Skocz do zawartości
Zerwi

Toshiba 57Z3030DG vs. Pioneer 608D

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru,
Moze zrobimy spotkanko w najblizsza sobote i zrobimy organoleptyczne porownanie.
Ja zapakuje swojego PC-ta i Kathi, podepniemy go pod oba telewizorki po zlaczu DVI-HDMI (identyczne kable) i zobaczymy co i jak.
Zeby bylo obiektywnie odpali sie ten sam material na obu telewizorkach bez jakichkolwiek posrednikow typu splitter itp.
z mojego kompa. Grafa ma 2xDVI wyjscie wiec na obu wyjsciach ten sam obraz poleci :-).
Przydalby sie jakis naped blu-ray/hddvd do kompa coby puscic cos w najwyzszej jakosci. Moze uda nam sie cos zorganizowac. Ostatnio jak bylem mialem troszke napiety plan wiec nie moglem uczestniczyc w waszych zmaganiach z tymi kolosami.
Przy okazji bedzie chwila na zwyczajne pogaduchy :-). Moze i AreckiW by wpadl :-)

Fajnie by bylo

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darek_k' post='85183' date='12.02.2008, 01:10 ']np: tu jest dłuższa rozmowa
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?p=5173059#post5173059"]http://www.avforums.com/forums/showthread....059#post5173059[/url]

pomiędzy [b]mark800[/b] który obraz ma jak żyleta [url="http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=5038481&postcount=43"]http://www.avforums.com/forums/showpost.ph...mp;postcount=43[/url]

oraz [b]gizlaroc[/b] uczestnicza w wymianie celnych od pierwszych postów ponieważ jako jedni z pierwszych posiadali KURO


Teraz pokazał sie najnowszy artykuł

Plasma vs. LCD: Round II
[url="http://www.soundandvisionmag.com/features/779/plasma-vs-lcd-round-ii.html"]http://www.soundandvisionmag.com/features/...d-round-ii.html[/url]
oczywiście KURO vs Samsung
wybiegając trochę muszę powiedziec że KURO wygrał ale np:

[i]Samsung LCD was slightly better at cleanly reproducing the highest-resolution portion of 1080i and 1080p test patterns, while the Pioneer plasma introduced a bit of noise in that area ? a not uncommon phenomenon that we comment on from time to time in our reviews. [/i]

i mądra konkluzja autorów

[i]As you've read, by the end of our several hours of evaluation, Al, Mike, and I all agreed that the plasma handily beat the LCD ? especially in the key area of contrast. I'd also have to agree that LCD as a technology has plenty more growing to do, and hasn't yet shown us the best of what it's got.
[/i][/quote]

dzięki, na to nie trafiłem albo aktualnie nie kojażę ;)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][i][quote name='pmcomp' post='85164' date='11.02.2008, 23:23 ']Byłem tam dzisiaj, a co, pojechałem ... i sam na własne oczka porównałem.

Mnie się KURA bardziej podobała, choć parę aspektów obrazu w Toszce też było OK.

Zakładam, że TV były jakoś tam skalibrowane, ja nic nie kręciłem.

Na pewno nie była do końca skalibrowana temperatura barwowa, KURA była bardziej ciepła a Toszka naturalna.

Ja twierdzę KURY nie mając ... że JAJKA są OK :);) .

Jajka rządzą !!!

Pozdro[/quote]
[/i]
[/i]

Bardzo dobre, brawo.
Dobry przerywnik w dyskusji

Bodex,

Nie strzelam w ciemno. Moje naboje są celne i nie mam w zwyczaju nikogo obrażać.
Posiadam DVE w wersji DVD i znam jej całą zawartość i praktycznie niczym się nie różni od Twojej wersji, którą znam.


Płyta Optimization & Evaluation DVD, faktycznie jest dodawana do VP50 i jest w wersji PAL.

