Skocz do zawartości
_p!

Polsat CYfrowy HD 2007 - podsumowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

luzne cytaty z satkuriera... pewnie nie wszystkie informacje pochodzily z pewnych zrodel, jednak calosc uklada sie w calkiem niezla komedie. :blink:

Najpóźniej w maju 2007 roku Cyfrowy Polsat wprowadzi na rynek swój dekoder HD. Odbiorniki będą wyprodukowane przez firmę Samsung.Poza tym na marzec 2007 zaplanowano specjalną ofertę cenową telewizorów LCD firmy Samsung.

22 listopada (2006r) odbyła się konferencja
Cyfrowego Polsatu, na której ujawniono szczegóły
dotyczące emisji kanałów w HDTV. Polsat Sport HD
startuje 25 maja 2007 roku. Docelowo nadawca
planuje nawet 18 godzin emisji w HD.


W listopadzie 2006, już po starcie telewizji
nowej generacji n, Telewizja Polsat buńczucznie
ogłosiła, że w maju 2007 roku pokaże w HD
siatkarskie mecze Ligi Światowej (25 maja w
Polsce będzie mecz Polska - Chiny), w nowym
kanale w jakości HD, czyli w Polsacie Sport HD.


Cyfrowy Polsat nie rezygnuje jednak z inwestycji
w HDTV. Do końca 2007 roku oprócz Polsatu Sport
HD powstaną trzy kanały - filmowy, rozrywkowy i
edukacyjny.


Cyfrowy Polsat zapowiadał uruchomienie kilku
kanałów HD. Jako pierwszy ruszy 12 października
Polsat Sport HD. Do końca roku dołączy do niego
Polsat HD, natomiast po 6 miesiącach od startu
oferty HD pojawią się jeszcze cztery kanały z z
kategorii film, rozrywka i edukacja, jednak nie
są znane szczegóły.


Zapowiadany kanał Polsat Sport HD wystartuje 12
października. Na antenie obok materiałów
zarejestrowanych w HD wcześniej pojawią się
m.in.: Grand Prix Siatkówki kobiet, Memoriał
Huberta Wagnera.Na jesieni pojawi się także
Polsat HD, czyli wersja High Definition głównego
kanału Telewizji Polsat. Dotychczas ani TVN, ani
TVP nie uruchomiły tego typu przekazów głównego
kanału, czyli odpowiednio TVN i TVP1.

Start Polsatu Sport HD, zapowiadany na 12
października, został potwierdzony przez Mariana
Kmitę, szefa sportu w Polsacie, jednak będzie to
emisja testowa. Regularne nadawanie zostanie
zainaugurowane najprawdopodobniej 2 grudnia,
wraz z dołączeniem do oferty kanałów BBC.

Od 2 listopada br. w sieci sprzedaży Cyfrowego
Polsatu pojawią się dekodery HD firmy Samsung,
które pozwolą wszystkim zainteresowanym widzom
na odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pampalini' post='77195' date='03.01.2008, 23:26 ']:angry: Nie kopie się leżącego :P[/quote]

:blink:
To sie nazywa aktywny marketing oralny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A szkoda. Ja mam N-kę i cieszyłbym się jakby inna platforma zaczęła poważnie konkurować z N w dziedzinie HDTV.
Co jak co ale dobra konkurencja podnosi jakość usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest dobre podejscie. Szkoda, ze nie wszyscy rozumieja, ze to dzieki konkurencji platformy sie rozwijaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='77220' date='04.01.2008, 09:18 ']I to jest dobre podejscie. Szkoda, ze nie wszyscy rozumieja, ze to dzieki konkurencji platformy sie rozwijaja.[/quote]

Z jednej strony masz oczywiście rację. Z drugiej jednak strony nie dziwi mnie zgryźliwy ton tego wątku. Bo jeśli się powiedziało A, pasowałoby powiedzieć B. Nie byłoby uszczypliwych wypowiedzi gdyby nie było obiecywania gruszek na wierzbie. Wydaje mi się że lepiej jest powstrzymać się od obiecanek w ogóle, do czasu aż będzie się miało ku nim realne podstawy, niż rzucać słowa na wiatr. A tak to wirtualny marketing może i jest dobry na krótką metę, ale z czasem musi odbić się jednak czkawką.

