Skocz do zawartości
Chilid

Co daje 100 Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BoDeX' post='130875' date='12.11.2008, 17:36 ']Po co więc mnożyć, aby następnie dzielić ? :rolleyes:

200Hz w Sony , 400Hz w LG - to koniecznie należy jakoś wyjaśnić .... czy to bajer, czy fakt !!![/quote]

odswiezanie to wazna sprawa dla telewizorow analogowych (kineskop )lcd powyz 60,odswiezania to bez roznicy ,jak plamka ,450 -500,dla oka ludzkiego

Edytowane przez wisior44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co więc mnożyć, aby następnie dzielić ? :)

200Hz w Sony , 400Hz w LG - to koniecznie należy jakoś wyjaśnić .... czy to bajer, czy fakt !!!

Na pewno nie jest to żadnym bajerem, wystarczy porównać dwa telewizory jeden z 100hz drugi bez, zapewniam, że różnice będzie widać od razu (i to nie tylko pryz oglądaniu sportu jak niektórym się wydaje)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie halo wielkie wokół tego 100hz.Niech mi ktoś więc wyjaśni czym się różni 100hz od Digital Natural Motion Philipsa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś mógłby od strony technologii spróbować zdefiniować naturę dodatkowych klatek, bez wdawania się w szczegóły dotyczące percepcji obrazu? Wszyscy o tym dyskutują ale jak widać nie wielu rozumie istotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ktoś mógłby od strony technologii spróbować zdefiniować naturę dodatkowych klatek, bez wdawania się w szczegóły dotyczące percepcji obrazu? Wszyscy o tym dyskutują ale jak widać nie wielu rozumie istotę...

Powiem tak jak to rozumie, podczas oglądania normalnego obrazu ( z TV) masz 50 klatki na sekundę procesor obrazu wstawia dodatkową 1(w przypadku 100Hz) które skupia się na obiekcie w ruchu (tło jest wtedy powielane) dodatkowa klatka sprawia, że np. podczas loty piłki nie widać smugi za nią etc.

Chodziło o takie wytłumaczenie czy bardziej techniczne xD

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może ile Hz jest w telewizorach kinespopowych LG ponad 20'? Oraz jakie te telewizory mają czas reakcji. Bo osobiście posiadam taki TV i chciałbym wiedzieć ile gdzieś to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ilość hz w telewizora crt i lcd jest trochę inaczej rozumiana... Nie wiesz jaki dokładnie to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej mówiąc to dwie różne technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Scarecrow: na potwierdzenie moich słów jeśli masz laptopa i znajomego który ma zwykły monitor kineskopowy to możesz sobie trochę protestować, jak? Na laptopie masz odświeżanie 60Hz, teraz wejdź w ustawienia monitora kineskopowego i tam ustaw sobie 60hz, mnie po 2min bolą oczy przy takim odświeżaniu przy kineskopie (aż nie da się patrzeć <_< ). Niby na obu 60hz a jednak co innego, z tego co pamiętam (ale tu głowy nie dam) do pracy na pulpicie w przypadku LCD wystarczyłoby tylko 25Hz...

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Scarecrow: na potwierdzenie moich słów jeśli masz laptopa i znajomego który ma zwykły monitor kineskopowy to możesz sobie trochę protestować, jak? Na laptopie masz odświeżanie 60Hz, teraz wejdź w ustawienia monitora kineskopowego i tam ustaw sobie 60hz, mnie po 2min bolą oczy przy takim odświeżaniu przy kineskopie (aż nie da się patrzeć :) ). Niby na obu 60hz a jednak co innego, z tego co pamiętam (ale tu głowy nie dam) do pracy na pulpicie w przypadku LCD wystarczyłoby tylko 25Hz...

To nie jest dobry przykład aby porównywać kineskop do panelu LCD.

Poczytaj sobie o sposobie wyświetlania obrazu na ekranie kineskopowym i panelu LCD. To zupełnie dwie różne rzeczy.

