Skocz do zawartości
BoDeX

.: SEKRETY AUDIO HD :.

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BoDeX' post='72077' date='07.12.2007, 18:17 ']Tak - powinno to być standardem .
Onkyo 605 nie kosztuje ogromnej kasy , a wart jet każdej wydanej złotówki ! :lol:[/quote]
O nono, właśnie tego sprawdzałem, bo się na niego nastawiam od jakiegoś czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIERZ W CIEMNO I NPISZ ŁADNY TEŚCIK ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='72092' date='07.12.2007, 19:25 ']BIERZ W CIEMNO I NPISZ ŁADNY TEŚCIK ! ;)[/quote]
Witam,

z góry przepraszam, ale nie jestem najmocniejszy w sprawach audio.
Mam amplituner Onkyo 603E i do tego podłączyłem ps3 jako odtwarzacz blu ray oraz toshiba e1 jako hddvd.
Czy wystarczy,że zamienię amplituner na np. 605 onkyo i podłączę przez hdmi i wtedy uzyskam najwyższą możliwość dźwięku, czy muszę jeszcze coś zmienić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pzdr
Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek76' post='72122' date='07.12.2007, 22:24 ']z góry przepraszam, ale nie jestem najmocniejszy w sprawach audio.
Mam amplituner Onkyo 603E i do tego podłączyłem ps3 jako odtwarzacz blu ray oraz toshiba e1 jako hddvd.
Czy wystarczy,że zamienię amplituner na np. 605 onkyo i podłączę przez hdmi i wtedy uzyskam najwyższą możliwość dźwięku, czy muszę jeszcze coś zmienić?[/quote]
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze we wrześniu PS3 nie wyrzucało DTS-MA przez HDMI.
Toshiba E1 nie jest zgodna z HDMI 1.3 czyli nic nie wyrzuci z siebie w bitstreamie a dekodera DTS-MA nie ma na pokładzie.
Tak więc wymiana ampli nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się doczepić do tematu.

Skromnie opisując, jestem posiadaczem PS3 i Sony Bravia.
Postanowiłem zmienić amplituner na model z HDMI do moich kolumienek [u][b]5.1[/b][/u].

Czy byłby ktoś w stanie polecić mi model najbardziej kompatybilny z obecnymi standardami dźwięków HD?
Liczę na godną markę, dobre parametry i przystępną cenę. :)

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie apropo wyprowadzania Dolby TruHD z PS3. Otóż ojciec kupił Amplituner Yamaha RX-V3800 który ma zarówno HDMI 1.3 jak i dekodery dźwięku "HD". Po podłączeniu PS3 przez HDMI i zapuszczeniu koncertu Gilmoura z Blu-ray'a na amplitunerze nie odpala sie dekoder konkretnie od Dolby TruHD. Więc, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='72128' date='07.12.2007, 22:43 ']Nie wiem jak teraz, ale jeszcze we wrześniu PS3 nie wyrzucało DTS-MA przez HDMI.
Toshiba E1 nie jest zgodna z HDMI 1.3 czyli nic nie wyrzuci z siebie w bitstreamie a dekodera DTS-MA nie ma na pokładzie.
Tak więc wymiana ampli nic nie zmieni.[/quote]

[quote name='eXelium' post='76171' date='28.12.2007, 16:04 ']Mam pytanie apropo wyprowadzania Dolby TruHD z PS3. Otóż ojciec kupił Amplituner Yamaha RX-V3800 który ma zarówno HDMI 1.3 jak i dekodery dźwięku "HD". Po podłączeniu PS3 przez HDMI i zapuszczeniu koncertu Gilmoura z Blu-ray'a na amplitunerze nie odpala sie dekoder konkretnie od Dolby TruHD. Więc, o co chodzi?[/quote]


PS3 nie wyrzuca przez HDMI żadnego nowego formatu HD bo ma HDMI v1.2 !!!