W wolnej chwili opiszę jej możliwości kalibracyjne oraz fragmenty testu TV Toshiba 52Z3030D

AS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nie męcz z Toshibą bo ona jest doskonale znana (jest błędy i problemy) i nie ma co w niej odkrywać. Lepiej spróbuj znaleźć to czego nie możesz w Kuro : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ciekawe informacje w tescie Kuro vs LED LCD. Kiedy mialem Pionka i Regze podpiete pod PC (jednoczesnie ofkors) - pierwsza scena z Blade Runnera zrobila na mnie kolosalne wrazenie. Wiem, ze Tosha to bardzo dobry telewizor ale roznica byla tak duza, ze wsrod 6 ogladajacych dalo sie slyszec wzmozona konwersacje. Tak bylo przez wszystkie (wybrane losowo) sceny tego filmu. Koncerty (Metallica, NIN) takze wskazywaly jednoglosnie zwyciezce. Powiem wiecej - jezeli nawet gdzieniegdzie Kuro gubil nieco szczegolow w stosunku do Regzy (w odcieniach szarosci) to ostateczny odbior pozostalych czynnikow jakosciowych obrazu, nie pozostawial watpliwosci kto tu rzadzi. Jezeli ktos oglada duzo filmow (seriali) fabularnych to naprawde Kuro odplaci sie milym i realistycznymi pokazem. Filmy przyrodnicze (bez duzej ilosci ciemnych scen) to remis (no moze jak jest duzo koloru bialego np snieg w gorach, to LCD zaczyna przewazac). Keskówki, animacja, obrazy statyczne (plazma tutaj ma drżący obraz) sa za to po stronie LCD. Zapomniane juz katy patrzenia - tu Pionek wyprzedza LCD o dwie klasy co najmniej. Dlatego jezeli ktos ma tak rozlokowane siedziska ze niektorzy widzowie ogladaja TV nieco z boku - takze powinni brac plazme pod uwage.

Zanim pojawil sie ten topic pisalem juz o porownaniu tych mniejszych modeli i zaznaczylem, ze Regza rzeczywiscie swietnie radzi sobie z ruchem, rzecz w tym ze Sharp i Pionek jakos znaczaco nie odstawali (nie liczac wspomnianego drzenia plazmy przy zdjeciach). Natomiast jezeli sa to dla kogos walory (Gmeru) bardziej widoczne i wazniejsze (to przeciez indywidualna sprawa jak np efekt tęczy w DLP) od innych aspektow (w tym przypadku byloby to jednak dziwne) to mozliwe ze Tosha bylaby lepszym wyborem.

Tak wogole to topic zszedl z glownego watku na to czy Pionek jest przereklamowany. Moim zdaniem nie. To ze jest za drogi wiedza wszyscy. Nawet jezeli ktos wskaże lepsze świecidla (hmmm na [url="http://www.areadvd.de/"]http://www.areadvd.de/[/url] jest wlasnie test nowego PDP Runco...) to tylko w konkretnie wybranych obszarach. Mi nie przypadla do gustu jakosc SD (jest poprawna a spodziewallem sie wiecej) i ... cena. Myslalem o sprzedazy Sony 55" SXRD i zakupie 50"LX lub nawet 60". Stwierdzilem organoleptycznie, ze nie oplaca mi sie TERAZ doplacac takich pieniedzy i stracic AŻ 20% powierzchni ekranu (50" LX) a tym bardziej nie oplaca sie wydawac AAŻŻ takich pieniedzy dla 20% zwiekszenia powierzchni ekranu (60").

Konczac - moge powiedziec ze bylbym zadowolony zapewne z obu TV (tych z topicu) w swoim domu gdyby nie chodzilo o finanse. Jezeli jednak oba bylyby w cenie np 15 tys zl (moze na rok) bez zastanawiania sie bralbym Pionka.

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to własnie chodzi, tzn o koszty. Gdyby były po 15kzł to nie byłoby o czym gadac. Ale poniewaz będę miał do wydatkowania ok 13kzł to normalnie nie ma z czego wybierac i ten samsung 58 jest absolutnie bezkonkurencyjny. Niby mozna by kupic cos 50-52 cale LCD, ale z moim sygnałem wole plasme.
A szarpać się na ponad 20kzł byłoby mało racjonalne. No i jak to wytłumaczyc żonie ;) .

