Skocz do zawartości
paw

MEGA-TEST: Azbox HD

Rekomendowane odpowiedzi

@Janek napisałeś !

"Moi znajomi już się nim zajęli"

mógł byś rozwinąć rozumowanie tego tekstu !! bardzo mnie ciekawi !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam - czy ktoś już może sprawdził jak tuner radzi sobie z modułem polsatu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='trewqw' post='137803' date='21.12.2008, 09:12 ']Witam - czy ktoś już może sprawdził jak tuner radzi sobie z modułem polsatu ??[/quote]


Ja go nie posiadam więc go nie sprawdzę.

Karta za to chodzi w czytniku, warunek to posiadanie 2 magicznych numerków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jest możliwość dodawania innych zakładek do oglądania filmików z internety tak jak tu wygląda Youtube !
pytam się bo bardzo fajnie by było jak by jeszcze szło ustawić inne jak np: Spryciarze czy nawet Redtube :P !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hary_kacza' post='137813' date='21.12.2008, 10:21 ']mam pytanie czy jest możliwość dodawania innych zakładek do oglądania filmików z internety tak jak tu wygląda Youtube !
pytam się bo bardzo fajnie by było jak by jeszcze szło ustawić inne jak np: Spryciarze czy nawet Redtube :P !![/quote]


Wszystko zależeć będzie od pluginów. Zawsze można w pythonie je dopisać. A jak wiemy w Pythonie można bardzo dużo. Spójrzcie np na XBMC :P

Wszystko w swoim czasie. [b] To na razie soft beta!!![/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że producent zastosował tak proste rozwiązanie jak klej termo przewodzący, a przez to pewnie jest słaby kontakt radiator/procesor. Lepsze rozwiązanie to pasta termo przewodzącą i radiator z małymi uchwytami posiadające otwory do mocowania na PCB lub cienki stalowy drut do mocowania na prostych zaczepach w kształcie odwróconej litery "U" wlutowanych na PCB.
Nie skomplikowane i skuteczne a w dodatku jeśli by komuś nie odpowiadał radiator producenta można by było w prosty sposób zdemontować i zastosować lepszy np. miedziany lub nieco tańszy aluminiowo/miedziany. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='137829' date='21.12.2008, 11:43 ']To soft tego boxa jest napisany w pythonie ?[/quote]


Nie wiem czy w 100%, natomiast część odpowiedzialna np właśnie za taki plugin YouTube jest zrobiona podobno w Pythonie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cacul' post='137827' date='21.12.2008, 11:42 ']Szkoda że producent zastosował tak proste rozwiązanie jak klej termo przewodzący, a przez to pewnie jest słaby kontakt radiator/procesor. Lepsze rozwiązanie to pasta termo przewodzącą i radiator z małymi uchwytami posiadające otwory do mocowania na PCB lub cienki stalowy drut do mocowania na prostych zaczepach w kształcie odwróconej litery "U" wlutowanych na PCB.
Nie skomplikowane i skuteczne a w dodatku jeśli by komuś nie odpowiadał radiator producenta można by było w prosty sposób zdemontować i zastosować lepszy np. miedziany lub nieco tańszy aluminiowo/miedziany. :P[/quote]


Przypominam, że jest to wersja SAMPLE i wersji końcowej może być inne rozwiązanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='137837' date='21.12.2008, 12:53 ']Przypominam, że jest to wersja SAMPLE i wersji końcowej może być inne rozwiązanie.

Pozdrawiam[/quote]

Oby tak, szkoda by pozostało takie rozwiązanie chłodzenia procesora jak w wersji SAMPLE.
:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cacul' post='137842' date='21.12.2008, 13:23 ']Oby tak, szkoda by pozostało takie rozwiązanie chłodzenia procesora jak w wersji SAMPLE.
:unsure:[/quote]


Nawet jeśli tego nie zmienią to nie powinno być z tym problemu. Tuner przez cały okres używania miał średnią temperaturę. Na nim stoi mój IPBOX9000 i nic się nie dzieje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem sporą aktualizację testu. Do świąt wprowadzę już tylko kosmetyczne poprawki.

Test w 99% uważam za zakończony. Wiem, że jest jeszcze wiele pytań bez odpowiedzi, ale wybaczcie nie dam rady do świąt.

Jutro testowy AzboxHD wędruje w inne ręce.


