Skocz do zawartości
abcaa

Co teraz zrobicie z odtwarzaczami HD-DVD?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='paw' post='87843' date='24.02.2008, 19:59 ']o to proszę o udostępnienie tego do testów dla HDTVPOLSKA.Com jesteśmy w stanie testować sprzęt całą ekipą.I naprawdę jeśli mówią państwo prawdę to nie powinniście się obawiać opinii pozostałych ludzi.
Pozdrawiam[/quote]

W jednym ze swoich pierwszych postów w sprawie DVDO jasno określiłem, że na forum jestem dla przyjemności a nie po to aby coś sprzedawać.
Niestety przez prymitywne sugestie Bodexa, że niby to korumpujemy dziennikarzy w sprawie testów podczas gdy w prasie polskiej nie ukazała się żadna reklama DVDO
dałem się wciągnąć w tą "dyskusję".
Paw, nie obawiam się opinii pozostałych ludzi i jasno to napisałem w poprzednim poście. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zakończenie.
Nie będę się już wypowiadał na forum, do czasu ew. testów, tak aby z mojej strony nie zaostrzać dyskusji.
Propozycja testu na hdtvpolska.pl jest ciągle aktualna.
W tej sprawie prowadzone są z rozmowy z Gmeru.

pozdrawiam
Gustaw Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla sprostowania to hdtvpolska.com ;)
Mam nadzieje że dojdzie do tego testu i wszyscy będą wszystko wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']Maxiuca. Gdybyś uważnie czytał forum a nie tylko motał się jak rozkapryszony nastolatek z pianą na ustach to może byś znalazł wypowiedź użytkownika VP50Pro o tym, że duży przyrost jakości jest przy skalowaniu SD.[/quote]
Nie neguje przydatności procesorów i post-processingu w przypadku obrazu SD, sam korzystam z tego.


[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']W wypadku HD 1080p ten przyrost już nie jest tak znaczny. Dodatkowo, jak zwykle przeinaczasz fakty. Wycofałem się z testu procesora u Maxiuca a nie na forum hdtvpolska.pl, więc gdzie jest niby ten mój "strach, że coś wyjdzie na jaw" ? To taki mały szczegół, który oczywiście tylko przypadkowo uszedł Twojej uwadze.[/quote]
Bardzo proste tylko ja jestem w stanie przetestować ten procesor naukowo i umożliwić wszystkim ocenę jego działania a nie ocenić przez puszczenie kilku kawałków na TV i obejrzenie ich przez jedną/dwie osoby. Taki "test" nigdy nie będzie obiektywny.

[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']Miałeś wątpliwości, brakowało testu, zaproponowałem test.
Nie udaję, Maxiuca, że zjadłem wszystkie rozumy. Na niektóre Twoje pytania nie potrafiłem odpowiedzieć i dlatego zaproponowałem - będzie sprzęt to przetestuj. Co usłyszałem w zamian ? Prymitywne i zaczepne tekściki na poziomie szkoły podstawowej czego kontynuacją jest w.w. cytat.[/quote]
A to bardzo ciekawe, gdzie przed Twoim nagłym postem, że wycofujesz się były prymitywne i zaczepne tekściki. Wskaż je proszę. Bo z tego co pamiętam to skończyliśmy dyskusję i nagle "szlag" Cię trafił po tym jak odpisałem dawmacowi.

[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']Otóż obecnie nasz spór ma charakter personalny, czy tego chcesz czy nie chcesz.[/quote]
Chyba Ty tego chcesz. Ja tam żadnego sporu personalnego nie widzę. W ogóle śmieszne jest dla mnie coś takiego jak spór personalny na forum internetowym.

[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']Nie każdemu musi odpowiadać Twój styl bycia, zachowanie i sposób formułowania myśli. Nie jestem też jedyną osobą, której ten Twój styl bycia, szczególnie jako moderatora, nie odpowiada (patrz wątki w zakładce o działaniu forum).[/quote]
Większość z tych wątków albo sam założyłeś albo najgłośniej w nich krzyczałeś, że banuje ćwierćinteligentów i dysortografów.

