Skocz do zawartości
dawmac

5.1 vs 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

odebralem dzisiaj dodatkowe dwa głosniki do systemu 5.1, teraz będzie 7.1, biorę się za podłącznaie i kalibracje, jak by były jakieś pytanka to prosze pisać. Potestuje troszkę fimów i muzyki, posłucham i napisze co i jak :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz coś więcej ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='85159' date='11.02.2008, 23:14 ']napisz coś więcej ; )[/quote]

jak tylko mojego 3 letniego wampira położe spac bo tak to zapomni o kalibracji :)

dobra kawa wypita, filmy poszykowane, do rana będzie wszytko opisane :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz War na BD to odjedziesz i ... pełnoletnia nie będzie potrzebna.

Tam PCM 7.1 po prostu zabija (z tyłu).

Moim zdaniem najlepszy dźwięk z filmu w kinie domowym jaki słyszałem.

Nawet lepszy od Shoot Em Up i Die Hard 4.0 w DTS HD MA.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na War czekam, powinnien być jutro albo pojutrze ;) podobnie jak reszta filmów.

Dzisiaj miałem w DTS HD MA tylko biednego X Men III :) trochę w DTHD i normalka DD 5.1 O poprawie jakosci nie ma mowy bo nic się nie zmieniło, za to przestrzeń jest dużo ciekawsza. Rozstaw głośników - dwa z tyłu, dwa z boku dają dużo lepsza lokalizacje efektów niż w przypadku tylko dwóch głośników tylnich. Na amplitunerze wszystkie flagi się świeca ( DTS HD MA ) a dźwięk jest 7.1 Amplituner robi to bardzo dobrze. Z czystym sumieniem moge każdemu polecić system 7.1 Nie jest lepszej jakosci ale jest wrażenie że dużo więcej się dzieje dookoła nas. Naprawde fajnie.
Byłem przeciwnikiem 7.1 do póki nie będzie płyt z takim własnie zapisem, ale coś mi odbiło i kupiłem te dwa dodatkowe głośniki :) Jest to tez zaleta takiego "zabawkowego" systemu, że nie zajmuje dużo miejsca i rozbudowa do 7.1 nie kosztuje majatku.
Co do muzyki, to nie będe pisał bo wszyscy i tak wiedzą że 2.0 dla mnie to jest to co lubie w muzyce.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85186' date='12.02.2008, 03:33 ']na War czekam, powinnien być jutro albo pojutrze :) podobnie jak reszta filmów.

Dzisiaj miałem w DTS HD MA tylko biednego X Men III :) trochę w DTHD i normalka DD 5.1 O poprawie jakosci nie ma mowy bo nic się nie zmieniło, za to przestrzeń jest dużo ciekawsza. Rozstaw głośników - dwa z tyłu, dwa z boku dają dużo lepsza lokalizacje efektów niż w przypadku tylko dwóch głośników tylnich. Na amplitunerze wszystkie flagi się świeca ( DTS HD MA ) a dźwięk jest 7.1 Amplituner robi to bardzo dobrze. Z czystym sumieniem moge każdemu polecić system 7.1 Nie jest lepszej jakosci ale jest wrażenie że dużo więcej się dzieje dookoła nas. Naprawde fajnie.
Byłem przeciwnikiem 7.1 do póki nie będzie płyt z takim własnie zapisem, ale coś mi odbiło i kupiłem te dwa dodatkowe głośniki :) Jest to tez zaleta takiego "zabawkowego" systemu, że nie zajmuje dużo miejsca i rozbudowa do 7.1 nie kosztuje majatku.
Co do muzyki, to nie będe pisał bo wszyscy i tak wiedzą że 2.0 dla mnie to jest to co lubie w muzyce.

pozdr. dawmac[/quote]

