Skocz do zawartości
Nightcom

Jedna antena + dwa dekodery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się zapytać co będzie potrzebne aby do jednej anteny podłączyć dwa nbox HDTV recordery
bo jeżeli dobrze rozumiem to do jednego nboxa recordera potrzeba 2 kable ? czyli do dwóch nbox recorderów potrzeba 4 ??
i jeżeli tak to jak to podłączyć :P
I jeszcze drugie takie małe pytanie wiem że można podłączać przez HDMI to TV a czy przez Euro też się da ? czy będą z tym jakieś problemy?
za odpowiedz z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień tylko konwerter na QUAD (on ma 4 wejścia)

Co do EURO to do jakich TV podpięte będą recordery? jak do płaskich to jeden daj po HDMI a drugi po componencie. EURO jest tylko do zwykłych TV CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='63279' date='13.10.2007, 22:36 ']Zmień tylko konwerter na QUAD (on ma 4 wejścia)

Co do EURO to do jakich TV podpięte będą recordery? jak do płaskich to jeden daj po HDMI a drugi po componencie. EURO jest tylko do zwykłych TV CRT.[/quote]

Jeden będzie podłączony do mojego Samsunga LE23R82B przez chyba HDMI
a drugi nie jest mój wiem tylko że to jakiś starszy telewizor 15calowy
I jeszcze jedno mógłbyś polecić jakiś konwerter QUAD?
I czy ktoś może polecić jakiegoś montera działającego na terenie warszawy ? Edytowane przez Nightcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja zadam pytanko bo się zaczynam już gubić :P Przykładowo chcę podłączyć do tv dwa tunery z dyskiem. 1 - Cyfra+ , 2 - N. Obydwa są recorderami. Mam antenę 110 cm. Co potrzebuję do instalacji ( jakie konwertery + ewentualnie DiSecQ ) żeby mieć z jednego i drugiego tunera możliwość nagrywania z HB i Astry ???? Czy to mają być dwa osobne Quady z diSecQ czy jakies monoblock quad ? Kurcze pomóżcie bo zastanawiam się czy na święta nie zrobić prezentu ale głupio będzie jak zestaw będzie niekompletny :) Doradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka możliwości, ale najprościej byłoby zastosować konwerter poczwórny, jeśli masz możliwość pociągnięcia czterech kabli od konwertera do odbiorników. Podłączyć i po sprawie. Tak jakby to były oddzielne instalacje.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam możliwość podciągnąć 4 kable. Czy do takiej instalacji odpowiedni będzie taki konwerter ? [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=27&id=576[/url] Dzięki z góry za pomoc i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='74408' date='18.12.2007, 12:07 ']Mam możliwość podciągnąć 4 kable. Czy do takiej instalacji odpowiedni będzie taki konwerter ? [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=27&id=576[/url] Dzięki z góry za pomoc i rady.[/quote]
Ten konwerter się nadaje, a do tego masz jeszcze programy z Astry.Jeśli nie potrzebujesz "zeza" na Astrę to kup sobie konwerter Quad np.http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=565 będziesz miał 100zl w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to żeby mieć dwa recordery podłączone do tv i z dwóch możliwość nagrywania z Astry i HB . Tak więc sądzę że ten monoblock quad powinien być ok ale proszę o potwierdzenie mojej "wizji" :) przez kogoś bardziej doświadczonego w "stawianiu" instalacji tv sat.

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli sa tylko dwa kable i brak mozliwości poprowadzenie czterech z anteny? Czy jest wtedy możliwośc podłączeniu dwóch dekoderów z możliwością nagrywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też zadam jedno pytanie:

Czy do jednoczesnego odbioru Cyfry+ i N na terenie Warszawy wystarczy antena 85 cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja o coś zapytam?.Mam dwa dekodery podłączone do jednej anteny 85cm,jeden hd cyfry ,drugi sd telewizji na kartę,wszystko jest super ,obraz idealny tu i tu,tylko na HD mam sygnał 78% ,a na SD 97%.Dodam że wszystko jest nowe i jeśli zamienię dekodery jest tak samo,może ktoś podpowie czym to jest spowodowane?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja o coś zapytam?.Mam dwa dekodery podłączone do jednej anteny 85cm,jeden hd cyfry ,drugi sd telewizji na kartę,wszystko jest super ,obraz idealny tu i tu,tylko na HD mam sygnał 78% ,a na SD 97%.Dodam że wszystko jest nowe i jeśli zamienię dekodery jest tak samo,może ktoś podpowie czym to jest spowodowane?.

Różnym wyskalowaniem czujników sygnału z anteny w każdym z tych dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do tego tematu. Mam antenę z konwerterem Unicable i dekoder NC+ do którego dochodzi jeden kabel, rozdzielony na dwa wejscia dekodera - mogę dzięki temu oglądać jeden kanał i inny nagrywać. 

Pytanie: jak dołożyć teraz dekoder Polsatu żeby nie ciągnąć drugiego kabla z góry? Oba dekodery by działały na jednym telewizorze więc nie potrzebuje żeby sygnał był naraz na dwóch.

Chciałbym móc przełączyć sygnał między dekoderami nie tracąc możliwości nagrywania i oglądania. Oczywiście nie na obu naraz - wtedy pewnie musiałbym mieć drugi kabel

Edytowane przez przemm82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...