Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze chyba jednak chodzi o to , czy wewnętrzny dysk może sformatować na NTFS i go używać tylko w trybie do odczytu , a jak podłączy do komputera Popcorna przez USB-Slave to będzie mógł na niego nagrwać....

Wydaje mi się ,że wewnętrzny dysk musi byc sformatowany w EXT2/3 i tylko przez popcorna , więc takie coś się nie uda.

BZDURA!

Dokładnie, chodziło mi o dysk wewnętrzny.

Cóż, jeśli tak się nie da to trudno.

oczywiście że się da , PCH normalnie korzysta z takiego dysku , niedzialaja tylko aplikacje PCH reszta wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BZDURA!

Kolega wyżej pisał, że 'wydaje mu się' więc nie jest to bzdura tylko prawda, naprawdę mu się tak wydawało. Nie krzycz tymi kapitalikami tylko napisz, że ktoś się myli po prostu, będzie milej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk ma zewnętrzne zasilanie ,więc nie ma szans ,żeby się wyłączył razem z Popcornem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ktoś w powyższych postach pisał że WD (ten w ładniejszej obudowie) wyłącza się razem z popcornem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk Western Digital WD15EADS (1.5TB, seria GreenPower) nie działa z PCH A110. Zapewne z eGreatami też będzie problem.

Ponadto dysk nie pracuje tak cicho i dyskretnie jak inne, mniejsze modele serii Green. Za to nie grzeje się zbyt mocno.

Spodziewam się że z modelem 2TB (WD20EADS) będzie podobnie...

========

Małe sprostowanie do WD15EADS. Dysk udało się ostatecznie uruchomić w A110. Konieczne było zainstalowanie firmware 01-17-080818-15, tam po wybraniu formatu ext2 dysk został sformatowany za pierszym razem. Potem należało uaktualnić odtwarzacz do najnwoszej wersji i wykonać uaktualnienie aplikacji NMT bez formatowania dysku.

========

Dysk Seagate ST31500341AS Barracuda 7200.11 SATA 1.5TB z PCH A110 generalnie działa (czasem trzeba uruchomić formatowanie 2-3 razy, ale się udaje), z B110 ten model nie chce się jednak za nic sformatować. Dysk sformatowany na A110, po podpięciu do B110 i aktualizacji aplikacji (sam upgrade, bez formatowania) działa OK.

Dysk raczej głośny i mocno się grzeje.

Na horyzoncie jest jeszcze nowy Seagate 1.5TB o symbolu ST31500541AS, z prędkością obrotową 5900rpm, seria LP (LowPower) - ma być cichy i oszczędny. Może przy okazji Seagate poprawi też kompatybilność. Jakby ktoś miał ten dysk, niech pisze.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SpinPoint F2EG = EcoGreen F2 HD103SI 1TB działa poprawnie z HDX-1000.

SATA II 5400RPM

Jest bardzo cichy (praktycznie go nie słychać) i mało się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung SpinPoint F2EG = EcoGreen F2 HD103SI 1TB działa poprawnie z HDX-1000.

SATA II 5400RPM

Jest bardzo cichy (praktycznie go nie słychać) i mało się grzeje.

Ciekaw jestem, czy podobnie zachował by się jego większy odpowiednik (1,5TB lub 2TB). Chętnie zastosowałbym coś cichego i w miarę chłodnego w swoim twixie 6500... Ktoś może próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temacik widzę trochę kuleje, więc może o coś zapytam - na dniach zamawiam 2,5" 500GB do Popka A-110 z polecanej ( czyt. działającej serii Samsunga ). I moje pytanie - czy ktoś z Szanownych Forumowiczów próbował utworzyć np. dwie partycje tj. 1 NTFS a 2 FAT. Czy taki software'owy myk zadziała? Ewentualnie czy z poziomu Popcorna można utworzć dwie partycje: jedną ext czyli standardową tworzoną przez odtwarzacz a drugą NTFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie kuleje tylko już chyba wszystko w nim zawarto co potrzebne (listy działających HDD), więc po co nabijać posty ? :D

Kombinacja NTFS + FAT nie zadziała bo przecież nie zainstalujesz na żadnej z tych partycji systemu ani usług NMT, drugą opcję testowałem - NTFS + EXT3 a dokładniej, 3 partycje EXT3 : systemowa , swap i ta z danymi (bo przecież tylko EXT3 ma prawa zapisu dla usług typu torrenty + 1 NTFS także na dane ale przenoszone z peceta po podpięciu.