[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']Dlatego przyjmij do wiadomości, że nie każdy chce się z Tobą "klepać po plecach" bo zwyczajnie uważa, że mu nie wypada. Mam nadzieję, że tym razem zrozumiesz o co mi chodzi, bo chyba już jaśniej napisać nie potrafię.[/quote]
Ale tak właściwie to o co Ci chodzi? Nie zgadzamy się w temacie oddziaływania VP50Pro na sygnał HD. Nie jesteś w stanie podać mi żadnych konkretów oraz napisać w jaki sposób wpływa on na obraz HD z bluray. Umówiliśmy się na test. Wycofałeś się z testu. Dla mnie jest to równoznaczne z potwierdzeniem moich tez o braku wpływu VP50Pro na sygnał HD z BD/HD-DVD. I to wszystko. Nie chce żeby ktokolwiek mnie gdziekolwiek klepał. To jest forum. Pomyliło Ci się chyba z realem za bardzo.

[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']A teraz okaż swoją "moc i władzę" i usuń, wytnij kawałek, albo przenieś mój post. To takie dla Ciebie charakterystyczne. Takie z "klasą".
To mój ostatni post do Ciebie więc wal śmiało. Teraz możesz jeszcze bardziej zaszaleć. W końcu jesteś upss.. moderatorem tego forum, co raczej stanowi pewne kuriozum i element czarnego humoru.[/quote]
Za bardzo podnosisz sobie ciśnienie. Uważaj bo skończysz w karetce od czytania forum internetowego. Żadnego Twojego posta nie usunąłem, oprócz tych w wątku o digtitalo, które wyraźnie pisałeś wbrew prośbom i groźbom. W ogóle nie ma na tym forum za bardzo tradycji usuwania postów. Raczej rozdzielamy i do kosza przenosimy.

A kuriozum jest to, że jeszcze piszesz na tym forum bo już dawno za swoje zachowanie powinieneś bana dostać...

[quote name='Gustaw' post='87840' date='24.02.2008, 19:28 ']żegnam .... ale również pozdrawiam bo ciągle mam nadzieję, że zaczniesz zachowywać się normalnie.[/quote]
Ja zawsze pozdrawiam i nigdy nie miałem problemów żeby z Tobą dyskutować i chciałem zauważyć że to Ty się bez przerwy czepiasz i robisz personalne wjazdy. To takie niby dorosłe jest, tak? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='abcaa' post='87218' date='21.02.2008, 11:09 ']Kosz?...............

Widzę że dyskusja rozgorzała na dobre. Moje pytanie nie było ubliżające nikomu z posiadaczy HD-DVD a tylko moja ciekawość do czego może służyć ten odtwarzacz , bo chyba tylko do odtwarzania filmów DVD /wstrzymano tłoczenie filmów HD-DVD też/
Rozpisywałem się wcześniej i przepowiedziałem t co się stało/a wyśmiewano się ze mnie/ Osobiście zakupiłem PS3 i Samsunga
P1400 oraz nagrywarkę LG. Szkoda tylko że nikt teraz nie będzie deptał Firmie Sony po piętach - ceny będą spadały wolniej.
A jeszcze jedno , nie unikniemy rozpowszechnienia BD to tak jak było z DVD.
Pozdrawiam[/quote]


Co zrobicie z odtwarzaczami BD jeśli sprawdzą się cytowane poniżej przepowiednie:


Blu-ray wygrał - tylko kto go kupi?


Standard Blu-ray co prawda wygrał tzw. wojnę formatów - ale nie znaczy to, że jego zwycięstwo na rynku wideo wysokiej rozdzielczości jest przesądzone - mówią analitycy z firm Gartner oraz iSuppli. Głównym konkurentem płyt Blu-ray w tym sektorze nie jest jednak żaden inny nośnik optyczny lecz internetowe serwisy wideo dostarczające materiały HD bezpośrednio do komputera lub stacjonarnego odtwarzacza w domu klienta.
Zdaniem ekspertów, jest całkiem możliwe, że promowany przez Sony format - mimo iż przed kilkoma dniami wreszcie pokonał HD DVD - wcale nie jest "skazany na sukces rynkowy". Nie wiadomo bowiem, czy w świecie popularyzujących się łączy szerokopasmowych i wydajnych systemów P2P konsumenci tak naprawdę wciąż potrzebuję fizycznego nośnika filmów. "Teraz, po rozstrzygnięciu trwającej lata "wojny formatów", pojawia się nowe pytanie - czy w świecie wideo dostarczanego przez Internet klienci będą wciąż chcieli korzystać z jakiegokolwiek nośnika optycznego" - zastanawia się David Carnevale z iSuppli.

