Skocz do zawartości
kozik1981

AB IPBox 9000HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Pawel500' post='73227' date='12.12.2007, 20:11 ']No to skoro znów przenieśli datę premiery na 19 stycznia to wydaje mi sie ze to jest powtórka z czasów dreamboxa 8000 tez obiecywali a później totalna olewka ;) ludzi zainteresowanych produktem. Coś strasznego oby w końcu sie pojawił w sprzedaży ten AB IPBox 9000HD.[/quote]


Skąd ta informacja że data rozpoczęcia sprzedaży tego tunerka jest przesunięta kolejny raz na 19 01 2008r?? Na stronie [url="http://www.hevex.pl"]www.hevex.pl[/url] jest napisane że data sprzedaży tego tunera w Polsce to 31.12.2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze strony ab producenta jak tam niema to u nas też a tu link do stronki:
[url="http://shop.abcom.sk/?flag=kategorie&cat=0000500152"]http://shop.abcom.sk/?flag=kategorie&cat=0000500152[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gadałem z przedstawicielem polskim firmy AB i powiedział ze na 100% ten odbiornik będzie dostępny od 10 stycznia (Polska) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są już jakieś recenzje lub testy AB IPBox 900HD/AB IPBox 9000HD??
Czy do AB IPBox 900HD bdzie można podpiąć dysk po S-ATA??




Ps.Czy te dekodery są TWIN i czy istnieje możliwość jednoczesnego oglądania jednego kanału i NAGRYWANIA DRUGIEGO??? Edytowane przez FROG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FROG' post='75967' date='27.12.2007, 14:36 ']Czy są już jakieś recenzje lub testy AB IPBox 900HD/AB IPBox 9000HD??
Czy do AB IPBox 900HD bdzie można podpiąć dysk po S-ATA??




Ps.Czy te dekodery są TWIN i czy istnieje możliwość jednoczesnego oglądania jednego kanału i NAGRYWANIA DRUGIEGO???[/quote]
[url="http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=1034"]Tu[/url] masz szczegóły tunka IPBOX 9000 HD HDD A[url="http://www.abcom.sk/Default.aspx?CatID=7&productId=1018"]Tu[/url] masz szczegóły IPBOXA 900 HD. Dekoderem Twin jest ABIPBOX 9000 HD HDD. Można do nie go podłączyć dysk kablem s-ata. Ten IPBOX 900 HD to jest wszystko to samo co IP9000 tylko nie można podłączyć dysku i nie jest tunerem TWIN. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno cena AB IPBox 9000HD będzie się kształtować na poziomie 1800 zł.
Czy będzie możliwe aby w przeciągu roku osiągnęła poziom 1300-1400 zł??

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FROG' post='76022' date='27.12.2007, 18:31 ']Podobno cena AB IPBox 9000HD będzie się kształtować na poziomie 1800 zł.
Czy będzie możliwe aby w przeciągu roku osiągnęła poziom 1300-1400 zł??

;)[/quote]


Nie wiem. Możliwe że tak będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cena raczej nie spadnie raczej będzie taka jaka jest czyli 1850 a dlaczego a dlatego ze niemcy już na swoich forach głośno piszą o tym ze na ten model w pierwszej kolejności wyjdzie Enigma 2.Po pierwsze dlatego ze ten dekoder jako pierwszy posiada dwa wyjścia na karty kodowe i co za tym idzie będzie można uruchomić serwetek dla kart nagra 3 :).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytanie do kolegi* kozik1981*.Czy AB IPBox 9000HD ma wew. skaler rozdzielczości obrazu(podnoszący rozdz. materiałów o niskiej rozdz. do
np.1080p)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Skorpion' post='76192' date='28.12.2007, 19:11 ']Zapytanie do kolegi* kozik1981*.Czy AB IPBox 9000HD ma wew. skaler rozdzielczości obrazu(podnoszący rozdz. materiałów o niskiej rozdz. do
np.1080p)?[/quote]
hmmm, na pewno nie do 1080p (bo to nie jest standard HDTV), a do 1080i raczej ma na pewno (kathrein 910 ma, to pewnie i ten to ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kati do piachu :), nie jeden opchnie kati i dolozy do tego tunerka :) w koncu pierwszy tuner HD co ma 2x zwykly czytnik kart i CI( dlaczego nie ma go w specyfikacji a na fotkach fizycznie widac ? wtf?), juz nie mowiac o innych zaletach technicznych... konczac na Enigmie 2.0 "ktora ma byc" , cena tez przystepna jak na taki STB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Skorpion' post='76192' date='28.12.2007, 20:11 ']Zapytanie do kolegi* kozik1981*.Czy AB IPBox 9000HD ma wew. skaler rozdzielczości obrazu(podnoszący rozdz. materiałów o niskiej rozdz. do
np.1080p)?[/quote]


