Skocz do zawartości
boża

KUPNO NAGRYWARKI DO DEKODERA TV n

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką nagrywarkę najlepiej kupić do nagrywania programów z dekodera tv N? B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dużym dyskiem ; ) a tak na serio to nie ma tutaj jakiegoś faworyta. Naprawdę chyba wielkość dysku ma tu największe znaczenie. Pamiętaj, że na taką zewnętrzną nagrywarkę nagrasz obraz SD ale HD nie da rady. Kanały HD nagrasz tylko na nbox recorderze i na jego dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję!
Jakie kable zastosować do połączenia dekodera, nagrywarki i tv jeżeli wszystkie te urządzenia mają wejścia HDMI?
Co uważasz za "duży"dysk? Czy 160 wystarczy? Pozdrawiam. boża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku HDMI nie użyjesz. To idzie tak: nbox do nagrywarki po euro. A z nagrywarki do TV. Tylko tak podłączysz nboxa żeby nagrywać. Sprawdzałem więc działa. 160Gb akurat. Wiadomo czym więcej dysku tym więcej nagrasz :) Ale i tak na 160GB nagrasz dużo materiału SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jasne, dziękuję.
Jeszcze jedno .
Jak lepiej podłączyć nagrywarkę z TV - poprzez component czy EURO?
Czy kabel HDMI może być podłączony /dekoder - TV/ a jednocześnie nagrywarka i dekoder EURO?.Pozdrawiam. Boża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='boża' post='75905' date='26.12.2007, 19:43 ']Jaką nagrywarkę najlepiej kupić do nagrywania programów z dekodera tv N? B.[/quote]
... jeśli chodzi o firmy to odrdzam LG i Samsunga (kłopotliwa edycja i słaba jakość obrazu ) , polecam Philipsa i Panasonica ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do zakupu nagrywarki DVD z HDD. Zależy mi na tym aby nagrywarka miała możliwie jak największy dysk, więc pewnie zdecyduje się na model z 250 GB.

Przymierzam się również do zakupu Cyfry + lub telewizji N. W tej chwili nie zdecydowałem się jeszcze, którą platformę cyfrową wybiorę. Najchętnie kupiłbym tuner, który pozwala na odbieranie kanałów HD.

Nagrywarkę chciałbym wykorzystywać głównie do cyklicznego (cotygodniowego) nagrywania programów oraz seriali. Problem polega na tym, że źródłem sygnał będzie tuner cyfry + lub telewizji N.

W związku z tym mam do szanownych forumowiczów następujące pytania:

1) Czy znacie jakikolwiek model nagrywarki, który będzie w pełni współpracował z tunerem C+ lub Telewizji N?
Pisząc o pełnej współpracy mam na myśli cykliczne (np. cotygodniowe) samoczynne włączanie się tunera w określonym dniu o określonej godzinie i ustawienie się na określonym kanale. W grę wchodzi także sterowanie automatycznym włączaniem tunera poprzez nagrywarkę DVD. Bardzo zależy mi na tej funkcji bo tylko ona gwarantuje nagrywanie dużej ilości różnych programów na różnych kanałach :)

2) Czy istnieje jakikolwiek sposób gwarantujący możliwość nagrywania z wszystkich kanałów, także tych nadawanych w HD?

3) Co należałoby zrobić abym mógł nagrywać jeden program oglądając jednocześnie inny?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie w w/w tematach!

Pozdrawiam
Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yugolek' post='81166' date='23.01.2008, 17:45 ']1) Czy znacie jakikolwiek model nagrywarki, który będzie w pełni współpracował z tunerem C+ lub Telewizji N?
Pisząc o pełnej współpracy mam na myśli cykliczne (np. cotygodniowe) samoczynne włączanie się tunera w określonym dniu o określonej godzinie i ustawienie się na określonym kanale. W grę wchodzi także sterowanie automatycznym włączaniem tunera poprzez nagrywarkę DVD. Bardzo zależy mi na tej funkcji bo tylko ona gwarantuje nagrywanie dużej ilości różnych programów na różnych kanałach :([/quote]
Wszystko zalezy od tunera SAT, nbox nie posiada takiego timera, żeby sie o określonej godzinie włączał na okreslony kanał.
[quote name='Yugolek' post='81166' date='23.01.2008, 17:45 ']2) Czy istnieje jakikolwiek sposób gwarantujący możliwość nagrywania z wszystkich kanałów, także tych nadawanych w HD?

3) Co należałoby zrobić abym mógł nagrywać jeden program oglądając jednocześnie inny?[/quote]
Wszystkie twoje problemy rozwiąże nBoxrecorder, później można to zarchiwizować również na nagrywarce, natomiast kanały HD nagrają się na zewnetrznej nagrywarce ale w jakości SD.

[quote name='boża' post='76114' date='28.12.2007, 12:35 ']Jak lepiej podłączyć nagrywarkę z TV - poprzez component czy EURO?[/quote]Component ma lepszy obraz niż euro, tyle że pewnie na filmach zgrywanych przez euro tego nie zobaczysz, predzej na filmach DVD.
[quote name='boża' post='76114' date='28.12.2007, 12:35 ']Czy kabel HDMI może być podłączony /dekoder - TV/ a jednocześnie nagrywarka i dekoder EURO?[/quote]Nie.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowałem się na zakup Pioneera LX60. Maszyna wypasiona i solidna.
Kupiłem ją z myślą o "n"-ce i używaniu interfejsu G-Link (to takie ustrojstwo co steruje zewnętrznym dekoderem)
, ale nie udało mi się go uruchomić.
Może ktoś wie jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, że wałkujecie temat który mnie męczy. Podłączyłem nagrywarkę philipsa z HDD do n box recordera po naprawdę dobrych kablach euro i idzie tylko dźwięk, a obrazu ani widu. Co zrobić?

Project

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='project' post='91720' date='17.03.2008, 21:45 ']Widze, że wałkujecie temat który mnie męczy. Podłączyłem nagrywarkę philipsa z HDD do n box recordera po naprawdę dobrych kablach euro i idzie tylko dźwięk, a obrazu ani widu. Co zrobić?

Project[/quote]

Nie nagracie po euro ani po componencie żadnych programów z VOD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...