Skocz do zawartości
rezmi

DENON, YAMAHA, MARANTZ, HARMAN KARDON

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha wprowadza na rynek nowa linie/jest juz dostepna w USA/
[url="http://www.yamaha.com/yec/compare/Detail.html?compitem1=567575&compitem2=567571&compitem3=567570&CTID=5000300&VNM=LIVE&comp_items=567570&comp_items=567571&comp_items=567575&B_compare.x=39&B_compare.y="]http://www.yamaha.com/yec/compare/Detail.h...mp;B_compare.y=[/url]
wiec warto troche poczekac zwlaszcz ze jest 7.2.markII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']w pełni popieram zdanie zizela. teraz mozna kupić modele amp, które jeszcze rok temu kosztowały ponad 4tys a teraz cena spadła o połowe i mówimy tu o nowych urządzeniach. Test (dotyczy DENONA) o którym pisałem omawia złe brzmienie w stereo ale nie tylko.[/quote]


możesz podac link do tego testu ? czytam wszystko co mi wpadnie w ręce i oczy :D i jak narazie nie spotkałem się z jawną krytyką aktualnych amplitunerów. Nie znalazłem stwierdzenia .... aktualny amplituner gra gorzej od swojego poprzednika .... Chodzi mi tylko o to aby potwierdzić tą teorie o której piszesz.

[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']Co do nowych formatów to zdania są podzielone np. 7.1! Ostatnio kolega zwrócił mi uwagę na to ile dzwieku słychać z kolumn z tyłu nawet przy systemie 5.1. Warto sprawdzić wyłączając wszystko z przodu. I co? Generalnie, oczywiscie generalnie są one niezbedne do tworzenia przestrzeni i tła.[/quote]

Co do 7.1, 5.1 DTS, DD 5.1, DTS HD nie ma co pisać, trzeba posłuchać. Ja słysze różnice i uważam, że warto miec system 7.1 bo jest znacznie ciekawiej niż z 5.1. Po wczorajszym filmie WAR jestem jeszcze bardziej przekonany co do systemu 7.1


[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']Oczywiscie z dzwiekiem HD to inna sprawa. Ale tu AMP nie musi mieć dekodera wystarczy odtwarzacz który taki dzwiek zdekoduje.[/quote]

znasz na dzień dzisiejszy taki który wyśle dzwięk 7.1 po analogu ?


[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']Już zwracałem uwagę, że póki co o płyty z dziękiem w nowych standardach i do tego z polskimi napisami nie jest tak łatwo.[/quote]

Najlepiej brzmią płyty ze specjalnie zapisaną ścieżką DTS HD MA ale amplituner potrafi zrobić świetny dźwięk 7,1 ze "zwykłego" DD 5.1. Do niedawna sam byłem przeciwnikiem aby z 5.1 robić 7.1 ale zmieniłem zdanie :) Naprawde amplituner robi to super.


[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']Pytanie ile w swojej starej kolekcji macie płyt z DTS. Ba znam osoby które mając wybór koncerty słuchają w 5.1 a nie DTS. To oczywiscie sprawa indywidualna.[/quote]

No na to to już nic się nie poradzi :) Niektórzy słuchają mp3 :)


[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']Pęd z super nowosciami często nie wychodzi na dobre. Super przykładem były kolumny PARADIGM z 2007. Grały zdecydowanie gorzej od starszych modeli.[/quote]

co innego pęd a co innego cheć posłuchania / bycia z nowościami. Niestety kino domowe szybko ewoluuje i aby w 100% cieszyć się obrazem i dźwiękiem HD trzeba mieć nowe zabawki. A co do nowości w świecie audio to lepiej posłuchac zanim się kupi :)


pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lidi' post='87858' date='24.02.2008, 20:36 ']w pełni popieram zdanie zizela. teraz mozna kupić modele amp, które jeszcze rok temu kosztowały ponad 4tys a teraz cena spadła o połowe i mówimy tu o nowych urządzeniach. Test (dotyczy DENONA) o którym pisałem omawia złe brzmienie w stereo ale nie tylko. Co do nowych formatów to zdania są podzielone np. 7.1! Ostatnio kolega zwrócił mi uwagę na to ile dzwieku słychać z kolumn z tyłu nawet przy systemie 5.1. Warto sprawdzić wyłączając wszystko z przodu. I co? Generalnie, oczywiscie generalnie są one niezbedne do tworzenia przestrzeni i tła. Oczywiscie z dzwiekiem HD to inna sprawa. Ale tu AMP nie musi mieć dekodera wystarczy odtwarzacz który taki dzwiek zdekoduje. Już zwracałem uwagę, że póki co o płyty z dziękiem w nowych standardach i do tego z polskimi napisami nie jest tak łatwo. Pytanie ile w swojej starej kolekcji macie płyt z DTS. Ba znam osoby które mając wybór koncerty słuchają w 5.1 a nie DTS. To oczywiscie sprawa indywidualna. Pęd z super nowosciami często nie wychodzi na dobre. Super przykładem były kolumny PARADIGM z 2007. Grały zdecydowanie gorzej od starszych modeli.[/quote]

