancja nowszej, efektywniejszej/sprawniejszej elektroniki w TV.

Nadchodzi PHILIPS z modelem 52PF9703H.
Na jesieni zaś czeka nas kolejna mini-rewolucja: LCD z procesorem CELL (IBM/SONY/TOSHIBA) !!!
W tym czasie być może nawet plazmy poradzą sobie z jasnością i bielą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='100908' date='10.05.2008, 19:30 ']100/120 Hz - gwarancja nowszej, efektywniejszej/sprawniejszej elektroniki w TV.[/quote]
Jak zwykle wszystko fajnie, ale pytanie czy matryce LCD w telewizorach 100/120 Hz są odświeżane częstotliwością 100/120 Hz pozostaje.
Moim zdaniem nie. Ale tak jak piszesz z roku na rok elektronika (procesory obrazu) jest sprawniejsza i w efekcie potrafi z tych 50 półobrazów na sekundę wyciągnąć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wg. mnie nie jest "odświerzanie" tematem w topowych LCD jak i PDP.
Czekam na Philipsy nowe sreii 9700.
Później na Sharpy: sierpień 2008 - pewnie US,
a póżniej na:
odpowiedź TOSHIBY z CELL na pokładzie [wrzesień 2008 US].
I tak odnotujemy poprawę tech na konie 2008.
itd. itd. itd. ..................

Na marginesie:
nie może kosztować karta graficzna do PC drożej niż całe SONY PS3.
Ja zapłaciłem za ATI 1950 PRO 1800 zł AGP.
Niedawno.
Dziś limit dla odjazdowych kart graf stanowić będzie cena LOW END dla PS3 tj.: 1199 zł za PS3 (40 GB) w MM widziałem.
Co Wy na to ? Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='100917' date='10.05.2008, 19:50 ']Na marginesie:
nie może kosztować karta graficzna do PC drożej niż całe SONY PS3.
Ja zapłaciłem za ATI 1950 PRO 1800 zł AGP.
Niedawno.
Dziś limit dla odjazdowych kart graf stanowić będzie cena LOW END dla PS3 tj.: 1199 zł za PS3 (40 GB) w MM widziałem.
Co Wy na to ?[/quote]

Zdzwisz się :lol:
Ludzie kupują "nowości" które obiecują coś więcej. Nie jest istotne że ta nowość kosztująca np. 1999 zł za 3 miesiące będzie kosztawać 999 zł. A za pół roku 499 zł.
Kupują bo lubią, bo chcą mieć coś czego nie mają inni. Grafikę która w jakiejść topowej grze wyciągnie 60 klatek a nie 55 jak inne (nie topowe już) karty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan w sklepie wyjaśnił mi dokładnie o co chodzi z tymi 100hz. Dla przykładu podam model Samsunga a656 i jego 100hz i tu uwaga na dole pod tymi 100hz napisane jest motion plus, które wyjaśnia wszystko.
Oznacza, to ( będę tłumaczył tak jak mi to Pan w sklepie mówił ), że wyobraźmy sobie kopniętą piłkę, piłka ta sobie leci i z każdą sekundą dodatkowo dodawana jest jedna klatka więcej. Oko ludzkie tak na prawdę tego nie widzi. Podobno jest to marketingowy bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Avans, czy to coś zmienia ?

Czytałem sporo i ludzie narzekają trochę na ten tryb, który często ustawiają na "low", bo w innym wypadku występują komplikacje w oglądaniu TV. Edytowane przez hazard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hazard' post='129505' date='05.11.2008, 20:28 ']Pan w sklepie wyjaśnił mi dokładnie o co chodzi z tymi 100hz. Dla przykładu podam model Samsunga a656 i jego 100hz i tu uwaga na dole pod tymi 100hz napisane jest motion plus, które wyjaśnia wszystko.
Oznacza, to ( będę tłumaczył tak jak mi to Pan w sklepie mówił ), że wyobraźmy sobie kopniętą piłkę, piłka ta sobie leci i z każdą sekundą dodatkowo dodawana jest jedna klatka więcej. Oko ludzkie tak na prawdę tego nie widzi. Podobno jest to marketingowy bajer.[/quote]

......Znaczy po 50 sekundach mamy gratisową sekundę, czyli kolejne 50 klatek przy przekazie 50Hz. Wot śliczna definicja :D.


