Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: SONY OLED TV XEL-1

Rekomendowane odpowiedzi

a lazienke ma wieksza? czeka na oledzik 13'? :rolleyes::blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demek spadaj ; p haha ; )

Odpaliłem i znowu zaliczyłem opad szczęki i ciągle jej szukam. PS3 > Wipeout HD > O_______________O Żeby PSP miało taki ekran to ja bym wymiękł. Pomimo, że jest tylko 11 cali to patrząc na ten obraz ma się wrażenie, że i tak jest sporo więcej. Właśnie przez tą jakość. Boziu. Jak oni kiedyś zrobić taki obraz w 40 + calach to zakończy się wojna o jakość ; )

Czerń: najlepsza jaką w życiu widziałem. Jeszcze lepiej niż w Kuro. Ideał. Jak CRT.

Ale pierwszą rzecz jaką zauważyłem to jednak wcale nie idealne kąty! Chodzi tylko o kolory. Biel pod sporym kątem robi się lekko niebieska. Coś nowego ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='138652' date='26.12.2008, 01:30 ']Czerń: najlepsza jaką w życiu widziałem. Jeszcze lepiej niż w Kuro. Ideał. Jak CRT.

Ale pierwszą rzecz jaką zauważyłem to jednak wcale nie idealne kąty! Chodzi tylko o kolory. Biel pod sporym kątem robi się lekko niebieska. Coś nowego ; )[/quote]


Nooo ... jutro ja oblukam osobiście ... zobaczymy.

;)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moja żona właśnie stwierdziła, że jej w sypialni nie odbiera TVN Style. Czyżby początek nowej ery z OLED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Cię teraz trochę zmartwię Gmeru :)

[url="http://www.frazpc.pl/news/20502-Sony_XEL1_jednak_nie_tak_%C5%BCywotny"]http://www.frazpc.pl/news/20502-Sony_XEL1_...ak_%C5%BCywotny[/url]

Według analiz DisplaySearch, które przetestowało dwa telewizory Sony XEL-1 wyposażone w matryce OLED, urządzenie nie charakteryzuje się taką żywotnością, jaką obiecuje producent. Według Sony degradacja ekranu powodująca redukcję jasności o połowę potrwa około 30,000 godzin, a tymczasem według wyliczeń DisplaySearch, nastąpi to już po 17,000 godzin (w przypadku zwykłego oglądania) lub 5000 godzin, gdy na ekranie wyświetlany jest ciągle kolor biały. Jakby tego było mało, zmniejszenie jasności następuje nierównomiernie dla różnych kolorów i tak po 1000h niebieski traci 12% swojej jasności, czerwony 7%, a zielony 8%. Sony oczywiście dementuje te doniesienia i zapewnia o prawidłowości swoich wyliczeń, ale problem istnieje i w przyszłości producenci ekranów OLED będą musieli go rozwiązać.


To oczywiste że półprzewodniki będą siadać nierównomiernie. Takie są ich własciwosci fizyczne po prostu. Sony natomiast musi zapewniać o bezawaryjnosci żeby sprzedac swoj towar

Dlatego unikam jak ognia podswietlenia LED w telewizorze. Wolę poswiecic kolor czarny za cenę komfortu oglądania równopodswietlonego ekranu przez caly czas zycia telewizora

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 000 godz to w sumie i tak dobrze. Policzmy 5 godz dziennie to ci wychodzi ponad 9 lat. I po co dłuzej? Prawda jest taka że za 9 lat to pewnie juz bedzie inna technologia wiec juz wymienimy na cos nowego. Jedynie nad czym sie warto zastanowic to jakiej jakosci bedzie ten obraz po kilku pierwszych latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiales ten tekst - wytłumaczę po ludzku :) [b]PO 1000godz ROZJEŻDŻAJĄ SIĘ KOLORY[/b]

przy 5 godzinach dziennie - po roku panel jest nic nie wart - o ile bedziesz miec nadal kolor czarny /wygaszone diody wiec tutaj nigdy nie bedzie problemu/- to nie bedziesz miec za to koloru białego tylko czerwonkawy a reszta kolorów bedzie miała przekłamania np twarz będzie nienaturalnie czerwona.
Oczywiscie z czasem bedzie coraz gorzej bo będą rosły dysproporcje poszczególnych barw

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale hmmm OLED nie ma idealnych katow ?! TO nie dobrze... mialy byc idealne, jak w plazmie a tak uuuuuuuu widze dalej przewage plazm... zobaczymy co dalej
(czyzby znow marketing zadzialal jak w laser TV ze niby idealne a jak sie okazalo do idealnych tv to im dalekooooo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż - Gmeru na własne zyczenie i za własną kasę stał sie forumowym królikiem doświadczalnym nowej technologii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co wiecej, jesli okaze sie ze katy nie beda idealne jak w plazmie to stal sie rowniez grabazem tej technologii
(pamietacie jak marketingowcy z sonego i samsunga mowili ze OLED to idealne katy?!) Edytowane przez jtd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo MA idealne kąty - jedyna rzecz, to rzeczywiście kolor bieli, który robi się delikatnie seledynowy pod ogromnym kątem patrzenia.