W ostatnich miesiącach w USA coraz bardziej popularyzują się serwisy wideo, dostarczające klientom filmy w HD za pośrednictwem Internetu ( można je kupić m.in. w iTunes oraz w Amazon.com ). Takie rozwiązanie ma oczywiście pewne wady ( wielu klientów lubi gromadzić kolekcję płyt z filmami ), jednak ma także wiele zalet - choćby łatwy dostęp do ogromnej kolekcji filmów, czy niższe ceny. Zdaniem Carnevale'a, popularyzowanie się takich serwisów z czasem sprawi, że filmy dystrybuowane na fizycznych nośnikach znikną z rynku.
Zjawisko to może zostać znacznie przyspieszone, jeśli ceny sprzętu i nośników HD wkrótce gwałtownie nie spadną. Większość sprzedawanych obecnie komputerów jest już w stanie odtworzyć filmy HD - klienci mogą więc stwierdzić, że skoro posiadany już przez nich sprzęt jest w stanie obsłużyć pobrany z sieci materiał HD, to inwestycja w urządzenia obsługujące Blu-ray może okazać się zbędnym wydatkiem. Edytowane przez MarekBrowarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarekBrowarek' post='87986' date='25.02.2008, 17:04 ']Co zrobicie z odtwarzaczami BD jeśli sprawdzą się cytowane poniżej przepowiednie:[/quote]
Nie sprawdzą się a na pewno nie tak drastycznie. Mogą zagrozić wypożyczalniom, ale nie tradycyjnym płytom.
A poza tym sprawa najważniejsza często pomijana przez nieznających tematu pismaków z gazet "ogólnych": nie ma standardu na dostarczanie zawartości on-line. Każda firma ma na to swój pomysł. A przecież jakieś urządzenie musi być podłączone (jak AppleTV) do telewizora i te filmy pokazywać. Oglądania z komputera to jest nisza. A więc albo się dogadają co zajmie kilka lat albo kolejna wojna formatów, która w tym wypadku może nigdy sie nie rozstrzygnąć i chcąc wypożyczyć coś z itunes będzie trzeba mieć AppleTV, z Amazona - AmazonTV, xboxa do wypożyczalni xboxa i jeszcze coś do wypożyczalni Beverly Hills Video...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='87990' date='25.02.2008, 17:31 ']Nie sprawdzą się a na pewno nie tak drastycznie. Mogą zagrozić wypożyczalniom, ale nie tradycyjnym płytom.
A poza tym sprawa najważniejsza często pomijana przez nieznających tematu pismaków z gazet "ogólnych": nie ma standardu na dostarczanie zawartości on-line. Każda firma ma na to swój pomysł. A przecież jakieś urządzenie musi być podłączone (jak AppleTV) do telewizora i te filmy pokazywać. Oglądania z komputera to jest nisza. A więc albo się dogadają co zajmie kilka lat albo kolejna wojna formatów, która w tym wypadku może nigdy sie nie rozstrzygnąć i chcąc wypożyczyć coś z itunes będzie trzeba mieć AppleTV, z Amazona - AmazonTV, xboxa do wypożyczalni xboxa i jeszcze coś do wypożyczalni Beverly Hills Video...[/quote]