Matko jedyna, ręce opadają normalnie. Ale co się dziwić jeśli w sklepach takie "fachowe" opinie się słyszy. Chociaż ta opinia i tak stosunkowo mało mąci wodę, bo jest chociaż pobieżnie zgodna z prawdą, znaczy ktoś gdzieś coś usłyszał....

Aczkolwiek jak przeczytałem cały ten wątek "100 hercowy" to włosy dęba stają, a kolega Hazard dorzucił tylko gwóźdź do trumny.

Jak sobie takie cuda poczytam to widzę, że cała moja robota to taka mocno syzyfowa i jak zawracanie kijem Wisły.

No dobra, czas się wziąć do roboty. Przymierzam się do tego już od jakiegoś czasu, żeby to jakoś usystematyzować w wątku poradnikowym dotyczącym telewizorów. Żeby wszystko było w jednym miejscu i napisane w sposób w miarę przystępny, jak to jest z tymi kontrastami, milisekundami, hercami, kątami i tak dalej.

Ale to kolega Hazard otrzyma zaszczytny tytuł tego kto mi ostatecznie dał kopniaka na rozpęd ;)

Cuda Panie Cuda normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hazard' post='129518' date='05.11.2008, 21:36 ']Avans, czy to coś zmienia ?

Czytałem sporo i ludzie narzekają trochę na ten tryb, który często ustawiają na "low", bo w innym wypadku występują komplikacje w oglądaniu TV.[/quote]


... Ludzie narzekają na ten tryb bo procesor ma ograniczoną moc obliczeniową, do tego algorytm wyznaczający klatkę interpolowaną nie jest doskonały.

Oznacza to, że detekcja ruchu potrafi ostro "ześwirować" przy skomplikowanym kadrze. Wystarczy ukośny najazd kamery na pionowe sztachety płotu i zamiast płotu mamy sieczkę na ekranie. Nie dziwota, że niektórym się to nie podoba i wolą Motion Plus wyłączyć.

Ale jeśli przez statyczny kadr przechodzi żółw to układ "100Hz" daje radę bez artefaktów, więc luzik :D.

EDIT

Żeby nie było, że tylko pitolę bez sensu... ;) Jeden obraz zastąpi 1000 słów:

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/news/100120-hz-lcd-why-should-you-take-a-look-2007042354.htm"]http://www.hdtvtest.co.uk/news/100120-hz-l...-2007042354.htm[/url]

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem wciąz brak jest na forum super pewników, a to co wyprawiają producenci to jeden wielki ... bałagan !

TV przyjmujący 24p powinien : wyświetlić każdą klatkę 3-5 razy ( 72- 120Hz ) na goło, a te mądrzejsze niech jakoś sobie liczą
klatki pośrednie, a nie tak jak jest teraz : podajesz na LCD 24p , a TV dalej jedzie te swoje 60Hz , czyli coś nie halo ...

Chętnie zapoznam się ze sposobem wyświetlania 1 sekundy materiału na odbiorniku 200/400Hz, ms. po ms. ;)

LCD 400Hz - czyli w 1 sekundzie pojawia się 400 pełnych obrazów ! A co to padaje i jak ? A co z wygaszaniem B/W lub G/G ? :)
2.5 ms dla LCD to iście szatański pomysł ... chyba zabrneliśmy za daleko - trzeba udac sie po pomoc do ELEKTRODY ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='129598' date='06.11.2008, 00:53 ']Jednym słowem wciąz brak jest na forum super pewników, a to co wyprawiają producenci to jeden wielki ... bałagan ![/quote]

Oczywiście że tak. Taki ich marketingowy interes żeby mieszać w kotle :).