Troche pomieszales sprawy w swoim poscie, ale po kolei:
1. rzeczywiscie sa testy amplitunerow gdzie przegrywa Denon, ale w stosunku do Onkyo ! Podobnie jak Pioneer, Yamaha i Marantz. Onkyo zrobilo dobry i tani wzmak, ale to nie beda duze roznice w stosunku do innych. Tak wiec nie mozna powiedziec, ze Denon daje gorszy dzwiek niz dawniej, to Onkyo (wedlug testow, ja nie porownywalem) zrobilo lepszy. Denon pisza brzmi tez inaczej co nie wszystkim musi sie podobac. To tez rzecz gustu, pomieszczenia, pozostalego wyposazenia, a poza tym roznice w dzwieku pomiedzy czolowymi ampli w tej samej klasie cenowej sa subtelne.
2. System 7.1 jest BEZ WATPIENIA nowym standardem, tak jak byl kiedys 5.1. W wyszukiwarce znalazlem 29 ampli z wejsciem HDMI 1.3 (tylko takie wchodza w gre w nowych standardach dzwieku). 28 z nich ma 7.1 tylko 1 Cambridge Audio 6.1 ! Oczywiscie brakuje na razie plyt w 7.1 - dlaczego ? o tym ponizej
3. Mieszasz strasznie formaty piszac "koncerty słuchają w 5.1 a nie DTS". DTS, Dolby czy SACD to cyfrowe formaty dzwieku, moga wystepowac od mono (1.0- nie widzialem takiego Dolby czy DTS ale SACD juz tak), przez stereo, 4.0 ("Dzwony rurowe"), 5.0, 5.1, 6.1 czy wreszcie 7.1. Dolby zwykle bardziej kompresuje dzwiek niz DTS, nie wszyscy to moze slysza, tak jak niektorzy nie odroznia MP3 od CD. A ze w tylnych glosnikach malo sie dzieje, albo malo jest plyt 6.1 lub 7.1 ? Po to jest HD czy BR, zeby wreszcie wystarczylo miejsca na porzadny dzwiek, bo poprzednio DD i DTS byly uzywane do straszliwego kompresowania dzwieku (do 95%). Jakosc obrazu byla wazniejsza.
4. HD dzwiek w filmach to nie ped do nowosci, tylko powrot do normalnosci, np. do nieskompresowanego PCM.

pozdr. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='87929' date='25.02.2008, 13:27 ']Troche pomieszales sprawy w swoim poscie, ale po kolei:
1. rzeczywiscie sa testy amplitunerow gdzie przegrywa Denon, ale w stosunku do Onkyo ! Podobnie jak Pioneer, Yamaha i Marantz. Onkyo zrobilo dobry i tani wzmak, ale to nie beda duze roznice w stosunku do innych. Tak wiec nie mozna powiedziec, ze Denon daje gorszy dzwiek niz dawniej, to Onkyo (wedlug testow, ja nie porownywalem) zrobilo lepszy. Denon pisza brzmi tez inaczej co nie wszystkim musi sie podobac. To tez rzecz gustu, pomieszczenia, pozostalego wyposazenia, a poza tym roznice w dzwieku pomiedzy czolowymi ampli w tej samej klasie cenowej sa subtelne.
2. System 7.1 jest BEZ WATPIENIA nowym standardem, tak jak byl kiedys 5.1. W wyszukiwarce znalazlem 29 ampli z wejsciem HDMI 1.3 (tylko takie wchodza w gre w nowych standardach dzwieku). 28 z nich ma 7.1 tylko 1 Cambridge Audio 6.1 ! Oczywiscie brakuje na razie plyt w 7.1 - dlaczego ? o tym ponizej
3. Mieszasz strasznie formaty piszac "koncerty słuchają w 5.1 a nie DTS". DTS, Dolby czy SACD to cyfrowe formaty dzwieku, moga wystepowac od mono (1.0- nie widzialem takiego Dolby czy DTS ale SACD juz tak), przez stereo, 4.0 ("Dzwony rurowe"), 5.0, 5.1, 6.1 czy wreszcie 7.1. Dolby zwykle bardziej kompresuje dzwiek niz DTS, nie wszyscy to moze slysza, tak jak niektorzy nie odroznia MP3 od CD. A ze w tylnych glosnikach malo sie dzieje, albo malo jest plyt 6.1 lub 7.1 ? Po to jest HD czy BR, zeby wreszcie wystarczylo miejsca na porzadny dzwiek, bo poprzednio DD i DTS byly uzywane do straszliwego kompresowania dzwieku (do 95%). Jakosc obrazu byla wazniejsza.
4. HD dzwiek w filmach to nie ped do nowosci, tylko powrot do normalnosci, np. do nieskompresowanego PCM.

