Skocz do zawartości
Kerad77

Pomoc w wyborze TCL miniLed vs Sony Full Array

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam telewizora w rozmiarze 85" z uwagi na odległość 5 metrów do ekranu z miejsca oglądania.

Teraz mam dylemat, bo na papierze specyfikacja TCL 85c845 rev.2 jest super, to już miniLed plus dużo stref, ale ponoć kuleje soft, a TV chciałbym mieć na kolejne kilka lat.

Z drugiej strony Sony XR85x90L który jest marketingowo określony jako Full Array, gdzie jednak algorytmy są bardziej dopracowane niż w TCL (tak czytałem).

Na dźwięku mi zupełnie nie zależy bo mam KD, także głośniki w TV są nie istotne.

Przeznaczenie to praktycznie tylko filmy i seriale na platformach streamingowe.

W pomieszczeniu rolety, więc światło nie gra roli.

Dzięki za dyskusje i pomoc, lub ewent inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się o Sony ale rodzice kupili sobie tcl 55 qled, jest też w rogu logo Onkyo (jak czytałem to głośniki są od Onkyo).
Jestem bardzo mile zaskoczony. Czarne pasy są całkiem czarne, bynajmniej na wprost.
Praktycznie obraz jest tak dobry jak na moim Samsung qled q90r który ma bodajże 490 stref.
Dźwięk też bardzo dobry z samego tv, tak że przestali używać soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 a który dokładnie model?
Czytałem gdzieś że im większy panel, tym trzeba lepszy model brać, bo więcej mankamentów widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

85  cali  to bardzo duży ekran.Nawet  kanały hd  w telewizorze miniled nie będą  prezentować się  zbyt dobrze.Napisałeś ze telewizor będzie  wykorzystywany  do filmów.Najlepszym wyborem  jest OLED.Lepiej kupic mniejszy ale lepszy od miniled czyli OLED.

Kliknij na linki niżej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71831-nie-trafiony-zakup/?tab=comments#comment-579199

https://www.chip.pl/2021/05/telewizory-miniled-co-to-jaki-wybrac

 

cytat z linku wyżej

Telewizory MiniLED nie są w stanie zaoferować bezgranicznej czerni i niemal nieograniczonego kontrastu jak to robią ekrany OLED.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@raf7705 a który dokładnie model?
Czytałem gdzieś że im większy panel, tym trzeba lepszy model brać, bo więcej mankamentów widać...
55 C735

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2023 o 10:00, grundig napisał:

Witam.

85  cali  to bardzo duży ekran.Nawet  kanały hd  w telewizorze miniled nie będą  prezentować się  zbyt dobrze.Napisałeś ze telewizor będzie  wykorzystywany  do filmów.Najlepszym wyborem  jest OLED.Lepiej kupic mniejszy ale lepszy od miniled czyli OLED.

Telewizory MiniLED nie są w stanie zaoferować bezgranicznej czerni i niemal nieograniczonego kontrastu jak to robią ekrany OLED.

Po pierwsze nie ma wcale takiej reguły, o której piszesz ze lepiej „mniejszy a lepszy”. Szczególnie już kontekście topowych lcd i oled, gdzie wcale nie jest jednoznaczne, który jest lepszy. Po drugie musisz wiedzieć, ze ludzie oko statycznie jest w stanie przenieść maksymalny kontrast ca 10 000:1, nic wiec nie daje (imho marketingowy) zwrot nieskończonego kontrastu. A po trzecie wreszcie, dobry mini led oferuje praktycznie identyczna czerń w większości sytuacji z oledem. 
Konkludujac porównując oled i mini led, nie można wskazać na jednoznacznego zwycięzcę. Każdy ma swoje plusy i minusy, i każdy jest b.dobrym tv.

PS. Należy także nadmienić, ze to oled gorzej radzi sobie z przecietnym jakościowo sygnałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Xisiek napisał:

 

PS. Należy także nadmienić, ze to oled gorzej radzi sobie z przecietnym jakościowo sygnałem.

Pracowałem  przez    cztery lata w chińskiej montowni telewizorów .TCL  to nie  jest  topowa marka.Omijam  z daleka  ale każdy sam podejmuje decyzje co  kupuje.

Oled Panasonic radzi sobie  dobrze  z przeciętnym sygnałem czyli  sd a nawet z  filmami nagranymi na kasecie VHS .Mam  jeszcze  dużo kaset VHS i na  55 calowych ekranie OLED PANASONIC jakość obrazu  jest dobra.Na pewno  lepsza niż na każdym TCL.

😄

3c10453ad1579.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunding, bez obrazy, ale piszesz obok tematu (nie pierwszy raz zreszta). Choć z drugiej strony bardzo dobrze, bo skoro wg Ciebie jakość obrazu z VHS na oledzie Panasonica jest „ dobra”, to ja już nie mam żadnych pytań i chyba nikt nie ma cienia wątpliwości jak specyficzne są twoje odczucia. 
PS. Dla mnie jakość z DVD na oledzie jest niestrawna, nawet podana z klasowego odtwarzacza 4K.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są telewizory i telewizory, jak kupiłeś lipę to na ekranie masz lipę.

Inwestycja  długoterminowa

Magnetowid Panasonic z 1992 roku, sprawny

9507519da3c6c.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnetowid nic szczególnego, mebel za to ładny.

Są telewizory i telewizory, tak ale my tu nie porównujemy taniego tv za 1000 zł tylko bardzo porządne modele lcd średniej/wyższej półki, które za dnia (może poza katami bocznymi) są w pełni porównywalne z oledem (momentami nawet lepsze) a relacje przekątna do ceny maja znacznie lepsza niż oled. I to są fakty. Nie frywolne opinie.

Ba nawet wieczorem (jak właściwie ustawione) mogą spokojnie konkurować z oledem i wcale nie stoją na straconej pozycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...