Skocz do zawartości
Chilid

Co daje 100 Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś fatum dzisiejszego dnia na odgrzewanie mrożonek:)))) Przesilenie jesienne hehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dżizaz, wielkie sorry, patrzyłem na datę, ale tylko na miesiąc i dzień... x_X wszedłem na posta z przeglądarki, bo szukałem info o hercach... I'm deeply sorry, będę zwracał na to baczniejszą uwagę w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja jeszcze mrożonkę odgrzeję. Posiadam samsunga ue 37 c 6000, TV 100 Hz (Motion Plus). Przy odtwarzaniu z blu ray (PS3) funkcja ta działa bez zarzutu, przy ustawieniu Motion Plus na "płynny" wyraźny jest tzw. "efekt teatru". Przy ustawieniu na "wyrażny" takiego efektu mocno nie widać. Problem jest, gdy tą funkcję stosuję przy sygnale z kablówki (Cyfrowa Vectra - do jakości której mam ogromne zastrzeżenia). Przy ustawieniu Motion Plus na "płynny" kanały HD wyrażnie klatkują w momentach gdy taki "efekt teatru" powiniem wystąpić. Sprawdziłem TV z innym źródłem tv (CP) i takie problemy nie występują, ktoś ma pomysły z czego to wynika (ja mam swoje podejrzenia;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń ze 100 hz to płynniejszy ruch z niego wynikający sprawia, że każdy film wyglada jak teatr telewizji ewentualnie jak coś nakręcone cyfrówką. Patrzeć się na to nie da (przynajmniej na filmach fabularnych).

Mój TV 100 hz nie ma i dobrze mi z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedyś wyczytałem to zwiększenie tych Hz w TV to nic innego jak juz tutaj powiedzieli inni to nic innego jak operacja procesora na obrazie ktory dodaje pomiędzy te 50 obrazow kolejne chyba pół obrazy. Za bardzo sie nie znam ale tyle wyczytałem kiedys a specjalnie nie interesuje sie nowościami i nie czytam ich dokladnie. Jesli ktos ma wprawne oko i zauważy różnice pomiędzy 100Hz a 50Hz to lepiej zainwestować w 100Hz jesli nie to nie warto bo nie bedzie to mialo znaczenia bedzie chodził na 50Hz a zapłaci sie za 100 czyli nie wykorzysta sie go w pelni a juz nie bede mowil o rozróżnieniu 200Hz od 600Hz co niektóre firmy oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń ze 100 hz to płynniejszy ruch z niego wynikający sprawia, że każdy film wyglada jak teatr telewizji ewentualnie jak coś nakręcone cyfrówką. Patrzeć się na to nie da (przynajmniej na filmach fabularnych).

Mój TV 100 hz nie ma i dobrze mi z tym.

A "z moich doświadczeń" wynika, że układ kompensacji ruchu tzw. 100Hz w pełni parametryzowany, najlepiej w kilku krokach, na przykład w 10, z osobną regulacją układu usuwającego rozmycia i układu usuwającego efekt stroboskopowy, spisuje się świetnie. Można w nim spokojnie dobrać balans pomiędzy pierwotnym efektem jego działania, a efektem tzw. teatru, w zasadzie go eliminując. I zapewniam Cię, że tysiącom użytkowników również "dobrze z tym". Bo lepiej mieć określoną opcję dostępną i wpływ na jej działanie, niż nie mieć jej wcale ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mówi Sławek - opcja Motion Plus wyraźny (w Moim TV) nie powoduje "efektu teatru", jedynie eliminuje rozmycia w dynamicznych scenach. Ciekawi mnie czemu opcja "płynny" (czyli ta wprowadzająca "efekt teatru") powoduje klatkowanie w Vectrze (a nie przy innych źródłach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...