Skocz do zawartości
Gmeru

Test Hisense U8KQ - najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Test Hisense U8KQ - najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie

Hisense jest jednym z tych producentów, którzy są niezwykle płodni w swoje produkty. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest wstrzelenie się w praktycznie każdy segment cenowy, tak by możliwie jak najwięcej klientów miało szansę zapoznać się z marką. I właśnie dziś na tapetę wjeżdża kolejny już telewizor Mini LED od chińskiego producenta. W głosowaniu kilkudziesięciu wydawców i twórców multimediów z 29 krajów z całego świata (w tym HDTVPolska), został uznany za najlepszy Mini LED TV w swojej klasie przez stowarzyszenie EISA. Trzeba przyznać, że obecna wycena testowanego modelu jest niezwykle atrakcyjna, gdyż próżno szukać w tej kwocie 65-calowego telewizora z takim wyposażeniem (5 999 zł). Abstrahując od podświetlenia, które powinno dać bardzo dobry kontrast i czerń, cała reszta wygląda równie atrakcyjnie. Dlaczego? Jak sam producent się chwali, dzięki technologii Quantum Dot (QLED), jesteśmy w stanie doświadczyć blisko miliarda kolorów. Ma ona za zadanie stworzyć niezwykłą głębię i nasycenie obrazu, co ma dać nam prawdziwą kinową ucztę. Jednak nie tylko szeroka paleta kolorów ma spotęgować doznania płynące z konsumpcji treści. Hisense, zaraz obok takich producentów jak Philips, TCL czy Panasonic, oferuje każdy najpopularniejszy format HDR, w tym obydwa premium, czyli Dolby Vision oraz HDR10+. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik nie musi się zastanawiać, jaką platformę streamingową wybrać, by otrzymać najlepszą jakość obrazu. Kolejną niezwykle interesującą rzeczą jest samo odświeżanie telewizora, które wynosi nadal dość niestandardowe 144 Hz. Powiecie może, że różnica pomiędzy standardowym 120 Hz jest niewielka, ale cyfry nie kłamią. Wzrost wynoszący 20% jest po prostu wyraźnie odczuwalny. Dlatego też jesteśmy pewni, że testowany telewizor idealnie sprawdzi się zarówno w sporcie, jak i grach. A propos tego drugiego, należy nadmienić, że producent nie szczędził środków, by zapewnić wysoką kulturę rozgrywki. Jak sam się chwali w swoich materiałach promocyjnych, takie funkcje jak VRR, ALLM, FreeSync czy gra w 144 Hz działają perfekcyjnie. Co ciekawe, w toku przeprowadzonych testów potwierdziliśmy pełne wsparcie dla G-Sync, mimo że nigdzie nie jest to komunikowane. Nadal jest to dość zaskakujące, ale ważne, że działa i nie sprawia żadnych problemów. Dobrze, pora kończyć ten przydługi wstęp i przejść do tego, co nas najbardziej interesuje. Zapraszamy do recenzji i testu Hisense U8KQ!

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru wiem że nie na temat, będzie ktoś moderował forum? Bo przyszedł taki@Usl i zrobił brzydko mówiąc "burdel"

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tu zaśmiecam wątki wyzywając innych użytkowników 😆 No, ale rozumiem gdybym się też ciągle patrzył na siwy obraz lcdeka to bym również oszalał 😄 Współczuje 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie jak na macie 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie już dawno niestety za późno 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie wmawiaj 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym płakał gdybym był w twojej sytuacji.... na smużącym lcdeku z siwą czernią i ogromnym dse 😆 I ty tak żyjesz? 🙀 Podziwiam 😸

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwe to jest twoje miejsce po mózgu, bo pieprzysz takie farmazony, że się spalił że wstydu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 😄 Kto tu jest pansboyem polecającym chiińskie tv? 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 23:54, krzysiojaworzno napisał:

@Gmeru wiem że nie na temat, będzie ktoś moderował forum? Bo przyszedł taki@Usl i zrobił brzydko mówiąc "burdel"

Masz przycisk "Ignoruj"? Masz, więc to zrób, a nie będziesz widział jego treści, bo swoją polemiką tylko karmisz tego trolla.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pozwolę sobie zacytować jedno stwierdzenie z testu powyżej: 

> 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
Przecież Redakcja testowała już ponad dwa lata temu taki TV: https://hdtvpolska.com/telewizor-z-przyszlosci-sony-zg9-8k-hdr-test/?showfull=1 i zmierzono średnią wartość na poziomie 2 100 cd/m2, czyli grubo powyżej wartości 1 500 cd/m2!
Tak sobie ten fakt przypomniałem, bo ZG-9 użytkuję już prawie 3 lata i wciąż jest efekt wow! W moim egzemplarzu, przy profesjonalnej kalibracji wartość max. osiągnęła 4200  cd/m2!

A to jednak Sony ZG-9 był testowany dużo wcześniej, bo 30 maja 2019 roku.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz czerń, w ogóle ile dałeś za tego potwora? 😦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja do czerni nie mam żadnych uwag, potwierdzono to także na HDTV w teście powyżej. Zapłaciłem wówczas 39 tys. z 4 letnią gwarancją. Pierwsze jego ceny startowały bodaj od 69 tys.

Edytowane przez Deimos
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz siwy obraz 😅 Enjoy 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wnioskuję, że @UsI to YouTube'owy trol @jarekzahary.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanego chińskiego ścierwa wnioskuje, że@kajfux to ładnie dający się robić frajr😸 Nie dość, że kupił marny chiński tv, to jeszcze używa wyjechanego chinola szitomi sprzed połowy dekady 😂 

W dniu 29.03.2024 o 19:24, Deimos napisał:

Ja do czerni nie mam żadnych uwag, potwierdzono to także na HDTV w teście powyżej.

Powyżej jest test hisense, nie sony 😅 Sony oferuje siwą czerń, nie wspominając już o ogromnym smużeniu i dse 🤭

Imagine za to niemal 40 klocka 💩 dać 🤣

Administracja: użytkownik zbanowany

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.03.2024 o 19:51, Usl napisał:

Skoro lubisz siwy obraz 😅 Enjoy 😛 

Rozumiem, że testowałeś ten TV i także zrobiłeś profesjonalne pomiary tak jak to uczyniono na HDTV (czyli profesjonalnym sprzętem pomiarowym), ale wyszły zupełnienie inne pomiary?

A może oglądałeś obraz z tego Sony, przez zabrudzoną szybę sklepową, bo do środka Cię nie wpuścili?

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytał i widział na YouTube, więc to ekspert nad ekspertami w domu ogląda na starym rubinie oferującym fioletowy obraz i prawdziwą siwą czerń made in CCCP

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to troll był ( i już go nie ma). Chłopaki wrzućcie na luz 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...