pozdr.[/quote]
Witam!
HD jest po to by więcej się działo z tyłu. Moze. Warunki aby tak było (poza innymi) są 2:
- twórca filmu a raczej dzwieku do niego, musi o tym pamiętać
- taki format dzwieku musi być na płycie
A co mamy? Dobrze wiecie. Jakoś nie mam ochoty ściągać płyty BR tylko po to by cieszyć się dzwiekiem bez rozumienia treści filmu. W przypadków koncertów też nie jest dobrze. zdecydowania większość filmów to 5.1 i to często skopana. I raczej nie nalezy się spodziewać realizacji koncertów w HD, poza jakimiś wyjątkami. Wyglada na to, że nadal jakość obrazu jest ważniejsza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='87929' date='25.02.2008, 13:27 ']Troche pomieszales sprawy w swoim poscie, ale po kolei:
1. rzeczywiscie sa testy amplitunerow gdzie przegrywa Denon, ale w stosunku do Onkyo ! Podobnie jak Pioneer, Yamaha i Marantz. Onkyo zrobilo dobry i tani wzmak, ale to nie beda duze roznice w stosunku do innych. Tak wiec nie mozna powiedziec, ze Denon daje gorszy dzwiek niz dawniej, to Onkyo (wedlug testow, ja nie porownywalem) zrobilo lepszy. Denon pisza brzmi tez inaczej co nie wszystkim musi sie podobac. To tez rzecz gustu, pomieszczenia, pozostalego wyposazenia, a poza tym roznice w dzwieku pomiedzy czolowymi ampli w tej samej klasie cenowej sa subtelne.
2. System 7.1 jest BEZ WATPIENIA nowym standardem, tak jak byl kiedys 5.1. W wyszukiwarce znalazlem 29 ampli z wejsciem HDMI 1.3 (tylko takie wchodza w gre w nowych standardach dzwieku). 28 z nich ma 7.1 tylko 1 Cambridge Audio 6.1 ! Oczywiscie brakuje na razie plyt w 7.1 - dlaczego ? o tym ponizej
3. Mieszasz strasznie formaty piszac "koncerty słuchają w 5.1 a nie DTS". DTS, Dolby czy SACD to cyfrowe formaty dzwieku, moga wystepowac od mono (1.0- nie widzialem takiego Dolby czy DTS ale SACD juz tak), przez stereo, 4.0 ("Dzwony rurowe"), 5.0, 5.1, 6.1 czy wreszcie 7.1. Dolby zwykle bardziej kompresuje dzwiek niz DTS, nie wszyscy to moze slysza, tak jak niektorzy nie odroznia MP3 od CD. A ze w tylnych glosnikach malo sie dzieje, albo malo jest plyt 6.1 lub 7.1 ? Po to jest HD czy BR, zeby wreszcie wystarczylo miejsca na porzadny dzwiek, bo poprzednio DD i DTS byly uzywane do straszliwego kompresowania dzwieku (do 95%). Jakosc obrazu byla wazniejsza.
4. HD dzwiek w filmach to nie ped do nowosci, tylko powrot do normalnosci, np. do nieskompresowanego PCM.

