Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

CES: LG.Philips zapowiada 52 i 84 calowe dotykowe ekrany, także dwustronne i wiele innych nowości

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Wielkimi krokami zbliżają się targi CES i coraz więcej informacji spływa na temat nowości, które będą pokazywane na targach. LG.Philips ostro podgrzewa atmosferę o swoich nowych produktach. Co pokażą? Lista jest dość długa. Tyczy się głównie nowych rozwiązań w panelach LCD:

[b]-[/b] 52 calowy multi-touch LCD - full 1080p, two touch detection
[b]-[/b] 84 calowy multi-touch LCD - full 1080p, jasność 500cd/m2
[b]-[/b] 47 calowy triple-view LCD - full 1080p, jasność 250cd/m2 (chodzi o 3 niezależne obrazy widoczne pod różnym kątem na tym samym LCD - coś alla pomysł Sharpa ([url="http://www.engadget.com/2006/09/27/sharps-triple-view-lcd/"]Sharp[/url])
[b]-[/b] 47 calowy double sided LCD - grubość 70mm , jasność 500cd/m2, obraz wyświetlany na dwóch stronach panelu
[b]-[/b] 42 calowy transflective LCD - jasność 1,500cd/m2 brightness (z tego co się doczytałem transflective czyli panel, który sam dostosowuje jasność do otoczenia)


[center][img]http://img72.imageshack.us/img72/7041/lgphilipsmultitouchcr8.jpg[/img][/center]
[center][img]http://img524.imageshack.us/img524/1192/lgphilipstripleviewgu1.jpg[/img][/center]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Gmeru' post='76865' date='02.01.2008, 12:05 '].....42 calowy transflective LCD - jasność 1,500cd/m2 brightness (z tego co się doczytałem transflective czyli panel, który sam dostosowuje jasność do otoczenia)[/quote]
Czytałem ten news na innych portalalach i wyszło na to, że [b]transflective[/b] wg forum [url="http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=1896"][b]www.bez-kabli.pl[/b][/url] to:
[code]Tryby pracy wyświetlaczy LCD

* Transmisyjny - wyświetlacze są oświetlane z jednej strony, a powstające na nich obrazy ogląda się od drugiej strony. Są stosowane w przypadku gdy potrzebna jest duża intensywność obrazu (np: w projektorach multimedialnych czy komputerach).
* Odbiciowy - posiadają na swoim dnie lustro, które odbija dochodzące do powierzchni wyświetlacza światło. Tego rodzaju wyświetlacze mogą pracować wyłącznie w trybie biernym i posiadają zwykle niezbyt dużą intensywność generowanego obrazu, ale za to mają one bardzo mały pobór mocy. Są najczęściej stosowane w kalkulatorach i zegarkach, aczkolwiek czasami możne je też spotkać w przenośnych komputerach i palmtopach.
* Transreflektywny - potrafią działać w obu trybach. Tryb odbiciowy jest stosowany gdy wyświetlacz pracuje przy niedoborze mocy (np: w laptopie pracującym na własnej, prawie wyczerpanej baterii) a tryb transmisyjny gdy mocy jest odpowiednio dużo.[/code]
P.S. Mam nadzieję, że PHILIPS da sobie totalnie spokój z technologią Ambilight lub przeniesie ją [b]TYLKO[/b] i wyłącznie do modeli najwyższych i zacznie stosować coś bardziej inowacyjnego [diody LED w LCD, tryb 240Hz, OLED lub cokolwiek innego].;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie cudo tez na CES:


[color="#333333"][color="#0000ff"]Samsung zamierza pokazać najnowszy telewizor [size=4]OLED[/size] z ekranem o przekątnej [size=5]31 cali [/size]na wystawie CES 2008[/color]

pozdr.
[/color]

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='TOmeKK' post='76918' date='02.01.2008, 15:29 ']Takie cudo tez na CES:
Samsung zamierza pokazać najnowszy telewizor OLED z ekranem o przekątnej 31 cali na wystawie CES 2008[/quote]
Możecie mnie oblać pomyjami, obrzucać błotem, zgnitymi jajami, czy pomidorami, ale mnie osobiście technologia [b]OLED[/b] nie przekonuje. Bardziej wierzę w [b]SED[/b]'a [i w kwestii kosztów oraz w kwestii upowszechnienia się i wprowadzenia do masowej produkcji][opcjonalnie [b]FED[/b]'a, ale nie tylko od SONY, bo wiadomo czym to grozi!] z tego news'a -> [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8568"][b]kliknij tutaj[/b][/url].

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widziałem już OLED'a, a dopóki nie zobaczę SED'a lub Laser TV, to wolę się nie wypowiadać. Jak dotychczas OLED naprawdę daje radę: choćby elsatyczne, cieńkie ekrany - miód!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...