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='76165' date='28.12.2007, 15:21 ']Czy byłby ktoś w stanie polecić mi model najbardziej kompatybilny z obecnymi standardami dźwięków HD?
Liczę na godną markę, dobre parametry i przystępną cenę. :)[/quote]
Onkyo 605 - godna marka i wspaniałe parametry za przystępną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='76172' date='28.12.2007, 16:07 ']PS3 nie wyrzuca przez HDMI żadnego nowego formatu HD bo ma HDMI v1.2 !!!

Pozdro[/quote]
Hola hola, nie mogę się delektować dźwiękiem HD przy odtwarzaniu filmów z PS3?
Muszę się zaopatrzyć w nowy player Blu-Ray?
To chyba jakiś absurd...

Chyba wypuszczą jakąś aktualizację do pobrania? Jest to możliwe? Czy chodzi po prostu o dane techniczne?

[quote name='maxiuca' post='76179' date='28.12.2007, 16:45 ']Onkyo 605 - godna marka i wspaniałe parametry za przystępną cenę[/quote]
Mmm, dzięki, muszę się temu przyjrzeć... :)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='76195' date='28.12.2007, 19:18 ']Hola hola, nie mogę się delektować dźwiękiem HD przy odtwarzaniu filmów z PS3?
Muszę się zaopatrzyć w nowy player Blu-Ray? To chyba jakiś absurd. Chyba wypuszczą jakąś aktualizację do pobrania? Jest to możliwe? Czy chodzi po prostu o dane techniczne?[/quote]


Aktualizacja nazywa się inny player. Hardware'u nie zmienisz.
Chyba, że coś zrobią żeby dekodować na pokładzie i wysyłać w postaci LPCM.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie gdzie znalazłem piszą, że PS3 ma hdmi 1.3 i że nie dostałoby certyfikatu (czy czegoś) gdyby fizycznie nie mogło przesłać dzwięku HD. Także może kiedyś Sony zdecyduje się na aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eXelium' post='76227' date='28.12.2007, 22:58 ']Wszędzie gdzie znalazłem piszą, że PS3 ma hdmi 1.3 i że nie dostałoby certyfikatu (czy czegoś) gdyby fizycznie nie mogło przesłać dzwięku HD. Także może kiedyś Sony zdecyduje się na aktualizację.[/quote]


Czytaj co piszą i wiedz swoje. Znajdziesz także mnóstwo opisów, że ma 1.2.

Nie wierzysz wyjadaczom i posiadaczom (ja) to trudno, nic na to nie poradzę.

Nieważne co ma - bitstreamu HD nie wypuszcza i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='76207' date='28.12.2007, 21:00 ']Aktualizacja nazywa się inny player. Hardware'u nie zmienisz.
Chyba, że coś zrobią żeby dekodować na pokładzie i wysyłać w postaci LPCM.

Pozdro[/quote]
Zaraz mnie coś trafi... Kolejny raz zrobili klientów w konia?

Nie kupowałem konsoli tylko i wyłącznie pod filmy BD, ale ogólnie jako centrum ciągle rozwijającej się rozrywki.
Jednakże nie ukrywam, że filmy BD były jednym z priorytetów, bez którego być może nie zdecydowałbym się tak od razu na zakup.

[quote name='pmcomp' post='76237' date='28.12.2007, 23:37 ']Czytaj co piszą i wiedz swoje. Znajdziesz także mnóstwo opisów, że ma 1.2.

Nie wierzysz wyjadaczom i posiadaczom (ja) to trudno, nic na to nie poradzę.

Nieważne co ma - bitstreamu HD nie wypuszcza i basta.[/quote]
Jesteś posiadaczem i jak sobie z tym radzisz?
Pytam o to, czy masz np. inny player, czy po prostu Ci nie zależy na dźwięku w HD, a wystarczy Ci tylko braz?

Bo już robiłem przymiarki do zmiany amplitunera, być może na ten model Onkyo...
Wpadła mi również w ręce reklamówka Denona, więc i to brałem pod uwagę.

Jedyne wyjście to zakup nowego odtwarzacza?
Żenada...

