Skocz do zawartości
zrk

Jaki OLED 65' pod PS5 i VOD?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :),

po skończonym remoncie czas zabrać obecny tv do nowej sypialni, a do salonu wstawić coś nieco lepszego.

Główne przeznaczenie TV to gra na PS5 oraz oglądanie filmów z VOD. Będąc w kilku grupkach gamingowo konsolowych na FB, dużo opinii się naczytałem, że tylko OLED do konsoli, czy to prawda? Dodatkowo miałem w głowie głównie dwie marki, Philips ze względu na ambilight, lub Sony gdyż w moim mniemaniu to firma robiąca sprzęt znacznie lepszej jakości niż przykładowo Philips, który zajmuje się wszystkim i niczym, a także słyszałem opinie, że tv Sony najlepiej współgrają z PS5. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu. Problemem przy Sony jest cena, idealnie by było wydać około 7 000, ale 65 cali od Sony OLED to okolica dychy. Czy rzeczywiście warto? Są na ME modele z lat 2023-2022 za 9000-9500, to dobry kierunek? Ostatnie TV kupowałem już sporo czasu temu i nie śledzę na bieżąco więc trochę wypadłem z obiegu i potrzebuję pomocy co obecnie jest warto rozważań.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14.4 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Krawędź wysuniętej części narożnika 1.15m (tryb skupienia z pochyleniem do przodu przy graniu w multi :D), kraniec głównej części kanapy 1.8m, oparcie głównej części kanapy 2.4m. Przy większym TV prawdopodobnie tryb skupienia przeniesie się z części narożnej na część główną.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2X
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Naklejki weneckie lustrzane na oknach więc pomieszczenie nie jest mocno naświetlone, do tego przy używaniu TV dochodzą zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG49UJ635V, taki zastałem u żony kiedy się poznaliśmy i taki narazie pozostał :).
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED? Wszystko co najlepsze do PS5 oraz filmów, chyba nic specjalnego nie potrzebuję.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? VOD i PS5 więc głównie HD-4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, dekoder UPC Horizon, może jakaś smart kostka, soundbar.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 5.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba mat?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? VOD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? VOD, YT, PS5. Niekoniecznie z softa TV.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS5 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami VOD, granie jak czas pozwoli.
17. Preferencje co do wielkości? 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak
19. Preferencje co do marki ? Sony, aczkolwiek chętnie bym też zaoszczędził jeśli to niewarte przepłacenia.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Planowałem okolice 6-7k, ale wiem że przy Sony to niemożliwe. Jeśli Sony OLED to jedynie najtańszy wariant 65' dostępny na rynku. Jeśli nie Sony to raczej wolałbym nie płacić 10k a bliżej tych 6-7.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, zrk napisał:

a także słyszałem opinie, że tv Sony najlepiej współgrają z PS5

Gdzie, od jakiegoś sonyboya? 😄 Sony właśnie najgorzej współgrają z PS5, bo nie wspierają HGiG i do tego mają zwaloną domyślną konfigurację HDR 😆

 

41 minut temu, zrk napisał:

Philips, który zajmuje się wszystkim i niczym,

Akurat philips już dawno sprzedał się chińczykom 😅

 

35 minut temu, zrk napisał:

Będąc w kilku grupkach gamingowo konsolowych na FB, dużo opinii się naczytałem, że tylko OLED do konsoli, czy to prawda?

Nie, do wszystkiego 🤗

 

37 minut temu, zrk napisał:

Dodatkowo miałem w głowie głównie dwie marki, Philips ze względu na ambilight

Skoro wolisz świecidełka kosztem jakości obrazu śmiało bierz 😉

 

42 minuty temu, zrk napisał:

Problemem przy Sony jest cena, idealnie by było wydać około 7 000, ale 65 cali od Sony OLED to okolica dychy. Czy rzeczywiście warto?