pozdr.[/quote]
co do testów cytat z AUDIOVIDEO "zabawa w skalowanie...i nowe dekodery"
"w wyższej klasie amplitunerów A/V cena niekoniecznie idzie w parze z jakością dzwieku." i dalej "...wśród czołówki producentów poziom zaawansowania technicznego jest zblizony, a ceną za lepsze wyposażenie jest...gorsza jakość dźwięku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='87952' date='25.02.2008, 14:13 ']Witam!
HD jest po to by więcej się działo z tyłu. Moze. Warunki aby tak było (poza innymi) są 2:
- twórca filmu a raczej dzwieku do niego, musi o tym pamiętać
- taki format dzwieku musi być na płycie
A co mamy? Dobrze wiecie. Jakoś nie mam ochoty ściągać płyty BR tylko po to by cieszyć się dzwiekiem bez rozumienia treści filmu. W przypadków koncertów też nie jest dobrze. zdecydowania większość filmów to 5.1 i to często skopana. I raczej nie nalezy się spodziewać realizacji koncertów w HD, poza jakimiś wyjątkami. Wyglada na to, że nadal jakość obrazu jest ważniejsza![/quote]

HD NIE jest dla lepszej jakosci z tylu :rolleyes: . Po to jest 6.1 lub 7.1. HD dzwiek ma miec zblizona lub lepsza jakosc do dzwieku CD. Plyt BR z polskim tekstem jest duzo i bedzie wiecej. Plyt video z myzuka zawsze bylo malo i nie ma sie co dziwic, nikt nie chce ryzykowac wydania plyty, ktorej zywot (jak i wykonawcy) moze trwac pol roku. Dlatego glownie bedzie klasyka.

[quote name='lidi' post='87954' date='25.02.2008, 14:22 ']co do testów cytat z AUDIOVIDEO "zabawa w skalowanie...i nowe dekodery"
"w wyższej klasie amplitunerów A/V cena niekoniecznie idzie w parze z jakością dzwieku." i dalej "...wśród czołówki producentów poziom zaawansowania technicznego jest zblizony, a ceną za lepsze wyposażenie jest...gorsza jakość dźwięku."[/quote]
To glupie ogolniki: np. "w samochodach cena nie koniecznie idzie w parze z osiagami" i dalej: " a cena za lepsze wyposazenie samochodu jest rezygnacja z lepszego silnika". Takie teksty to moge produkowac godzinami nie piszac nic tresciwego. :)

PS. A tak w ogole to juz sluchales dzwieku HD ?
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lidi trochę za bardzo kombinujesz. Proponuje posłuchac dzwięku 7.1 czy to z płyty DTS 5.1 czy z płyty BR z dźwiękiem 7.1 a co do napisów i rozumienia filmów, ja pewien czas temu doszedłem do wniosku, że łatwiej się poduczyć angielskiego niz czekac na polskie wydania :lol: Dużo wygodniej się zyje ze znajomościa j.angielskiego :lol:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='88026' date='25.02.2008, 22:10 ']lidi trochę za bardzo kombinujesz. Proponuje posłuchac dzwięku 7.1 czy to z płyty DTS 5.1 czy z płyty BR z dźwiękiem 7.1 a co do napisów i rozumienia filmów, ja pewien czas temu doszedłem do wniosku, że łatwiej się poduczyć angielskiego niz czekac na polskie wydania :lol: Dużo wygodniej się zyje ze znajomościa j.angielskiego :lol:

pozdr. dawmac[/quote]
ze znajomością angielskiego faktycznie żyje się wygodniej:) Proszę to napisać również w tej części forum gdzie ludzie szukają płyt BR z polskimi napisami. napisz dajcie sobie spokój i uczcie się angielskiego. masz oczywiscie racje ale to nie tłumaczy wydawców płyt. Niestety dużo łatwiej jest o napisy innych nacji i nie zawsze jest to dla mnie jasne dlaczego tak się dzieje. Ostatecznie jestesmy sporym krajem w Europie. Kombinuje... oczywiscie. Czasami z tego kombinowania wynika coś bardzo pozytywnego innym razem nie. Generalnie wychodzę na +:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='87962' date='25.02.2008, 17:07 ']HD NIE jest dla lepszej jakosci z tylu :lol: . Po to jest 6.1 lub 7.1. HD dzwiek ma miec zblizona lub lepsza jakosc do dzwieku CD. Plyt BR z polskim tekstem jest duzo i bedzie wiecej. Plyt video z myzuka zawsze bylo malo i nie ma sie co dziwic, nikt nie chce ryzykowac wydania plyty, ktorej zywot (jak i wykonawcy) moze trwac pol roku. Dlatego glownie bedzie klasyka.