Skoro wojna HD DVD z BD zakończyła się tak szybko to jeszcze szybciej może zakończyć się następna wojna formatów ; a może nie będzie wojny tylko wymienione firmy po prostu się dogadają.
Tak czy owak działalność takich "pismaków" może wpłynąć na obniżenie cen na odtwarzacze i filmy Blu-Ray a to dla nas nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarekBrowarek' post='87986' date='25.02.2008, 17:04 ']Co zrobicie z odtwarzaczami BD jeśli sprawdzą się cytowane poniżej przepowiednie:
Blu-ray wygrał - tylko kto go kupi?
Standard Blu-ray co prawda wygrał tzw. wojnę formatów...[/quote]
Nośnikowi fizycznemu długo jeszcze nic nie zagrozi. W ludzkiej naturze jest potrzeba posiadania czegoś na własność. Dlatego będą to kupować. Na razie jest to droższe od poprzedników jak DVD, ale przecież z DVD było dokładnie tak samo. Na początku kupowali co bardziej majętni, a obecnie płytki są dołączane do gazet. Z BD też tak zapewne będzie.

Druga sprawa to przesył treści. Owszem łącza tanieją, mają coraz większe przepustowości, ale głównie tam gdzie jest na to zapotrzebowanie i jest to opłacalne dla dostawców. Wyobrażasz sobie streaming filmu HD po łączach o jakości jakimi dysponują mniejsze miasteczka czy wsie. Nie wszędzie jest odpowiednia infrastruktura do tego typu usług. W wielu miejscach ludzie są skazani na jedynego dostawcę internetu w okolicy. Jeśli mu się to nie opłaca to nie zrobi nic by poprawić możliwości (przykład: monopolista w wielu miejscach jakim jest TP).

I trzecia - magazynowanie. Ściągasz plik do pozostawienia sobie w kolekcji filmów (wiele osób tak robi). Jeżeli magazynujesz tylko na HDD to ile tych filmów tam pomieścisz? Płytka znów jest tu pewnym rozwiązaniem, a że BD ma odpowiednią pojemność to będzie służyć za taki magazyn kopii zapasowych. A jeśli byś chciał jednak zmagazynować taką kolekcję na HDD to pomyśl co będzie jak Ci dysk padnie. Stratę płytki przebolejesz, ale stratę większej kolekcji?

Tak więc nośnik optyczny, w przyszłości może inny ale na pewno fizyczny jest nierozłącznym elementem, na który będzie popyt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klolik' post='88090' date='26.02.2008, 08:14 ']Nośnikowi fizycznemu długo jeszcze nic nie zagrozi. W ludzkiej naturze jest potrzeba posiadania czegoś na własność.[/quote]

Czy długo?... Kilka lat na pewno, ale kilkanaście? Tu już można mieć wątpliwości.

[quote]Druga sprawa to przesył treści. Owszem łącza tanieją, mają coraz większe przepustowości, ale głównie tam gdzie jest na to zapotrzebowanie i jest to opłacalne dla dostawców. Wyobrażasz sobie streaming filmu HD po łączach o jakości jakimi dysponują mniejsze miasteczka czy wsie. Nie wszędzie jest odpowiednia infrastruktura do tego typu usług. W wielu miejscach ludzie są skazani na jedynego dostawcę internetu w okolicy. Jeśli mu się to nie opłaca to nie zrobi nic by poprawić możliwości (przykład: monopolista w wielu miejscach jakim jest TP).[/quote]

Podstawowym błędem przy przytaczaniu argumentu o słabej jakości łącz internetowych jest patrzenie na internet z punktu widzenia polskiego użytkownika. Kto do cholery przejmuje się zacofaną Polską z mikrorynkiem zbytu na takie rzeczy??? Jako rynek traktuje się kraje cywilizowane (USA, Europa Zach, Skandynawia, Japonia), a oni nie mogą narzekać na łącza. Tam takie usługi mają rację bytu i to już się dzieje.

[quote]I trzecia - magazynowanie. Ściągasz plik do pozostawienia sobie w kolekcji filmów (wiele osób tak robi). Jeżeli magazynujesz tylko na HDD to ile tych filmów tam pomieścisz?[/quote]

Pojemność dysków wzrasta w takim samym tempie w jakim spadają ich ceny, więc tutaj nie masz się o co martwić. I znowu przytoczę argument: kto się przejmuje, że dla polaczka drogo za marny 1TB dysk???


