Skocz do zawartości
Marcel_27

42XL2E problem z obrazem HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu lub nawet nazwaniu (bo sam nie wiem jak to nazwać) problemu z TV. Przy wyświetlaniu filmu w 1080p (źródło: PS3 podłączone po HDMI) na ekranie sharpa pojawiają sie drobne zakłócenia układające się w siatkę (coś jakby mora, ale bardzo regularna). Ekran robi się jak kartka zeszytu w kratkę i cały obraz jest wyświetlany przez takie delikatne kraty. Zakłócenia są powtarzalne, to znaczy, gdy film zostanie cofnięty, pojawiają się dokładnie w tym samym miejscu. Widać je najczęściej na kontrastowych obrazach - np. wnętrze jaskini: ciemne (ale nie czarne) tło i w środku źródło światła. Problem pojawia się niezależnie od ustawień kontrastu i zarówno przy włączonym jak i wyłączonym active contrast. Mam tylko kilka płytek Bluray ale na wszystkich filmach są momenty w których wkurzający (i psujący całą zabawę) efekt występuje.

Podejrzewam, że winny jest TV a nie playstation ponieważ ps-ka podłączona do monitora lcd wyświetla obraz prawidłowo bez żadnych zakłóceń.

Co to może być uszkodzenie telewizora czy kwestia jakiegoś ustawienia czy kalibracji?

I jeszcze jedno: czy u Was też pomimo wyłączonego OPC (automatycznej regulacji jasności) telewizor sam dostosowuje poziom podświetlenia i przy ciemniejszych scenach wyraźnie przygasa? Co z tym zrobić? Jeśli to dotyczy tylko mojego egzemplarza to być może temat jest powiązany z tym efektem "kartkowych zakłóceń"...?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marcel_27' post='90153' date='09.03.2008, 23:34 ']Witam,

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu lub nawet nazwaniu (bo sam nie wiem jak to nazwać) problemu z TV. Przy wyświetlaniu filmu w 1080p (źródło: PS3 podłączone po HDMI) na ekranie sharpa pojawiają sie drobne zakłócenia układające się w siatkę (coś jakby mora, ale bardzo regularna).[/quote]

Hej, jaki masz kabel hdmi? certfikowany do 1080p? oryginal od ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jax' post='90164' date='09.03.2008, 22:53 ']Hej, jaki masz kabel hdmi? certfikowany do 1080p? oryginal od ps3?[/quote]

Kabel firmy vivanco, nie pamiętam modelu, ale nie był to jakiś najtańszy kabel w sklepie, w saturnie zapłaciłem za niego koło 100zł. Pytanie czy gdyby problemem był kabel to zakłócenia nie byłyby losowe? Tu - jak już napisałem - problemy pojawiają się zawsze w tym samym miejscu filmów i wyglądają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozesz sprawdzić czy z DVD tez się tak dzieje czy tylko z BR, i sprawdź jakis zwykły kabel HDMI za 15 - 20zł i zobacz czy efekt się powtarza. Bedziesz wiedziałl czy to wina kabla czy nie.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='90225' date='10.03.2008, 12:19 ']a mozesz sprawdzić czy z DVD tez się tak dzieje czy tylko z BR, i sprawdź jakis zwykły kabel HDMI za 15 - 20zł i zobacz czy efekt się powtarza. Bedziesz wiedziałl czy to wina kabla czy nie.

pozdr. dawmac[/quote]

Przy wyświetlaniu obrazu z dvd przez PS3 i na tym samym kablu nie ma tego efektu nawet przy włączonym upscallingu do 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcel,

na logikę, to za mało podajesz informacji, żeby ktos ci pomógł.

Pewne jest tylko jedno - skoro jest to w tym samym miejscu filmu, to jest to w materiale. Wysoki bitrate jest wtedy?



Chyba też próbujesz grać blu-raya 24p ? to chyba oznacza twoje 1080p.

Co masz na Sharpie - jako źródło sygnału - w info na prawym górnym rogu (białe litery na nieb tle?) Jest 24p?

Można na PS3 wymusić 1080i/50 Hz ? co wtedy?

Żeby wykluczyć PS, płytę spróbuj na odtwarzaczu BD pl w sklepie, na PS3 w sklepie, na tym samy typie TV.

A najlepiej inne PS3 w domu, BD pl w domu, potem inne wyjście - component?

IMO kabel hdmi może być tylko źle ekranowany, a ty masz problemy cały czas w tym samym miejscu.

I tak dalej.

Jak na innym palyerze lub innej ps3 ci to samo wyjdzie - to dzwoń do serwisu.


pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze rozwiązanie to tak jak podaje TOmeKK:
1. w domu podpiąć inną PS3 lub BR player i sprawdzić czy wszystko ok
2. zabrać swoją PS3 + film/filmy do jakiegoś salonu Audio Video albo do kumpla i podpiąć i sprawdzić czy wszytko jest ok czy nie.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zatem po kolei odpowiedzi do dwóch powyższych postów:

