Skocz do zawartości
rezmi

DENON, YAMAHA, MARANTZ, HARMAN KARDON

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Zastanawiam sie nad hupne amplitunera 7.1 i nie wiem co wybrac, zastanawiam sie nad
DENON 1908, 2308
MARANTZ 5002
YAMAHA 861, 661
HARMAN KARDON 347, 445 /w sumie nie wiem jaki?/ podoba mi sie design!!
pomieszczenie do nagłosnienia ma okolo 30m2, pomocy:)
Na razie ma to grac z Mordaunt-Short Genie, potem dokupie jeszcze 2 fronty. Edytowane przez rezmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A onkyo 905??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ogole Onkyo 605, 705, 805, 875 i oczywiscie 905 ? wszystkie maja HDMI 1.3 i skaluja ( w roznej jakosci) do 1080p. W porownywalnych cenach do wspomnienych Denona maja 2 razy wieksza moc (to oczywiscie nie najwazniejsze) ale Onkyo nie mozna pominac jesli mowimy o tych "budzetowych" wzmacniaczach.

Wezmy najtanszy: 605
• DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus Decoding
• HDMI (v. 1.3a) Audio and Video Processing
• HDTV-Capable HDMI (2 Inputs and 1 Output) and Component Video (50 MHz) Switching (3 Inputs and 1 Output)
• HDMI and Component Video Upconversion
• Bi-Amping Capability for Enhanced Musicality and Power
• Audyssey 2EQ™ to Correct Room Acoustic Problems and to Calibrate Speakers
• 140 W/Ch Minimum into 6 Ω, 1 kHz, IEC (1 Channel Driven)
• DTS®-ES™ Discrete/Matrix, DTS® Neo:6, DTS® 96/24, Dolby® Digital EX™, Dolby® Pro Logic IIx
• H.C.P.S. (High Current Power Supply) Massive High Power Transformer
• 192 kHz/24-Bit DACs for All Channels
• Powered Zone 2 and Zone 2 Line-Out for Playback in Another Room (Separate Source)
• Deinterlacer with Faroudja DCDi Edge™ (Directional Correlational Deinterlacing) Technology
• Pure Audio Mode

Z tego wszystkiego "najslabszy" jest Deinterlacer with Faroudja, kiedys marzenie kazdego HDmaniaka :)

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno Onkyo jest bardzo dobra firma, ale niestety ich wyglad dyskwalifikuje je w moim przypadku. Dosyc dziwny powod, bo to ma grac a nie wygladac, no ale tak jest.
Zastanawiam sie głownie nad
DENON 1908, 2308
MARANTZ 5002, 5001
YAMAHA 861, 661 jest jeszcze RX-V1700 za 3000zl
podobno denon ma bardziej miekkie brzmienie od yamahy a moje glsniki sa juz dosc miekkie i z yamaha fajnie graja.
ale jestem ciekaw pod wzgledem technicznym co jest leprze i na co zwracac uwage!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ale jak dla mnie to ostatnio amplitunery się prawie nie różnią od siebie wyglądem co najwyżej kolorami:P
Naprawde 605 za 1700zł lub 429$ to super budżetówka:)
A z podanych zastanowił bym się nad RX-V1700 a 2308 ale chyba wybrał bym Yamahe,ale są na podobnym poziomie cenowo technicznym więc kwestia upodobania sobie firmy i wyglądu. Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sadzicie o amplitunerze Pionieer VSX-1017AV-S, ma HDMI 1.3, z moze VSX-LX50 lub VSX-LX60 - Amplituner 1080p z dekoderami dźwięku Dolby TrueHD i DTS Master Audio Edytowane przez rezmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja się też podepnę...w tej chwili rozważam 2 opcje:

1. Onkyo 875
lub
2. Pioneer LX60

co radzicie i dlaczego? Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej!
A co sadzicie o nowym zestawiku harmana kardona Cine Special 29 [url="http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=109"]http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=109[/url] ma HDMI 1.2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie w tej wojnie prowadzi Yamaha RX-V1800 ma HDMI 1.3a i dekodery Dolby TrueHD, DTS-HD Master audio, Dolby Digital Plus, DD EX, DTS ES (discrete/matrix/neo:6), DPL IIx, DTS 96/24
cena zaczyna sie o 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Jestem laikiem w sprawach audio więc piszę do Was szanowni znawcy tematu .Mianowicie chodzi mi o taką kwestię , czy kupując np. Denona AVR-1908 i Toshibę HD EP 30, lub 35 mając oczywiście nagraną płytę z najnowszymi ; formatami ; dzwięku i zestaw kolumn głośnikowych 7.1 takie zestawienie odtworzy dzwięk w najnowszych formatach przy połączeniu kablem HDMI?, czy będzie istniała inna możliwośc połączenia HD DVD z amplitunerem aby uzyskac dzwięk 7.1.Przepraszam jeżeli zamieszałem i dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diana' post='80290' date='19.01.2008, 09:08 ']Witam
Jestem laikiem w sprawach audio więc piszę do Was szanowni znawcy tematu .Mianowicie chodzi mi o taką kwestię , czy kupując np. Denona AVR-1908 i Toshibę HD EP 30, lub 35 mając oczywiście nagraną płytę z najnowszymi ; formatami ; dzwięku i zestaw kolumn głośnikowych 7.1 takie zestawienie odtworzy dzwięk w najnowszych formatach przy połączeniu kablem HDMI?, czy będzie istniała inna możliwośc połączenia HD DVD z amplitunerem aby uzyskac dzwięk 7.1.Przepraszam jeżeli zamieszałem i dzięki za wszelkie odpowiedzi.[/quote]

