Skocz do zawartości
janek_pl

ISTAR MINI NMT PLAYER

Rekomendowane odpowiedzi

Firma ISTARHD INC. wprowadza na rynek ISTAR Mini Networked Media Tank. Produkt bardzo podobny do Popcorna A-100. W końcu oparty na tym samym oprogramowaniu Firmy Syabas. Cena również przystępna. Na plus przemawia możliwość podłączenia dysku SATA, ale w związku z tym iż jest to mini player, jedyna możliwość to montaż dysku na zewnątrz.

Ciekawa alternatywa dla Popcorna,ale tylko dla osób,które używają zewnętrznych dysków lub macierzy.

Chętnych zapraszam na stronę producenta [url="https://www.istarhd.com/"]<KLIK>[/url] gdzie znajdziecie więcej informacji oraz specyfikację sprzętu.

Dla bardziej ciekawych podaję link do [url="http://www.mpcclub.com/modules/Reviews/reviews/review_istar.pdf"]testu[/url] Hi-Jacka

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztałem i ...... tak naprawdę ten playerek to popcorn w innej obudowie :)
Dlaczego tak sądze:
- dysk SATA można podłączyć również do Popcorna (przejściówka na allegro 25zł)
- złącze HDMI 1.3 ..... tylko właściwie po co? Ten temat był już maglowany. Nie ma to żadnego większego uzasadnienia.
- wiatraczek do chłodzenia procesora można sobie samemu dołożyć.
- oprogramowanie (przynajmniej z obrazków i opisu) identyczne co PH
- złącze VGA .... to kwestia lutownicy i chwilki czasu. Popcornowi można spokojnie to dołożyć. Software to obsłuży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='84065' date='06.02.2008, 14:20 ']Pocztałem i ...... tak naprawdę ten playerek to popcorn w innej obudowie :)[/quote]

Jak wszystkie playery na platformie NMT, ale dobrze, że się pojawiło coś nowego. Zamówiłem jedną sztukę (wczoraj mi się udało) i zobaczymy co to jest. Szkoda, że mają takie same problemy z zaopatrzeniem jak Popcorn.

HDMI 1.3 może jednak przydać się wcześniej niż mi się wydawało. Na razie faktycznie jest bezużyteczne, co podkreśla nawet producent istara, ale może za kilka miesięcy sytuacja się zmieni, zwłaszcza, że są już w sofcie oznaki obsługi EVO. Obsługa formatów audio HD byłaby logicznym następnych krokiem.

A oprogramowanie jest wspólne dla całej platformy NMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84072' date='06.02.2008, 14:57 ']HDMI 1.3 może jednak przydać się wcześniej niż mi się wydawało. Na razie faktycznie jest bezużyteczne, co podkreśla nawet producent istara, ale może za kilka miesięcy sytuacja się zmieni, zwłaszcza, że są już w sofcie oznaki obsługi EVO. Obsługa formatów audio HD byłaby logicznym następnych krokiem.[/quote]

Jeśli tak to faktycznie 1.3 może być przydatne.
Z drugiej strony do odsłuchu dobrego dzwięku i tak trzeba kupić porządny wzmacniacz który będzie miał wejście cyfrowe.
Więc suma sumarum ....... dla mnie wszystko czy to jest HDMI 1.1 czy 1.3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna robić się coraz ciekawiej.

[url="http://www.hdtvplayer.info/content/view/21/28/"]Istar A-800 z DVD[/url]

[url="http://www.hdtvplayer.info/content/blogcategory/17/28/"]HD-X X900 HD Player[/url]


Soft od Syabas.Cóż więcej dodać....:)


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='85926' date='15.02.2008, 13:47 '][url="http://www.hdtvplayer.info/content/view/21/28/"]Istar A-800 z DVD[/url][/quote]
A to jest już od dawna na rynku ale tylko Chińskim... To w ogóle był pierwszy Istar. Przy czym podobno soft do odtwarzania DVD jeszcze sobie nie radzi dobrze z CSSem :) No ale chip obsługuje Macrovision i CSS więc generalnie ma to w końcu zacząć działać.