To glupie ogolniki: np. "w samochodach cena nie koniecznie idzie w parze z osiagami" i dalej: " a cena za lepsze wyposazenie samochodu jest rezygnacja z lepszego silnika". Takie teksty to moge produkowac godzinami nie piszac nic tresciwego. :)

PS. A tak w ogole to juz sluchales dzwieku HD ?
pozdr.[/quote]
A ja się własnie dziwie, że płyt DVD z muzyką jest bardzo mało, a już na BR z dzwiekiem HD to nie wiem czy się doczekamy. Trudno określić wielu wykonawców że ich muzyka przetrwa pół roku :lol: A i tak wydania tych płyt pod względem dzwiekowym nie dają pełnej radosci z wykorzystania dobrodziejstw techniki (czytaj dekoderów)
Tak sobie teraz przegladam liste mozliwosci AMP i taki DTS-ES, który jest od 2000roku. No ile macie płyt nagrach w tym systemie?

Edytowane przez lidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.4electronicwarehouse.com/products/yamaha/rx-v863.html"]http://www.4electronicwarehouse.com/produc...ha/rx-v863.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. na stronie dvd.co.uk płyt DVD z muzyką jest ponad 50 tytułów, BR około 15 - 20 płyt z muzyką podobnie z HD DVD ( do tego jeszcze wydania w USA ) ale uwierz mi całkiem inaczej oglada się film z dobrym dźwiękiem niż bez niego.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='88070' date='26.02.2008, 01:41 ']np. na stronie dvd.co.uk płyt DVD z muzyką jest ponad 50 tytułów, BR około 15 - 20 płyt z muzyką podobnie z HD DVD ( do tego jeszcze wydania w USA ) ale uwierz mi całkiem inaczej oglada się film z dobrym dźwiękiem niż bez niego.

pozdr. dawmac[/quote]
50 płyt i co to ma być duzo??? Z czego część to zbiór teledysków w jakości dzwięku poniżej krytyki. Miałem kilka takich płyt i wszystko sprzedałem. Gdybym nie wiedział, że film z dobrym dzwiękiem ogląda się lepiej niż bez dobrego dzwięku to nie byłoby mnie na tym forum. Chcę tylko wykazać, ze zabawa w nowe zabawki musi być robiona z rozmysłem i nie należy nabierać się na chwyty producentów typu: nowość, nowy system dzwięku, musisz to mieć, wywal co ma więcej niż rok, standard 1,3 to jest dopiero coś itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='88097' date='26.02.2008, 09:13 ']50 płyt i co to ma być duzo??? Z czego część to zbiór teledysków w jakości dzwięku poniżej krytyki. Miałem kilka takich płyt i wszystko sprzedałem. Gdybym nie wiedział, że film z dobrym dzwiękiem ogląda się lepiej niż bez dobrego dzwięku to nie byłoby mnie na tym forum. Chcę tylko wykazać, ze zabawa w nowe zabawki musi być robiona z rozmysłem i nie należy nabierać się na chwyty producentów typu: nowość, nowy system dzwięku, musisz to mieć, wywal co ma więcej niż rok, standard 1,3 to jest dopiero coś itd.[/quote]
Ale tego nie wykazesz ! :) Liczy sie tylko HD obraz i dzwiek i musisz to miec ! Muzyka na DVD ma czesto jakosc gorsza niz zle MP3, juz to pisalem wyzej dlaczego tak jest. Posluchaj wreszcie muzyki na zrodlach HD ! :)
I to nie jest zaden chwyt producentow: HDMI jest nowym standardem dla dzwieku i obrazu HD, kropka! W analogowych zrodlach standardem jest komponent, chcesz powiedziec, ze to chwyt producentow i wystarczy kompozyt ? :o
Nie chce ciagnac dyskusji o plytach tutaj ,bo to watek o wzmacniaczach, zauwaz tylko ze to jest biznes i ile ludzi kupi w tej chwili wykonawce muzyki pop na BR ? (ze wzgledu na ilosc odtwarzaczy, brak kopiowania i cene nosnika).

Wracajac do wzmacniaczy: standard to HDMI 1.3, NIE kupujcie innych amplitunerow. Macie dobra koncowke mocy to trzeba czekac na plejera BD, ktory dekoduje wszystko albo dokupic przedwzmacniacz (w tej chwili tylko jeden onkyo/integra). Ktory ampli to juz kwestia kasy, gustu i tego co aktualnie jest na topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...