Skocz do zawartości
BitTornado

Jak to jest z tym HD w PL i DE

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak to jest z tym HD, naprzykład takie programy jak Canal+Film HD ,Premiere HD albo Discovery HD czy napewno cały program jest w jakości HD ? albo tylko cześć programu jest w HD a reszta to upscaling, dzwoniłem na infolinie Premiere z tym pytaniem i otrzymałem odpowiedz że premiere nadaje na 100% w jakości HD co wy otym myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BitTornado' post='76277' date='29.12.2007, 10:43 ']No właśnie jak to jest z tym HD, naprzykład takie programy jak Canal+Film HD ,Premiere HD albo Discovery HD czy napewno cały program jest w jakości HD ? albo tylko cześć programu jest w HD a reszta to upscaling, dzwoniłem na infolinie Premiere z tym pytaniem i otrzymałem odpowiedz że premiere nadaje na 100% w jakości HD co wy otym myslicie.[/quote]

Myślimy, że Premiere HD nadaje w 100% w HD.

Natomiast nasza cyferka nadaje nie dość że w HD mało to jeszcze upscale. Dlatego twierdzę, że cyferka ma tylko jeden kanał w HD czyli NG HD.

Podobnie jak n ma 3 pełne kanały HD: Discovery HD, NonstopKino HD, MGM HD. Kanał n-sport ma częścowo materiały w HD np. część Ligi Mistrzów, niektóre mecze Bundesligi, liga NHL czy część naszego Pucharu Polski w piłkę kopaną. TVN HD to upscal. Pamiętać należy jednak, że upscalowanie nastepuje w postaci źródłowej czyli przed kompresją do MPEG-4 co daje duuuuuuuuuużo lepsze rezultaty niż upscalowanie materiału skompresowanego. Tak jest w n i mam nadzieję, że tak też jest w cyfrze.

Co do CP program siatkówka HD jest w HD jeżeli chodzi o nasze widowiska sportowe. Jeżeli choldzi o zagraniczne nie wiem, nie wypowiem się.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]No właśnie jak to jest z tym HD, naprzykład takie programy jak Canal+Film HD ,Premiere HD albo Discovery HD czy napewno cały program jest w jakości HD ? albo tylko cześć programu jest w HD a reszta to upscaling, dzwoniłem na infolinie Premiere z tym pytaniem i otrzymałem odpowiedz że premiere nadaje na 100% w jakości HD co wy otym myslicie.[/b]

jeżeli chodzi o Cyfrę + to te pozycje przy których widnieje znaczek HD to jest pełne HD.
Możesz to zobaczyć na stronie Cyfry + „Programy” [url="http://www.cyfraplus.pl/cgi-bin/cyf/index"]http://www.cyfraplus.pl/cgi-bin/cyf/index[/url]
Przy sortowaniu zahacz okienko HD.
Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='76288' date='29.12.2007, 12:26 ']jeżeli chodzi o Cyfrę + to te pozycje przy których widnieje znaczek HD to jest pełne HD.[/quote]

Jesteś pewien?

Na forach aż roi się od informacji, że są to chamskie upscale.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='76293' date='29.12.2007, 13:16 ']Jesteś pewien?

Na forach aż roi się od informacji, że są to chamskie upscale.

Pozdro[/quote]

Nie, nie jestem, ale tak mi się wydaje. Infolinia Cyfry + twierdzi, ze tak.

Pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie się tu wypowiem : ) bo trochę w święta w końcu!! pooglądałem naszych kanałów HD: szczególnie C+ smile.gif

Zawsze byłem zdania, że kanały takie jak MGM czy C+HD przy pozycjach HD powinny dawać znaczki HD. Myślę, że każdy znawca HD bez problemu odróżnia upscala od prawdziwego HD. Ale tak być nie może, że na czuja będzie to oceniać. Czemu platformy cyfrowe w Polsce nie chwalą się przed każdym filmem w HD, że film będzie nadawany w systemie HD 1080i oraz dźwięku przestrzennym 5.1?

W us to by było nie do pomyślenia! Tam zawsze ludzi się edukuje i przed filmem mega reklamy w czym będzie leciał film. Czyżby u Nas już tak było popularne HD, że nie trzeba ludziom mówić o tym, że film leci w HD?

