Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

wlasnie dzis odebralem mojego elite

moze ktos dac mi inf na temat softu z emu zeby wproadzic go w siec g...x

ten org juz zaktualizowalem ale co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='141698' date='12.01.2009, 14:21 ']siemka

wlasnie dzis odebralem mojego elite

moze ktos dac mi inf na temat softu z emu zeby wproadzic go w siec g...x

ten org juz zaktualizowalem ale co dalej[/quote]
Wrzuc jakies fotki oraz daj znac czy ma on gniazdo sata w srodku czy pozostaje tylko usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bastispasti' post='141481' date='11.01.2009, 10:25 ']czyli z wygladu niczym sie nie ruzni id bubli jakie sa na rynku (przypomina mi odtwazacz VHS z lat 80-tych)[/quote]

Ja, ja... A widziales kiedys Popcorna ??
Tu za niewielka oplata masz odtwarzacz LAN-HDD + tuner sat (jaki by nie byl ale zawsze...)
Qbox to jest dopiero potworek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='141698' date='12.01.2009, 14:21 ']siemka

wlasnie dzis odebralem mojego elite

moze ktos dac mi inf na temat softu z emu zeby wproadzic go w siec g...x

ten org juz zaktualizowalem ale co dalej[/quote]

Napisz coś o jakości obrazu HD i SD bo to jest chyba najbardziej istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie na szybko bo w pracy jestem ;)

narazie nie bede rozkrecal ale z tego co wiem to on nie ma na plycie sata ale mi akurat to nie przeszkadza bo dysk poleci po USB kto bedzie kopiowal film 15GB po sieci ??

lepiej odrazu sciagac na dysk przy kompie potem tego podlaczam i gotowe i szybciej

jakosc kanalo w HD zalezy jakie narazie odpaliem na szybko kanaly FTA to jedna sa ladne a inne ziarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ztym ziarnem ,a czy wlasciwe ustawienia porobileś... a sprawdz jak ida wolne kanaly
nadające w hd na innych satelitach ... czy masz taka mozliwosc.. a moze sproboj sygnał skalowac do 1080p ,bo zdaje sie ze ten sygnal obecny ktory ogladsz odpowiada wartosci 1080i a to moze byc rownie przyczyna przy przesyle niskiego strumienia danych... zawsze czegoś tam brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie napalajcie się. Skoro pisaliśmy z Crashem, że obraz jest na razie do d.... to tak jest.

Jest już nowy soft o numerku 0.9.1086. Jest trochę zmian. Jak tylko AzboxHD wróci do mnie to się podzielę z wami wrażeniami. Bo puki co to soft jest NP.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj masz 2 czytniki czy tylko 1 , jest wtyczka pod 2 głowice np DVB T bo miejsce jest do 2 głowice , daj jakieś fotki real bo to bardzo ważne , jak wypada LCD jest tak naprawdę tandetny jak widać na fotkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak myślałem czyli trzeba będzie dokupić 2 czytnik i głowice żeby to normalnie chodziło teraz czekam na fotki real w dobrej jakość jak najszybciej dobry kolego a co do wyświetlacza to zdziwił byś się jakie mogą być w dvd wiec nie porównywał bym tego tak bo na fotkach wygląda tandetnie jak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanko do testerow co go testowali

napisaliscie ze karty mozna odpalic na boxie ale nikt nie napisal ze nie na oficjalnym sofcie a innego w sieci brak!!!!!

a szkoda bo jak narazie to kicha zabawka do ogladania filmow i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='141882' date='13.01.2009, 14:05 ']ja mam pytanko do testerow co go testowali

napisaliscie ze karty mozna odpalic na boxie ale nikt nie napisal ze nie na oficjalnym sofcie a innego w sieci brak!!!!!

a szkoda bo jak narazie to kicha zabawka do ogladania filmow i nic wiecej[/quote]


