Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w sofcie (opcja menu) jest obsluga diseqc 1.1 (ewentualnie 1.2) ?
W folderze widze sambe .... czy interfejs pozwala na serfowanie po otoczeniu sieciowym ?
Czy podlaczanie sie pod zasoby sieciowe mozliwe tylko po CIFS czy takze NFS ?
(Jesli tansza wersja jest bez wifi i bez dysku i to jedyna roznica, a ta opcja dziala ok, to nie ma sensu przeplacac za premium)

Mam tez ogolna watpliwosc ... cytat :

*Pamięć FLASH 16MB - otrzymana wersja ma 32MB
*EEPROM 256KB



Osobny eeprom i osobna pamiec flash. Po co to zostalo rozdzielone? W jednym bootloader (eeprom) w drugim soft (flash) ? Moze specjalne zabezpieczenie eepromu aby nie uwalic sprzetu?
Do tego pamiec dysk SSD 256M . Nie widze sensu , najmniejszego , uzywania w tym sprzecie tego dysku SSD. Tym bardziej dostarczanego przez producenta.
Szybka pamiec flash w usb2 jest w zupelnosci wystarczajaca do jednoczesnego nagrywania i odtwarzania nagrania HD.
Biorac pod uwage, ze micro sd 8G z czytnikiem to mniej niz 100zl , a ten dysk 256M pewnie kosztuje polowe tego albo i tyle samo,
zupelnie nie rozumiem sensu jego stosowania. Nawet jesli podola np. 2 lub 3 strumieniom zapisujacym to jego pojemnosc i tak na to nie pozwoli. Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że na Lakim pojawiła się też informacja odnośnie testu, a więc cześć informacji odnośnie pracy azboxa dotyczącej TV SAT (emu, sharing itd), nagrywanie, odbiór w HD oSD kanałów TV SAT można by dać tam, a tutaj w pierwszej kolejności można by dać teścik j Azboxa jako playera HD plików DivX 720p, MKV 720p i 1080p i innych (wraz z bogatą galerią obrazów) Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='137509' date='19.12.2008, 09:18 ']Czy w sofcie (opcja menu) jest obsluga diseqc 1.1 (ewentualnie 1.2) ?
W folderze widze sambe .... czy interfejs pozwala na serfowanie po otoczeniu sieciowym ?
Czy podlaczanie sie pod zasoby sieciowe mozliwe tylko po CIFS czy takze NFS ?
(Jesli tansza wersja jest bez wifi i bez dysku i to jedyna roznica, a ta opcja dziala ok, to nie ma sensu przeplacac za premium)

Mam tez ogolna watpliwosc ... cytat :

*Pamięć FLASH 16MB - otrzymana wersja ma 32MB
*EEPROM 256KB



Osobny eeprom i osobna pamiec flash. Po co to zostalo rozdzielone? W jednym bootloader (eeprom) w drugim soft (flash) ? Moze specjalne zabezpieczenie eepromu aby nie uwalic sprzetu?
Do tego pamiec dysk SSD 256M . Nie widze sensu , najmniejszego , uzywania w tym sprzecie tego dysku SSD. Tym bardziej dostarczanego przez producenta.
Szybka pamiec flash w usb2 jest w zupelnosci wystarczajaca do jednoczesnego nagrywania i odtwarzania nagrania HD.
Biorac pod uwage, ze micro sd 8G z czytnikiem to mniej niz 100zl , a ten dysk 256M pewnie kosztuje polowe tego albo i tyle samo,
zupelnie nie rozumiem sensu jego stosowania. Nawet jesli podola np. 2 lub 3 strumieniom zapisujacym to jego pojemnosc i tak na to nie pozwoli.[/quote]

Odpowiem Ci na to co jestem w stanie co odpowiedzieć

Pamięć flash 16MB - tak pisze na stronie producenta. Ja mam wersję z 32MB, nie wiem jak będzie w wersji elite. Czy jest to dysk SSD? Tak gdzieś pisało. Jest to układ wkładany bezpośrednio do portu ATA. Więc coś ala SSD. Pisze tylko 256MB nic więcej.

Co do sieci....Jeszcze tego dokładnie nie przeglądałem. Widziałem, że jest samba, ale jeszcze nie testowałem. NFS nie widziałem. FTP na razie też mi nie działa.

Może wszystko ruszy w nowym sofcie, który ma być lada chwila.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zarluk' post='137522' date='19.12.2008, 10:38 ']Widzę, że na Lakim pojawiła się też informacja odnośnie testu, a więc cześć informacji odnośnie pracy azboxa dotyczącej TV SAT (emu, sharing itd), nagrywanie, odbiór w HD oSD kanałów TV SAT można by dać tam, a tutaj w pierwszej kolejności można by dać teścik j Azboxa jako playera HD plików DivX 720p, MKV 720p i 1080p i innych (wraz z bogatą galerią obrazów)[/quote]


Laki ma kopie testu z naszego forum. Oczywiście warunkiem tego jest to, że musi wspomnieć, że tekst pochodzi z naszego forum.


