Skocz do zawartości
rezmi

DENON, YAMAHA, MARANTZ, HARMAN KARDON

Rekomendowane odpowiedzi

Onkyo ma wszystko co potrzeba za najnizsza cene (choc oczywiscie mozna powiedziec, ze wiele elementow mogloby byc lepszych, no ale to juz inna klasa cenowa). Onkyo NIE wybiera wiele osob z powodu dizajnu (dla mnie jest OK).

O HDMI sporo jest na forum, mozesz tez doczytac tutaj: [url="http://pclab.pl/art22801.html"]http://pclab.pl/art22801.html[/url]. W skrocie: HDMI 1.2 nie obsluzy kilku standardow audio i wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup onkyo 605 będziesz zadowolony na 100%
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy piszą o designie i o dekoderach na pokładzie, a nikt nie zauważył, że Onkyo jest jedynym amplitunerem w stawce, który ciągnie głośniki 4-Ohmowe bez problemu, nawet w zestawie 7.1
super wydajny wzmacniacz, nawet przy 7 głośnikach, daje czadu, nie to co Denon, który przy 5 głośnikach ledwo wyciąga 40 Watt na kanał.
Wiele zestawów głośników, np. większość Jamo, to głośniki 4-Ohmowe, potrzebujące wydajnego wzmacniacza, tutaj Onkyo nie ma sobie równych...
Certyfikat THX do czegoś zobowiązuje.
Może i Denon muzycznie zabrzmi ciutkę lepiej, ale w nagłośnieniu i szczególnie w kinie domowym Onkyo pokaże prawdziwy "pałer"...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz mała zamiana wątku:)
Założylem ten temat bo do końca nie wiedziałem co kupic, i wtedy jeszcze z mojka wiedzą na temat sprzetu było tak średnio..
Teraz juz wiem co chce kupic:)) Wyedukowałem sie, posluchalem różnych wzmacniaczy...
Jak w innym temacie jest napisane, ze "beda Nowe Amplitunery Harmana Kardona - początek 2008:))" To jest piekna informacja, tylko czekam az sie pojawi nowy HK AVR450 ze wszystkim co trzeba na pokladzie i od razu bedzie gościł u mnnie w domu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rezmi- popieram to będzie bardzo dobry wybór, osobiście wybierałem pomiędzy Denon, Onkyo i H/K - wybór padł na H/K. Sorry koledzy ale w filmie i kinie, nic nie jest w stanie przebić H/K. O stereo nie bedę wsponimał, bo H/K bije ich na głowe. Jeśli już tak zachwlacie Onkyo i jego moc, to zwróćcie uwagę że tylko H/K posiada rezerwę prądową, co przedkłada się lepszą moc muzyczną. Moc opisana jest faktyczną a nie papierkową jak np. w Onkyo.
Powiecie - nowe dekodery- ciekawe kiedy będzie ich na tyle dużo że będą ogólnie dostępne (nie chce mi sie w to wierzyć że nastąpi to szybko). Uważam że bardziej cieszycie się z tego że macie a ich nie wykorzystujecie. Zastanówcie się czy kupując wypasiony po zęby AVR wykorzystujecie jego wszystkie możliwości? - odpowiedź brzmi nie.
Co do wydajności Onkyo - proszę posłuchać filmu np. Transformers, a potem włączyć H/K - nawet ten co nie ma dobrego słuchu zobaczy różnicę w dźwięku. H/K jest bardziej dynamiczny, ma głebszy bas, sceny szybkie przechodzące z cichych do głośnych są bardziej uwypuklane.
Teraz co do HDMI 1.3 - jeśli jest to ok, jeśli nie ma nic się nie dzieje, ograniczenia które na 1.2a w sosunku do 1.3 są tak niewielkie, że podczas normalnegoużytkowania się ich nie zauważy. Jeśli ktoś się cieszy że ma- ok jego sprawa, tylko pewnie pod koniec roku lub w przyszłym będzie 1.3a lub 1.4 - i pytam się co wtedy?? Czy fani Onkyo (bo ma wszystkie dekodery i 1.3 HDMI)- będą wymieniać na nowe? Powodzenia.
Osobiście uważam że, w stereo jak i do KD najlpeszym wyborem spośród tu omawianych AVR będzie H/K- takie jest moje zdanie (a od poczatku chciałem kupić Onkyo 705, bardzo mi się podobało no i te bajery). Jednak po odsłuchu.....cóż każdy moze zmieniać zdanie, ja tak zrobiłem i obecnie jestem mega zadowolony.
Uffff.....ale się napociłem...to tyle, powodzenia w wyborze.
P.S.
A co do nowych H/K- jeśli będą miały to wszystko co mają teraz inne marki- to nie ma co się zastanawiać.
Pozdrawiam Edytowane przez gilek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będą miały ale i cenę kosmiczną też będą miały. A jeśli komuś zależy na niedrogim ampli , który posiada wszystko to rzeczywiście tutaj No.1 jest Onkyo i co by nie mówić inne firmy to samo wyposażenie dają za 70% większą cenę. taka prawda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilek1975 ale walnołes , po przeczytaniu twojego wpisu prawie poleciałem kupić HK a swoją 905 chciałem oddac w dobre ręce :P a tak poważnie. H/K to bardzo dobra firma i ma fajne klocki ale technologicznie ( chodzi własnie o te bajery :) ) jest zawsze o krok za konkurencją. Ilość wejść HDMI, specyfikacja HDMI, dekodery na pokładzie itd.
dla przykładu: H/K AVR 745 za ponad 7000zł ma TYLKO DWA wejścia HDMI, z tego co wiem wypluwa 1080i, brak dekoderów HD i jeszcze kilka ciekawostek by się znalazło. Uważam, że na dzień dzisiejszy to za mało oferują za tą kasę. Minimum to sa 3 wejscia HDMI a brak dekoderów to porażka. Za połowe tej kwoty kupisz amplituner który nie jest lepszy muzycznie od tego H/K ale ma wszystko co potrzeba do kina domowego. Gwarantuje Ci, że DTS na H/K zabrzmi gorzej niż DTS HD MA z amplitunera dużo tańszego. Trzeba pamiętac również o tym , że aby usłyszeć te wszystkie róznice o których piszesz trzeba miec system głosników 5.1 który będzie potrafił to przekazać. Jeszcze jedna sprawa, posłuchaj amplitunera w kwocie 7000zł , dźwięk DTS HD MA, lub DDTHD i jeśłi nadal będziesz przekonany, że nowe dekodery są tylko do rajcowania się z ich posiadania to Ci nie uwierzę :)
A co do stereo. Fakt, HK ma najlesze zaplecze prądowe, ale ja wolałbym kupić amplituner za 2000zł do kina a za 4000 wzmak stereo który zagra duuuuużo lepiej od H/K :)