W ogóle polityka tych firm jest dziwna. Dune HD Ultra jest dostępny tylko na rynku rosyjskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytają x900 albo ten mały istar polskie napisy?;)

Edytowane przez sqlab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Identyczne ma oprogramowanie jak PH więc czyta to samo co PH. Z tego co pamiętam polskie napisy też. Mogę sprawdzić jak będę w domu.
Różnice pomiędzy PH a istarem mini są tylko sprzętowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85933' date='15.02.2008, 14:08 ']A to jest już od dawna na rynku ale tylko Chińskim... To w ogóle był pierwszy Istar. Przy czym podobno soft do odtwarzania DVD jeszcze sobie nie radzi dobrze z CSSem :blink: No ale chip obsługuje Macrovision i CSS więc generalnie ma to w końcu zacząć działać.

W ogóle polityka tych firm jest dziwna. Dune HD Ultra jest dostępny tylko na rynku rosyjskim.[/quote]

I bardzo dobrze, że go wreszcie wypuścili na świat. Chyba go zamówię.
Dlaczego?

Z kilku powodów:
- ma Sigmę 8634 revC czyli najlepszą na rynku i taka jaką ładują często do najnowszych BD playerów
- ma wbudowany DVD ROM a ja mam mnóstwo HD wypalonych na dyskach (a funkcja obsługi zewnętrznego napędu w Popcornie nie działa najlepiej)
- ma HDMI 1.3 choć "martwi mnie" takie stwierdzenie: HDMI: SIL9002(1.1) or SIL9134(1.3)
- ma "audiofilskie" zasilanie oparte na porządnym transformatorze a nie impulsowej pierdziawce.
- ma porządną metalową obudowę
- ma wyświetlacz a to sie przydaje


To tyle na szybko.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='90194' date='10.03.2008, 11:02 ']I bardzo dobrze, że go wreszcie wypuścili na świat. Chyba go zamówię.
Dlaczego?

Z kilku powodów:
- ma Sigmę 8634 revC czyli najlepszą na rynku i taka jaką ładują często do najnowszych BD playerów
- ma wbudowany DVD ROM a ja mam mnóstwo HD wypalonych na dyskach (a funkcja obsługi zewnętrznego napędu w Popcornie nie działa najlepiej)
- ma HDMI 1.3 choć "martwi mnie" takie stwierdzenie: HDMI: SIL9002(1.1) or SIL9134(1.3)
- ma "audiofilskie" zasilanie oparte na porządnym transformatorze a nie impulsowej pierdziawce.
- ma porządną metalową obudowę
- ma wyświetlacz a to sie przydaje[/quote]

No momencik .... z tego co piszą do obsługa CSS'a dalej szwankuje.
CD-ROM podłączony do Popcorna sprawuje się bardzo dobrze. Obejrzałem już parę filmów (DVD i DivX) i nie było problemów.
A co do "audiofilskiego zasilania" ...... jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje zawsze można sobie wymienić zasilacz na inny .... jaki problem?
I na koniec .... z tego co się czyta o HDMI 1.3 to na razie śpiewka przyszłości (aktualne oprogramowanie tego nie ma).

Co do ubudowy i wyświetlacza to się zgadzam ..... fajne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X-900 na dzieńdobry wypluwa DTS HD i PCM 5.1/7.1
[img]http://www.hdtvplayer.info/images/stories/HDX900/2.jpg[/img]
A oto reszta specyfikacji:

- SMP8635 (a nie jak podają niektóre źródła, SMP8634)
- łącze VGA
- HDMI 1.3
- Wejście SATA na tylnim panelu
- wejście mini pci dla karty WIFI 802.11n
- cena PPI : 240 U$D (http://www.hdtvplayer.info/eshop/) + około 60 U$D za wysyłkę

[img]http://www.hdtvplayer.info/images/stories/HDX900/back.jpg[/img]

Codeki :

VC-1, H.264, MPEG-4 and MPEG-2
H.264 MP/HP @L4
VC-1/WMV9 MP@HL, AP@L3
MPEG-4 ASP @L5 1
MPEG-2 MP@HL and MP@ML
(do 65 Mbps a nawet w porywach do 80Mbps)

Kontenery :