Autorus


[quote name='Cezarh' post='85217' date='12.02.2008, 13:47 ']Witam,

Ciekawe informacje w tescie Kuro vs LED LCD. Kiedy mialem Pionka i Regze podpiete pod PC (jednoczesnie ofkors) - pierwsza scena z Blade Runnera zrobila na mnie kolosalne wrazenie. Wiem, ze Tosha to bardzo dobry telewizor ale roznica byla tak duza, ze wsrod 6 ogladajacych dalo sie slyszec wzmozona konwersacje. Tak bylo przez wszystkie (wybrane losowo) sceny tego filmu. Koncerty (Metallica, NIN) takze wskazywaly jednoglosnie zwyciezce. Powiem wiecej - jezeli nawet gdzieniegdzie Kuro gubil nieco szczegolow w stosunku do Regzy (w odcieniach szarosci) to ostateczny odbior pozostalych czynnikow jakosciowych obrazu, nie pozostawial watpliwosci kto tu rzadzi. Jezeli ktos oglada duzo filmow (seriali) fabularnych to naprawde Kuro odplaci sie milym i realistycznymi pokazem. Filmy przyrodnicze (bez duzej ilosci ciemnych scen) to remis (no moze jak jest duzo koloru bialego np snieg w gorach, to LCD zaczyna przewazac). Keskówki, animacja, obrazy statyczne (plazma tutaj ma drżący obraz) sa za to po stronie LCD. Zapomniane juz katy patrzenia - tu Pionek wyprzedza LCD o dwie klasy co najmniej. Dlatego jezeli ktos ma tak rozlokowane siedziska ze niektorzy widzowie ogladaja TV nieco z boku - takze powinni brac plazme pod uwage.

Zanim pojawil sie ten topic pisalem juz o porownaniu tych mniejszych modeli i zaznaczylem, ze Regza rzeczywiscie swietnie radzi sobie z ruchem, rzecz w tym ze Sharp i Pionek jakos znaczaco nie odstawali (nie liczac wspomnianego drzenia plazmy przy zdjeciach). Natomiast jezeli sa to dla kogos walory (Gmeru) bardziej widoczne i wazniejsze (to przeciez indywidualna sprawa jak np efekt tęczy w DLP) od innych aspektow (w tym przypadku byloby to jednak dziwne) to mozliwe ze Tosha bylaby lepszym wyborem.

Tak wogole to topic zszedl z glownego watku na to czy Pionek jest przereklamowany. Moim zdaniem nie. To ze jest za drogi wiedza wszyscy. Nawet jezeli ktos wskaże lepsze świecidla (hmmm na [url="http://www.areadvd.de/"]http://www.areadvd.de/[/url] jest wlasnie test nowego PDP Runco...) to tylko w konkretnie wybranych obszarach. Mi nie przypadla do gustu jakosc SD (jest poprawna a spodziewallem sie wiecej) i ... cena. Myslalem o sprzedazy Sony 55" SXRD i zakupie 50"LX lub nawet 60". Stwierdzilem organoleptycznie, ze nie oplaca mi sie TERAZ doplacac takich pieniedzy i stracic AŻ 20% powierzchni ekranu (50" LX) a tym bardziej nie oplaca sie wydawac AAŻŻ takich pieniedzy dla 20% zwiekszenia powierzchni ekranu (60").

Konczac - moge powiedziec ze bylbym zadowolony zapewne z obu TV (tych z topicu) w swoim domu gdyby nie chodzilo o finanse. Jezeli jednak oba bylyby w cenie np 15 tys zl (moze na rok) bez zastanawiania sie bralbym Pionka.

Pozdr / Cezarh.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='Gmeru' post='85204' date='12.02.2008, 10:14 ']To się nie męcz z Toshibą bo ona jest doskonale znana (jest błędy i problemy) i nie ma co w niej odkrywać. Lepiej spróbuj znaleźć to czego nie możesz w Kuro : )[/quote][/i]
To nie jest dla mnie męczarnia i bardzo przyjemnie mi się z Tobą polemizuje.
W KURO znalazłem wszystko, czego potrzebowałem a innymi drobiazgami się nie przejmuje.