pozdr. dawmac

PS. nie mam nic do firmy H/K mają świetny sprzet, ale chciałem tylko trosze wyjaśnic co nie co , bo po przeczytaniu postu kolegi poczułem się jak głupiec który kupił 905 nie mając pojecia o świecie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę swoje 3 grosze...jeszcze m-c temu byłem szcześliwym posiadaczem HK 635...grał świetnie, w kinie dynamiczny, wspaniały kontrolowany bas (również w stereo) i gdyby miał na pokładzie dekodery HD i wyjścia/wejście HDMI to nie rozstałbym się z nim za żadne skarby,ale...no właśnie,ale...w momencie gdy korzystałem jedynie z dobrodziejstw XE1 wszystko było OK (po analogu TrueHD hulało aż miło), ale gdy pod strzechy zawitał Sammy1400 powstał problem: JAK TO WSZYSTKO POŁĄCZYĆ żeby mieć dźwięk HD z HDDVD i BD...
i tu z pomocą przyszedł Onkyo875...będę szczery: w stereo (oczywiście odczucie subiektywne - gra minimalnie gorzej, za to w kinie - O ŻESZ W MORDĘ!!!...warto było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gilek1975' post='83806' date='05.02.2008, 16:12 ']Teraz co do HDMI 1.3 - jeśli jest to ok, jeśli nie ma nic się nie dzieje, ograniczenia które na 1.2a w sosunku do 1.3 są tak niewielkie, że podczas normalnegoużytkowania się ich nie zauważy. Jeśli ktoś się cieszy że ma- ok jego sprawa, tylko pewnie pod koniec roku lub w przyszłym będzie 1.3a lub 1.4 - i pytam się co wtedy?? Czy fani Onkyo (bo ma wszystkie dekodery i 1.3 HDMI)- będą wymieniać na nowe? Powodzenia.[/quote]