MKV
AVI
PS
TS
MPG
M2TS
M2T
MOV
WMV

Rozdzielczość :

720p 1080I 1080P
280*768 1366*768 1440*900 1680*1050 1920*1200
50Hz 60Hz

Łącza :

HDMI 1.3
VGA
Spdif Coax
Spdif Optique
Sata
Coax audio stereo

Dzwięk :

- MPEG 1/2 Audio Layers I, II, and III (MP3)
- Dolby Digital? (AC-3)
- DTS, DTSHD Digital out
- PCM LPCM5.1 7.1 (do 8 Mb/s)
- MPEG-2/4 AAC LC and HE
- Microsoft WMA and WMA Pro
- Flac
- OGG
- AAC

Napisy :

STR, MicroDVD?SubRip?Sub Station Alpha?Smi Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='90199' date='10.03.2008, 10:41 ']No momencik .... z tego co piszą do obsługa CSS'a dalej szwankuje.
CD-ROM podłączony do Popcorna sprawuje się bardzo dobrze. Obejrzałem już parę filmów (DVD i DivX) i nie było problemów.
A co do "audiofilskiego zasilania" ...... jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje zawsze można sobie wymienić zasilacz na inny .... jaki problem?
I na koniec .... z tego co się czyta o HDMI 1.3 to na razie śpiewka przyszłości (aktualne oprogramowanie tego nie ma).

Co do ubudowy i wyświetlacza to się zgadzam ..... fajne są.[/quote]

Ja miałem jeden DVD-ROM w obudowie slim i Popcorn go widział ale zawartości z dysku już nie :):blink: .

Teraz mam podłaczony zwykły surowy napęd przez przejściówkę IDE/USB i czasami są problemy.


To, że HDMI 1.3 to śpiewka nie ma znaczena teraz. Ale juz dziś player MUSI mieć na pokłądzie odpowiedni transmiter. A z opisu wynika, że moga być dwa, zapytałem na ichnim forum z czego to wynika.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='90207' date='10.03.2008, 12:01 ']Ja miałem jeden DVD-ROM w obudowie slim i Popcorn go widział ale zawartości z dysku już nie :):blink: .
Teraz mam podłaczony zwykły surowy napęd przez przejściówkę IDE/USB i czasami są problemy.[/quote]

No właśnie problemem najczęściej są przejściówki. Ja też mam jedną taką SATA/PATA->USB i faktycznie popcorn lubi się powiesić przy odtwarzaniu przez nią. I to nieważne czy podłącze dysk czy DVD-ROM. Na dysku wenętrznym albo na DVD podłączonym bezpośrednio do Popcorna chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadałem dystrybutorowi ([url="http://www.hdtvplayer.info"]HDTVPLayer.info[/url] kilka pytń dotyczących ISTAR A800

[url="http://imageshack.us"][img]http://img379.imageshack.us/img379/9664/istara800hdplayerxm4.jpg[/img][/url]

[url="http://imageshack.us"][img]http://img379.imageshack.us/img379/6007/istara800hdplayerbackeb3.jpg[/img][/url]


i dostałem nastepujące odpowiedzi:

- aktualnie A800 oferowany jest z pilotem w chinskiej wersji językowej (chińskie opisy)
- A800 obsługuje HDMI v1.1 (Sil 9002)
- podłączyć można HDD ze złaczem IDE(ATA) i tak też jest podłaczony wbudowany DVD-ROM
- menu angielskie, na dzień dzisiejszy nie supportuje polskiego języka i polskich czcionek
- nie odtwarza bezpośrednio płyt DVD ale odtwarza ich obrazy ISO
- na razie nic nie wiem nt. lepszego zasilania (toroidalne trafo), mam dostać dokładniejsze informacje
- firmware dostepny narazie tylko ze stron chińskich
- firmware jest oczywiście inny niz do popcorna czy nawet do HDX900
- dadzą mi znać nt. kosztu wysyłki do Polski i terminu.

