Skocz do zawartości
maxiuca

DTS-HD HR i Master Audio

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='lipa_ml' post='81036' date='22.01.2008, 20:26 ']wcześniej pisałeś ze miedzy DD a DTS róznicy nie ma że to mit dtsu , troche brak konsekwensji w twoich wypowiedziach.[/quote]
Ja proszę czytaj ze zrozumieniem! Pisałem, że nie ma różnicy pomiędzy DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD a nie DD a DTS.
Mit DTSu polega na tym, że był wyraźnie lepszy od DD na laserdiscach (384 vs 1411 kbps) oraz w kinie (320 vs 1411 kbps) ale na DVD to już niestety pozostał mit (448 kbit/s vs 768 kbit/s, sporadycznie pojawia się 1536) a w przypadku nowych nośników nie ma różnicy pomiędzy DTS MA, TrueHD i PCM.

A chodzi o to właśnie, że DTS core z bitrate 1536 kbit/s jest tak dobry, że różnica pomiędzy nim a DTS MA jest niewielka o ile w ogóle słyszalna.
Czyli różnica pomiędzy DD 640 kbit/s a PCM będzie oczywista, ale już rożnica pomiędzy DTS a PCM wcale być nie musi.

[quote name='lipa_ml' post='81036' date='22.01.2008, 20:26 ']dla mnie sprawa wygląda tak , oczywiscie jesli film ma dts hd maste z bitratem takim samym jak dts to pewnie róznicy nie ma ale z tego co wiem to dts ma dochodzi do 24 mb/s[/quote]
Pokaż mi ścieżkę w której DTS-HD MA dochodzi do 24 mbit/s. To jest teoretyczny limit DTS-HD MA nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością.
Ścieżki DTS-MA i TrueHD 16/48 oscylują w okolicach 1.7-2.0 mbit/s. Dopiero ścieżki 7.1 24/96 potrzebują większej przepływości bitowej rzędu 2.5/3.6 mbit/s.

Ścieżki filmowe po prostu świetnie się kompresują, tylne kanały i boczne zazwyczaj cicho sobie mruczą albo w ogóle milczą a dialogi również kompresują się bardzo dobrze.
I właśnie stąd bierze się to, że DTS core ma 1.56 GB a bezstratny Master Audio 1.86, czyli raptem 20% więcej.

[quote name='lipa_ml' post='81036' date='22.01.2008, 20:26 ']sciezka dd 5.1 i dts 5.1 no i na moim nie wygórowanym sprzęcie róznice słychać dość dobrze wiec ja nadal obstaje ze jest róznica miedzy dd i dts oczywiscie sciezka sciezce nie równa na jednej wicej słychac róznic na innej mniej[/quote]
Nie neguje tego, bo DD jest mocno przekompresowane (448 kbit) a tym samym bitrate na tej płycie to pewnie 1536 kbit/s i tu różnica jak najbardziej ma prawo być słyszalna.
Przy czym Ty tutaj piszesz o muzyce, a ja o ścieżkach filmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='81036' date='22.01.2008, 21:26 ']wcześniej pisałeś ze miedzy DD a DTS róznicy nie ma że to mit dtsu , troche brak konsekwensji w twoich wypowiedziach. dla mnie sprawa wygląda tak , oczywiscie jesli film ma dts hd maste z bitratem takim samym jak dts to pewnie róznicy nie ma ale z tego co wiem to dts ma dochodzi do 24 mb/s wiec jesli film bedzie miał bitrate skaczący do 24 mb/s to chyba jakosc powinna byc zauwazalna i przy okazji jeszcze 7.1. mam koncek Jarra na dvd i jest sciezka dd 5.1 i dts 5.1 no i na moim nie wygórowanym sprzęcie róznice słychać dość dobrze wiec ja nadal obstaje ze jest róznica miedzy dd i dts oczywiscie sciezka sciezce nie równa na jednej wicej słychac róznic na innej mniej[/quote]