Ja tam osobiście też wolałbym żeby była realna konkurencja. Życzę Polsatowi żeby udało mu się zrealizować jak najwięcej ze swoich HDplanów. Ale więcej konkretnych działań, a mniej gadania. A tak to na razie sprawdza się stare przysłowie o krowie która dużo ryczy :blink:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Watek jest jak najbardziej ok. Tzn fakt, ze POLSAT daje ciala wcale nie powinien nikogo cieszyc, natomiast trzeba ich twardo rozliczac ze wszystkich obietnic.
Dzieki temu komus moze byc latwiej podjac decyzje co do wyboru platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno jest pewne N'ka namieszała na rynku i to dzieki niej mamy te wszystkie kanały. Już sam fakt afery połączenia dystrybucji CP i C+ VS N mówi samo za siebie. Jestem ABO CP i już mam ich po mału dość. Brak tunerów HD dla obecnych ABO, nakaz rezygnacji i podpisanie nowej umowy oby go otrzymać, cyrograf na HBO!! To jakaś paranoja! CP bardzo szybko może stracić pozycje lidera... W HDTV jest przyszłóść a jak na razie w CP tylko testy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja i wszyscy wiemy ale ludzie mają przyszłość w czterech literach, dla nich liczy się przede wszystkim:
- obecność wszystkich kanałów publicznych (TVP1, TVP2) i reklamowych (Polsat i TVN)
- kilka programów polskich za przystępną cenę.
Żadna przyszłość, HD, PVR, VOD i inne dziwactwa

To już zapewnia im familijny i mini. Nie sądzicie chyba że o wyborze słoneczka decydował w zeszłym roku wprowadzony Fox Life czy TV1000? HBO jeszcze nie było. Ludzie tam filmy oglądają głównie na TVP, Polsat i TVN ale za to mają w dość tanim pakiecie jakiś sport i bajki. Widocznie lubili oglądać te same filmy w każde święta (ah ten Kevin). Zawsze byłem ciekawy co by się stało jakby w pasku informacyjnym na kanale TVN puszczali cały czas info że kanał zostanie wkrótce wyłączony i należy podpisać umowę z N. TVN ma mniejsze pokrycie naziemne więc z jednej strony byłby spadek oglądalności ale z drugiej odpływ abonentów z konkurencji mógłby być większy niż przyrost abonentów Cyfrowego Polsatu w zeszłym roku. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury pleciesz... !! Niebawem wszystkie naziemna będą w DVB-T w jakości cyfrowej... Kanały filmowe zazwyczaj i tak sie ogląda kiedy nie ma nic ciekawego wiec jak dla mnie VOD jest wielką przyszłóścią - ale fakt jest taki ze dopiero raczkuje ( nie chciał byś oglądać pozycji filmowych kiedy chcesz i o której chcesz?? :lol:

Chyba na oczy nie widziałeś jakości HD i porównojąc tą sytuacje do nadawanych na dzien dzisiejszy kanałów ma sie jak zapach szamba do Giorgio Armani ;)B):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do mnie pisałeś? Tak się składa że mam VOD i oglądam kanały HD bo mają lepszą jakośc obrazu, ale myślałem że mój sarkazm na owczy pęd do pewnego słońca bije po oczach z tamtego postu. :lol: Oceniałem tylko podejście statystyczego oglądacza TV. Dobrze więc że w N można odbierać kanały HD czy wie się co to jest czy nie, dzięki temu takie kanały mają większe szanse na zarobek. Oby HBO HD nie było dodatkowo płatne, no może symbolicznie, bo to też byłby jakiś zbędny hamulec.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1969r' post='77254' date='04.01.2008, 12:56 ']Oby HBO HD nie było dodatkowo płatne, no może symbolicznie, bo to też byłby jakiś zbędny hamulec.[/quote]
A mi się coś wydaje, że będzie płatny. Mogę nawet napisać, że to więcej jak pewne:
cytat ze strony CP [i]"...do 31 marca 2008 kanały HD oglądasz bezpłatnie"[/i] - więc po tym terminie pewnie (ale znając przesuwanie terminów u nich to nigdy nic nie wiadomo :lol: ) poznamy cennik za kanały HD (jeśli do tego czasu rzeczywiście coś jeszcze poza Polsat Sport HD puszczą ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klolik' post='77271' date='04.01.2008, 15:53 ']A mi się coś wydaje, że będzie płatny. Mogę nawet napisać, że to więcej jak pewne:
cytat ze strony CP [i]"...do 31 marca 2008 kanały HD oglądasz bezpłatnie"[/i] - więc po tym terminie pewnie (ale znając przesuwanie terminów u nich to nigdy nic nie wiadomo :lol: ) poznamy cennik za kanały HD (jeśli do tego czasu rzeczywiście coś jeszcze poza Polsat Sport HD puszczą ;) ).[/quote]
Wcale nie takie oczywiste, oczywiście MGM czy nSport nie mają wersji SD więc ciężko to porównywać, ale SPI kiedyś np zapowiadało że Nonstopkino HD będzie bezpłatnym dodatkiem do pozostałych dwóch. Discovery HD też się nie dopłaca, jest jeden dodatkiem na którym lecą w większości te same materiały z wersji SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...