Dysk szybko się wysypywał i było trzeba ponownie go formatować ale mogła to być wina mojego przerabianego A100 , w każdym razie nie polecam takiego rozwiązania nie ma ono większego sensu, już lepiej zainstalować pod windą sterownik IFS driver i wykombinować jakieś proste podłączenie do peceta poprzez zewnętrzny port SATA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temacik widzę trochę kuleje, więc może o coś zapytam - na dniach zamawiam 2,5" 500GB do Popka A-110 z polecanej ( czyt. działającej serii Samsunga ). I moje pytanie - czy ktoś z Szanownych Forumowiczów próbował utworzyć np. dwie partycje tj. 1 NTFS a 2 FAT. Czy taki software'owy myk zadziała? Ewentualnie czy z poziomu Popcorna można utworzć dwie partycje: jedną ext czyli standardową tworzoną przez odtwarzacz a drugą NTFS?

Lepiej kup 1TB WD Green Power 3'5,wkrótce sam sie przekonasz ze 500gb to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej kup 1TB WD Green Power 3'5,wkrótce sam sie przekonasz ze 500gb to mało.

Oczywiście brałem go pod uwagę, ale priorytetem jest cisza. A jakby nie było 3.5" przy 2.5" to istny huragan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem, czy podobnie zachował by się jego większy odpowiednik (1,5TB lub 2TB). Chętnie zastosowałbym coś cichego i w miarę chłodnego w swoim twixie 6500... Ktoś może próbował?

Podziel się, proszę, wrażeniami jak już będziesz go miał. Jaki konkretnie model zamawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście brałem go pod uwagę, ale priorytetem jest cisza. A jakby nie było 3.5" przy 2.5" to istny huragan.

Moj WD jest bardzo cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj WD jest bardzo cichutki.

A mój jest większy niż twój :rolleyes:

PS

Moja odpowiedź wnosi tyle samo do dyskusji co Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój jest większy niż twój :)

PS

Moja odpowiedź wnosi tyle samo do dyskusji co Twoja.

Po pierwsze ta odpowiedź nie była skierowana do Ciebie.

Po drugie - właśnie, że wnosi, przynajmniej dla mnie, bo mówi o subiektywnych odczuciach posiadacza dysku WD.

Czytajmy ze zrozumieniem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze ta odpowiedź nie była skierowana do Ciebie.

Po drugie - właśnie, że wnosi, przynajmniej dla mnie, bo mówi o subiektywnych odczuciach posiadacza dysku WD.

Czytajmy ze zrozumieniem :D

Nie mam w zwyczaju czytać cudzą korespondencję. Jak chcesz coś napisać tylko do Barthezz, to wyślij mu wiadomość prywatną. To jest forum publiczne. Czytając je, chciałbym dostać informację jasną i szczegółową. Moja aluzja miała na celu zwrócenia uwagi na brak treści w Twoim poście. Potraktuj ją (aluzję) z przymrużeniem oka.

PS

Nie oczekuję kontry.

PS2

A wracając do tematu: ten Twój WD to który model? 1TB czy 500GB? Podaj proszę pełną nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podziel się, proszę, wrażeniami jak już będziesz go miał. Jaki konkretnie model zamawiasz?

Po przeanalizowaniu aktualnych cen, widzę, że nadal nie warto inwestować w jeden duży dysk do twixa. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy wystarcza dysk 1TB (np. WD GP, bo jest jeszcze w miarę niedrogi i w miarę cichy) wewnątrz i nawet kilka podobnych, lub mniejszych na zewnątrz (po sieci, czy USB) - większe to jeszcze wciąż zbyt droga novinka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500GB to faktycznie za mało, ale z drugiej strony nie jest tak źle.