[b]Telewizor LCD Toshiba 52Z3030D[/b]

[u]Jakość obrazu.[/u]

„Obraz nie ma nic wspólnego z naturalnością, zimna temperatura barw, nadmierna jaskrawość, wyraźnie za niski poziom czerni oraz stanowczo za duże nasycenie kolorów i wyostrzenie konturów. W tych ustawieniach obraz zwykłej telewizji nie może wyglądać choćby przyzwoicie…...
Jedyne, co może drażnić, to typowe dla telewizorów LCD nieostrość obrazu ruchomego – efekt, który potęguje się przy słabym jakościowo sygnale…..
Czerń wprawdzie nie jest tak czarna, jak z najlepszych plazm ( 2-4 razy jaśniejsza)……

Kolory w wydaniu Toshiby nie mają imponującej zgodności ze wzorcem………
…….zwróciłem uwagę, na silne podczerwienie ( zaróżowienie) koloru ludzkiej skóry. Plansze testowe sprawdzające poprawność działania dekodera koloru pokazały dość wyraźnie odstępstwa od prawidłowej równowagi. Zieleń i czerwień ewidentnie przykuwa uwagę……
Mimo wprowadzonej silnej korekty składowej G, obraz miał dyskretną poświatę. Oddanie naturalnego błękitu nieba, i jaśniejszych odcieni niebieskiego i fioletu, było przez to utrudnione……..
Toshiba świeciła trochę tak jakby ekran był pokryty warstwą kurzu. Przy oglądaniu dobrze znanych scen nie raz brakowało pazura, drapieżności, chyba, że przewyższał w niej kolor zielony……….
……ruch twarzy aktorów nie był oddany idealnie. Widoczne były całkiem wyraźny efekt smużenia. Czarny obrys wahadła z płyty PFP zostawił na białej planszy wyraźne ślady ciągnące się za nim…………..
Z kolei deszczowa scena w 16 minucie Ostatniego Samuraja ujawniła, że odtwarzanie szubko poruszających się drobnych detali jest wciąż poza zasięgiem technologii LCD (ściana deszczu przed kapitanem Algrenem była praktycznie niewidoczna)”

Więcej w lutowym numerze A/V.

Co do płyty kalibracyjnej Optimization & Evaluation DVD to w porównaniu z DVE jest kompletną płytą do kalibracji ekranów (ale to tylko płyta). Posiada komplet tablic testowych do ustawienia parametrów obrazu. Znajduje się tam tablica do ustawienia kontrastu i jasności. Za pomocą, której można w bardzo łatwy i dokładny sposób zdefiniować jasność i kontrast. Niewiele ustępujący „ pająkowi”.
Ponadto na płycie mamy szereg sekwencji wideo, których jest brak DVE. tj. test zegara w jego pełnym zakresie, samochodzik wyścigowy przemieszczający się na tle trybun w kilku trybach, fragment meczu hokejowego pokazujący szybki ruch krążka, płynący żaglowiec w pełnym olinowaniu, most wiszący na linach jak i sekwencje wideo (w różnych trybach) dot. czerni i bieli. To tylko niektóre możliwości płyty.

Pragnę nadmienić, że kalibracja na podstawie płyt tego rodzaju jest tylko w podstawowym zakresie i nic nie zastąpi właściwej kalibracji specjalistycznym narzędziem, choćby nawet SpyderTV

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śledzę ten nieszczęsny wątek od samego początku i , choć mam niewątpliwie niedługi staż na forum, śmieszy mnie on niezmiernie.

Szczególnie, gdy przypominam sobie prze chwalebny temat o zaletach serii KURO.

Cytowanie mija się z celem, ale na niewinną i EWIDENTNIE NOSZĄCĄ ZNAMIONA "HACZYKA" uwagę @Gmera o tym, że KURO jest przereklamowany (podkreślam pierwszy raz - przereklamowany, [i]żadnych odniesień do Toshiby![/i]) larum podnieśli najwięksi pochlebcy tego telewizora.

Tyle konkretów. Reszta w tym wątku, zarówno ze strony @andsie1, jak i @Gmera (który długo sie wstrzymywał z wypowiedziami) to czysty Offtop - niezwykle porywający i ciekawy, ale offtop.


Odnosząc się do pochlebców, to myślę, że większość Waszych argumentów, przyjaciele, została zbita.
Wpadacie we własne sidła, bo nie mając nawet intencji przekonywania nas, że KURO to idealny (czyt. bezbłędny) telewizor właśnie to robicie. Nie mówicie w gruncie rzeczy, że to jest najlepszy TV na rynku. Mówicie, że to szczytowe osiągnięcie (dopiero po reprymendzie odnosi się kolega @dawmac do KURO2) technologii wyświetlaczy. A nikt nawet nie porównał obu wyświetlaczy, tylko wskazał ewidentne niedoskonałości KURO. Potwierdzone, jakkolwiek byśmy się tego nie wypierali, także w testach A/V i opiniach zagranicznych użytkowników (jakby nasi, polscy, byli gorsi - są?)