Nie. Ten tuner ma skaler rozdzielczości od 720p do 1080i. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej ten tuner jest troszeczkę lepszy nawet od drema 8000 ponieważ posiada wyjście HDMI a dreambox tego nie ma :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie są tak samo dobre - żadnego nie ma. Ciekawe czy przyczyna kłopotów nie jest ta sama i czy start IPbox też nie będzie się przesuwał w nieskończoność. Jestem zdecydowany go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='katyczyn' post='76362' date='29.12.2007, 23:20 ']Na razie są tak samo dobre - żadnego nie ma. Ciekawe czy przyczyna kłopotów nie jest ta sama i czy start IPbox też nie będzie się przesuwał w nieskończoność. Jestem zdecydowany go kupić.[/quote]

hmm dokładnie tak samo myslę, już tyle fajnych produktów obiecywano, których świat nie ujrzał w sklepach..
a podniecać się póki co nie ma czym, niech trafi do sprzedaży...

ps. a kathrein 910 powolutku, po cichutku się rozwija, pojawiają się nowe softy, nowe możliwości...(nawet są pomysły jak obejść brak czytników kart (feniks przez usb, już na starym sofcie 1.03 niektórym udało się uruchomić)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam niestety wielu z was miało racje pisałem wcześniej ze przedstawiciel AB powiedział mi ze będzie dostępny koło 10 stycznia ten model niestety zostałem zrobiony w balona z tego co teraz wiem ma być he he i to może ????? po 25 stycznia.Wiec panowie chyba trzeba będzie zapomnieć o tym modelu ;) .Przypomina mi to czasy z dremem 8000 chyba będzie to samo :angry:

Edytowane przez Pawel500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy nastepny tuner widmo, niby jest ale jednak nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe... IPBox 9000HD ... studiując Wasze posty i dochodzę do wniosku, że mimo wszystko warto na niego poczekać. Cena proponowana 1850zł w stosunku do możliwości jakie daje, nie powinna specjalnie szokować. Aczkolwiek przedłużający się czas Polskiej premiery, może zniechęcić wielu. Z niecierpliwością przyłączam się do oczekujących na testy i pierwsze wrażenia. W moim przypadku zaplanowany zakup "?" przypada na marzec - pozbywam się n-ki,więc ufam, iż wiele stron przybędzie dla tego wątku. Pozdrawiam Szanownych kolegów. Edytowane przez PKKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PKKK' post='77388' date='05.01.2008, 00:31 ']Ciekawe... IPBox 9000HD ... studiując Wasze posty i dochodzę do wniosku, że mimo wszystko warto na niego poczekać. Cena proponowana 1850zł w stosunku do możliwości jakie daje, nie powinna specjalnie szokować. Aczkolwiek przedłużający się czas Polskiej premiery, może zniechęcić wielu. Z niecierpliwością przyłączam się do oczekujących na testy i pierwsze wrażenia. W moim przypadku zaplanowany zakup "?" przypada na marzec - pozbywam się n-ki,więc ufam, iż wiele stron przybędzie dla tego wątku. Pozdrawiam Szanownych kolegów.[/quote]

hmm problemem nie jest wcale jak to kolega napisał "Aczkolwiek przedłużający się czas Polskiej premiery, może zniechęcić wielu." problemem jest że ta odwlekająca sie premiera dotyczy całego świata, czyli nigdzie go nie ma i póki co to takie same widmo jak legendarny już dm 8000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekam do połowy lutego,potem kupię coś innego. Mam swoją teorię co do tych opóźnień. Wydaje mi się, że nie ma możliwości pogodzenia linuxa
(wolnego oprogramowania ) z zablokowaniem kopiowania i wysyłania siecią materiału HD przy oficjalnie zainstalowanym HDD.Wiąże się to również z HDMI i HDCP.
Stąd próby obejścia przez Dvix (Dream). Do tego dochodzą jeszcze czytniki smartcard reader, które w linuxie mogą wiele.
Np. kathrein 910 nie ma tych problemów - nie ma oficjalnie możliwości nagrywania ani czytników.
Czarno to widzę ,chociaż chciałbym być optymistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że już niedługo zobaczymy ten sprzęt na rynku. Moim zdanie to będzie rewelacja (jeżeli będzie?!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='katyczyn' post='77542' date='05.01.2008, 20:33 ']Np. kathrein 910 nie ma tych problemów - nie ma oficjalnie możliwości nagrywania ani czytników.[/quote]
hmmm możesz jasnien napisać co masz na mysli?? z tym, ze niby oficjalnie nie nagrywa?? mam ten tuner i oficjalnie jak najbardziej nagrywa od momentu wydania softu 1.04 czyli 6 grudnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. 5 grudnia jeszcze nie nagrywał. Cieszy mnie to bardzo, bo szanse ipboxa rosną. Ale w związku z tym zupełnie nie rozumiem jakie problemy ma Dream od tak długiego czasu ze swoim tunerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='katyczyn' post='77717' date='06.01.2008, 19:50 ']OK. 5 grudnia jeszcze nie nagrywał. Cieszy mnie to bardzo, bo szanse ipboxa rosną. Ale w związku z tym zupełnie nie rozumiem jakie problemy ma Dream od tak długiego czasu ze swoim tunerem[/quote]

hmm prawdopodobnie dm 8000 blokuja kłopoty prawne (i podobnie może być z ipboxem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....cyyyt... zaglądam w ten wątek a tu cisza, mam nadzieje, że to cisza przed BURZĄ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...