Osobiście jestem zwolennikiem posiadania czegoś na własność w postaci materialnej, jednak trendy światowe idą w kierunku odwrotnym. Dla producentów i dystrybutorów to są ogromne oszczędności (odpadają tłocznie płyt, spedycja, sklepy), a z księgowymi i marketingowcami trudno wygrać.

Na szczęście branża książek może być na razie spokojna - o wiele wygodniej czytać książkę papierową niż na monitorze - więc tu rewolucja nie prędko się wedrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Funghi' post='88095' date='26.02.2008, 08:50 ']Podstawowym błędem przy przytaczaniu argumentu o słabej jakości łącz internetowych jest patrzenie na internet z punktu widzenia polskiego użytkownika. Kto do cholery przejmuje się zacofaną Polską z mikrorynkiem zbytu na takie rzeczy???[/quote]
Kto? ...hmm... może sami użytkownicy. Można i drugiej strony - co nas obchodzą inne kraje. Żyjemy i mieszkamy w Polsce nie gdzie indziej i pod tym kątem powinniśmy na to patrzeć. Kto będzie chciał wyjechać niech wyjeżdża jeśli mu będzie lepiej.

[quote]Pojemność dysków wzrasta w takim samym tempie w jakim spadają ich ceny, więc tutaj nie masz się o co martwić...[/quote]
O to się nie martwię i wcale nie jest dla mnie za drogo. Nie chodziło mi o koszty magazynowania a o ewentualną awarię dysku, gdzie będzie większa kolekcja filmów.

[quote]Dla producentów i dystrybutorów to są ogromne oszczędności (odpadają tłocznie płyt, spedycja, sklepy), a z księgowymi i marketingowcami trudno wygrać.[/quote]
I to jakie oszczędności. Koszty przerzucone zostaną na użytkownika, który jak będzie chciał to sobie nagra na jakiś nośnik. Ogólnie może być taniej, dochodzi tylko koszt nośnika i jego nagrania, ale tylko dla tych, którzy tego chcą. Przy dużej popularyzacji tego rozwiązania rzeczywiście może to oznaczać niższe ceny filmów. Nie wspominam tylko o ewentualnych zabezpieczeniach przed kopiowaniem itp.
Z księgowymi to nikt nie wygra. Ma być zysk i oszczędności gdzie się da. :o

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='abcaa' post='87218' date='21.02.2008, 12:09 ']Kosz?...............[/quote]


na zwyklej plycie dvd mozna wyprodukowac material do hd dvd
osobiscie sobie spalilem pare plytek z materialami ze strumieni z HTDV

toshibka xe1 rozpoznaje to jako plyte hddvd i ogladamy a dzwiek mamy np w DD+ obraz glownie 1080i zrodlowy bo z tv
ale jak sa zrodla w 1080p to tez idzie

na zwyklej plycie dvd wejdzie okolo 40 minut a da DVD DL 8.7 GB

dodatkowo jak ktos ma kamerke HD to tez bezproblemowo mozna sobie zrzucic material w HD na zwykle DVD i ogladac
na toshibie

zasadniczo to chyba ci co zakupili toshiby nie placza i nie szukaja kogos komuby to wcisnac
sprzet jest fajowy a i zapewne ci co nabyli nie musieli oszczedzac zabierajac dziecku bulki :hura:



pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bolek123' post='88275' date='27.02.2008, 05:09 ']... chyba ci co zakupili toshiby nie placza i nie szukaja kogos komu by to wcisnac
sprzet jest fajowy a i zapewne ci co nabyli nie musieli oszczedzac zabierajac dziecku bulki :([/quote]


Absolutnie popieram - nawet jako zwykłe odtwarzacze DVD wszystkie playery Toshiby zabijają konkurencję ceną i jakością obrazu !!!
A po odpaleniu płyty HD , za mikro pieniądze jesteś w niebie :) - płyt wydano ponad 500 - jest w czym wybierać, a na Allegro jest
tego dużo w cenach poniżej 50 pln. [url="http://www.allegro.pl/46189_plyty_hd_dvd.html?id=46189&view=gtext&order=p&change_view=1"]WARTO TUTAJ ZAGLADAC - MOZNA COŚ CIEKAWEGO WYŁOWIĆ ! ! ! [/url]

PS.