Zapraszam do lektury

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='137375' date='18.12.2008, 15:07 ']Wiem. To temat dość drażliwy dla naszej administracji dlatego opiszę to w taki sposób by nikogo nie urazić :)[/quote]

I w tym momencie nie rozumiem trochę "administracji": To uruchamianie emu jest be i jest jednoznaczne z piraceniem sygnału SAT a pliki divx, mkv i napisy to oczywiście każdy we własnym zakresie, tak aby swoją kolekcję filmów mieć na HDD? Toż to czystej wody hipokryzja ([url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja[/url] -> 4 punkt).

Osobiście jestem ciekaw, czy na tym cudzie da się całkiem prosto odpalić emu, które będzie przyjmować sygnał z Dreamboxa, czy ewentualnie może działać odwrotnie.

Edytowane przez uniqID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='uniqID' post='137915' date='21.12.2008, 23:13 ']Osobiście jestem ciekaw, czy na tym cudzie da się całkiem prosto odpalić emu.[/quote]

TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek , jakiej wielkości dysk podłączyłeś przez USB ,zastanawiam się czy pociągnie powyżej 500Gb? Następne pytanie czy był to dysk 3,5" czy 2,5" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert5' post='137970' date='22.12.2008, 13:31 ']Janek , jakiej wielkości dysk podłączyłeś przez USB ,zastanawiam się czy pociągnie powyżej 500Gb? Następne pytanie czy był to dysk 3,5" czy 2,5" ?[/quote]


Podłączyłem dysk 3,5 WD 500GB i Tvixa 7000 z dyskiem 3,5 500GB. Każdy z tych dysków miał oczywiście swoje zewn. zasilanie.

Wszystko było OK.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem się dowiedzieć czy już wiadomo na jakie Emu będzie support ?? [Gbox lub Mbox ] i jak sprawa wygląda z Sheringiem bo to dość ważna sprawa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Karta za to chodzi w czytniku, warunek to posiadanie 2 magicznych numerków[/quote]
Czyżby tym drugim numerkiem był IRD ?.
Jak bowiem wiadomo, trzeci magiczny numerek - RSA - nie ma zastosowania w starych dekoderach Polsatu.
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Egooo' post='138021' date='22.12.2008, 17:16 ']Witam chciałem się dowiedzieć czy już wiadomo na jakie Emu będzie support ?? [Gbox lub Mbox ] i jak sprawa wygląda z Sheringiem bo to dość ważna sprawa pozdrawiam[/quote]


Dość ważna sprawa za którą możesz dostać bana. !!!

[quote]Czyżby tym drugim numerkiem był IRD ?.[/quote]

Tak.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Podłączyłem dysk 3,5 WD 500GB i Tvixa 7000 z dyskiem 3,5 500GB. Każdy z tych dysków miał oczywiście swoje zewn. zasilanie.[/quote]
Dzięki ,teraz mam pełniejszą wiedzę

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Czy podłączając do tego tunera napęd blu-ray odtworzy on filmy w tym formacie ? Jak się nie mylę to procesory 8634 stosowane są w odtwarzaczach Blu-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jaro2211' post='138097' date='22.12.2008, 22:25 ']Witam.
Czy podłączając do tego tunera napęd blu-ray odtworzy on filmy w tym formacie ? Jak się nie mylę to procesory 8634 stosowane są w odtwarzaczach Blu-Ray.[/quote]


Sam procek to niestety nie wszystko !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]janek_pl[/b] świetna robota! Naprawdę jestem pod wrażeniem. Miałem budować HTPC, ale po przeczytaniu Twojego testu chyba się wstrzymam do momentu ukazania się azboxa hd w sklepach :D Jeżeli z obsługą torrentów i serwera plików w sieci lokalnej nie będzie problemów to ten tuner będzie idealny dla moich zastosowań. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaro2211' post='138106' date='22.12.2008, 23:04 ']Czyli nie ma możliwości odtworzyć blu-ray sprzętowo, czy jest to kwestia oprogramowania?[/quote]


Dokładnie to chodzi o licencję.

[quote]Jeżeli z obsługą torrentów i serwera plików w sieci lokalnej nie będzie problemów to ten tuner będzie idealny dla moich zastosowań.[/quote]

Na tą chwilę chodzi tylko samba, mam nadzieję, że i NFS ruszy wkrótce. Co do tego drugiego to są takie plany :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...