[quote name='BoDeX' post='129598' date='06.11.2008, 00:53 ']TV przyjmujący 24p powinien : wyświetlić każdą klatkę 3-5 razy ( 72- 120Hz ) na goło, a te mądrzejsze niech jakoś sobie liczą
klatki pośrednie, a nie tak jak jest teraz : podajesz na LCD 24p , a TV dalej jedzie te swoje 60Hz , czyli coś nie halo ...[/quote]

"Powinien" jest tutaj kluczowym słowem. A to co w rzeczywistości telewizory, tak zwane, przyjmujące 24p wyprawiają z tym sygnałem to czasem woła o pomstę do nieba. Normalnie płacz i zgrzytanie zębów. A ludzie na ekranie, zamiast iść w kadrze, to tańczą breakdance w czystej postaci. Ale jest 24p supported? Jest.



[quote name='BoDeX' post='129598' date='06.11.2008, 00:53 ']Chętnie zapoznam się ze sposobem wyświetlania 1 sekundy materiału na odbiorniku 200/400Hz, ms. po ms. :)[/quote]

Obawiam się że to może być tak jak z tymi sławnymi 6,2 mpix matrycami 1920x1080. Nowa matematyka: 1920 pikseli x 1080pikseli daje 2073600, czyli według marketingowców równo 6,2 miliona pikseli. Ot wyższa matematyka :)

Matryce 2mpix nagle się "rozrosły" bo ktoś wpadł na pomysł żeby każdy piksel podzielić na 3 kolory. Piknie, nie? A co jeśli podobną matematykę da się zastosować do Herzów? Pół ekranu 100Hz, drugie pół kolejne 100Hz, razem 200 Hz :).

[quote name='BoDeX' post='129598' date='06.11.2008, 00:53 ']LCD 400Hz - czyli w 1 sekundzie pojawia się 400 pełnych obrazów ! A co to padaje i jak ? A co z wygaszaniem B/W lub G/G ? :)
2.5 ms dla LCD to iście szatański pomysł ... chyba zabrneliśmy za daleko - trzeba udac sie po pomoc do ELEKTRODY ! :)[/quote]

Czyżbyś proponował elektrowstrząsy?! :(

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='100908' date='10.05.2008, 18:30 ']Niestety fizjologia oka i ucha chcą inaczej niż teoria i tech parametry.

- w audio; systemy przetwarzające dźwięki duzo ponad 16 kHz ( np. do 50 kHz ) są dla ucha o niebo lepiej brzmiące.
Fizjolog twierdzi, że ludzki narząd słuchu powyżej 16kHz nie odbiera.

- video; systemy 100 - 120 Hz to dla mnie efekt zastosowania sprawniejszych obliczeniowo procesorów AV.
Jest jakaś "cholera" polegająca na tym, że stare ( sprzed roku) matryce Sharpa odtwarzają dziś (w nowych modelach) obraz lepiej niż poddane nowym obwodą sterującym.
Małe żuczki na dole ( konsumeńci) prawdy nie uświadczą.

[b]Kilka firm zapowiedziało już [u]całkowite[/u] wyeliminowanie juddera i smużenia w ekranach ciekłokrystalicznych LCD.[/b]Teoria mówi, że to nie może mieć miejsca.
Ale widać jest inaczej.

100/120 Hz - gwarancja nowszej, efektywniejszej/sprawniejszej elektroniki w TV.

Nadchodzi PHILIPS z modelem 52PF9703H.
Na jesieni zaś czeka nas kolejna mini-rewolucja: LCD z procesorem CELL (IBM/SONY/TOSHIBA) !!!
W tym czasie być może nawet plazmy poradzą sobie z jasnością i bielą.[/quote]
Powyżej 16 kHz dźwięk ma jedną fenomenalną zaletę a mianowicie ... wszystkie myszy uciekną z pomieszczenia :) .A tak na serio to na studiach bawiliśmy się w profesjonalnej kabinie audiometrycznej i uwierz mi kolego , że to co wypisujesz o dźwięku 50 kHz to czysta siła sugestii . :(

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='129640' date='06.11.2008, 09:50 ']....... to co wypisujesz o dźwięku 50 kHz to czysta siła sugestii . :([/quote]

A tutaj to obaj po części macie rację.