MAM MASE DVD I PARE BD I.....NIESPOTKALEM SIE Z FILMEM KTORY MA SCIEZKE WIECEJ NIZ 5.1 ...........MYSLAEM ZE W HD BEDZIE A TU [beeep]...A MUZA...TYLKO2.0 ...DLATEGO AMPLITUNER KUPILEM POŻĄDNY (PRĄDOWO) ALE 5.1...WIEC MYSLE ZE 6.1 CZY 71. TO TYLKO MATE,ATYKA, WYLICZANIE MATE,MATYCZNE DZWIKU W TYLACH...ALE JESLI KTOS TWIERDZI ZE GRA LEPIEJ TO OK, WAZNE BY BYC ZADOWLONYM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='JOHNSONN' post='107845' date='23.06.2008, 19:26 ']MAM MASE DVD I PARE BD I.....NIESPOTKALEM SIE Z FILMEM KTORY MA SCIEZKE WIECEJ NIZ 5.1[/quote]

Napiszę tak: ... mało widziałeś :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie.... chociażby taki WAR - pokaz możliwości PCM 7.1. Wręcz demo dysk do tego aby pokazać po co jest 7.1 i jak działa : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. To ja podepnę się pod ten wątek z pytaniem jeżeli można?

Jestem w trakcie organizowania pokoju i kina domowego. TV to będzie Sharp LC-46XL2E, amplituner Harman Kardon HK 245 (już jest od roku) i DVD 37. W przyszłości myślę o Blu-Ray. Głośniki to Canton GLE.
Pokój 3,6m x 5,8m Układ mebli to kompromis z żoną. Nie da się dokładnie ustawić kanapy tak aby zapewnić optymalne ustawienie głośników w systemie 7.1, a taki chcę zastosować. Kanapa jest przy ścianie 3,6 na przeciwko TV.
Pytanie jest czy w miarę uda się uzyskać to co trzeba w 7.1 ustawiając dwa fronty po obu stronach TV, centralny na środku, boczne na godzinie 9:30 i 10:30 (mała wskazówka), a tylne mniej więcej 8:45 i 3:15. One będą praktycznie w rogach pokoju po obu stronach kanapy, ale lekko w tyle biorąc pod uwagę że głowa będzie nie przy samej ścianie.
Wysokość umocowania głośników praktycznie bez ograniczeń.

Czy to ma sens? A może ograniczyć się do 5.1 - wszystko przede mną.

Drugie pytanko dotyczy podpięcia sprzętu. Planuję DVD a w przyszłości Blu-Ray po HDMi do TV z pominięciem amplitunera bo ten wiem, że ma ograniczenie do 720p (ach ten rozwój technologiczny, za którym nie można nadążyć). Do amplitunera fonię optycznym lub koncentrycznym cyfrowym.
Czy dobrze kombinuję czy można cos lepiej.
Dzięki za uwagi (w miarę przystępnie bo wyjątkowym specjalistą w przedmiotowej kwestii nie jestem).
Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krzysztof.h' post='113982' date='21.08.2008, 15:04 ']Blu-Ray po HDMi do TV z pominięciem amplitunera bo ten wiem, że ma ograniczenie do 720p (ach ten rozwój technologiczny, za którym nie można nadążyć).[/quote]

Do 720p to pewnie skaluje wszystko co poniżej, a wyższe formaty przepuszcza w formie nie zmienionej.. 1080i i 1080p... Większość tak ma...
Dla mnie skalery w ampie to dublowanie skalerów w TV... 100Hz, skan progresywny i też jest piknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja myślałem, że jak gdzieś przeczytałem, że HDMi mojego HK 245 ma 720p to już wyższych sygnałów nie puszcza. Czyli jeszcze nie tak źle jeżeli to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przyszłości BR z Harmanem będziesz musiał połączyć analogowo by cieszyć się nowymi formatami dzwięku bo po HDMI 1.1 nie pójdą.Więc wybór ilości kolumn w przyszłości będzie się wiązał z wyborem BR.Np. opisywany w testach Panasonic BD-50 ma tylko 5.1 po analogu. Edytowane przez pawlostech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko jedno takie wejście. No cóż trudno. Doczytałem że każde HDMi przepuści 1080p24, gorzej jak będą, na razie zapowiadane, większe wymagania dla sygnału video.
Ogólnie tylko nie wiem, czy amplituner AVR 245 mając HDMi 1.1 nie pozwoli przesłać sygnału sygnał 30 i więcej bitowego, czy może jeżeli taki sygnał wejdzie na HDMi in to też wyjdzie na HDMi out.