Player wygląda bardzo smakowicie.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='90382' date='11.03.2008, 10:41 ']i dostałem nastepujące odpowiedzi:
- aktualnie A800 oferowany jest z pilotem w chinskiej wersji językowej (chińskie opisy)
- A800 obsługuje HDMI v1.1 (Sil 9002)
- podłączyć można HDD ze złaczem IDE(ATA) i tak też jest podłaczony wbudowany DVD-ROM
- menu angielskie, na dzień dzisiejszy nie supportuje polskiego języka i polskich czcionek
- nie odtwarza bezpośrednio płyt DVD ale odtwarza ich obrazy ISO
- na razie nic nie wiem nt. lepszego zasilania (toroidalne trafo), mam dostać dokładniejsze informacje
- firmware dostepny narazie tylko ze stron chińskich
- firmware jest oczywiście inny niz do popcorna czy nawet do HDX900
- dadzą mi znać nt. kosztu wysyłki do Polski i terminu.

Player wygląda bardzo smakowicie.[/quote]

Jak dla mnie wygląda absolutnie niesmakowicie ...... no może poza ładną obudową.
1) chińska wersja pilota ??? Sorry .... mam się bawić w dobór jakiegoś innego uniwersalnego pilota? :)
2) tylko HDMI 1.1 -> dokładnie jak Popcorn
3) dyski IDE/ATA (brak SATA) -> jak Popcorn
4) płyty DVD tylko z ich obrazów (czyli nie dekoduje CSS'a) -> identycznie jak Popcorn
5) zasilanie ........ nie skomentuje

No więc gdzie jego wyższość nad Popcornem (poza ewentualnie obudową) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='90390' date='11.03.2008, 10:20 ']Jak dla mnie wygląda absolutnie niesmakowicie ...... no może poza ładną obudową.
1) chińska wersja pilota ??? Sorry .... mam się bawić w dobór jakiegoś innego uniwersalnego pilota? :)
2) tylko HDMI 1.1 -> dokładnie jak Popcorn
3) dyski IDE/ATA (brak SATA) -> jak Popcorn
4) płyty DVD tylko z ich obrazów (czyli nie dekoduje CSS'a) -> identycznie jak Popcorn
5) zasilanie ........ nie skomentuje

No więc gdzie jego wyższość nad Popcornem (poza ewentualnie obudową) ?[/quote]

A co Ty byś chciał lepszego od najlepszego? :rolleyes::) .

- pilota poprawią
- HDMI 1.3 aż tak mi do szczęścia nie potrzebne, mam BD i Toszkę
- IDE - dla mnie rewela bo mam dysk 750 G na ATA
- DVD - mam chyba ze 4 odtwarzacze DVD, choć tego akurat szkoda bo player ma szufladę.
- zasilanie - czemu nie komentujesz najważniejszego? Lepszy prąd to lepszy obraz i lepszy dźwięk, prawda znana od dawien dawna.

A wyższość?
Wreszcie klocek wyglądający jak player HD, Hi-Fi czy jak go zwać, w porządnej obudowie z wyświetlaczem a nie w metalowej mydelniczce.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='90428' date='11.03.2008, 14:44 ']A co Ty byś chciał lepszego od najlepszego? :lol:;) .[/quote]

Właśnie przyjmując że posiada dokładnie funkcjonalność Popcorna (a nawet gorzej ... chiński pilot) to wydanie drugie tyle kasy za piękną obudowę, jak dla mnie, raczej zbytek.
Zresztą mi się podoba minimalizm popcorna. Mogę wziąść kolekcję filmów w kieszeń i pójść do kolegi (też mam 750GB dysk) :P