Pisałem, że AzboXHD obsługuje karty gdyż taki był wgrany soft w moim samplu. Nic nie dogrywałem. Po prostu taki przyszedł od producenta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='geezer' post='141708' date='12.01.2009, 14:56 ']Ja, ja... A widziales kiedys Popcorna ??
Tu za niewielka oplata masz odtwarzacz LAN-HDD + tuner sat (jaki by nie byl ale zawsze...)
Qbox to jest dopiero potworek![/quote]
alu mu przynajmniej jako taki dysplay zapodali bo te co sa na rynku moze z wyjatkiem DM8000 to naprawde tragedia,(mialem kathrein ufs910i sasiedzi jak do mnie przyszli to sie pytali czy mam jeszcze odtwazysz VHS :) )
niewiem, czy to tak ciezko
zaprojektowac cos sensownego.
chybe sie wezne i zaczne se jakiegos HTPC budowac.

Edytowane przez bastispasti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh.........moj kolega sie uparł że nie da 1000 ojro za tunek no kupil prawie za tyle samo części do PC z wyjątkiem obudowy, bo kupił Thermalake ( naprawdwę zajefajna ) ale co z tego jeśli z tej pięknej obudowy dobiegają do ludzkich uszu takie szumy od wiatraków że szok, aby nie było wątpliwości to dodam że to nie są wiatraki za dychę...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vonjur' post='142225' date='14.01.2009, 21:51 ']Heh.........moj kolega sie uparł że nie da 1000 ojro za tunek no kupil prawie za tyle samo części do PC z wyjątkiem obudowy, bo kupił Thermalake ( naprawdwę zajefajna ) ale co z tego jeśli z tej pięknej obudowy dobiegają do ludzkich uszu takie szumy od wiatraków że szok, aby nie było wątpliwości to dodam że to nie są wiatraki za dychę...........[/quote]

to cos nie tak zrobil bo ja se tez zawsze kapy samemu skladam ale u mnie to musisz ucho do obudowy przylozyc zeby zobaczyc czy chodzi.

a kumpel kupil tego thermaltake z touchscreen? bo ten mi sie tez podoba, ale 300euro to troche zaduzo jak na obudowe.
[img]http://www.gadgetgrid.com/wp-content/uploads/2008/05/thermaltake_touch_screen_htpc.jpg[/img]

[size=4][color="#FF0000"]Panowie to jest temat o AZBOX HD !!![/color][/size] Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W miarę rzeczowa wypowiedź na niemieckim forum od użytkownika w Holandii:

Erster Eindruck:

Robust gefertigtes Gerät.
Also, alles nur ausgepackt und angeschlossen:

Boot-Zeit ca. 1,5 min

Jetzt kommt die erste Überraschung:

Obwohl keine Enigma Firmware drauf ist, kann man das Menü überraschend klar und deutlich durchstreifen, auch ohne Bedienungsanleitung (Tip für den Hersteller, jedoch bisher
nicht bei der Box dabei)

-Scan der Astra 1 ergab 1300 Kanäle

Seca Karte reingesteckt und siehe da, aber .................... nix

Die Firmware in der Box unterstützt die Karte noch nicht , nach einem kurzen Kontakt mit azbox.nl wurde innerhalb von 5 Minuten
geholfen.

-Übrigens, geht die Firmware, die den Kartenleser und die Kodierung Seca unterstützt, noch dieser Woche online.

- Dann die Dateien an die richtigen Stellen gesetzt und einen Neustart machen(praktisch veranlagte Leute drücken die Stand-by-Taste und halten diese 5 Sekunden, damit wird der Neustart erzwungen ).

- Nach dem Neustart: Bild kommt mit Original Karte, Umschaltzeiten durchschnittlich zwischen 1 und 2 Sekunden - absolut akzeptabel.

- Bild-Qualität auf SD-Kanälen ist gut, und das sage ich nicht nur so,
da ich andere Boxen aucht getestet habe (Ipbox 9xxx, Techno Mate 6900, SAB Ultimate HD, Clarke-Tech, DM800)

- Die Bildqualität auf HD-Kanälen kann ich noch nicht einschätzen ,da sich
in meinem Besitz kein solcher Bildschirm befindet

- Ton-Qualität: sehr gut

- Stabile Firmware

Ich konnte die Azbox zu meiner Überraschung an diesem Wochenende,
nicht einmal dazu bringen sich "aufzuhängen",nur wenn ich absichtlich über Telnet (SSH) es gemacht habe. Schon alleine das ist ein
"dickes Plus" für den Hersteller, das ist wirklich das erste Mal,eine Box die direkt stabil läuft, ohne Aufhänger oder seltsame Neustarts.Außerdem,
ist die Box über Netzwerkwenn weiterhin erreichbar,selbst
wenn über sie telnet abgestürzt ist.