Pamiętaj, że jest DTS full rate i DTS na pół gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='81046' date='22.01.2008, 20:49 ']Pokaż mi ścieżkę w której DTS-HD MA dochodzi do 24 mbit/s. To jest teoretyczny limit DTS-HD MA nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością.
Ścieżki DTS-MA i TrueHD 16/48 oscylują w okolicach 1.7-2.0 mbit/s. Dopiero ścieżki 7.1 24/96 potrzebują większej przepływości bitowej rzędu 2.5/3.6 mbit/s.[/quote]

I dlatego przegrasz zakład, ponieważ ja zaprezentuję Ci DTS HD MA w wyższej przepływności z płyty "Die Hard 4" oraz z płyty "2007 DTS-HD Master Audio Presentation Disc".

Test planuję bardzo prosty:
- raz usłyszysz DTS HD MA wypuszczone przez HDMI 1.3
- raz usłyszysz DTS core wypuszczone przez coaxiala.

I poznamy "golasa" :) , a potem podelektujemy się wspólnie łyskaczem Glenrothes (ca. 200 zł/butelka czyli wcale nie z tych topowych, oszczędzimy kieszeń :lol: ).
A żebyśmy się "nie pozabijali" zaprosimy jeszcze Gmera.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu zrobmy zlot modów :lol:

Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='81059' date='22.01.2008, 21:44 ']od razu zrobmy zlot modów <_<[/quote]

Nie ma sprawy, zapraszam.

Miejsce: prawie Warszawa, koło mnie 2km jest tani hotel.
Czas: do połowy lutego bo jak napisałem dzisiaj Gmerowi, potem doopę na ciepło wygrzewam.

Wtedy se potestujemy ;) ... łyskacze :P .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='81036' date='22.01.2008, 20:26 ']... mam koncek Jarra na dvd i jest sciezka dd 5.1 i dts 5.1 no i na moim nie wygórowanym sprzęcie róznice słychać dość dobrze ...[/quote]


[b]CHINA :[/b]

DTS 1536 Kbps - 1688 MB
AC3 448 Kbps - 497 MB

[b]AERO :[/b]

DTS 1536 Kbps - 1193 MB
AC3 448 Kbps - 352 MB

No toć to by i głuchy usłyszał ... <_<


Pomiędzy LPCM , TrueHD i DTS MA już by nie było tak łatwo ... ;) I o to ( między innymi ) chodziło Towarzyszowi Maxiuca :P
Sam "rdzeń" DTS jest niezły , no ale skoro można lepiej , to dlaczemu by nie ...


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='81087' date='22.01.2008, 23:57 ']No toć to by i głuchy usłyszał ... <_<[/quote]
No otóż to, a z drugiej strony to przy DD 448 i DTS 768 już tak łatwo nie jest.

[quote name='BoDeX' post='81087' date='22.01.2008, 23:57 ']Pomiędzy LPCM , TrueHD i DTS MA już by nie było tak łatwo ... ;)[/quote]
No tutaj to już nawet pokuszę się o stwierdzenie, że odróżnienie jest niemożliwe jeżeli użyte są te same mixy. Toż to wszystkie formaty lossless są.

[quote name='BoDeX' post='81087' date='22.01.2008, 23:57 ']Sam "rdzeń" DTS jest niezły , no ale skoro można lepiej , to dlaczemu by nie ...[/quote]
Ba, no wiadomo, że można lepiej i o wiele lepiej człowiek się czuje trzymając w ręku piratów z karaibów z video 40 mbit/s i audio PCM 5.1 24/48 :P
Ja tylko chce wiedzieć na ile to lepiej jest naprawdę lepiej. To tak jak ze skalerem, wiadomo, że polepsza SD i nawet HD ale w jakim stopniu? I nie chodzi o to, żeby komuś udowadniać że jest idiotą albo nie tylko o dowiedzenie się czegoś więcej. Generalnie gdyby nie przypadek, że wyciągnąłem tę ścieżkę z Pianisty to w ogóle bym się nad tym nie zastanawiał.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...