Sign in to follow this  
Followers 0
Nightcom

Jedna antena + dwa dekodery

13 posts in this topic

Witam chciałem się zapytać co będzie potrzebne aby do jednej anteny podłączyć dwa nbox HDTV recordery
bo jeżeli dobrze rozumiem to do jednego nboxa recordera potrzeba 2 kable ? czyli do dwóch nbox recorderów potrzeba 4 ??
i jeżeli tak to jak to podłączyć :P
I jeszcze drugie takie małe pytanie wiem że można podłączać przez HDMI to TV a czy przez Euro też się da ? czy będą z tym jakieś problemy?
za odpowiedz z góry dziękuje.
0

Zmień tylko konwerter na QUAD (on ma 4 wejścia)

Co do EURO to do jakich TV podpięte będą recordery? jak do płaskich to jeden daj po HDMI a drugi po componencie. EURO jest tylko do zwykłych TV CRT.
0

[quote name='Gmeru' post='63279' date='13.10.2007, 22:36 ']Zmień tylko konwerter na QUAD (on ma 4 wejścia)

Co do EURO to do jakich TV podpięte będą recordery? jak do płaskich to jeden daj po HDMI a drugi po componencie. EURO jest tylko do zwykłych TV CRT.[/quote]

Jeden będzie podłączony do mojego Samsunga LE23R82B przez chyba HDMI
a drugi nie jest mój wiem tylko że to jakiś starszy telewizor 15calowy
I jeszcze jedno mógłbyś polecić jakiś konwerter QUAD?
I czy ktoś może polecić jakiegoś montera działającego na terenie warszawy ? Edited by Nightcom
0

No to może ja zadam pytanko bo się zaczynam już gubić :P Przykładowo chcę podłączyć do tv dwa tunery z dyskiem. 1 - Cyfra+ , 2 - N. Obydwa są recorderami. Mam antenę 110 cm. Co potrzebuję do instalacji ( jakie konwertery + ewentualnie DiSecQ ) żeby mieć z jednego i drugiego tunera możliwość nagrywania z HB i Astry ???? Czy to mają być dwa osobne Quady z diSecQ czy jakies monoblock quad ? Kurcze pomóżcie bo zastanawiam się czy na święta nie zrobić prezentu ale głupio będzie jak zestaw będzie niekompletny :) Doradzicie ?
0

Jest kilka możliwości, ale najprościej byłoby zastosować konwerter poczwórny, jeśli masz możliwość pociągnięcia czterech kabli od konwertera do odbiorników. Podłączyć i po sprawie. Tak jakby to były oddzielne instalacje.
Pozdrawiam.
0

Mam możliwość podciągnąć 4 kable. Czy do takiej instalacji odpowiedni będzie taki konwerter ? [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=27&id=576[/url] Dzięki z góry za pomoc i rady.
0

[quote name='daniel76' post='74408' date='18.12.2007, 12:07 ']Mam możliwość podciągnąć 4 kable. Czy do takiej instalacji odpowiedni będzie taki konwerter ? [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=27&id=576[/url] Dzięki z góry za pomoc i rady.[/quote]
Ten konwerter się nadaje, a do tego masz jeszcze programy z Astry.Jeśli nie potrzebujesz "zeza" na Astrę to kup sobie konwerter Quad np.http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=565 będziesz miał 100zl w kieszeni.
0

no właśnie chodzi mi o to żeby mieć dwa recordery podłączone do tv i z dwóch możliwość nagrywania z Astry i HB . Tak więc sądzę że ten monoblock quad powinien być ok ale proszę o potwierdzenie mojej "wizji" :) przez kogoś bardziej doświadczonego w "stawianiu" instalacji tv sat. Edited by daniel76
0

A jesli sa tylko dwa kable i brak mozliwości poprowadzenie czterech z anteny? Czy jest wtedy możliwośc podłączeniu dwóch dekoderów z możliwością nagrywania?

0

To ja też zadam jedno pytanie:

Czy do jednoczesnego odbioru Cyfry+ i N na terenie Warszawy wystarczy antena 85 cm ?

0

Antena 85-ka będzie ok.

0

To może ja o coś zapytam?.Mam dwa dekodery podłączone do jednej anteny 85cm,jeden hd cyfry ,drugi sd telewizji na kartę,wszystko jest super ,obraz idealny tu i tu,tylko na HD mam sygnał 78% ,a na SD 97%.Dodam że wszystko jest nowe i jeśli zamienię dekodery jest tak samo,może ktoś podpowie czym to jest spowodowane?.

0

To może ja o coś zapytam?.Mam dwa dekodery podłączone do jednej anteny 85cm,jeden hd cyfry ,drugi sd telewizji na kartę,wszystko jest super ,obraz idealny tu i tu,tylko na HD mam sygnał 78% ,a na SD 97%.Dodam że wszystko jest nowe i jeśli zamienię dekodery jest tak samo,może ktoś podpowie czym to jest spowodowane?.

Różnym wyskalowaniem czujników sygnału z anteny w każdym z tych dekoderów.

0