Sollte eine Firmware spinnen ,so ist der Fall nicht hoffnungslos,man muss nur die Standby-Taste 5 Sekunden festhalten und es erfogt der Neustart der Box.

Und jetzt, warum wir eine linuxbox kaufen:
CS (intern natürlich):
-Dieses Wochenende habe ich Incubus v0.55 für azbox getestet mit CCcam
- Stabilität ist gut, nur hat diese Version (auch Beta Version) von Incubus noch kein Auto-Connect, dh wenn der Server offline ist,wird nicht neu verbunden.
-Auch das anlegen von "multiple lines" ist (noch) nicht möglich.
- Umschaltzeiten zwischen 2 und 3 Sekunden (noch akzeptabel).
- Incubus kann nur mit telnet gestartet werden, so lange die Box an oder im Standby-Modus aktiv bleibt.(Es wird derzeit daran gearbeitet, durch die Entwickler).
- Die Seca Verschlüsselung dieser Version ist sehr stabil, bei NDS sagt er uns "down"(kann auch am Server liegen) Nagra-Verschlüsselung ist auch stabil.
- abschliessend:nix besonderes mehr an diesem Wochenende.

Weitere Optionen:

1 - Youtube-Plugin:

Es funktioniert erstaunlich gut und Vollbildmodus und wer es mag kann während der Wiedergabe mit der rechten Taste navigieren.

2 - Web-Browser:

Es können nicht alle Seiten gant angezeigt werden.Browser hat Probleme mit Frames.

3 - Bildbetrachter:

Funktioniert gut

4 - Film:

Noch nicht getestet

5 - Musik:

Noch nicht getestet

6 - PVR: 6 - PVR:

Nur getestet mit einem 4 GB USB-Stick, Aufnahme und Wiedergabe funktioniert.

Sollte mal die Tage ein größeres USB-Laufwerk kaufen.

Das ist also mein erster Eindruck von der Box, alles in allem eine dicke 8 als Tester. Natürlich gibt es noch einige Dinge zu verbessern, einschließlich:

-Es steht noch kein Settings-Editor zur Verfügung (alles von Hand dauert
sehr lange)
- Beim Aufruf der Senderliste muss man 3xExit drücken,um auf den Sender zu kommen und um die Senderliste wieder auszublenden zu können (Tipp für die Entwickler man könnte doch auch OK nehmen, anstatt das Menü mit Exit zu verlassen).

Bardzo wysoka ocena jak na pierwsze testy 8/10.Tekst bardzo prosty , ale jak trzeba służę pomocą translatorską.
Więcej konkretnych informacji po kolejnych próbach na początku przyszłego tygodnia( to obiecuje w/w tester)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja powiem krotko i rzeczowo co ten ludek z holandi pier.......li ze tak powiem

akurat mam ten tuner i moj znajomy tez a ze akurat siedzimy w temacie Sat-tunerow to wiemy co powinno sie wymagac i co powinno chodzic

na oficjalu zadna karta nie smiga a po wgraniu plugina zeby odpalac karty to owszem smiga ale przelaczania kanalow na obecnym sofcie 1086 to tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obraz wskakuje po paru ladnych sekundach jakie 2 sekundy ????? i rwie jak dziurawe portki


a juz o smiganiu incubusa z podlaczenieniem do CCCamu to chyba ludek sciemnia bo jeszcze nie udalo sie odpalic zeby smigalo super

aaa i zapomnial dodac ze tunerki padaja jak muchy i trzeba je reanimowyc ( czytam na bierzaco wszystkie zagraniczne fora o tym tunerku)

ja kupilem ten tunek zeby zastapil mi HTPC i WD HD i jak narazie to dziala jako player i tu sie spelnia jak narazie ok