Jeli stałeś się posiadaczem tego ampli HK bez dżwięku HD (sorki ale to tak zabrzmiało), to jeszcze nic straconego. Trzeba zainwestować w dobry plejer HD i z możliwie najlepszymi przetwornikami D/A (może Danon?). Samsung i Pioneer zagrają tylko DOSTATECZNIE przez analog z powodu budżetowego toru audio i w planowaniu chyba trzeba wziąć pod uwagę wzmacniacz 1.3. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crazy-j - dobrze to zabrzmiało, stałem się jego właścicielem, i nie uważam że straciłem, ale po wielu rozważanaich, odsłuchach i biorąc wszystko "za" i "przeciw". Tak wiec nie żałuje i jestem b. zadowolony. :)
dawmac - "...bo po przeczytaniu postu kolegi poczułem się jak głupiec który kupił 905 nie mając pojecia o świecie audio." - nie przesadzaj, nie chciałem aby ktokolwiek tak się poczuł ani się obrażał (sorry). Jasne że DTS na H/K zagra gorzej niz DTS HD MA na Onkyo, ale........no właśnie - kiedy to będzie w użytku powszechnym, żeby można było słuchać nagrań w tym systemie i oglądać filmy? - sądzę że nie prędko po tym jak widać jak się rozwija HDTV (jak sądzicie, kiedy będzie można w wypożyczalniach wypożyczać firmy w tym formacie? no i jeszcze ze ścieżką dźwiękową HD MA?)
Ja nie mam nic do Onkyo i bardzo szanuje to że ktoś wybrał tą markę, czy jakąkolwiek inną.

Moja wypowiedź odnosiła się między innymi do wypowiedzi [b]AreckiW[/b].
Ja przy świadomym wyborze zastanawiałem się nad każdą marką, na 1 miescu było Onkyo. Jednak po analizie dostępności materiałów z nowymi kodekami, posłuchaniu z różnymi zestawami kolumn wybrałem H/K.
To tyle, chyb awiecej nie będę się wypowiadał bo mnie zlinczujecie ;)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilek1975 po nicku sądząc to jestes ten najlepszy rocznik ( tak jak ja ;) )

Aktualne dyskusje na temat HD AUDIO przypominają mi te jakie miały miejsce na forum jakis 1,5 roku temu. Kilka osób kupowało za chore pieniądze playery HD toshiby ( sam kupiłem A1 za okolo 2000zł :) ściaganą z USA ) i pisząc na forum że obraz jest super i dużo lepszy od DVD wiele osób pisałao, a po co jak nie ma płyt, a po co jak mała różnica między DVD itd itd. To trzeba zobaczyć aby zrozumieć :( tak samo z HD AUDIO, to trzeba usłyszeć aby się zakochać ;)
Płyt z dźwiękiem HD jest sporo i mozna je mieć nie wychodząc z domu :) Po obejrzeniu można sprzedać i ewentualnie stracisz tyle co koszt wypozyczenia, więc po co panikować że w Polsce nie można HD ogladać :)

Ja uważam, że jeśli ktos dziś czy w najbliższej przyszłości planuje zakup amplitunera to tylko z HD Audio. Naprawde warto niezależnie od firmy. Bo dzisiejszy amplituner to podstawa systemu kina domowego.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygladem to jest dokładnie tak . Jak komus nie przypasi Harman to za nic sie go nie przekona. Ja mam 645. Najśmieszniejsze sa piloty, bo do sprzetu sa dwa, jeden uproszczony ;)