Dla bez 🧠 sonyboya na pewno 😁

 

46 minut temu, zrk napisał:

Główne przeznaczenie TV to gra na PS5

To tylko Samsung 65S90C, ale warto dopłacić do 77S90C (w promkach bywał poniżej dychy) zamiast marnego soniacza 

 

Ogólnie widać, że kompletnie się nie znasz to będziesz zadowolony z byle jakiego oleda 🙃

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie czytaj postów od  USL bo on ma w głowie pusto i tu nikomu jeszcze dobrze nie doradził Poczytaj o matrycach Samsunga a potem się zastanów

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha 😄 Wypowiedział się dziadek 👴 który nie odróżnia minileda od microleda 🤣 Proponuje se przejżeć jego posty, wapniaczkowi już dobitnie odbija na starość 😁

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USL dziękuję ci ze poczytałeś te moje posty Miłej niedzieli ci życzę ale nie pisz już dziś niech twa głowa odpocznie na nadchodzący nowy tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dostępny ten staroć, w jakiej cenie? 😅 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horrendalna cena jak za odgrzewanego po raz n-ty niesmacznego już kotleta 🥩 z wypranymi kolorami 😅 Na ceneo poniżej 👇 9,5k, kupujesz w sklepie byle drożej? 😁

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zrk napisał:

11.5k. A LG c3?

Obydwa tv jak najbardziej godne zakupu. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pustaka twego pokroju, co nie ma bladego pojęcia w temacie na pewno 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiesz w końcu jako masz tv, czy dalej będziesz...gwiazda w necie, pizda w świecie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny moron zaśmieca wątek 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pustaku, widze za na forum satkuriera kariery nie zrobiłeś, 2 posty i od razu odstrzał a że to ty, widać od razu po stylu i emotkach w poście

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gorszych pustaków od miłośników chińskich tv 🤣 Taki 👇 powinien mieć zakaz nawet odzywania się do mnie 😅 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ja tu katuje się siwym obrazem polecając chińskie tv 😂 Nic tylko współczuć 🤭

Edytowane przez Usl
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może powiesz w końcu na czym oglądasz? chyba że jesteś mieszkańcem Wąchocka i oglądasz zza okna telewizor od sołtysa

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w końcu przestaniesz zaśmiecać wątki trollu? 😏 chyba że jesteś pisarzem i notujesz jaki kto ma tv do swojej książeczki 😂

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, krzysiojaworzno napisał:

na forum satkuriera kariery nie zrobiłeś, 2 posty i od razu odstrzał emoji23.png a że to ty, widać od razu po stylu i emotkach w poście

Tu powinno być podobnie, ale chyba administrator ma wolne … 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dekady skoro taki troll, który nic mądrego tu nie wniósł ciągle pisuje 😆

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra Panowie.... Kolega zadał pytanie a Wy obrzucacie się. Planuje zakup TV i identyfikuje się z Kolegą ZRK w 99% (ja akurat zdecyduje się na profesjonalna kalibracje dlatego brakuje do 100% :)).

Czy ktoś mógłby rzetelnie i merytorycznie odpowiedzieć.

Po ponad miesiącu czytania różnych for, oglądania setki filmików, recenzji, moj wybór jest między Philipsem 65" 718 a LG C3. A jest wlasnie promocja na LG w ME - 6499, cashback 500 zwrotu i dodatkowe za rejestracje produktu w LG - 3%. A jaka jest roznica miedzy lg oled 65 4k 31LA vs lg oled 654k 35LA. W cenie to jest prawie 800. Wrzucilem w porownywarke i nie moge dopatrzyc sie zadnych roznic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 11:52, zrk napisał:

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Planowałem okolice 6-7k, ale wiem że przy Sony to niemożliwe. Jeśli Sony OLED to jedynie najtańszy wariant 65' dostępny na rynku. Jeśli nie Sony to raczej wolałbym nie płacić 10k a bliżej tych 6-7.

Tego bym brał. Bardzo dobra cena, choć rzadki model.

https://allegro.pl/oferta/telewizor-oled-sony-xr-65a75k-65-4k-uhd-smart-tv-wi-fi-bluetooth-airplay-14966626571

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...