Chyba będę czekał na dual-format player i dopiero wtedy nacieszę się w końcu tym prawdziwym [u][b]FullHD[/b][/u]... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='76237' date='29.12.2007, 00:37 ']Czytaj co piszą i wiedz swoje. Znajdziesz także mnóstwo opisów, że ma 1.2.

Nie wierzysz wyjadaczom i posiadaczom (ja) to trudno, nic na to nie poradzę.

Nieważne co ma - bitstreamu HD nie wypuszcza i basta.[/quote]

Chwila, moment przeciez rozszerzony stand koloru xvYCC wypuszcza a to domena v1.3 wiec o czym Ty piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dyskusji na AVS wynika jednak, że jest 1,3.

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=925184&page=2"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....5184&page=2[/url]

Kluczowa w sprawie jest przytoczona tabela transmiterów (by Fergraz).
W PS3 siedzi chip Sil9133 z max bandwidth 6,75 Gbps itd.

Wszystkie szczegółówe informacje są tu:
[url="http://www.siliconimage.com/news/press/detailpressrelease.aspx?id=384"]http://www.siliconimage.com/news/press/det...ase.aspx?id=384[/url]
Wygląda jednak, że HD Audio nigdy w PS3 nie będzie.
POdane także ceny. O dziwo Sil9133 jest droższy ( 9,7 usd) od Sil94 ( 5,5 usd) !?

Napisałem więc w tej sprawie list do Paul Sherera, Vice Presidenta Ogilvy Public Relations Worldwide.
P: (415) 677-2715
paul.sherer@ogilvypr.com

[b]Kluczowy cytat:[/b]
[i]The VastLane SiI 9133, an advanced dual-input HDMI receiver, will enable HDTVs to display Deep Color content transmitted by a new generation of consumer products, such as the Sony PlayStation 3 and high-definition DVD players. The VastLane SiI 9134 transmitter may be integrated into HD DVD and Blu-ray Disc DVD players and recorders to transmit Deep Color content for the highest-quality image for the end consumer. The [b]SiI 9134 also supports new high-bit rate audio formats[/b], delivering a rich audio experience.[/i]
Słowo also tłumaczy sie także jako " poza tym". Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='76267' date='29.12.2007, 08:28 ']Z dyskusji na AVS wynika jednak, że jest 1,3.

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=925184&page=2"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....5184&page=2[/url]

Kluczowa w sprawie jest przytoczona tabela transmiterów (by Fergraz).
W PS3 siedzi chip Sil9133 z max bandwidth 6,75 Gbps itd.

Wszystkie szczegółówe informacje są tu:
[url="http://www.siliconimage.com/news/press/detailpressrelease.aspx?id=384"]http://www.siliconimage.com/news/press/det...ase.aspx?id=384[/url]
Wygląda jednak, że HD Audio nigdy w PS3 nie będzie.
POdane także ceny. O dziwo Sil9133 jest droższy ( 9,7 usd) od Sil94 ( 5,5 usd) !?

Napisałem więc w tej sprawie list do Paul Sherera, Vice Presidenta Ogilvy Public Relations Worldwide.
P: (415) 677-2715
paul.sherer@ogilvypr.com

[b]Kluczowy cytat:[/b]
[i]The VastLane SiI 9133, an advanced dual-input HDMI receiver, will enable HDTVs to display Deep Color content transmitted by a new generation of consumer products, such as the Sony PlayStation 3 and high-definition DVD players. The VastLane SiI 9134 transmitter may be integrated into HD DVD and Blu-ray Disc DVD players and recorders to transmit Deep Color content for the highest-quality image for the end consumer. The [b]SiI 9134 also supports new high-bit rate audio formats[/b], delivering a rich audio experience.[/i]
Słowo also tłumaczy sie także jako " poza tym".[/quote]


Otóż o to mi chodziło. Transmiter, który siedzi na wyjściu i obsługuje port HDMI czyli wspomniany układ Sil w zastosowanej specyfikacji nie obsługuje 1.3.