A może chodzi o to, żeby ukryć jak mało filmów jest w tym formacie? Uważam, że lepiej by wyszło gdyby były takie reklamy przed filmem! Chyba w ten sposób klienci by bardziej skorzystali > wszystkim chodzi przecież o edukację smile.gif a ja bym się poczuł jak w kraju cywilizowanym a przed filmem widząc taką tabliczkę od razu maiłbym lepsze samopoczucie biggrin.gif

Czemu na TVN HD przed Odwróconymi nie poleci spot, że film jest nadawany w mega zajebistej rozdzielczości?

Czemu na C+HD nie ma mega plansz przed filmem, że jest w HD i 5.1 ?

Czemu na MGM masę doskonałych filmów w bardzo dobrym HD jest mieszanych z upscalami (są są) i ludzie nie wiedzą na co patrzą?

nSportHD jest dobrym przykładem kanału gdzie zawsze przed transmisją trąbi się, że będzie w HD a powinno to być jeszcze bardziej uwidocznione!

Prawda jest taka, że na C+HD filmy w HD (te z programu na stronie www) są naprawdę bardzo dobrej jakości i znacznie przewyższają C+SD. Ale tylko filmy bo taka liga angielska czy przyroda nie jest na 100% w HD mimo, że piszą o HD na www. To samo na MGM. Ileż tam teraz filmów leci w wysokiej jakości HD. Ale ludzie w ogóle tego nie wiedzą i myślą, że to kanał crap : /

Discovery HD jest HD i to bez dwóch zdań. Tylko czopersi to upscal jak nic. Gdzieś to już słyszałem ; ) od samego źródełka.

Nonstop kino HD jest przykładem kanału, który w tej chwili najlepiej się prezentuje w HD. Tam jest pełna edukacja. Miedzy filmami mamy porównania SD i HD (fakt, że przesadzone ale dajcie boże coś takiego na C+HD!!!) a filmy są w bardzo dobre jakości HD! A nawet jak jest słabszy film to tylko wina filmu ale nie bitrate'u.

National Geo HD to też doskonały kanał. Tam też czasem jest SD ale także z powodu filmów i ich realizacji a nie samego kanału, że chcą oszczędzać itd.

Na koniec powiem, że przez swięta obejrzałem kilka dobry filmów w HD na C+, kilka na nonstop kino HD i dwa na MGM. Pewno mało kto z widzów miał czas, żeby chociaż tyle obejrzeć. Nie mówię o kilku pozycjach na BD i z jednej na HD DVD ; ) Tak strasznie mało mamy do oglądania w Polsce w HD? Oj chyba już nie... tylko więcej edukacji bo 3/4 społeczeństwa nie wie na co patrzy!!!!!!! I stąd te bajki, że na C+HD nie ma nic w prawdziwym HD, że MGM to lipa a nonstop kino HD to powtórki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki z tego wniosek, że pozycje ze znaczkiem HD to prawdziwe HD. Tak, czy nie?

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filmy tak. Wszystkie filmy jakie obejrzałem ostatnio na C+HD są jak nic w HD. (te co miały być w HD wedle programu) W stosunku do C+Film zwykłego to przepaść. Obejrzałem natomiast ligę ang i dokument jakiś tam tytuł cz. V i to nie było HD chociaż 16/9 i nawet nieźle ale nie HD! Jak można pisać, że liga ang to HD lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak też przypuszczałem. Nie miałem bezpośredniego porównania ponieważ wszystkie urządzenia mam podłączone do VP50 i nawet te programy w SD wyglądają jak HD.

Pozdrawiam,
Andrzej S.;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga angielska nie leci w HD ??? Kurde dziwne bo dla mnie to HD. Ostatnio francuska liga leci w każdym meczu w 16/9 - może to małe podejscie do HD z Ligue 1 ??? :mellow: No to jak to jest chłopaki z tą angielską ? HD czy nie HD ? Bo dla mnie szczerze powiem to HD a szczególnie porównując do zwykłego C+Sport ale może się mylę ;) ?

P.S.
A może ja natrafiłem na te transmisje w HD a nie upscale ?