HD-XE1 do 1000 pln. chętnie KUPIĘ ! ! ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bolek123' post='88275' date='27.02.2008, 05:09 ']na zwyklej plycie dvd mozna wyprodukowac material do hd dvd
osobiscie sobie spalilem pare plytek z materialami ze strumieni z HTDV

toshibka xe1 rozpoznaje to jako plyte hddvd i ogladamy a dzwiek mamy np w DD+ obraz glownie 1080i zrodlowy bo z tv
ale jak sa zrodla w 1080p to tez idzie

na zwyklej plycie dvd wejdzie okolo 40 minut a da DVD DL 8.7 GB[/quote]


w jakim formacie musza byc pliki aby toshiba rozpoznala plyte jako dh dvd? mkv tez wchodzi w gre ? trzeba to jakos konwertowac, zmieniac?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako materiał źródłowy może służyć: .TS , .M2TS , .EVO i wszystko inne służące jako kontener dla materiałów HD. Kodeki to: MPEG-2, MPEG-4 AVC i VC1. Najlepiej przygotowywać płytę w NeroVision 5 (z pakietu Nero 8 full z kodekami HD). Tam wybieramy format płyty "mini HD DVD". Przygotowanie 15 minutowego filmu to kilkanaście minut pracy na procku Core 2 Quad. Materiał źródłowy nie powinien mieć zbyt wysokiego bitrate. Nagrywałem ripy z blu-raya MPEG-2 ze średnim bitrate 30Mbps i obraz był płynny tak na 90%. Co 5-6 sekund była delikatna drgaweczka ale nie przeszkadzało to w oglądaniu. Myślę, że taki bitrate to maks dla płyt DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe właśnie jak to jest z tym bitrate'm dla HD na zwykłych płytach DVD?
Zwykłe odtwarzacze DVD mają max bitrate 10Mbps... Ale, to chyba nie dotyczy już HD DVD odtwarzaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja wiedza o formatach hd jest bardzo mala, poki co mialem stycznosc z plikami mkv, czy ten format da rade jakos przerobic aby moc odtwarzac na hd dvd? sa mozliwe jakies straty na jakosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Norbunio' post='88420' date='27.02.2008, 21:58 ']w jakim formacie musza byc pliki aby toshiba rozpoznala plyte jako dh dvd? mkv tez wchodzi w gre ? trzeba to jakos konwertowac, zmieniac?

pzdr[/quote]

wszystko co potrzebne jest opisane tutaj:

[url="http://www.hdtvtotal.com/module-pagesetter-viewpub-tid-1-pid-982.html"]http://www.hdtvtotal.com/module-pagesetter...-1-pid-982.html[/url]

soft mozna sciagnac w wersji trial i zobaczyc czy pasuje

opcji z Nero vision nie testowalem



pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pare postów wyżej było o wypalniu płytek DVD DL na format HD DVD.Dysponuję kamerką HDV i postanowiłem zrzucic nagrany filmik poprzez Pinnacle Studio 11 plus,po edycji i skróceniu do wymaganej przez płytę DVD DL ilosci materiału wypaliłem ją w tym programie/jest taka opcja nagraj dysk/.W sumie weszło niecałe 42 min.Przy odtwarzaniu na Toshibie E1 jest problem,płyta dochodzi do 22 min i koniec odtwarzania.Tak jakby było odtwarzanie jednowarstwowe.Proszę o radę gdzie może byc problem bo mam już trochę materiału HDV a perspektywa odtwarzania tylko na płytkach 4,7 GB mnie nie zachwyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.Proszę o sugestie w poruszonym j.w problemie.Toshiba E1 ma wgrany soft 2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest o.k,błąd tkwił w edycji na PS11.Warto miec taki sprzęt jak E1 i nie żałuję zakupu za 350 zl..Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...