Podobna sytuacja jest w BD panasonica BD10A ale ten przynajmniej dekoduje nowe formaty (bez DTS HD MA) na pokłądzie i wysyła przez HDMI w postaci LPCM, co przyjmują nawet "stare" amplitunery wyposażone w HDMI 1.2, a może nawet 1.1 - trzeba sprawdzić w specyfikacji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 posiada dekodery audio hd. Koncert gilmura nagrany w DD Hd o bitrejcie 4,5 dekoduje i wysyła do amplitunera w postaci LPCM 5.1. Według instrukcj dekoduje także DTS hd ale zdekodowany dzwięk wysyła tylko jako 5.1.
Niewiem czy przesyła dzwiek do ampli bez dekodowania, ale jak ustawione jako bitsrem audio leci jako zwykłe dd 640bbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='76253' date='29.12.2007, 01:05 ']Zaraz mnie coś trafi... Kolejny raz zrobili klientów w konia?
Nie kupowałem konsoli tylko i wyłącznie pod filmy BD, ale ogólnie jako centrum ciągle rozwijającej się rozrywki. Jednakże nie ukrywam, że filmy BD były jednym z priorytetów, bez którego być może nie zdecydowałbym się tak od razu na zakup.


Jesteś posiadaczem i jak sobie z tym radzisz? Pytam o to, czy masz np. inny player, czy po prostu Ci nie zależy na dźwięku w HD, a wystarczy Ci tylko braz? Bo już robiłem przymiarki do zmiany amplitunera, być może na ten model Onkyo. Wpadła mi również w ręce reklamówka Denona, więc i to brałem pod uwagę. Jedyne wyjście to zakup nowego odtwarzacza? Żenada...
Chyba będę czekał na dual-format playery i dopiero wtedy nacieszę się w końcu tym prawdziwym [u][b]FullHD[/b][/u]...[/quote]
Podsumujmy - jakie strumienie HD wypuszcza PS3, a jakich nie?

Wygląda na to, że stacjonarny odtwarzacz BD jest niezbędny, nawet przy PS3...
Albo dual-format player, który tak szybko nie będzie dostępny dla wszystkich...

I znów są poszkodowani Ci, którzy "rozwinęli rynek PS3", kupując jako pierwsi ich wynalazek... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie rzecz biorac, kazdy format stratny pogarsza dzwiek. Pytanie tylko, na jakim sprzecie slychac roznice. Przepasc pomiedzy CD a SACD jest wielka. Natomiast jak stawilbym teze, ze Dolby DIgital z topowego stacjonarnego odtwarzacza zabrzmi lepiej niz TRUE HD z budzetowki. Zasad fizyki sie nie oszuka, spojrzcie na bebechy wspolczesnych modeli odtwarzaczy. Tam nic nie ma poza ukladami scalonymi. Zasilacze impulsowe. Zeby byl dobry dzwiek musi sprzet wazyc. Niesetety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tupi' post='77425' date='05.01.2008, 11:22 ']Zeby byl dobry dzwiek musi sprzet wazyc. Niesetety.[/quote]
Wiesz ile waży PS3?

Po jego ciężarze pomyślałbyś, że kupiłeś kombajn, który udźwignie wszystko.
I, co prawda, jest świetny, ale nowszych strumieni dźwiękowych HD już nie udźwignie... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dorzuce swoje, SONY SACD - odtwarzacz - 12kg
wiem, ze dziwnie brac jakosc na wage, ale jak pisalem, audio wymaga masy (kondensatory, itp.) A nie zawsze nowsze jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tupi' post='77425' date='05.01.2008, 11:22 ']Zasad fizyki sie nie oszuka, spojrzcie na bebechy wspolczesnych modeli odtwarzaczy.
Tam nic nie ma poza ukladami scalonymi. Zasilacze impulsowe. Zeby byl dobry dzwiek musi sprzet wazyc. Niesetety.[/quote]

A czego się spodziewałeś wewnątrz - Krasnoludków ? :rolleyes:
Układy salone przeszły ogromną ewolucję. Pamiętam pierwsze modele zawierające np. 3 (trzy) tanzystory . :(
Dzisiejsze układy zawierają ich "setki milionów" i przejmują coraz więcej funkcji i zadań - tak wygląda postęp.
Doszliśmy do etapu, w którym średniej klasy sprzęt wykorzystuje dokładnie te same układy , a różnica w cenie
wynika jedynie z ... innej obudowy i ekskluzywnej marki . Oczywiście , są układy dekodujące typu High-End ,
ale coraz częściej trafiają one na płyty "zwykłych" urządzeń i tak wysoko podniesionej poprzeczki chyba już
dalej nie ma co podnosić , bo to sztuka dla sztuki .