A teraz odniosę się do "pojazdu" po Regzie

[quote]W tych ustawieniach obraz zwykłej telewizji nie może wyglądać choćby przyzwoicie?...
[b]Jedyne[/b], co może drażnić, to typowe dla telewizorów LCD nieostrość obrazu ruchomego ? efekt, który potęguje się przy słabym jakościowo sygnale?..[/quote]

nie wiem, czy wynika to z niewprawnego tłumaczenia, ale cytaty noszą znamiona tendencyjności, jak tu:

[quote]Czerń [b]wprawdzie[/b] nie jest tak czarna, jak z najlepszych plazm ( 2-4 razy jaśniejsza)??[/quote]

gdzie ewidentnie brakuje:

[quote], ale ...[/quote]

To wszystko jednak jest bez znaczenia, bo nikt nie mówił w tym wątku na razie o Regzie.

A na koniec uwaga natury naukowej. Udowodnione jest, że im droższy produkt kupujemy tym bardziej wychwalamy jego zalety. Kupując TV w cenie małego samochodu, szczególnie gdy zakup ten zmusza nas do rezygnacji z innego dobra (np. wycieczki), uspokajamy własną świadomość, która podważa racjonalność takiego zakupu, udowadniając jej, że zakup jest opłacalny. A krytyków, którzy wzbudzają "uśpioną" świadomość, traktuje się jak wrogów

Serdeczności Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi to lotto :) co kto myśli o tym TV, mi sięp odoba :) Bedzie KURO 2 to kupię KURO 2 a jak będzie KURO 3 to kupie :) To nie problem, więc czemu się tak wszyscy tą ceną podniecacie, że " w cenie małego samochodu". itp. Dla mnie cena nie była najwazniejsza, chodziło mi o dobry produkt i taki kupiłem.
Może taka interpretacja była by tez dobra, że jak kogoś nie stać na ten TV to trzeba znaleź wszystkie sposoby aby sobie wmówić że jak kupimy np. samsunga za połowe ceny to będziemy mieli to samo, więc po co przepłacac. ? Przeciez i BMW i Polonezem dojedziemy do celu więc po co kupować tak drogie auta ??

Można pisac wszystko na temat tego TV tylko prosze bez osobistych uwag. Opinie mające na celu aby za wszelką cene udowodnić osobą co kupiły ten TV że są "głupie" bo przepłaciły i kupiły przereklamowany TV a za połowe ceny można miec lepszy jest śmieszne. Z drugiej strony, to moze kilka osób się zniechęcić do tego TV po przeczytaniu "tego testu" a szkoda bo jest to świetny TV.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dawmac

to:

[quote]Można pisac wszystko na temat tego TV tylko prosze bez osobistych uwag. Opinie mające na celu aby za wszelką cene udowodnić osobą co kupiły ten TV że są "głupie" bo przepłaciły i kupiły przereklamowany TV a za połowę ceny można miec lepszy jest śmieszne.[/quote]

chyba do mnie, w związku z tą uwagą:

[quote]A na koniec uwaga natury naukowej. Udowodnione jest, że im droższy produkt kupujemy tym bardziej wychwalamy jego zalety. Kupując TV w cenie małego samochodu, szczególnie gdy zakup ten zmusza nas do rezygnacji z innego dobra (np. wycieczki), uspokajamy własną świadomość, która podważa racjonalność takiego zakupu, udowadniając jej, że zakup jest opłacalny. A krytyków, którzy wzbudzają "uśpioną" świadomość, traktuje się jak wrogów[/quote]

Cieszę się, że ten TV Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania. Tobie to lotto, mi to rybka. Chodzi o POZIOM dyskusji. Poziom jest nakręcany (ojej, sam biorę w tym właśnie udział :) ) przez osoby (tak, Ciebie też), które uważają że ten TV jest świetny, jest najlepszy a inni nie mają racji. A być może tylko punktują pewne niedociągnięcia.