obraz na kanalach SD tragedia jakosc odtwarzanych filmow HD jest gorsza od WD-HD

to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może miał więcej szczęścia .....albo mniejsze wymagania!?!
Postaram się przekazać następną relację , jak się tylko ukaże.
Sądzę , że stawianie zbyt wysokiej "poprzeczki" sprawi , że niektórzy
nigdy nie będą zadowoleni , ale podstawowe zadanie marketingowe
firma realizuje b.dobrze -jest "szum" informacyjny i wszyscy oczekują z
"zapartym tchem" na "final version"!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='142401' date='15.01.2009, 20:58 ']to ja powiem krotko i rzeczowo co ten ludek z holandi pier.......li ze tak powiem

akurat mam ten tuner i moj znajomy tez a ze akurat siedzimy w temacie Sat-tunerow to wiemy co powinno sie wymagac i co powinno chodzic

na oficjalu zadna karta nie smiga a po wgraniu plugina zeby odpalac karty to owszem smiga ale przelaczania kanalow na obecnym sofcie 1086 to tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obraz wskakuje po paru ladnych sekundach jakie 2 sekundy ????? i rwie jak dziurawe portki


a juz o smiganiu incubusa z podlaczenieniem do CCCamu to chyba ludek sciemnia bo jeszcze nie udalo sie odpalic zeby smigalo super

aaa i zapomnial dodac ze tunerki padaja jak muchy i trzeba je reanimowyc ( czytam na bierzaco wszystkie zagraniczne fora o tym tunerku)

ja kupilem ten tunek zeby zastapil mi HTPC i WD HD i jak narazie to dziala jako player i tu sie spelnia jak narazie ok

obraz na kanalach SD tragedia jakosc odtwarzanych filmow HD jest gorsza od WD-HD

to tyle[/quote]


No to po kolei.

Co do karty to c+ na ta chwile działa źle. Na wcześniejszym sofcie sprawdzałem karte n-ki i działała szybko. Dziś nie mam by sprawdzić. Jutro przywioze TNK i N-ke.

Co do incubusa:

[quote]Now for Incubus:

Add incubusCamd.sigma, incubusCamd.conf and incubusCamd.prio to:

/EMU/openxcas

set 755 for all 3 files

Edit openxcas.conf so it show this :

Quote:
[modules]
count = 1
active_auto = false
active_1 = incubusCamd

[module_1]
name = incubusCamd
path = EMU/openxcas
daemon = incubusCamd.sigma
version = 1.00
Then add serverline (twice) to incubusCamd.conf

Reboot box then log in with telnet and do the following commands:

cd /EMU/openxcas (enter)
./incubusCamd.sigma (enter)

For start-up on reboot I did the following
( WARNING!! DO AT YOUR OWN RISK!!!!!!)

S.sh contains the start-up commands so we need to add the command there, but............... it's read-only so we need to make it RW:

1 - Login with telnet.
2 - give command:
Quote:
mount -o remount,rw -t ext3 /dev/hda1 /MMP
3 - Now you can edit with you're favourite editor the S.sh file, add the follwing on the bottom of the file

Quote:
sleep 10

cd /EMU/openxcas

./incubusCamd.sigma
Now reboot and Incubus will start @boot.[/quote]

W związku z tym, że mój sampel wędrował po ludziach mam spore zaległości, ale pomału nadrabiam.

Tv-sat dział na razie kiepsko, za to jako player dużo poprawa względem tego co było.

To na co zwróciliśmy uwagę, że nie chodzi w tej wersji softu już ładnie śmiga (chodzi o player). Przez weekend przygotuje próbki materiału tego co ma jeszcze problemy i wysyłam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie wymagania??????

skoro jest to sat tuner HD a jest i ma czytnik a ma to powinno to smigadz od razu !!!!!!!!!!