Ja też mam 2.5 samsunga i jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
500GB to faktycznie za mało, ale z drugiej strony nie jest tak źle.

Ja też mam 2.5 samsunga i jak na razie jestem zadowolony.

2.5 cala (5400) z pewnością jest dobrym wyborem, by go w miarę możliwości nie słyszeć (audiofile docenią). Ale wielkość? Cóż, ja sam niechętnie już patrzę na płyty CD, DVD - wszystko w kopii na HDD i twixujemy... Nic się nie rysuje, szybki dostęp, listy ulubionych utworów, teledysków, ulubione filmy "pod paluchem", nawet porządne pozycje w DTS grają znakomicie, a dodatkowe dyski? - za ścianą, w szafie... nikomu nie przeszkadzają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ceny spadły znacząco... Dzięki uprzejmości pewnych osób, a i na prośbę kolegi "zelu" opisuję więc działanie WD Caviar GP 2 TB EADS w TViX HD M6500A. Instalacja, oczywiście banalna, nie ma o czym pisać. Dysk nie był formatowany. Uruchomiony TViX od razu go wykrył i zapytał, czy sformatować (Soft 1.3.137 Regular). YES. Po około 40 sekundach gotowe - sam utworzył swoje 3 podstawowe katalogi. Praca jałowa - bardzo cicha, praktycznie niesłyszalny, no ale to właściwe zachowanie dla GP, bo na biegu jałowym i przy niewielkim obciążeniu kręci się tylko 5400. Podczas bootowania TViXa - praca nieco głośniejsza, wraz z pracą wiatraka. Przez USB wgrałem kilka sampli do testów. Praca na Audio: DTS 96/24, DTS, FLAC, AC3 - temperatura TViXa, jak bez dysku. Photo: - JPEG (3888x2592) to samo, praktycznie niesłyszalny. Video: - to samo, zarówno przy SD, jak i HD TViX jest jedynie ciepły, a dysk niesłyszalny, przy H.264 Sigma wiadomo, ma co robić, wyższy bitrate - to i dysk też musi coś podać... Wiatrak i tak nie wchodzi na wysokie obroty, przez co nawet ciche pasaże filmów BD nie są zakłócane "burczeniem". Dla pełnego obrazu TViX jest ustawiony na niewyłączanym (czyli wiecznie ciepłym) nBOXie i jest oddalony przy odsłuchu i oglądaniu o od 2,5m do 4,5m od widza (w zależności gdzie usiądzie). Jego hałas jest niesłyszalny i nie przeszkadza. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam kupić A110 z z dyskiem 3.5" SATA 640GB WD Green - cena 1149zł. Czy warto kupić PH z zamontowanym dyskiem, czy też lepiej kupić osobno dysk i samemu zamontować? Czy ktoś z użytkowników nabył PH z tym dyskiem? Jeśli tak, to proszę o info jak działa dysk, czy jest cichy, szybki, jak mocno się grzeje? Z góry dziękuję wszystkim za odp. i za cenne info.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje bez dysku?

Ja mam kupione osobno i jest ok.

Bez dysku A110 kosztuje 899zł. Zastanawiam się czy brać z dyskiem, czy lepiej samemu dokupić dysk? A możesz napisać jak spisuje się ten dysk, mam na myśli pracę dysku - czy się mocno grzeje i czy jest głośny? Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez koval44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawuje się bdb jak na razie

głośność chyba przeciętna jak na 2.5" ale nie słychać go prawie wcale przy normalnej pracy

co do ciepła to pch i tak się grzeje więc nie wiem dokładnie jak z dyskiem osobno, po jego wsadzeniu całość jest zawsze ciepła, a jak się coś na nim więcej działa to czuć to ciepło po dotknięciu ręką bardziej intensywnie, ale chyba wszystko w granicach rozsądku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...