Co do zasilania mogę się zgodzić, przy sprzęcie z wyższej "audiofilskiej" półki z odpowiednimi wzmacniaczami itp. itd. poprawa zasilania może mieć ..... "jakieś" znaczenie.
Ale po pierwsze nie jestem audiofilem. Po drugie nie mam wzmacniacza i kolumn za zylion dolarów. Po trzecie .... moje ucho nie jest w stanie zarejestrować jakichkolwiek zmian związanych ze zmianą zasilacza - sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie. czy ja dobrze widzę przewagę HD-X X900 HD Player nad PH A-100 ? chodzi mi tutaj o posiadanie przez HD-X X900 HD Player wbudowanego kodeka DTS. czy to znaczy, że teraz już mógłbym odpalać .mkv z DTS ? niestety nie posiadam amplitunera z DTS i PH tylko odtwarza mi pliki .mkv...puszcza je bez dźwięku:( (a nie chce się bawić w zmianę DTS do AC3). z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ice-scream' post='90607' date='12.03.2008, 10:56 ']witam wszystkich serdecznie. czy ja dobrze widzę przewagę HD-X X900 HD Player nad PH A-100 ? chodzi mi tutaj o posiadanie przez HD-X X900 HD Player wbudowanego kodeka DTS. czy to znaczy, że teraz już mógłbym odpalać .mkv z DTS ? niestety nie posiadam amplitunera z DTS i PH tylko odtwarza mi pliki .mkv...puszcza je bez dźwięku:( (a nie chce się bawić w zmianę DTS do AC3). z góry dziękuje za odpowiedzi.[/quote]

No właśnie nie jestem przekonany. A to by był już autentyczny argument za kupnem.
W opisie do tego klocka widnieje:
- DTS, DTSHD [b]Digital out[/b]
Przy innych kodekach nie ma tego dopisku.

A w sumie Popcorn też jest DTS digital out ... tylko że only digital :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na oficjalnej stronie PH mamy taka informacje: "# Audio pass through : DTS, AC3" co to znaczy ?

Fantom...pisząc tylko "only digital" masz na myśli cyfrowe wyjście SPDIF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm może ktoś wie coś o tym:
[url="http://www.amazon.com/Mvix-MX-780HD-1080p-Wireless-Center/dp/tech-data/B0013NE9PK/ref=de_a_smtd?ie=UTF8&qid=1205321460&sr=8-1"]http://www.amazon.com/Mvix-MX-780HD-1080p-...1460&sr=8-1[/url]

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ice-scream' post='90621' date='12.03.2008, 11:37 ']na oficjalnej stronie PH mamy taka informacje: "# Audio pass through : DTS, AC3" co to znaczy ?
Fantom...pisząc tylko "only digital" masz na myśli cyfrowe wyjście SPDIF ?[/quote]

No chyba tak. Nie sprawdzałem tego ... bo nie mam żadnego dekodera DTS'a.
Ale z tego co wszyscy mówią Popcorn po prostu transmituje taki dzwięk (zakodowany) dalej .... łączem cyfrowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ice-scream' post='90607' date='12.03.2008, 09:56 ']witam wszystkich serdecznie. czy ja dobrze widzę przewagę HD-X X900 HD Player nad PH A-100 ? chodzi mi tutaj o posiadanie przez HD-X X900 HD Player wbudowanego kodeka DTS. czy to znaczy, że teraz już mógłbym odpalać .mkv z DTS ? niestety nie posiadam amplitunera z DTS i PH tylko odtwarza mi pliki .mkv...puszcza je bez dźwięku:( (a nie chce się bawić w zmianę DTS do AC3). z góry dziękuje za odpowiedzi.[/quote]

Przecież juz dzisiaj mój Popcorn odczytuje DTS (jako bitstream oczywiście) z plików w X.264 (po coaxialu lub HDMI).
To o czym ty piszesz nazywa sie dekodowaniem DTS na pokładzie popcorna ale wydaje mi się że on też to ma. Ustaw w setupie audio przy DTS wyjście sygnały w PCM i powinieneś mieć po analogach downmix do stereo 2ch.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='90675' date='12.03.2008, 16:12 ']Przecież juz dzisiaj mój Popcorn odczytuje DTS (jako bitstream oczywiście) z plików w X.264 (po coaxialu lub HDMI).

To o czym ty piszesz nazywa sie dekodowaniem DTS na pokładzie popcorna ale wydaje mi się że on też to ma. Ustaw w setupie audio przy DTS wyjście sygnały w PCM i powinieneś mieć po analogach downmix do stereo 2ch.

Pozdro[/quote]

Oczywiście jako bitstream DTS jest transmitowane przez Popcorna cyfrowo dalej.
Popcorn nie potrafi dekodować DTS'a. W setup'ie nie da się wybrać aby DTS był dekodowany do wyjścia stereo. Ta opcja (o ile mnie pamięc nie myli) jest niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...