czyli jakosc kanalow SD powinna byc do ogladania i tak samo kanaly HD powinny smigal ladnie

karta po wlozeniu powinna tez smiga a jak wypuscili plugin to obraz powien byc plynny a nie czkawka

co do playera jest ok i jak zawsze jesli jest to tuner sat to player powinien byc dodatkiem i trzeba wiedziec ze kazdy nowy soft przyniesie poprawki lub suport pod inne kodeki tu nie ma co dyskutowac

ale jesli to jest player a sat tuner tylko dodatek to tez tu niby czlowiek nie powinien wybrzydzac i czekac cierpliwie

mi nie chodzi o suport obslugi kodekow czy mozliwosc emulacji w sat tylko o jakosc wyswietlanego obrazu zarowno w sat jak i media playerka i mi tylko i wylacznie o to chodzi bo to powinno odrazu byc dobrej jakosci a nie czekac na soft

wlasnie to powinien zagwarantowac soft bazowy na starcie jakosc obrazu nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='142489' date='16.01.2009, 15:32 ']jakie wymagania??????

skoro jest to sat tuner HD a jest i ma czytnik a ma to powinno to smigadz od razu !!!!!!!!!!

czyli jakosc kanalow SD powinna byc do ogladania i tak samo kanaly HD powinny smigal ladnie

karta po wlozeniu powinna tez smiga a jak wypuscili plugin to obraz powien byc plynny a nie czkawka

co do playera jest ok i jak zawsze jesli jest to tuner sat to player powinien byc dodatkiem i trzeba wiedziec ze kazdy nowy soft przyniesie poprawki lub suport pod inne kodeki tu nie ma co dyskutowac

ale jesli to jest player a sat tuner tylko dodatek to tez tu niby czlowiek nie powinien wybrzydzac i czekac cierpliwie

mi nie chodzi o suport obslugi kodekow czy mozliwosc emulacji w sat tylko o jakosc wyswietlanego obrazu zarowno w sat jak i media playerka i mi tylko i wylacznie o to chodzi bo to powinno odrazu byc dobrej jakosci a nie czekac na soft

wlasnie to powinien zagwarantowac soft bazowy na starcie jakosc obrazu nic wiecej[/quote]

To jest kwestia niejednoznaczna...bo być może , gdyby nie rozbudzono nadmiernie "apetytu" na coś , co ma być
multimedialnym "kombajnem" , to sprawiło , że wszyscy maja pretensje do wytwórcy a on trochę się pospieszył
i ..taki efekt?!?
A jak było z IPBox 9000 od zapowiedzi do pełnych możliwości...nadal nie ma pełnej satysfakcji a najnowszy "DreamboX"??

Z własnego doświadczenia powiem, że kiedyś skontaktowałem się z niemieckim suportem tunera "Lemon Volksbox"
i opisałem jego "wady" z prośbą o ich "eliminację" , to muszę przyznać , że po ich pisemnym skonkretyzowaniu
w nowym firmwarze uwzględniono część moich propozycji.
A było to w 2001 roku , gdy Internet w Polsce był dla wybranych i telefon bądź "poczta" były jedynym realnym źródłem
komunikacji.
Naciskać na "Opensata" albo wybrać "Qboxa HD"....samo narzekanie nie wystarczy ... bo znam takich , którzy kupują
dla "prestiżu" a nie dla faktycznych możliwości kupionego sprzętu... a producent się cieszy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cacumen' post='142673' date='17.01.2009, 16:50 ']Naciskać na "Opensata" albo wybrać "Qboxa HD"....samo narzekanie nie wystarczy ... bo znam takich , którzy kupują
dla "prestiżu" a nie dla faktycznych możliwości kupionego sprzętu... a producent się cieszy !!!![/quote]


Jeśli chodzi o naciskanie to tak robimy. Na potwierdznie tego niech będą próbki materiału video, które podesłałem. Zaraz w następnym sofcie już śmigał i nawet o tym w changelogu wspomnieli :P

Co do QboxaHD to bym się tak nie ekscytował. Też byłem zainteresowany tym odbiornikiem,ale puki co mój zapał został ostudzony. Z pewnych wiarygodnych źródeł wiem, że jeszcze daleka droga przed QboxemHD :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych specyfikacja i pełna instrukcja obsługi "Azboxa HD"

[url="http://www.azboxworld.com/index.php?page=Thread&threadID=4523"]http://www.azboxworld.com/index.php?page=T...p;threadID=4523[/url] Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...