Ten amp nie jest najlepszy poniewaz nie posiada na pokłądzie najnowszych dekoderów DD+, DDTHD i DTS HD. Może co prawda przyjąć z zewnątrz po HDMI zdekodowany na pokładzie EP-35 sygnał z DD+ i DDTHD (ale nie z DTS HD) ale to jest "złe" rozwiązanie i do tego niepełne. O EP-30 zapomnij. To budgetówka. Nie potrafi wysłać bitstreamu HD.

Kup EP-35 i do tego jakiś amp z dekoderami DD+, DDTHD i DTS HD na pokładzie, połącz oba klocki kablem HDMI i EP-35 wyśle sygnały audio jako bitstream a amp je zdekoduje i wszystko bedzie śmigać jak ta lala.

Dobrze ci radzą 605-kę bo to najtańsze dla Ciebie rozwiązanie, a widzę, że u Ciebie budget na pierwszym miejscu.

A wogóle to poczytaj tu: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565[/url] to się "dokształcisz".

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie pmcomp za odpowiedz i za pracę; domową; za którą już się z przyjemnością zabieram. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A co myślicie o amplitunerach Sony?? Też sie przymierzam do zakupu czegoś co by fajnie współpracowało z PS3, tak przy grach jak i przy filmach BD i telewizji, czysta muzyka na samym końcu. Co polecacie? Sony z racji PS3 jakoś samoistnie sie nasuwa na myśl, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie porównując możliwości do ceny z innymi producentami.

Onkyo 605 wygląda zachęcająco, ale rzeczywiście ich wygląd nie jest najlepszy (jak dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='suchydry' post='80407' date='19.01.2008, 20:57 ']Witam

A co myślicie o amplitunerach Sony??[/quote]

Interesujacy jest Sony STR-DA3300ES. Tutaj nawet jakis opis: [url="http://hometheatermag.com/receivers/907sony3300/index.html"]http://hometheatermag.com/receivers/907sony3300/index.html[/url]. Mozna by sie zastanowic (2 rozne piloty, 5 lat gwarancji, seria ES, a nawet w jakims tescie dzwiek lepszy niz u Denona), ale oczywiscie w tej klasie ciezko zwyciezyc Onkyo w zakresie cena/jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam "super budżetowy sprzęt" YAMAHA RX-V661 i gra wysmienicie i nie kapuje po co przepłacać na razie jak tych wszystkich filmów z "spuer DTS HD MASTER" to można na palcach jednej reki policzyć.

Dobrze nagrane DTS ES lub DD EX dla mnie jest poprostu fenomenalnym dzwiękiem przestrzennym. Jak się zacznie słuchać muzyki w trybie 7 stereo to póżniej trudno się przetawić na brzęczenie zwykłego stereo, no ale oczywiście dla maniaka audiofila stereo to potęga bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='80480' date='20.01.2008, 01:52 ']... Jak się zacznie słuchać muzyki w trybie 7 stereo to póżniej trudno się przetawić na brzęczenie zwykłego stereo, no ale oczywiście dla maniaka audiofila stereo to potęga bez dwóch zdań.[/quote]

za takie cherezje to powinni na stosie palić :)

czy byłeś kiedyś na koncercie na żywo . ? Czy widziałeś gdzies muzyków siedzących po bokach, z tyłu itd aby tworzyć dźwięk przestrzenny ? :) Dobra scena, dobry układ orkiestry i miesz idealna przestrzeń a orkiestra gra z przodu a nie po kątach aby "przestrzeń" robić :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie naprawde?

słuchałeś kiedyś muzyki w DTS?

oczym ty mówisz z ta orkiestrą? o filmach z początku 20wieku gdzie gościu zasówał na pianinku

prosze nie kłóćmy się przekażmy sobie znak pokoju i do łóżeczek , odwieczna wojna w tej kwestii jest zupełną bzdurą , każdy człowiek co innego słyszy i ma inny gust , a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :)

pozdrawiam

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='80496' date='20.01.2008, 02:35 ']chłopie naprawde?