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyglądam się od dłuższego czasu lidze angielskiej i muszę stwierdzić że Cyfra trochę nas nabiera,
owszem można spotkać mecze w HD ale większość to upscaling SD. To taka moja kilkumiesięczna obserwacja.
Może po każdej transmisji wymienimy swoje spostrzeżenia. Może w ten sposób uświadomimy Cyfrze
że są już widzowie którzy do dostrzegają. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj 16.55 mecz w HD. Mecze bardzo łatwo się ocenia: widać dobrze publiczność to HD ; ) Zobaczymy co dzisiaj będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już niewiem co otym myśleć na Premiere HD to niby jest HD ale jakoś mi sie niechce w to wierzyć że wszystko jest w hd, chyba że jest coś takiego jak dobre HD i HD złej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BitTornado' post='76418' date='30.12.2007, 14:22 ']chyba że jest coś takiego jak dobre HD i HD złej jakości.[/quote]

Jasna sprawa że wiele zależy od samej realizacji audycji. Np. mecz na stadionie z lepszym oświetleniem, odpowiednim ustawieniem kamer, doświadczeniem operatorów, da technikom w wozie szanse na realizacje transmisji z wykorzystaniem w pełni tego co daje standard HD. Zawsze w danym standardzie można coś zrobić dobrze lub mniej dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno spostrzeżenie. Jak odbieracie jakość prezentowanych meczy na AnixeHD.
Jakość przekazu Bundesligi jest moim zdaniem znacznie wyższa niż Cyfry. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='76478' date='30.12.2007, 19:35 ']No i jak wasze odczucia po meczu ?[/quote]
Wg mnie to HD.

Mam pytanie,
Czy na filmach w HD na kanale Canal+ Film HD występuje pikseloza ?.
U mnie tak i nie wiem, czy to wina mojego tunera, czy tak nadaje Cyfra +

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje zacinanie , szatkowanie , itp. C+ wie o tym i podobno to wina dostawcy usług czyli Eutelsat ( HOT BIRD ). Pracują nad usunięciem usterki tyle tylko , że ta usterka to chyba ma miejsce ze 2 tygodnie i jakoś im się do tej pory nie udało jej usunąć :) Kiszka straszna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc meczu nie widziałem po nie było mnie w domu : / ale oglądałem przed chwilą Nagi I. 2 no i jednak bardzo lajtowo było tym razem. Trochę lepiej od DVD. Ale szczegółów totalnie brak. Myślę, że spokojnie można było tutaj odpuścić w programie, że to w HD było.

Z tym zacinaniem to dobrze daniel76, że masz te informacje. Najpierw myślałem, że pasy to mój TV a to zacinanie, że mój kabel. Jak widać jest mega problem z nadawaniem : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj sporo będzie w HD na Canalu więc trochę popatrzę ; )

Co do samego tematu musimy brać jedno pod uwagę: Każdy z Nas ma inny sprzęt. Jeden lepszy drugi gorszy. Każdy sprzęt inaczej pokazuje HD. Jeden pisze, że to dla niego HD a inny, że to SD. Na pewno w dużej mierze zależy to też właśnie od sprzętu.

Bierzemy na tapetę pierwszego z brzegu andsie1 :lol: (hehe) Domyślam się, że na KURO + ten procek zewnętrzny obraz na pewno wygląda (nawet lipny) duuuuuuużo lepiej niż u większości tutaj wypowiadających się ludzi. Po to się kupuje takie sprzęty : >

Ja np. teraz użytkuje Toshibe ZF i ona też ma sporo opcji, które znacznie poprawiają obraz na czele z rewelacyjnie działającym trybem 120Hz. Ale, że to jest LCD i tak będę widział dużo więcej niedoskonałości niż np. na takim Kuro. A jakbym do tego dołożył procek to pewno było by jeszcze inaczej.

Więc na te oceny też trzeba brać odpowiedni dystans. Punkt widzenia zależy trochę od punktu siedzenia ;p (widzenia ; ) ).

O jeszcze mi przychodzi na myśl pmcomp. On na swoim mega wypas gigancie SXRD może mieć jeszcze inne odczucia : >

Myślę, że na LCD najbardziej da się ocenić HD i nie HD bo to najszybciej można zauważyć : ) Szczególnie duży LCD a bardzo bliska odległość siedzenia :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BitTornado' post='76418' date='30.12.2007, 13:22 ']Już niewiem co otym myśleć na Premiere HD to niby jest HD ale jakoś mi sie niechce w to wierzyć że wszystko jest w hd, chyba że jest coś takiego jak dobre HD i HD złej jakości.[/quote]

Nie wiem jak mecze na P HD bo ich nie oglądam , ale reszta to w 99 % czyste HD, druga sprawa to ten kanał potrafi mieć okresowo marny bitrate 8-15 Mbps (w zależności od tego co leci na sąsiednich kanałach) i w tedy widać sieczkę, kwadraty i pikselozę, nie zmienia to faktu że mają materiał źródłowy w HD.

