Skocz do zawartości
lego570

Budżetowy projektor z Androidem a 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś niedrogiego projektora FullHD, przy czym chciałbym mieć możliwość odtwarzania filmów 3D. I tu powstaje pytanie: czy budżetowe projektory wyposażone w Androida 9 i Bluetooth - takie jak np. Overmax Multipic 5.1 czy Zenwire e520h - mają możliwość sterowania aktywnymi okularami 3D ? Nie ma o tym mowy w parametrach, ale może w samym androidzie coś się da doinstalować?

Inny aspekt, to czy z projektorami w technologii LCD jest w ogóle możliwe uzyskanie efektu 3D stosując 2 projektory z filtrami polaryzacyjnymi czyli dla widza z pasywnymi okularami polaryzacyjnymi? Jeśli tak, to czy ekran koniecznie musi być specjalny (srebrzony) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam się pod ten temat.

Zaciekawił mnie temat projektorów. Od 3 miesięcy przewałkowałem ich tematy i modele.

Szukam do filmów, telewizji iptv oraz gier.

Jeżeli gry to musi być niski input lag.

Projektor ma mieć dobry obraz i nie ma być rozmazany na końcach.

DLP to w więszości Texas Instruments. Czasami może być widoczna "tęcza". Lepsze kolory czerni.

3LCD - brak tęczy lepsze odzworowanie kolorów.

Rynek zalany jest chińskimi projektorami vs kontra markowe Benq,Epson,Optoma,Viewsonic - podobno Optoma i Viewsonic bardzo awaryjne - czytane w internecie.

Ściana to 2.5 metra długośći  x 2.10 metra wysokości.

Rozdzielczość natywna którą projektory obsługują i byłaby porządana to 1920x1200, wchodzą 4K ale jakość jest gorsza i w HDR nie wierzę.

Ekran 4:3 ale 16:9 byłby lepszym wyborem ze względu na rozmiary ściany.

Projektora którego poszukiwałbym to jakiś budżetowiec.

Mam dylemat typowo Made in China jakieś no name czy coś ze stajni z chipem DMD Texas Instrument.

Widziałem też że do wielu modeli jest ta sama żarówka.

LED projektory mają dłuższą żywotność. Zastanawiałem się nad Epson FH-06

DLP to Benq TH585

Optoma 146x ale nie ma wyjścia audio

Viewsonic to ViewSonic PX701HD

Co polecacie na początek, coś tańszego, droższego?

Mam stary projektor 750p typowo chiński i miałem podłączonego tvboxa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2023 o 23:57, lego570 napisał:

Inny aspekt, to czy z projektorami w technologii LCD jest w ogóle możliwe uzyskanie efektu 3D stosując 2 projektory z filtrami polaryzacyjnymi czyli dla widza z pasywnymi okularami polaryzacyjnymi? Jeśli tak, to czy ekran koniecznie musi być specjalny (srebrzony) ?

dawno temu mnie interesował temat z dwoma projektorami by zrobić na nich pasywne 3d ale zapału nie starczyło.

czy coś może udało Ci się zmajstrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD może i ma kolory ( przerysowane moim zdaniem ) , ale czerni i kontrast , to w sferze marzeń.

Jakość ? Szukaj SXRD Sony lub JVC D-ILA

Sony będzie miało lepsze 3D i tańsze lampy .

 

Mam Sony HW 55 + 4 pary okularów 3D na sprzedaż. Zapraszam na PW 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w XXI wieku czy jest sens dopłacić do 4K?

Podobno projektory 4K mają większy chipset DMD.

37 minut temu, Tofikmax napisał:

SXRD Sony

Mi wyskoczyła taka cena 999 999,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 K nie robi takiej roboty , jak HDR.

Jeżeli zależy na 3D , 4K odpada . 