Ja staram się znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie tego poziomu i tej temperatury. I idealnie pasuje mi symptom, o którym piszę. A co do aut - kiepska metafora, bo BMW oferuje więcej niż Polonez nie tylko w kwestii dojechania do celu. To raczej byłaby odwieczna dyskusja co jest lepsze: Porsche czy Ferrari?

Ale żaden rozsądny fan Porsche czy Ferrari nie powie Ci, że to najlepsze auto na rynku. Bo takowe nie istnieje i wszyscy wiedzą o drobnych niedoskonałościach tych marek. Tylko że temat samochodów rozważają setki tysięcy osób od wieli lat. A telewizorów HD nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='85252' date='12.02.2008, 13:35 ']@ dawmac

to:



chyba do mnie, w związku z tą uwagą:



Cieszę się, że ten TV Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania. Tobie to lotto, mi to rybka. Chodzi o POZIOM dyskusji. Poziom jest nakręcany (ojej, sam biorę w tym właśnie udział :) ) przez osoby (tak, Ciebie też), które uważają że ten TV jest świetny, jest najlepszy a inni nie mają racji. A być może tylko punktują pewne niedociągnięcia.

Ja staram się znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie tego poziomu i tej temperatury. I idealnie pasuje mi symptom, o którym piszę. A co do aut - kiepska metafora, bo BMW oferuje więcej niż Polonez nie tylko w kwestii dojechania do celu. To raczej byłaby odwieczna dyskusja co jest lepsze: Porsche czy Ferrari?

Ale żaden rozsądny fan Porsche czy Ferrari nie powie Ci, że to najlepsze auto na rynku. Bo takowe nie istnieje i wszyscy wiedzą o drobnych niedoskonałościach tych marek. Tylko że temat samochodów rozważają setki tysięcy osób od wieli lat. A telewizorów HD nie.[/quote]


Ja nigdzie, nigdy nie napisałem że Kuro " jest najlepszy a inni nie mają racji". Napisałem że jest bardzo dobry i ma oczywiste wady technologi o których pisał Gmeru. ( przeczytaj dokładnie moje wcześniejsze wpisy ) Nigdy nie napisałem, ż e to jest najlepszy TV aktualnie na rynku, że jest jedyny, że jest wzorcem itd. Po co próbujesz na siłe ze mnie zrobić wyznawce KURO ?

Co do porównania, znasz tak wszystkich fanów Ferrari i Porsche że masz pewność że nikt z nich nie powie że to najlepsze auto na rynku ?? :) Znam osoby co mają całkiem normalne auta i uwazają że sa najlepsze na świecie. Kolega ma skode 1.9tdi i mówi że to najlepsze auto i on innego nie chce. Że jest super, oszczędne, tanie i wygodne i wgóle, i nie rozumie po co ludzie kupują auta tak drogie jak ta skoda ma wszystko co potzreba. Dojedzie wszędzie tak samo jak własciciel S65AMG :)

Tak jak pisałem wcześniej, czy tak bardzo zależy "wam" aby nie wiem, otworzyć nam oczy jakie to dziadostwo kupiliśmy ? , że daliśmy się oszukac rekalmą ? Naszcęście nie jestem sam, kilka tysięcy ludzi tez dało się oszukac i kupiło ten TV, dobrze im tak niech cierpią, mogli kupić samsunga za połowe ceny :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najrozsądniej będzie "wylać dziecko z kąpielą" - czyli zamknąć ten temat, bo zrobiła się z niego pyskówka większa jak na targowisku.

W jego miejsce otworzyć nowy, WYŁĄCZNIE z suchymi faktami z bezpośredniego porównania obu telewizorów (zdjęcia makro itd.) bez możliwości dodawanie nowych postów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu ktos skrytykowal Toshibe i to model 52Z3030 na matrycy SPVA uwazana prze wielu za najlepsza. :)

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i]Tłumaczę ideę moich wypowiedzi:[/i] powiedziałem, że nawet, jeśli nie jest to intencją niektórych, żeby
(tu cytat o ideale KURO:
[quote]Widziałem obraz z obu TV i zawsze twierdziłem i twierdzę, że Kuro jest bezkonkurencyjny i [b]na dzień dzisiejszy nie ma lepszego TV[/b].[/quote]
), to sposób prowadzenia dyskusji taki obraz przedstawia.