Autorus


[quote name='rezmi' post='69244' date='23.11.2007, 00:23 ']Na pewno Onkyo jest bardzo dobra firma, ale niestety ich wyglad dyskwalifikuje je w moim przypadku. Dosyc dziwny powod, bo to ma grac a nie wygladac, no ale tak jest.
Zastanawiam sie głownie nad
DENON 1908, 2308
MARANTZ 5002, 5001
YAMAHA 861, 661 jest jeszcze RX-V1700 za 3000zl
podobno denon ma bardziej miekkie brzmienie od yamahy a moje glsniki sa juz dosc miekkie i z yamaha fajnie graja.
ale jestem ciekaw pod wzgledem technicznym co jest leprze i na co zwracac uwage!![/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='84048' date='06.02.2008, 12:42 ']Z tym wygladem to jest dokładnie tak . Jak komus nie przypasi Harman to za nic sie go nie przekona. Ja mam 645. Najśmieszniejsze sa piloty, bo do sprzetu sa dwa, jeden uproszczony :)

Autorus[/quote]
ten mniejszy to chyba raczej to 2 strefy :) przynajmniej tak miałem w swoim 635...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='84040' date='06.02.2008, 13:10 ']gilek1975 po nicku sądząc to jestes ten najlepszy rocznik ( tak jak ja :) )

Aktualne dyskusje na temat HD AUDIO przypominają mi te jakie miały miejsce na forum jakis 1,5 roku temu. Kilka osób kupowało za chore pieniądze playery HD toshiby ( sam kupiłem A1 za okolo 2000zł :) ściaganą z USA ) i pisząc na forum że obraz jest super i dużo lepszy od DVD wiele osób pisałao, a po co jak nie ma płyt, a po co jak mała różnica między DVD itd itd. To trzeba zobaczyć aby zrozumieć :) tak samo z HD AUDIO, to trzeba usłyszeć aby się zakochać :)
Płyt z dźwiękiem HD jest sporo i mozna je mieć nie wychodząc z domu :) Po obejrzeniu można sprzedać i ewentualnie stracisz tyle co koszt wypozyczenia, więc po co panikować że w Polsce nie można HD ogladać :)

Ja uważam, że jeśli ktos dziś czy w najbliższej przyszłości planuje zakup amplitunera to tylko z HD Audio. Naprawde warto niezależnie od firmy. Bo dzisiejszy amplituner to podstawa systemu kina domowego.

pozdr. dawmac[/quote]
dawmac czyli ONKYO 605????

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='85093' date='11.02.2008, 19:15 ']dawmac czyli ONKYO 605????

Pozdrawiam.[/quote]

ampl z dekoderami HD a jakiej firmy i jaki model to zalezy od tego ile chcesz wydac :)

pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85137' date='11.02.2008, 22:36 ']ampl z dekoderami HD a jakiej firmy i jaki model to zalezy od tego ile chcesz wydac ;)

pozdr. Dawid[/quote]
około 2000zł czyli w tej cenie nie ma innego wyboru. Myślę tylko czy jak jest taka cena to czy nie zaoszczędzono na czymś istotnym dla wykonania i wyglądu. ONKYO jednak wybiega przed szereg. Inne firmy jednak przysnęły a odpowiedzi jakoś nie widać a 605 ukazał się prawie rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem na etapie wymiany sprzętu,zastanawiałem sie nad kupnem niedrogiego kina do 5000zl.Bralem pod uwagę HK,ONKYO,DENON itd.ale za tą kasę to są zwykłe golasy,bez nadrywarek ,twardych dysków itd.Doszedłem do wniosku że jeśli mam mieć "markowy "amplituner i nic więcej postanowiłem wybrać jakąś taniochę za 3000 ale za to nagrywarką DVD,twardym dtskiem,HDMI itd.Konkluzja nasuneła mi sie taka:jaśli nie masz conajmniej 20 000zł na samo kino domowe to daj sobie siana i nie rób ołtażyka z makowego jedynaka.Oczywiście mogę się mylić gdyż jestem laikiem ale takie jest moje zdanie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sleza' post='87606' date='23.02.2008, 10:08 ']Właśnie jestem na etapie wymiany sprzętu,zastanawiałem sie nad kupnem niedrogiego kina do 5000zl.Bralem pod uwagę HK,ONKYO,DENON itd.ale za tą kasę to są zwykłe golasy,bez nadrywarek ,twardych dysków itd.Doszedłem do wniosku że jeśli mam mieć "markowy "amplituner i nic więcej postanowiłem wybrać jakąś taniochę za 3000 ale za to nagrywarką DVD,twardym dtskiem,HDMI itd.Konkluzja nasuneła mi sie taka:jaśli nie masz conajmniej 20 000zł na samo kino domowe to daj sobie siana i nie rób ołtażyka z makowego jedynaka.Oczywiście mogę się mylić gdyż jestem laikiem ale takie jest moje zdanie.pozdrawiam[/quote]