Niektóre nadawane przez nich filmy mają już taką specyfikę że obraz jest gładki i rozmydlony i wtedy nie pomoże nawet super wysoki bitrate.
Innym przykładem jest nadawany dziś o 16.50 Final Fantasy VII: Advent Children , to jest akurat upscal ponieważ film był renderowany w SD lub w innej wyższej rozdzielczości ale na pewno nie HD .

Wersja BD ponownie przerenderowana i uszczegółowiona wydana zostanie dopiero po nowym roku a P HD na pewno nie ma jeszcze do niej dostępu.

[url="http://www.joystiq.com/2007/09/22/tgs07-advent-children-gets-dirty-on-blu-ray/"]LINK[/url]


Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Rku - tylko w czystym HD. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='76603' date='31.12.2007, 14:15 ']No dzisiaj sporo będzie w HD na Canalu więc trochę popatrzę ; )

[i]Co do samego tematu musimy brać jedno pod uwagę: Każdy z Nas ma inny sprzęt. Jeden lepszy drugi gorszy. Każdy sprzęt inaczej pokazuje HD. Jeden pisze, że to dla niego HD a inny, że to SD. Na pewno w dużej mierze zależy to też właśnie od sprzętu.

Bierzemy na tapetę pierwszego z brzegu andsie1 ;) (hehe) Domyślam się, że na KURO + ten procek zewnętrzny obraz na pewno wygląda (nawet lipny) duuuuuuużo lepiej niż u większości tutaj wypowiadających się ludzi. Po to się kupuje takie sprzęty : >

Ja np. teraz użytkuje Toshibe ZF i ona też ma sporo opcji, które znacznie poprawiają obraz na czele z rewelacyjnie działającym trybem 120Hz. Ale, że to jest LCD i tak będę widział dużo więcej niedoskonałości niż np. na takim Kuro. A jakbym do tego dołożył procek to pewno było by jeszcze inaczej.

Więc na te oceny też trzeba brać odpowiedni dystans. Punkt widzenia zależy trochę od punktu siedzenia ;p (widzenia ; ) ).

O jeszcze mi przychodzi na myśl pmcomp. On na swoim mega wypas gigancie SXRD może mieć jeszcze inne odczucia : >

Myślę, że na LCD najbardziej da się ocenić HD i nie HD bo to najszybciej można zauważyć : ) Szczególnie duży LCD a bardzo bliska odległość siedzenia :P[/quote][/i]
Witam,

Zgadzam się, że w dużej mierze zależy od jakości sprzętu, Dlatego bardzo często trące rozeznanie co jest w SD i HD. Niejednokrotnie różnice są tak małe, że sam już nie wiem jaki jest nadawany materiał.

Dlatego zawsze dążyłem do perfekcji jeżeli chodzi o wideo i audio. Wiem, że jest to bardzo drogie hobby. Wszystkie swoje pieniądze przeznaczałem i nadal przeznaczam na sprzęt. Ale wszystko ma swoje granice i niejednokrotnie się zastanawiam, czy warto dopłacać dwa lub trzy razy więcej aby uzyskać 10-15% jakości. Tłumaczę sobie, że to ostatni raz i nigdy nie dotrzymuję słowa, tak naprawdę działam najczęściej pod wpływem impulsu i nie potrafię uzasadnić swoich decyzji.

[b]WSZYSTKIM HD-MANIAKOM, ŻYCZĘ W NOWYM ROKU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W HD I UMIARU W PODEJMOWANIU DECYZJI PRZY ZAKUPIE NOWYCH URZĄDZEŃ I ŻEBY ŻADNA JAKOŚĆ NIE MOGŁA POWSTAĆ Z KOMBINACJI INNYCH JAKOŚCI, NIE STRACIŁA SWOJEGO REALIZMU I ZBLIŻYŁA SIĘ DO ZDROWEGO ROZSĄDKU. [/b]

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...