1. Przyjrzałem się z bliska obrazowi i okazuje się, że zakłócenia podczas wyświetlania filmu z bluray są zawsze, ale podczas kontrastowych scen (na ciemnym tle) po prostu lepiej je widać.
2. zakłócenia pojawiają się niezależnie od tego czy zostawiam automatyczne 1080p 24Hz czy wymuszam w PS3 1080p 60Hz
3. Nie mam możliwości sprawdzenia mojego TV z innym odtwarzaczem, bo wśród moich znajomych nie mam nikogo kto ma PS3 ani inny odtwarzacz bluray
4. Nie ma też potrzeby, żeby nosić moją PS do sklepu i sprawdzać z innym TV, bo jak napisałem po podłączeniu do 24-o calowego monitora Dell z natywną rozdziałką 1920x1200 zakłóceń nie ma
5. Być może należy spróbować podłączyć sprzęt innym kablem, ale gdyby to był kabel to zakłócenia występowałyby chyba też przy graniu w gry w 1080p i przy oglądaniu dvd, którego plejak też upscaluje do 1080p. Tymczasem zakłócenia pojawiają się tylko przy odtwarzaniu bluray'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem fotkę tych zakłóceń - zdjęcie nie ma walorów estetycznych i nie ma tu mowy o poprawnym kadrowaniu czy ustawianiu poprawnego balansu bieli, chodzi tylko o pokazanie problemu :lol:

[url="http://www.wrzuta.pl/obraz/7XSjyXT75w/dsc_8940"]http://www.wrzuta.pl/obraz/7XSjyXT75w/dsc_8940[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marcel_27' post='90305' date='10.03.2008, 19:54 ']a zatem po kolei odpowiedzi do dwóch powyższych postów:

1. Przyjrzałem się z bliska obrazowi i okazuje się, że zakłócenia podczas wyświetlania filmu z bluray są zawsze, ale podczas kontrastowych scen (na ciemnym tle) po prostu lepiej je widać.
2. zakłócenia pojawiają się niezależnie od tego czy zostawiam automatyczne 1080p 24Hz czy wymuszam w PS3 1080p 60Hz
3. Nie mam możliwości sprawdzenia mojego TV z innym odtwarzaczem, bo wśród moich znajomych nie mam nikogo kto ma PS3 ani inny odtwarzacz bluray
4. Nie ma też potrzeby, żeby nosić moją PS do sklepu i sprawdzać z innym TV, bo jak napisałem po podłączeniu do 24-o calowego monitora Dell z natywną rozdziałką 1920x1200 zakłóceń nie ma
5. Być może należy spróbować podłączyć sprzęt innym kablem, ale gdyby to był kabel to zakłócenia występowałyby chyba też przy graniu w gry w 1080p i przy oglądaniu dvd, którego plejak też upscaluje do 1080p. Tymczasem zakłócenia pojawiają się tylko przy odtwarzaniu bluray'ów[/quote]


bez punktu 3 będzie trudno coś powiedzieć. Możesz wysłac link do tego zdjęcia ( lub zdjęcie ) z opisaniem problemu do Sharpa polska, może coś pomogą.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda przedziwnie, musisz sprawdzić źródło (inny player albo inny tv), skoro na dvd jest ok, żeby mieć podstawy do reklamacji.
Tylko bluraye są złe, to każdy serwis ci powie - czy sprawdziłeś ps3 najpierw.

Proste rozwiązanie masz zaproponowane - ps3 pod pachę i do sklepu - przed zakupem możesz sprawdzać tv przecież, to nie wstyd.
Monitor jest mniejszy, ma inne odświeżanie do 75 hz, itd...


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marcel_27' post='90153' date='09.03.2008, 21:34 ']....
I jeszcze jedno: czy u Was też pomimo wyłączonego OPC (automatycznej regulacji jasności) telewizor sam dostosowuje poziom podświetlenia i przy ciemniejszych scenach wyraźnie przygasa? Co z tym zrobić? Jeśli to dotyczy tylko mojego egzemplarza to być może temat jest powiązany z tym efektem "kartkowych zakłóceń"...?

Z góry dzięki za pomoc.[/quote]
Tutaj sprawa jest prosta. Mimo, ze sobie wyłączysz OPC np. oglądając TV z kablówki, to przy przełączeniu źródła sygnału np. na HDMI, prawdopodobnie masz przypisany tryb "Dynamiczny-Ustalony", w którym nie możesz nic zmienić, a tam jest OPC zawsze włączony. Żeby to zmienić to przy danym źródle sygbnału np. HDMI otwórz klapkę w pilocie i zmień tryb pod AV Mode na jakikolwiek inny poza dynamicznym-ustalonym. A wtedy możesz sobie poustawiać wszystko jak chcesz, a TV to zapamięta (dla tego źródla).
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='91149' date='14.03.2008, 13:08 ']Tutaj sprawa jest prosta. Mimo, ze sobie wyłączysz OPC np. oglądając TV z kablówki, to przy przełączeniu źródła sygnału np. na HDMI, prawdopodobnie masz przypisany tryb "Dynamiczny-Ustalony", w którym nie możesz nic zmienić, a tam jest OPC zawsze włączony. Żeby to zmienić to przy danym źródle sygbnału np. HDMI otwórz klapkę w pilocie i zmień tryb pod AV Mode na jakikolwiek inny poza dynamicznym-ustalonym. A wtedy możesz sobie poustawiać wszystko jak chcesz, a TV to zapamięta (dla tego źródla).
Pozdrawiam[/quote]
Witam. Mam podobny problem tylko,że u mnie czasami sam wskakuje po jakimś czasie w dynamiczny-ustalony i nie wiem czego to jest powód.Czy może to być wina sygnały?? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...