[quote]Najrozsądniej będzie "wylać dziecko z kąpielą" - czyli zamknąć ten temat, bo zrobiła się z niego pyskówka większa jak na targowisku.[/quote]

Fakt, EOT z mojej strony, bo "ja znam kogoś, kto zna kogoś, kto uważa, że ziemia jest sześcianem a turbulencje w samolocie powstają, gdy ten przelatuje nad krawędziami:D" Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='85272' date='12.02.2008, 15:03 '][i]Tłumaczę ideę moich wypowiedzi:[/i] powiedziałem, że nawet, jeśli nie jest to intencją niektórych, żeby
(tu cytat o ideale KURO:

), to sposób prowadzenia dyskusji taki obraz przedstawia.


Fakt, EOT z mojej strony, bo "ja znam kogoś, kto zna kogoś, kto uważa, że ziemia jest sześcianem a turbulencje w samolocie powstają, gdy ten przelatuje nad krawędziami:D"[/quote]

jak mozesz to podawaj autora cytatów które umieszczasz, nie będzie niedomówień, nie jestem na 100% pewnien ale " Widziałem obraz z obu TV i zawsze twierdziłem i twierdzę, że Kuro jest bezkonkurencyjny i na dzień dzisiejszy nie ma lepszego TV. " powiedziała to osba która nie jest włascicielem KURO. Na pewno to nie sa moje słowa.

Naprawdę, można się posmiać jak się czyta ten temat :) Jest o "d.u.p.i.e maryni" :) Ja proponuje żeby został otwarty tyle tylko go przenieść do działu " La luzie " czy coś takiego. Nie zabijajmy na forum wszystkich dyskusji bo po to jest forum, a jak by nie patrzeć ( czytać) to cały czas jest mowa o HD :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, powiedział to [b]andsie1[/b] na 1 stronie wątku. A kto, jak kto - on KURO ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='85278' date='12.02.2008, 16:10 ']wybacz, powiedział to [b]andsie1[/b] na 1 stronie wątku. A kto, jak kto - on KURO ma. :)[/quote]

no to dobrze że napisałem, że nie jestem pewien :)

a ja uważam, że jest to najlepszy TV jaki w zyciu widziałem :) i co ? dla mnie jest super

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to doprawdy jest bezcelowa dyskusja i dobrze, że traktuję ją (i Ty [b]@dawmac[/b] chyba też) w konwencji odejścia od rutyny codzienności

Powtarzam E[i]nd[/i] O[i]f[/i] T[i]ransmission[/i], czekam na test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='85289' date='12.02.2008, 16:54 ']to doprawdy jest bezcelowa dyskusja i dobrze, że traktuję ją (i Ty [b]@dawmac[/b] chyba też) w konwencji odejścia od rutyny codzienności

Powtarzam E[i]nd[/i] O[i]f[/i] T[i]ransmission[/i], czekam na test.[/quote]

:)

przeciez nie można całe zycie być tylko poważnym

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale się porobiło.
Proszę nie zamykać tematu tylko proponuję zmieni jego tytuł. Wykreślić pierwszą cześć zdania a pozostawi drugą i powstanie - [b]Pojedynek na szczycie[/b]
Proszę nie mylić z filmem - Pojedynek w słońcu

Zastanawiam się, dlaczego w postach przy udziale mojej osoby zawsze dochodzi do niepotrzebnych spięć i stresów. Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Przecież jestem osobą o przyjaznym usposobieniu i mam pozytywne nastawienia do ludzi. Kocham HDTV i wszystkie telewizory bez względu na ich technologie które są [b]najlepsze na świecie[/b]

Proszę zwrócić uwagę na ilość wyświetleń, ale to chyba nie moja zasługa ani kolegi dawmac

Mam nadzieję, że po właściwym teście temat nabierze jeszcze większych rumieńców .

Życzę miłej zabawy.
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Po pierwsze panie i panowie to forum sluzy nam do nabrania wiedzy na tematy ktorymi sie interesujemy, wiec wielka prosba starajmy sie tlumic w sobie zle emocje i czytajmy nastepne posty z optymistycnzym nastawieniem. Ulatwi to nam pisanie kolejnych z milym nastawieniem hehehe. Po co czytac 30 postów odoszacych sie do siebie z lekka nienawiscia gdzie oczywsicie wszyscy maja odrobine racji.