[b]
Pamiętaj, że AzboxHD w pierwszej kolejności odbiornik tv-sat !!![/b]

Druga sprawa jest taka, że ostatnio pracuje po 10-12 godzin, a jest jeszcze rodzina, dzieci :P Wczoraj np siedziałem do 2.30 w nocy, a teraz piszę z pracy.


Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom0000 - to nie jest SSD, to jest DOM. Glownym jego zadaniem jest obsluga softu, nie przez jakies udziwnianie USB tylko przez IDE (latwiej bootowac z tego).
Nie sluzy do zapisywania na nim jakichkolwiek danych multimedialnych - do tego jest zwykly hdd podlaczany przez SATA.
Rozdzielenie jest glownie z powodu ceny - jak by nie patrzec nawet DOM jest tanszy od EEPROM...
Upraszczajac - EEPROM - na firmware, DOM na "system operacyjny", HDD na dane uzytkownika (multimedia glownie).

zarluk - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Moim zdaniem to bardziej hdplayer z mozliwosciami tunera sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Plebann' post='137528' date='19.12.2008, 10:56 ']Upraszczajac - EEPROM - na firmware, DOM na "system operacyjny", HDD na dane uzytkownika (multimedia glownie).[/quote]

A na co w takim razie flash ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych AzboxemHD. Razem z Crashem nawiązaliśmy kontakt z osobą, która udostępni nam najnowszy soft do AzboxaHD. Podobno wszystkie problemy, które opisałem powyżej zostały wyeliminowane ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy z niecierpliwością na kolejną dawkę testów. [img]http://www.satpimps.com/forum/images/smilies/drool5.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja poproszę o sprawdzenie czy tuner dobrze odbiera dvb-t w mpeg4 (sd i hd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='klaus71' post='137639' date='20.12.2008, 00:12 ']ja poproszę o sprawdzenie czy tuner dobrze odbiera dvb-t w mpeg4 (sd i hd)[/quote]

Niestety nie jestem w stanie tego zrobić.

Po pierwsze...Głowice dvb-t nie są na razie dostępne.

Po drugie...Mieszkam po za zasięgiem jakiegokolwiek nadajnika :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='137471' date='18.12.2008, 22:42 ']Odpalałem MKV, divx-y, przewijałem, zmieniałem ścieżki dźwiękowe, zmieniałem napisy i co ? Wszystko śmiga :(

Nie porównuj z DM800 gdyż tu w środku jest procesor Sigma :angry:

Aby nie trzymać was w niepewności dam fotke menu gdzie ustawiamy opcje dotyczące napisów.

[img]http://images44.fotosik.pl/41/53b6798acd5eee5amed.jpg[/img]

i jak ? Mało który rasowy player ma tak dużo :angry:


..wracam do testów :huh:


P.s. Nie krzywcie się, że nie ma polskiego tłumaczenia. Zanim tunek się pokaże oficjalnie, ma być to już gotowe.

pozdrawiam[/quote]



Dlaczego niby nieporównywac DM800 z azboxem ze względu na procki, ciekawe który procek lepszy, a wiecie jaki może siedzi w IPboxie 9000hd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki - ST40, 266 MHz

Czemu ich nie porównać ?
1. ponieważ to wersja beta oprogramowania a dm800 jest już na rynku.
2. ponieważ to różne FW, i nie jest to dm z enigmą a co za tym idzie 99% osób znów będzie płakać, że jej nie ma. Nie wiem czy są od niej uzależnieni. całe szczęść, że producent nie przewiduje E2 na ten box ponieważ oprogramowanie jest super i nie ma sensu go zmieniać. jak ktoś chce E2 niech sobie kupi DM i nie będzie mu potrzebne porównanie, będzie miał E2 :(
3. tak jak Janek napisał czekamy na nowy soft, w którym zostały rozwiązane pewne problemy z HD i etc.

Jak dostaniemy ten soft, wtedy możemy porównać np. jakość obrazu, szybkość fw, szybkość przełączania kanałów.

Edytowane przez Crash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Crash' post='137661' date='20.12.2008, 08:46 ']Jak dostaniemy ten soft, wtedy możemy porównać np. jakość obrazu, szybkość fw, szybkość przełączania kanałów.[/quote]


I tak jak piszę Crash wtedy może je porównamy!! Ja mimo wszystko nadal uważam, że to dwa różne urządzenia i nie ma sensu podsycać atmosfery bo nigdy z tego nic dobrego się nie zrodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='137642' date='20.12.2008, 01:22 ']Niestety nie jestem w stanie tego zrobić.

Po pierwsze...Głowice dvb-t nie są na razie dostępne.