Te hipotetyczne 50kHz i wyżej, to nie tyle słyszy ucho ludzkie, bo oczywiście tego nie słyszy. Ale "słyszy" je elektronika po drodze, cały tor audio to "słyszy" i częstotliwości te mają jakiś tam wpływ na ogólne przetwarzanie pasma słyszalnego, przez tę elektronikę. Stąd i odczuwalne różnice, mogące się pojawić także w paśmie słyszalnym.

EDIT
Ale tu chyba trochę zbaczamy... przepraszam, odbiegamy od tematu głównego :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hazard' post='129505' date='05.11.2008, 21:28 ']Pan w sklepie wyjaśnił mi dokładnie o co chodzi z tymi 100hz. Dla przykładu podam model Samsunga a656 i jego 100hz i tu uwaga na dole pod tymi 100hz napisane jest motion plus, które wyjaśnia wszystko.
Oznacza, to ( będę tłumaczył tak jak mi to Pan w sklepie mówił ), że wyobraźmy sobie kopniętą piłkę, piłka ta sobie leci i z każdą sekundą dodatkowo dodawana jest jedna klatka więcej. Oko ludzkie tak na prawdę tego nie widzi. Podobno jest to marketingowy bajer.[/quote]


Sorki za off top, no ale skoro poruszyłeś temat [b]Pana [/b]w sklepie RTV....

Miałem ostatnio okazję przejść się po MM we Wrocku. Czekałem na swoją Panią, która robiła zakupy i kręciłem się bez celu. Postanowiłem obejrzeć LCD Sony W4500. Trafiłem właśnie jak jeden z [b]Panów[/b] tłumaczył starszemu klientowi zalety nowego TV.

Wiecie co usłyszałem....


[quote]Telewizor ten posiada najnowsze technologie w tym dekoder telewizji naziemnej DVB-T, który potrafi odebrać naziemną telewizje cyfrową.... i tu UWAGA !!!

W standardzie mpeg2 , [b]mpeg3[/b] i mpeg4 !!![/quote]


Jak widać jesteśmy mocno nie doinformowani Panowie,haha

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='129615' date='06.11.2008, 01:49 ']Czyżbyś proponował elektrowstrząsy?! :([/quote]


Chętnie bym wstrząsnął , ale jakoś nie wpada mi do głowy pomysł na urządzenie, które bez ingerencji
w układ potrafiłoby, po przyłożeniu do ekranu, zmierzyć te " Ich Hz " i zdjąć królowi gacie na oczach publiki ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu na w/w "urządzenie" ? Jakiś fotometr, pulsometr, czy ... licho go wie .... :P


A w ogóle to postuluję, aby nagrywać materiały z prędkością 100 klatek na sekundę i aby wyświetlacze przyjmowały taki materiał jota w jotę (S-F) !!! :dobani:
Sprzęt już przecież jest ( [url="http://www.platige.com/phantom.htm"]np. taki PHANTOM[/url] ) i łapie klateczki z prędkością 1000 na sekundę ! :)
Niech wykorzystają chociaż 10% mocy znamionowej ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy podłączyć jakąś fotodiodę/fototranzystor do oscyloskopu i zmierzyć czas "świecenia" na białym tle.
Jeżeli będzie =< 10 ms, to już będzie wiadomo :dobani:

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest tak ze matryca natywnie moze byc odswiezana tylko z czestotliwoscia 50Hz, 60Hz , a te słynne 100Hz i 120Hz robi tylko wewnetrznie elektronika od tych bajerów motionów i innych filmowych uciech?

1. 24fps = 24x5 = 120 / 2 = 60Hz
2. 25fps = 25x4 = 100 / 2 = 50Hz
3. 30fps = 30x4 = 120 / 2 = 60Hz
----------| * motion bajer * | -----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co więc mnożyć, aby następnie dzielić ? :dobani:

200Hz w Sony , 400Hz w LG - to koniecznie należy jakoś wyjaśnić .... czy to bajer, czy fakt !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...