Jeszcze może jakby ktoś sie wypowiedział w kwestii ustawienia głośników (pisałem wcześniej).
Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobne odległości i sprzęt z małymi odstępstwami.Też mnie kusiło by dokupić dwa głośniki tym bardziej jak się czyta
wrażenia kolegów po odsłuchach.Ale ochłonąłem i sam zastanawiam się czy to w naszym przypadku ma sens.
Jeżeli mamy miejsca odsłuchowe przy samej ścianie . [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5270"]TU.[/url]
masz ustawienia dla konfiguracji 7.1.Tylne kolumny 110 stopni boczne 90 stopni na upartego po przesunięciu kanapy czy fotela
do przodu dali byśmy rade. Wszystko fajnie gdybyśmy mieli te pokoje tylko do oglądania filmów.
Zostałem przy 5.1 ze względów praktycznych po prostu za dużo kombinacji i ważniejsza sprawa nie mam playera
ani nośników by cieszyć się 7.1. Ale droga wciąż otwarta i w przyszłości kto wie.Mną się nie sugeruj to tylko moja opinia
i dotyczy mojego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie. Największy problem to postęp technologiczny w tej dziedzinie. Jak dwa lata temu kupowałem HK AVR 245 i DVD37 to myślałem że na długo posłuży, a tu masz. Fakt, że wtedy prawie nic nie wiedziałem o kinie domowym i o rodzajach HDMi i o podejściu "po macoszemu" do kwestii dźwięku w przypadku przesyłania obrazu HD.

Już zacząłem się rozglądać za Blu-Rayem z wszystkimi dekoderami na pokładzie aby wysłać po analogu dźwięk 7.1 do mojego amplitunera.
Teraz mogę zastosować 5.1 jeżeli chodzi o głośniki ale za rok albo dwa okaże się podstawa to 7.1 i weź tu coś pocznij.

Lubię styl HK i nie chciałbym od niego odchodzić i jako alternatywę do zakupu Blu_Raya np. zapowiadanego Denona może należałoby rozważyć zakup innego amplitunera i tańszą wersję odtwarzacza Blu-Ray. Alternatywą mógłby być amplituner HK AVR255, który posiada zarówno wejścia HDMi 1.3a jak i dekodery na pokładzie (chyba wszystkie) aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom.
Nie wiem tylko jaki dokupić Blu-Ray do niego. W tej sytuacji będzie to sporo tańszy Blu-Ray niż w pierwszym wariancie.

pawlostech - zwróć uwagę, że przy 5.1 i tak kolumny boczne-tylne są i tak z tyłu, więc jak umieścisz je po bokach kanapy to i tak nie będzie optymalnie. Przy 7.1 boczne przednie można dać nieco z przodu, a tylne po bokach. Nie wiem które rozwiązanie lepsze.
Też nie mam nośnika 7.1 żeby chociaż poeksperymentować, bo w domu kolumn jest wystarczająco dużo aby to zestawić. Edytowane przez krzysztof.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krzysztof.h' post='114214' date='23.08.2008, 12:59 ']pawlostech - zwróć uwagę, że przy 5.1 i tak kolumny boczne-tylne są i tak z tyłu, więc jak umieścisz je po bokach kanapy to i tak nie będzie optymalnie. Przy 7.1 boczne przednie można dać nieco z przodu, a tylne po bokach. Nie wiem które rozwiązanie lepsze.
Też nie mam nośnika 7.1 żeby chociaż poeksperymentować, bo w domu kolumn jest wystarczająco dużo aby to zestawić.[/quote]
Tak miałem takie ustawienie przy 5.1 że tylne kolumny były z tyłu 110 stopni wedle zaleceń instrukcji H/K.
Ta instrukcja jest bardzo fachowo napisana dlatego nie widziałem potrzeby ingerencji w ustawienie.
Dopiero obserwacja pokoi kinowych kolegów skłoniła mnie do zmiany na 90 stopni.
Zwłaszcza w muzyce jest wyczuwalna różnica na lepsze.Lecz przy tym ustawieniu nie wygląda to za efektownie wizualnie.
Żona musiała się przyzwyczaić bo już mi ich nie przestawia na szafce.
Jeżeli cokolwiek będę zmieniał najpierw sprawdzę czy warto bez Blu-raya się nie obejdzie ale to bardziej przyszłość w moim
przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 5.1 mam 7.1 od kilku ladnych miesiecy i tak w skrócie:
1. 7.1 jest duużo lepsze od 5.1
2. jak jest na płycie np. DTS HD MA 5.1 to i tak przestawiam amplituner na 7.1 bo jest lepiej
3. film to przedewszystkim dialogi i efekty dzwiekowe. Bardzo wazna jest ich lokalizacja a 7.1 pozwala stowrzyć dużo lepszą przestrzeń niż 5.1
4. jest dużo płyt z dzwiekiem 7.1 DTS HD ( dzisiaj dostałem Dark CITY właśnie 7.1 więc wieczorem ogladanko :) )
5. jak jest tylko mozliwosć to 7.1 szczerze namawiam, naprawde warto. Dla mnie "przejście" z dzieku DD 5.1 do dziwęku HD 7.1 to jak zmiana z SD do Full HD :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawmac, a gdzie ty sie tyle czasu podziewales :)
no to chyba ja polece kupic dodatkowe glosniki MA,pamietam jak Cie pmcomp namowil,heheh

