Skocz do zawartości
jacenty75

Hisense u8kq czy Samsung QN91A

Rekomendowane odpowiedzi

Mili Państwo.
Przymierzam się do zmiany. Ze swojego tv Samsung 50QN91A (matryca VA) jestem aktualnie w miarę zadowolony.
Poza zmianą wielkości na 55 cali (ew. 65 cali) przeszkadzają mi 2 rzeczy w obecnym tv. Blooming chyba że siedzimy absolutnie idealnie po środku (co się często zdarza) gdyż to tv jest w sypialni, co nie zmienia faktu że jak usiąde odrobinę bokiem czy niżej to zaczyna mnie to kuć w oczy a druga rzecz to gubienie detali w cieniach (ale z tym mógłbym żyć)

Tv w sypialni, brak bezpośredniego światła na matrycę chociaż jakiś odblask od lustra się pojawia. Oglądam tv z 2,5 metra ale jak siedzę trochę bokiem to zdarza się i 1,2m.


Oglądam tylko i wyłącznie filmy z serwisów streamingowych. Z napisami. Każdy powie OLED ale absolutnie nie pasuje mi efekt głębi, takie wrażenie teatralności jak z kamer telewizyjnych, ostrość idealna. To super do programów przyrodniczych ale nie do kina (IMHO). Lubię efekt kinowy, bardziej płaski, taki obrazek jak z taśmy filmowej, nawet z lekkim ziarnem. Streaming plus mój Samsung dają mi to wrażenie w 100%. Przyglądałem się Samsungowi s95C (Oled), testowałem kilka lat temu  Philipsa oleda chyba 805  OLED i tam tego nie mam obrazka co lubię.

Przeglądałem testy i trochę patrzyłem w markecie na Samsunga 55QN91B i mimo lepszej powłoki kątowej blooming widzę mocno. Ale jest dostępny jeszcze 65QN91A który lepiej stoi pod tym kątem wg testów.No ale jest Hisense 55 U8KQ - więcej stref, blooming zdecydowanie mniejszy i pod kątem go nie widzę za mocno. Hisense 65 pobawiłem się w markecie i pod względem bloomingu jest dobrze.

Czy Hisense będzie mieć "kinowość" obrazu porównywalną z Samsungiem?  Mam wrażenie że Hisense też jest mocno "ostry, telewizyjny" ale to wrażenie z naziemnej w markecie.

65QN91A za 5200, Hisense 5400 za 55 cali i 6700 za 65 cali. Co radzicie?

w Hisense nowszy BT, Dolby ATMOS co może mi sie przydac kiedyś ;) i Dolby Vision (osobiście uważam że filmy ze stremaingu w HDR10 wyglądają o niebo lepiej niż te z Dolby Vision na Samsungu.

image.gif

Edytowane przez jacenty75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałbym się raczej nad TCL serii 8, ewentualnie Sony. Poza tym, jak Dolby Vision lepiej wygląda na Samsungu, skoro Samsung go nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie te filmy DV na Samsungu bez DV wygladaja gorzej niz kazdy z HDR10 wiec nie tylko jasnosc ma znaczenie IMHO.

Sony troche slaby w miniledach czy drogi a TCL gorzej z softem, gorzej z iloscia stref w serii 8, i gorzej z bloomingiem w 935.

Wysłane z mojego M2102K1AC przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jacenty75 napisał:

 


Oglądam tylko i wyłącznie filmy z serwisów streamingowych. Z napisami. Każdy powie OLED ale absolutnie nie pasuje mi efekt głębi, takie wrażenie teatralności jak z kamer telewizyjnych, ostrość idealna (…) Lubię efekt kinowy, bardziej płaski, taki obrazek jak z taśmy filmowej, nawet z lekkim ziarnem. Streaming plus mój Samsung dają mi to wrażenie w 100%. 

image.gif

A to ciekawe, bo Samsung ingeruje w obraz, nawet jak tego sobie nie ustawisz to dostaniesz gratis ☺️ Twoja opinia o oledach jest odmienna od realiów, najpewniej wynika z tego, ze złapałeś sie na podkręcony na maxa tryb sklepowy, w którym działa 99% telewizorów na ekspozycji. W domu nic takiego nie ma miejsca👍 Aby spełnić Twoje oczekiwania w 100%, kup oleda Panasonica i zapomnij o temacie 👌

PS. Nie musisz dziękować 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kilka lat temu testowałem OLEDa 805 (w domu, 10 dni) i absolutnie mi się obraz nie podobał. A menu Panasonica gdyby robiono konkurs na najbardziej upierdliwe w używaniu to mogłoby wygrać. Ilość kliknięć prowadząca do zmiany ustawień które gdzie indziej są pod reką to była masakra. Zresztą te odbicia w Oledach to też trzeba lubić, tą glossy powierzchnię. Preferuję mat

 

 

Edytowane przez jacenty75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma bardzo  oprogramowanie  w telewizorach, szczegolnie w telewizorach OLED. Najlepszy procesor  ktory zajmuje sie  obrobka obrazu.Korzystam  z takiego telewizora czyliz OLED  Panasonica.Soft  szybki i najwazniejsza sprawa jakosc  obrazu na najwyzszym mozliwym poziomie.Netflix  jest, youtube jest , nic wiecej nie  jest potrzebne.Jest tez  disney w aplikacji ale nie korzystam,Polsat box, ale  tez nie korzystam.

Apple TV+ , tez nie korzystam.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacenty75 napisał:

No widzisz kilka lat temu testowałem OLEDa 805 (w domu, 10 dni) i absolutnie mi się obraz nie podobał. A menu Panasonica gdyby robiono konkurs na najbardziej upierdliwe w używaniu to mogłoby wygrać. Ilość kliknięć prowadząca do zmiany ustawień które gdzie indziej są pod reką to była masakra. Zresztą te odbicia w Oledach to też trzeba lubić, tą glossy powierzchnię. Preferuję mat

Oled w macie to Sony, ale musisz zerknąć, która seria. Menu Panasonica imho jedno z najlepszych, najprostszych i doskonale działających,  smart tylko przecietny. Wiec zupełnie nie rozumiem co Ci tam moglo nie pasować. Może poprostu inne nawyki. Natomiast obrazowo Philips to najgorszy z możliwych oledow, wiec nie warto go odnosić do najlepszego obrazowo tv z pudła jaki jest na rynku 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nasze odczucia są subiektywne więc możemy się różnić co do oceny tego samego ale nie chcę OLED. Czy ktoś z użytkowników mini-ledów jest mi w stanie pomóc dokonać wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o menu Philipsa :) sorrki. a ja zakupilem Oleda Panasonic LZ1000 za 7k i dobrym zrodlem jestem zachwycony. Skalowaniem za to nie za bardzo. Ale chyba wejde w kalibracje bo az szkoda nie wycisnac z niego najlepszego.

Wysłane z mojego 2210132G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...