Inna śmieszna sprawa - przez małą przekątną widać delikatne błędy w odwzorowaniu gęstych linii (okna wieżowców, kratki wentylacyjne)

Ale jak siądziesz przed takim 11", to:

1. nie usatysfakcjonuje cię kontrast i poziom czerni w żadnym innym panelu - idealne połączenie czerni z Plazmy i bieli z LCD. Co ja mówię, idealne połączenie czerni z OLED i bieli z OLED.

2. Mimo malutkiej przekątnej czujesz się, jakbyś siedział przed 40" co najmniej.

Zawsze znajdą się jakieś "ale", ale :D to tego TV żaden inny nie ma podejścia w sposobie wyświetlania obrazu. Żaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Pozwolę sobie zacytować moją opinię z roku 2007 pisaną 15 grudnia:[/b]
[quote]OK czekałem na pierwszą opinię osoby która to widziała.
A teraz moje
- Czerń ABSOLUTNA
- brak jakiegokolwiek smużenia
- struktura matrycy nie przypomina w niczym ani LCD ani PDP ani czegokolwiek znanego.
- podział na poszczególne pixele prawie zanika. Subpixeli chyba w ogóle tam nie ma. Przydadzą się zdjęcia makro matrycy w teście, oj bardzo. PROSIMY.
- kolory wierne, żadnych przebarwień nie zauważyłem.
W odległości 20 cm gra LCD x3000. Porównianie jakości obrazu na powierzchni ok. 20 cm 2 wypada przerażająco źle dla flagowego w końcu LCD SONY.
- sprawdziłem reprodukcję pod ostrymi kątami; żadnych zmian w poziomie ani pionie.

Ogólne wrażenie jest takie jakby kolorowa fotografia wysokiej jakości tylko, że z odwzorowaniem ruchu.

POSUMOWANIE:
Zupełnie nowa klasa reprodukcji. To nie jest żaden krok do przodu to idzie NOWE !!![/quote]

Nie za szybko się OLED rozwija.
wątek pierwszy o widzianym i pracującym tym modelu SONY OLED był tu:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8183&hl=oled&st=20"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...=oled&st=20[/url]
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='140210' date='05.01.2009, 14:29 ']Nie za szybko się OLED rozwija.[/quote]

A po co producenci mieli by kastrować rosnącą sprzedaż LCD/PDP? Jak się wszystkim przejedzą, to wtedy producenci mają gotowy produkt, żeby "przenieść konsumentów w nową erę telewizji - telewizory, które wyświetlają obraz, jak nigdy dotąd" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam MacBook Alu na LED Backlight. To to samo co OLED, nieprawdaz?
Jesli tak, to potwierdzam, ze katy nie sa idealne.
Jasniejszy obraz patrzac na matryce lekko z gory.
Po bokach czern siada. Edytowane przez JunoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='JunoPL' post='140227' date='05.01.2009, 16:06 ']Mam MacBook Alu na LED Backlight. To to samo co OLED, nieprawdaz?[/quote]
Ano nieprawdaż :)
Twoja matryca ma podświetlanie zrealizowane na diodach LED.
Matryce OLED świecą same z siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bosz...

Bosz...

Ręce opadają. Nie, LED Backlight (podświetlenie diodami Light-Emitting Diode) to nie jest o samo co OLED (Organic Light-Emitting Diode).

Zapraszam do testu na początku wątku:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8486"]
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8486[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie widzisz podpisu - to jest Cookie Monster. Susel, wygląda TAK:

[img]http://zzknafle.republika.pl/susel.20.jpg[/img]

a hrabia, np. tak:

[img]http://msp188.photobucket.com/albums/z60/Ainesso/Count.jpg[/img]

A dlaczego pytasz - nie umiesz wrzucić [b]AVATARA[/b]? Pomyśl w takim razie, jak wygląda @Gmeru. Lub @mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i mamy drugie podejśscie do Oleda i znowu nic nie wiemy jak sie spisuje po podłaczeniu do tnunerów sat. Moż ejednak uda się go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje, że w tym tygodniu będzie większy opis wersji EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obiecuje, że w tym tygodniu będzie większy opis wersji EU.

No i jak tam z tą obietnica bo nastepny tydzien sie kończy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:15, andsie1 napisał:

Witam,
Myślę, ze na 40" trzeba będzie poczeka około 5 lat.

P\pozdrawiam,
Andrzej S.

Ojj wyszło że trochę dłużej... :P

Ps.uwielbiam zaglądać do przeszłości... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...