Skocz do zawartości
jatozem

Który amplituner, około 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozkminiam który wzmacniacz kupić, na chwilę obecną wybrałem:

Yamaha RX-V6A

ONKYO TX-NR5100

Pioneer VSX-935

 

Wymaganie to Atmos i eARC, będę podłączał do LG C1 przez HDMI, do tego jakieś raczej mniejsze głośniki więc moc nie taka bardzo ważna, zamierzam zrobić system 5.1.2.

Głównie filmy, sport, gry przez PC i czasem muzyka.

 

Wzmacniacze podobne do siebie, możliwościami i cenowo ale może czegoś nie widzę.

 

Prośba o radę, który z nich (a może inny) polecacie (pewnie żaden bo za tani) albo przynajmniej lekko rekomendujecie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jatozem napisał:

 

Prośba o radę, który z nich (a może inny) polecacie (pewnie żaden bo za tani) albo przynajmniej lekko rekomendujecie.

Cóż prawda jest taka, ze one wszystkie graja kiepsko bo to po prostu entry level i w sumie właśnie tak maja grać. Jeśli już to na odsłuch chyba bym zasugerował Ci Onkyo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pan    z angielskiej  internetowej strony który napisał recenzję uważa  że amplituner Pioneer ma silny bas i wyrazny dzwięk.

Dzięki potężnej wydajności, dynamicznej jakości dźwięku i szerokiej gamie funkcji, ten odbiornik jest doskonałym wyborem dla każdego entuzjasty kina domowego.

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań trollowac. Nie masz bladego pojęcia o dobrym audio.

Przepisywanie internetu nic nie wnosi.

Żenujący wpis.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

twój komentarz  to trollowanie do kwadratu.

W  innym wątku napisałeś, cytuje twój komentarz ...Obstawiam Sony, ale najlepiej wybrać własnym uchem.

Mam  większe zaufanie  do recenzji   niż  do twojego zdania  czyli    twojego trollowania na forum.

Dla mnie jesteś amatorem  i trollem do kwadratu.Twoje zachowanie poniżej normy.

13 godzin temu, Xisiek napisał:

Cóż prawda jest taka, ze one wszystkie graja kiepsko bo to po prostu entry level i w sumie właśnie tak maja grać. Jeśli już to na odsłuch chyba bym zasugerował Ci Onkyo.

W  tym wątku napisałeś    że wszystkie  grają kiepsko. Sprzęt  widziałeś  tylko  na obrazku    a wypowiadasz się jakbyś posiadał  trzy  amplitunery  tych  firm czyli

Yamaha RX-V6A

ONKYO TX-NR5100

Pioneer VSX-935

Wiem dlaczego tak często powtarzasz  że  jestem trollem bo założyłem wątek..NIEBEZPIECZNE LOGO  TVN 24.Jesteś fanem tej stacji .Pozniej  już  wiele razy powtarzałeś że jestem trollem.

Martwię się o twoje zdrowie.

Proponuje posłuchać mis tybetańskich.

Wewnętrzny  spokój i głęboki relaks.

 

 

Pod  warunkiem że masz  sprzęt audio lub  słuchawki.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są AVR z entry level, czyli tanie i na pewno nie grająco potężnie i porywająco :)

Z drugiej strony, jak ktoś ma ograniczony budżet to nic nie poradzisz. Z tych 3, postawiłbym na Onkyo lub yamaha. Pytanie też jakie to głośniki ma napędzać, bo od tego się zaczyna i jaki metraż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, to moja pierwsza styczność z amplitunerami, zdaję sobie sprawę że to entry level, chciałem wymienić sounbar na coś co będzie trochę lepiej grało, po przeczytaniu internetów wybrałem Yamahę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak się koledze spodoba, szczególnie jak się aktywuje 7 kanałów i końcówka podaje jakieś 22 W na kanał (przy 6Ohm).  

PS. Ahh te „internety” 🙃

PS2. Może jednak trafi w gust i będzie zadowolenie, tego życzę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, wybieram teraz głośniki, czasami widzę zestawy z kolumnami opisanymi jako 4-8ohm, patrząc na manual amplitunera: "the front speakers: with an impedance of at least 4-ohm, other speakers: with an impedance of at least 6-ohm" tylko przednie mogą być 4 omowe, czy mogę kupić takie głośniki i będzie normalnie działać czy lepiej nie ryzykować?

A jeżeli nic się nie stanie to w amplitunerze ustawić je jako 8 czy 6 omowe zgodnie z poniższym?

Under its default settings, the unit is configured for 8-ohm speakers. When connecting 6-ohm speakers, set the unit’s speaker
impedance to “6Ω MIN”.
When connecting the front speakers with an impedance of 4-ohm, set the unit’s speaker impedance to “6Ω MIN”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma się czym przejmować, pod linkiem występują zestawy z głośnikami 4-8ohm, tx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...