słuchałeś kiedyś muzyki w DTS?

oczym ty mówisz z ta orkiestrą? o filmach z początku 20wieku gdzie gościu zasówał na pianinku

prosze nie kłóćmy się przekażmy sobie znak pokoju i do łóżeczek , odwieczna wojna w tej kwestii jest zupełną bzdurą , każdy człowiek co innego słyszy i ma inny gust , a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :)

pozdrawiam[/quote]

czy ty nie masz za grosz poczucia humoru ?? czy aj się z Tobą kłóce ? Co Ty taki spięty jestes ? O jakiej wojnie Ty mówisz ??

tak w skrócie:
- DTS słuchałem, dużo i dawno i słucham nadal i możesz byc pewny że to nie są lata dwudzieste ( w latach dwudziestych nie nagrywano jeszcze w stereo ). DTS do filmów ok, jakiś bajernackich koncertów z DVD itp
- stereo w trybie 7 to NIE STEREO ( sprawdź znaczenie słowa stereo ). O stereo można rozmawiac jako systemie 2.0 i naprawde to nie jest "brzęczenie" Mój przykład jaki Ci podałem miał tylko na celu przedstawienie Ci czym różni się dobre stereo od takiego 7.x, że aby poczuć przestrzeń w muzyce nie potrzebujemy 7 głośników. Jak kiedys będziesz miał możliwość posłuchania dobrej klasy systemu stereo to zrozumiesz o czym pisze.

pozdr. dawmac

PS. nie unoś się tak, nikt cie nie atakuje. Na naukę nigdy nie jest zapóźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='80480' date='20.01.2008, 01:52 ']Ja posiadam "super budżetowy sprzęt" YAMAHA RX-V661 i gra wysmienicie i nie kapuje po co przepłacać na razie jak tych wszystkich filmów z "spuer DTS HD MASTER" to można na palcach jednej reki policzyć.[/quote]
jak na razie :)

[quote name='Alcazar' post='80480' date='20.01.2008, 01:52 ']Dobrze nagrane DTS ES lub DD EX dla mnie jest poprostu fenomenalnym dzwiękiem przestrzennym. Jak się zacznie słuchać muzyki w trybie 7 stereo to póżniej trudno się przetawić na brzęczenie zwykłego stereo, no ale oczywiście dla maniaka audiofila stereo to potęga bez dwóch zdań.[/quote]

A ile masz tych plyt w DTS ES lub DD EX ? To raczej rzadkosc bo DD 5.1 rzadzi :)

Mam troche plyt SACD 5.1 i po poczatkowym zachwycie, uznaje teraz, ze to porazka. Nie chodzi o technike tylko o sposob realizacji plyt. Dzwieki z boku lub tylu akceptuje w Pink Floyd albo elektronicznej, ale np. rock brzmi dziwnie i slucham go 2.1. Dobry dzwiek 5.1 w muzyce to np. koncert w kosciele gdzie w tylnych glosnikach jest tylko "poglos", ale to glownie muzyka klasyczna.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich.
postanowiłem się podłączyć do tematu i zadać pytanko związane z kupnem ampli.
W tym temacie jest gorąca dyskusja więc mogę liczyć na odp.
Zastanawiam się który ampli kupić nie ukrywam, że ważna jest dla mnie cena ,ale i funkcjonalność się też liczy.
Do tej pory zastanawiałem się nad takimi modelami:DENON AVR-2307; Onkyo TX-SR605; PIONEER VSX 1017
Modele te są zbliżone cenowo, mają programowalne piloty co też ma swoje zalety.
Sprzęt grał by u mnie w stereo, ale i do kina domowego też byłby wykorzystywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pablo' post='80586' date='20.01.2008, 17:47 ']Do tej pory zastanawiałem się nad takimi modelami:DENON AVR-2307; Onkyo TX-SR605; PIONEER VSX 1017[/quote]

Nie sadze, ze ktos na forum mial na raz te 3 wzmacniacze w domu. Ufasz testom: wez Onkyo. Liczysz jakosc/cena: wez Onkyo. Nie podoba ci sie linia Onkyo: wybierz ladniejszy wedlug Ciebie. Chcesz miec Marke w domu: wybierz Denon. Masz odtwarzacz Pioneera: wez Pioneera. I tak mozna w nieskonczonosc :lol: (Ja bym wybral Onkyo, ale to bez znaczenia)

Sorki edycja: myslalem o Denonie 2308, Denon 2307 ma HDMI 1.2 wiec odpada.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, zauważyłem, że dużo osób wybrało by markę Onkyo, ciekaw jestem czy rzeczywiście jest taka róznica w jakości, czy może inne względy decydują.
dlaczego denon 2307 odpada, nie jestem specjalistą i za bardzo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...