Edytowane przez macek.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macek.g' post='114797' date='26.08.2008, 18:18 ']Dawmac, a gdzie ty sie tyle czasu podziewales :)
no to chyba ja polece kupic dodatkowe glosniki MA,pamietam jak Cie pmcomp namowil,heheh[/quote]

praca, praca, praca ale kurde co zrobic HD to choroba a lekarstwa są drogie :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawmac doradz koledze jak ma je rozstawić.Skoro masz 7.1 pewnie kombinowałeś z ustawieniami.
Dla nas kluczowe jest czy w naszych warunkach da radę to sensownie rozmieścić.
Głównie chodzi o tylne kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawlostech' post='114800' date='26.08.2008, 18:49 ']Dawmac doradz koledze jak ma je rozstawić.Skoro masz 7.1 pewnie kombinowałeś z ustawieniami.
Dla nas kluczowe jest czy w naszych warunkach da radę to sensownie rozmieścić.
Głównie chodzi o tylne kolumny.[/quote]

ja mam mały pokój a miesci sie w nim tyle elektroniki ze na mały sklep by starczyło :) Kolumny tylne mam ustawione w narozniakch pokoju okolo po 1,8m odemnie pod bardzo małym kontem w kierunku słuchacza. Tylko dlatego że z tyłu na ścianie sa grube zasłony ( raz aby się światło w TV nie odbijało a dwa aby była lepsza akustyka pomieszczenia ) i troszkę by zasłaniały głośniki jak by były równolegle do tylnej ściany. Środkowe kolumny są około 2,5 metra odemnie również bardzo lekko skierownae w moją strone, ot takie widzimisie :) Przednie sa na wysokości środka ekranu i blisko jego krawędzi aby dzwięk z obrazem się nie rozjeżdzał. Centranly tuz nad TV. Sub po prawej stronie lekko odstawiony od ściany i wolny z obu stron bo podwójna jest membrana. Ustawiałem to samodzielnie i za pomoca Onkyo 905. Z Onkyo wypada najlepiej.
Pokój nie jest duży około 4 metra szeroki i 5,5m długi. Bardzo ważna jest akustyka pokoju. Na podłodze bardzo gruba wykładzina, tylna ściana to grube zasłone, z boku na oknie gruba zasłona, duży wypoczynek, regały itp. tak aby nie powstawał pogłos. W zamian zabawa jest super. Bas jest szybki i dynamiczny, nie "łazi" po pokuju i potrafi naprawde mocno pie..... Te małe głosniczki w kinie sprawują się rewelacyjnie i jak na razie nie zmienił bym je na nic w świecie. Onkyo 905 super do nich pasuje. Do muzyki osobny system bo pomimo wielu prób i kombinacji nie udało mi się połączyć stereo i kina domowego.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='denver666' post='114823' date='26.08.2008, 20:32 ']@dawmac a o jakich malutkich głośniczkach mówisz?[/quote]

jak w temacie: "B&W MT30"
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...