mylisz się, nie potrzeba 20.000 zł aby cieszyć się dźwiękiem HD w domowym kinie.
Amplituner > około 1700zł
BR player ( może być PS3 ) > około 1200zł
dobry system 5.1 > około 5500zł
w tej cenie masz wszystkie nowe formaty dźwięku, bardzo dobrą jakość i kina i stereo, player BR i DVD ( PS3 bardzo fajnie radzi sobie z DVD ), a jak bardzo potrzebna ci nagrywarka z HDD to możesz dokupic za około 1000zł. Tak że wyjdzie około 8000 - 9000zł a nie 20.000 Można taniej kupując niższej klasy system 5.1 ale to jest element na którym bym nie oszczędzał za bardzo bo cała zabawa w kino HD nie będzie miała sensu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sleza' post='87606' date='23.02.2008, 12:08 ']Właśnie jestem na etapie wymiany sprzętu,zastanawiałem sie nad kupnem niedrogiego kina do 5000zl.Bralem pod uwagę HK,ONKYO,DENON itd.ale za tą kasę to są zwykłe golasy,bez nadrywarek ,twardych dysków itd.Doszedłem do wniosku że jeśli mam mieć "markowy "amplituner i nic więcej postanowiłem wybrać jakąś taniochę za 3000 ale za to nagrywarką DVD,twardym dtskiem,HDMI itd.Konkluzja nasuneła mi sie taka:jaśli nie masz conajmniej 20 000zł na samo kino domowe to daj sobie siana i nie rób ołtażyka z makowego jedynaka.Oczywiście mogę się mylić gdyż jestem laikiem ale takie jest moje zdanie.pozdrawiam[/quote]
czekoś nie rozumiem. jak ktoś jest laikiem to chyba nie powinien wyrokować. czy do kina domowego konieczny jest dysk twardy czy nagrywarka? Zwykłe golasy? Poza tym nie sadze by była potrzeba kupowania wszystkiego od razu. AMP + kolumny + DVD. Na dzwiek HD mozna przecież poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lidi' post='85196' date='12.02.2008, 10:43 ']około 2000zł czyli w tej cenie nie ma innego wyboru. Myślę tylko czy jak jest taka cena to czy nie zaoszczędzono na czymś istotnym dla wykonania i wyglądu. ONKYO jednak wybiega przed szereg. Inne firmy jednak przysnęły a odpowiedzi jakoś nie widać a 605 ukazał się prawie rok temu.[/quote]
Zmieniam zdanie co do ONKYO. wykonanie nie do przyjęcia jak dla mnie. Ostatnio czytałem recenzje, że nowe wytwory np. DENON grają gorzej niż poprzednie modele ponieważ nafaszerowane są dodatkami a to kosztuje i odbiło się to (ponoć) jakością dzwieku. Coś w tym chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie do końca tak jest. Bo jak ma grać taki HD MA (który z zasady ma być lepszy) na gorszych komponentach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yogolos' post='87666' date='23.02.2008, 17:16 ']Chyba nie do końca tak jest. Bo jak ma grać taki HD MA (który z zasady ma być lepszy) na gorszych komponentach?[/quote]
A to nie jest takie trudne. Dekodery można dać, dzwiek zostanie zdekodowany ale co się z nim stanie dalej to już może być inna sprawa. generalnie co do ceny cudów nie ma. Skoro są najnowsze dekodery, które przecież kosztują to gdzieś trzeba to sobie "odebrać". Zastrzegam że swoją opinie na temat nowych produktów opieram na teście z jednego z pism. Co do wykonania produktów ONKYO to widziałem i potrafie to ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lidi' post='87643' date='23.02.2008, 12:44 ']Zmieniam zdanie co do ONKYO. wykonanie nie do przyjęcia jak dla mnie. Ostatnio czytałem recenzje, że nowe wytwory np. DENON grają gorzej niż poprzednie modele ponieważ nafaszerowane są dodatkami a to kosztuje i odbiło się to (ponoć) jakością dzwieku. Coś w tym chyba jest.[/quote]