Po drugie...Mieszkam po za zasięgiem jakiegokolwiek nadajnika :(

Pozdrawiam[/quote]

a nie jest tak że DVB-T jest już wmontowane? przynajmniej na zdjęciach jest gniazdo wejścia antenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='71151' date='03.12.2007, 12:38 ']Firma OpenSat w nadchodzącym roku wypuści nowy model tunera Azbox, tym razem będzie to segment HD. Azbox HD będzie wyposażony w dwa uniwersalne czytniki kart oraz dwie kieszenie na moduły dostępu.
Pozostałe parametry - Stream: MPEG-4/H-264 HP@L4.0, 1920x1080@50mhz, resolution: 1080i, 720p, 576p/480p, Flash Memory: 8MBytes, System Memory: 256MBytes, Ports: 1x Component Y/Pb/Pr, 1x CVBS, 1x Scart, 1x S-video, 1x Digital 5.1 CH, 1x Stereo L/R, 1x HDMI, RS-232, 1x 9-pin D-SUB, 1x USB 2.0, 1x ETHERNET.

Grupy supportujące tunery Azbox już zapowiedziały wykorzystanie możliwości płynących z portu LAN m.in. Cardsharing, Gbox czy CCCam.
zdjęcia na:http://laki.dvhk.pl[/quote]

Mma pytanko z jakim Procesore SIGMA SMP 8634 LF,Procesor SIGMA SMP 8635 LF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='conax' post='137704' date='20.12.2008, 17:09 ']Mma pytanko z jakim Procesore SIGMA SMP 8634 LF,Procesor SIGMA SMP 8635 LF[/quote]

Fotka procka.

[img]http://images25.fotosik.pl/305/23f2cdb57b6e272emed.jpg[/img]

Zdjęcia do testu już mam wszystkie zrobione. Będę wszystko pomału udostępniać powyżej.

Nie mogę zdradzać informacji, ale będzie 100% hicior z tego AzboxaHD !!! ....tylko proszę nie pisać, że ten test jest sponsorowany ;)

Moi znajomi już się nim zajęli :(:):)

Nie mogę się powstrzymać !!!

[size=6]Azbox to będzie HIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='137732' date='20.12.2008, 19:54 ']Pisz a nie kręć :lol::);)[/quote]


Wszystko w swoim czasie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do testów części sat to czy będzie szansa sprawdzić stabilnośc działania obsługi diseqc?
dream 800 ma z tym problem więc tym bardziej zastanawia mnie jak to będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='137755' date='20.12.2008, 21:44 ']co do testów części sat to czy będzie szansa sprawdzić stabilnośc działania obsługi diseqc?
dream 800 ma z tym problem więc tym bardziej zastanawia mnie jak to będzie działać.[/quote]


Zwykły przełącznik działa bardzo dobrze, nie wiem ja w innych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='137731' date='20.12.2008, 19:53 ']Fotka procka.

[img]http://images25.fotosik.pl/305/23f2cdb57b6e272emed.jpg[/img]

Zdjęcia do testu już mam wszystkie zrobione. Będę wszystko pomału udostępniać powyżej.

Nie mogę zdradzać informacji, ale będzie 100% hicior z tego AzboxaHD !!! ....tylko proszę nie pisać, że ten test jest sponsorowany :lol:

Moi znajomi już się nim zajęli ;):):)

Nie mogę się powstrzymać !!!

[size=6]Azbox to będzie HIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]

Pozdrawiam[/quote]
Chodzi mi oto czy procek w wersji finalnej będzie nowszy nisz ten co dostałeś do testów SIGMA SMP 8634 LF czy Procesor SIGMA SMP 8635 LF i jakie róznice są miendzy tymi prockami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='conax' post='137776' date='20.12.2008, 23:17 ']Chodzi mi oto czy procek w wersji finalnej będzie nowszy nisz ten co dostałeś do testów SIGMA SMP 8634 LF czy Procesor SIGMA SMP 8635 LF i jakie róznice są miendzy tymi prockami[/quote]


Wydaje mi się,że już tak zostanie. Jest już to napisane na pudełku AzboxaHD.

...zresztą jakie to ma znaczenie. Te procki różnią się tylko małym szczegółem.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='137780' date='20.12.2008, 23:26 ']Wydaje mi się,że już tak zostanie. Jest już to napisane na pudełku AzboxaHD.

...zresztą jakie to ma znaczenie. Te procki różnią się tylko małym szczegółem.

Pozdrawiam[/quote]
Warto by było znać te szczegół diabeł tkwi nieraz w szczegółach żeby sie nie okazało że ten procek to niewypał i po paru miesiącach będą jusz w tunerkach
nowsze jak byś móg te szczegóły wymienić był bym wdzięczny ,w wielu urządzeniach stosuje sie jusz ten nowszy.
Pozdrawiam i dzięki za odpowieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...