Wiadomo jest ze kazdy ma inny gust inne pragnienia inne mozliwosci finansowe i wszyscy staramy sie dobrac wszystkie elementy tak by kupic cos i byc z tego zadowolonym. Ale dodam tez ze ciesze sie jak kazdy dodaje cos od siebie i napisze naprawde to co mysli. Wiec prosta rada nie dajmy sie prowokowac badzmy mili dla siebie i luzik.

Wracajac do tematu porowniania dwoch Tv DLP i LCD mam wielka prosbe jesli to mozliwe. Zalatwic jeszcze do porowniania i bedize to perfekcja dla mnie LCD V DLP V Tylna projekcja

Z czystej ciekawosci interesuje mnie jak wypadnie tylna projekcja (posiadam JVC 65 cali nowy model ) przy tych perelkach co testujecie( 58 cali tez moze byc jak by mozna zalatwic ) pelen odlot porownanie.
Moje cacko cenowo jest duzo tansze 14 000 tys dalem za nie ale mam swiadomosc ze pewnie daleko mu do KURY 60 i LCD Toshibki.
Oczywiscie jako wlasciciel jestem bardzo zadowolony wielkosc jest rewelacja ogladam z 4 metrow i BĄBA na nic mniejszego juz nie zamienie. Zdaje sobie sprawe ze ma ten tv tez duzo wad ktore mi nie przeszkadzaja i nie twierdze ze jest IDEALNY bo nie ma takich. Kupilem go bo liczylo sie tak WIELKOSC EKRANU/JAKOSC/CENA i mysla ze duzo ludzu mysli w podobny sposob co ja.
DZIekuje wielu ludziom wypowiadajacym sie na tym forum bo pomogli mi podjac dezycje co do kupna tv interesowalem sie od dawna wieloma produktami i markami. LCD plazwa tylna projekcja PIonier Panasonic Sharp JVC Toshiba wszystko sie przewijalo. WYbralem dzieki waszej pomocy i naprawde naczytalem sie wiele postow ale wlasnie dzieki temu moge sobie smialo powiedziec kupilem cos za nie male pieniadze i jestem zadowolony. Malo tego kto przyjdzie do mnie i zobaczy obraz z PS3 film z Bluray mowi ze nie widzial takiego obrazu powaga. Ciesze sie z tego jeszcze bradziej i wiem ze taki obraz tez jest na PIONKU i na TOSHIBIE wiec szkoda czasu sie klocic bo te roznice ro szczegoly naprawde. Twierdze ze kazdy bedzie zadowolony obojetnie co kupi z tych 3 modeli powaga.
Przepraszam ze troche malo zwiezle i moga byc bledy ale puzna pora dnia plus male piwka w sobie hehehe czekam na odpowiedz czy ktos moze zapodac jeszcze tylna projekcje JVC 65 abo 58 cali nowe modele hiihihihi
Fajnie poczytac dokladne testy z 3 roznych technologi

Pozdrawiam serdecznie wszytskich i jeszcze raz szanujmy sie nawzajem to my razem tworzymy to cos o czym ludzie maja znikowe pojecie.
Bo tak naprawde wiekszosc ludzi nie czytajac takiego forum jak to ma bardzo male pojecice o TV i innych gadzetach ktore nam pieknie sluza dzien w dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85243' date='12.02.2008, 13:12 ']Bedzie KURO 2 to kupię KURO 2 a jak będzie KURO 3 to kupie :)
To nie problem, więc czemu się tak wszyscy tą ceną podniecacie, że " w cenie małego samochodu". itp.
Dla mnie cena nie była najwazniejsza, chodziło mi o dobry produkt i taki kupiłem.[/quote]


A mnie ciekawi przyrost jakości w porównaniu do KURO dla [url="http://www.areadvd.de/hardware/2008/runco_xp50dhd.shtml"]TEGO MODELU ..... :)[/url]

Ciekawe gdzie leży granica zdrowego rozsądku w stosunku jakość/cena ? :)

Dawmac - jakieś wieści nt. wpięcia VP50 w łańcuch , czy może masz już dość eksperymentów ? :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w taki subtelny sposób kolega Bodex próbuje zasugerować, że te Wasze japońskie KURO to cienizna w porównaniu do RUNCO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie było cd Star Wars, kończę temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...