Poczytaj o IcePower , układowi BangOlufsena , który zbiera mnóstwo nagród za rewelacyjny dźwięk - klasa D.
Nie grzeje , nie waży ... jedyne co , to spędza sen z powiek tradycyjnym konstruktorom. Wiele firm z OLIMPu
wykorzystuje go w swoich urządzeniach , ale jakoś mało kto o tym mówi ...


pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale coś w tym musi być że jeden odtwarzacz DVD (z marketu) kosztuje 99 zł a markowy np. ONKYO 1400 zł a audiofilski Krell 8000$.

Czy tylko to jak piszecie że ma inną obudowę i markę?

Chyba coś innego czego my przeciętni słuchacze nie usłyszymy. Bo w myśl zasady, że system audio i video gra tak jak najsłabsze jego ogniwo pozwala, to na całe zestawy trzeba by wydać majątek. Głupi kabel połączeniowy audio mógłby zniweczyć cały efekt.

Pozdrawiam!

ps. przepraszam że nie na temat. Edytowane przez sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko cały czas zapominacie, że w przypadku użycia złącza HDMI całe dekodowanie (HDMI 1.3 i bistream) i/lub konwersja D/A (HDMI 1.1 i 1.3) jest robiona we wzmacniaczu. Tak samo się dzieje, jeżeli podłączymy DVD do wzmacniacza kablem cyfrowym i wtedy odtwarzacz Manty zagra tak samo jak Onkyo, Denon i "audiofilski" Krell.
Dla mnie w ogóle jest głupotą kupowanie iluśtam urządzeń (CD, SACD, DVD, DVD-Audio, tuner SAT) z mega-fantastycznymi przetwornikami D/A na pokładzie a to tego mega-drogie kable żeby ten dźwięk bezstratnie przesłać kiedy można kupić sobie o wiele taniej wzmacniacz albo przedwzmacniacz (procesor dźwięku) z równie mega-fantastycznymi przetwornikami D/A i wszystko podłączyć kablami cyfrowymi. I wtedy można mieć DVD/DVD-Audio/CD za 79 Euro...

A jak widać z testu Onkyo 905 i wystawienia przez pmcompa Taga za drzwi, nie trzeba wcale ultra-wielkiej kasy na baaaaaardzo dobry wzmak wydawać.

Ethan,

PS3 na pewno wypuści Ci wszystko oprócz DTS-HR/MA po HDMI w postaci PCM. Czyli PCM/DD/DD+/TrueHD, dekodera DTSu HR/MA na pokładzie jeszcze nie ma ale nie wykluczone jest że DTS w końcu sie opamięta i odpuści z opłatami licencyjnymi. Wtedy DTS HR/MA będzie dekodowany w PS3 i tak samo wypuszczany w PCMie po HDMI. A ze ścieżek DTS-HD wyciągany jest przez player DTS Core i taki leci do wzmacniacza.

Powstaje pytanie czy w ogóle DTS-HD jest nam potrzebny i czy nie jesteśmy ofiarami specyficznego marketingu DTSu. Bo tytułów z DTS-MA jest jak na lekarstwo (chociaż w EU jakby jakoś więcej?) a technicznie DTS-MA nie ma żadnej przewagi na TrueHD. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko przesyl cyfrowy w zasadzie jest bezstratny. Ze wzgledu na ebzposredni przesyl przez HDMI obrazu i dzwieku pojwawiaja sie pewne deformacje - odsylam do niektorych numerow AUDIO.
Troche podobnie jest z kopia CD - teoretycznie skopiowany jest bit po bicie, ale tak nigdy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...