Mieszanie do tego jeszcze technologi polepszania obrazu na ekranie LCD (czy też plaźmie) zwanej marketingowo "100Hz" jest już zupełnym nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje daje i to duzo, najlepiej odpalić sobie napisy końcowe na filmie i porównać płynność obrazu z trybem 100hz i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowych klatek nie przybywa, więc o większej płynności raczej mowy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bohun - idz do sklepu i niech Ci sprzedawca pokaże najlepiej na napisach końcowych na jakims filmie :) to zobaczysz w czym rzecz.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bohun - idz do sklepu i niech Ci sprzedawca pokaże najlepiej na napisach końcowych na jakims filmie :) to zobaczysz w czym rzecz.

Nie muszę iść do sklepu bo w moim tv mogę to sprawdzić. 100hz może sprawić, że obraz będzie mniej migotał, ale dlaczego uważasz, że ma to poprawić płynność przewijanych napisów to tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowych klatek nie przybywa, więc o większej płynności raczej mowy nie ma.

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale w przypadku 100Hz pomiędzy 2 prawdziwe klatki jest wstawiana jedna dodatkowa (tło powielane)? Puść sobie scenkę w której kamera wykona dość szybki ruch w poziomie to już będziesz wiedział do czego to jest :) Jak dla mnie jedna z bardziej przydatnych rzeczy w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bohun chłopie przeczytaj cały wątek i nie myl pojęć 100Hz.

Migotać to ci może telewizor CRT czyt. kineskopowy z odświeżaniem 50Hz.

Tryb 100Hz w płaskich panelach nie ma nic wspólnego z migotaniem.

Chyba, że migotanie komór z nerwów jak się takie brednie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie czytalem początku wątku wiec myślałem, że o co innego chodzi. Niemniej tyle osób tu się już wypowiadało i nikt jasno i sensownie nie przedstawił jak w końcu funkcjonuje te 100 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, nie czytalem początku wątku wiec myślałem, że o co innego chodzi. Niemniej tyle osób tu się już wypowiadało i nikt jasno i sensownie nie przedstawił jak w końcu funkcjonuje te 100 Hz.

Było powiedziane parę razy, a nikt nie lubi się powtarzać przynajmniej mi się wydawało, że w miarę jasno. Tak jak napisał Erikos LCD nie ma efektu migotania, dla przykładu z tego co pamiętam do pracy na pulpicie wystarczyłoby tylko 25hz (LCD). Nie wymagaj tylko, że ktoś poda np. dokładny sposób generowania dodatkowej ramki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojego doświadczenia napisac moge, że w moim LG LH5000 200Hz daje różnice tylko przy naprawde dobrym sygnale, jest przydatne przy np. podpięciu konsoli czy sygnale HD, przy słabszym sygnale różnica nie jest zbytnio widoczna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100Hz jest potrzebne w sumie tylko albo aż do naprawy płynności obrazu, który jest psuty przez..... 24p w BD. 200Hz daje się poznać już w konkretnych przypadkach, tak jak pisałem tutaj (środek testu): KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojego doświadczenia napisac moge, że w moim LG LH5000 200Hz daje różnice tylko przy naprawde dobrym sygnale, jest przydatne przy np. podpięciu konsoli czy sygnale HD, przy słabszym sygnale różnica nie jest zbytnio widoczna :/

Nie powinieneś być tym faktem zdegustowany - to logiczne, że dużo lepszą jakość można uzyskać tylko w wypadku dostarczenia lepszej jakości ;) czyt. sygnału, który ma na tyle detali, żeby 200Hz mogło wyciągnąć z tego więcej, niż 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś być tym faktem zdegustowany - to logiczne.....

Może być zdegustowany co najwyżej faktem, że odgrzewasz stary kotlet, odpowiadając na post który ma przeszło rok :).

Może czasem warto spojrzeć na datę postu, na który się odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...