witam,
to moze zakup ampli z najnowszymi dekoderami True HD itp, 1.3 HDMI nie jest najlepszym pomyslem, biorac pod uwage fakt, iz dotychczasowe modele sa dostepne w coraz nizszych cenach? Np denon 4306 nowy spadl juz ponizej 4 tys zl, natomiast onkyo905 to 6 tys. A i tak jak rozumiem dalej istnieje mozliwosc sluchania w trybie HD na ampli bez dekoderow i hdmi 1.3, dokupujac w przyszlosci odpowiedni odtwarzacz ktory sam zdekoduje dzwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lidi' post='87643' date='23.02.2008, 12:44 ']Zmieniam zdanie co do ONKYO. wykonanie nie do przyjęcia jak dla mnie.[/quote]

Możesz napisac coś więcej na ten temat ??

[quote name='lidi' post='87643' date='23.02.2008, 12:44 ']Ostatnio czytałem recenzje, że nowe wytwory np. DENON grają gorzej niż poprzednie modele ponieważ nafaszerowane są dodatkami a to kosztuje i odbiło się to (ponoć) jakością dzwieku. Coś w tym chyba jest.[/quote]

graja gorzej co ? Stereo ? , Kino Domowe ? Nie spotkałem się z takimi opiniamii. Trzeba zawsze brać pod uwagę cene urządzenia i jego przeznaczenie. Aktuale amplitunery to dźwięk wielokanałowy ( koncerty na nośnikach HD , filmy z dźwiękiem 5.1, 7.1, nowe formaty dźwięku HD ) a stare dobre DD 5.1 gra dużo gorzej niż nowe DTS HD MA 5.1

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='87824' date='24.02.2008, 20:23 ']Możesz napisac coś więcej na ten temat ??



graja gorzej co ? Stereo ? , Kino Domowe ? Nie spotkałem się z takimi opiniamii. Trzeba zawsze brać pod uwagę cene urządzenia i jego przeznaczenie. Aktuale amplitunery to dźwięk wielokanałowy ( koncerty na nośnikach HD , filmy z dźwiękiem 5.1, 7.1, nowe formaty dźwięku HD ) a stare dobre DD 5.1 gra dużo gorzej niż nowe DTS HD MA 5.1

pozdr. dawmac[/quote]

w pełni popieram zdanie zizela. teraz mozna kupić modele amp, które jeszcze rok temu kosztowały ponad 4tys a teraz cena spadła o połowe i mówimy tu o nowych urządzeniach. Test (dotyczy DENONA) o którym pisałem omawia złe brzmienie w stereo ale nie tylko. Co do nowych formatów to zdania są podzielone np. 7.1! Ostatnio kolega zwrócił mi uwagę na to ile dzwieku słychać z kolumn z tyłu nawet przy systemie 5.1. Warto sprawdzić wyłączając wszystko z przodu. I co? Generalnie, oczywiscie generalnie są one niezbedne do tworzenia przestrzeni i tła. Oczywiscie z dzwiekiem HD to inna sprawa. Ale tu AMP nie musi mieć dekodera wystarczy odtwarzacz który taki dzwiek zdekoduje. Już zwracałem uwagę, że póki co o płyty z dziękiem w nowych standardach i do tego z polskimi napisami nie jest tak łatwo. Pytanie ile w swojej starej kolekcji macie płyt z DTS. Ba znam osoby które mając wybór koncerty słuchają w 5.1 a nie DTS. To oczywiscie sprawa indywidualna. Pęd z super nowosciami często nie wychodzi na dobre. Super przykładem były kolumny PARADIGM z 2007. Grały zdecydowanie gorzej od starszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...