Następny problem , to wzrost kosztów lamp do 4K i większe rachunki za prąd

Tanie projektory są głośne i nie mają Lens shift :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, W1070/W1080 czy też zaktualizowane wersje z + w nazwie można wyrwać w fajnych pieniądzach jak trafi się dobra okazja. Szukałem w tym roku projektora na okazjonalne oglądanie, czy wyjazdy. I wybór padł właśnie na W1070+. Bardzo fajny sprzęt. Zrobiłem profilaktyczne przeczyszczenie wnętrza plus wymiana pasty na radiatorze przy DMD. Myślę, że długo mi posłuży, zwłaszcza że lampy jeszcze dużo zostało.
I taka ciekawostka - zależało mi na wersji "+", żeby z portu usb zasilić chromecasta. Ten w projektorze ma wymagane 1,5A, ale coś nie działało. Okazało się, że problemem był zbyt długi kabel. Przy podłączeniu krótkim, ok 20-25cm wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Benq mają lens shift pionowy. Ale fakt, kwestia głośności jest tu istotna. Kwestia indywidualna w jakim trybie i jak blisko/daleko od uszu będzie projektor. W eco jest bardzo cichy. Chociaż ja najczęściej używam w dynamic eco i czasem jak mało dźwiękowo się dzieje, to słyszę delikatny szum wentylatorów. Ale przeważnie nie przeszkadza mi. Niemniej jak w przyszłości będę szukał projektora do zamontowania na stałe, to generowany poziom głośności będzie istotnym czynnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niektórzy piszą że te nowsze projektory to jakby bardziej wykastrowane. Mniej portów, Ja tam manualnie wolałbym ustawić niż jakiś chip miałby szwankować.

DLP to ładne czernie. 3lcd tak średnio.

Poza tym kto w dzień projektora używa?

3D to rozumiem do okularów jak brałbym 4K to nie ma.

Po prostu chciałbym sprawdzić i kupić jakiś projektor tani i budżetowy i zobaczyć czy będzie mi to smakowało.

Od ściany do sofy mam jakieś 5 metrów więc wiatrak pewnie będzie chodził. Jak podłącze soundbara to nie będzie chyba słyszalny.

Muszę doczytać też żeby niski był input lag. Ostatnio widziałem że ludzie rzucają się na jakąś chińszczyznę i się nią podniecają i to mi robi jakby ktoś mi głowę w pralkę lub wirnik wrzucił. Czytałem na reddit że Optomy i Viewsonic są awaryjne. Epson produkuję tylko 3lcd a Benq to zawsze ma dobre parametry. JVC i Sony to jeszcze nie  ten poziom mojej podróży z projektorami.

Benq TH685 jest i ten drugi najnowszy polecany.

Z Epson to TH-EW650 podobno ma dobre statystyki.

Więc brnąć w 3LCD czy DLP? Jakby to było DLP to pewnie byłby to  Epson 3LCD projektor EB-FH06 - chyba że jest jakaś tańsza wersja, która nie jest mocno wykastrowana.

Edytowane przez Bourne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma do sprzedania JVC Dla x 500 plus 6 par okularów 3D. Duża zabawka :)

Prawie 4K  :)

Miałem kiedyś ten projektor :)

Super kontrast i jakość obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam dlaczego stare projektory DLP mają taki popyt i ludzie kupują je bardziej od tych nowszych.

Po drugie nie ma typowego tutaj tematu projektory. Są projektory HD ale to nie "wszystkie" w tym terminie.

Mnie ciekawi jakie są różnice projektorów stare vs nowe?

Poza tym nikt tutaj nie odpowiedział na moje pytanie które zadałem wyżej.

Z drugiej strony rozumiem to ponieważ jak ktoś napisał z projektorami i ich produkcją to jak z telefonami i tv. Co chwilę coś nowego ale czy te różnice są tylko na papierze?

Do 3 tysięcy powinno coś się dostać z drugiej ręki, czasami pewnie trafić na jakąś zniżkę na amazon lub ebay. Nie mówię o polskich sklepach i aukcjach.

Jakiś tani  Epson EB-X92 pewnie od tego będzie można zacząć. Jeżeli chodzi o odwzorowanie, klarowność i jakość obrazów.

Najtańszy gamingowy to Epson EH-TW650

Co do Benq to zaczynają się od TH575 585 685 i są te najnowsze 700.

Jest okres świąteczny to ceny się trzymają.

Do chińskich marek nie jestem przekonany Optoma,Viewsonic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem kiedyś swój pierwszy projektor BenQ W 1400 , po roku gościowi padł wentylator w nim . Projektor do kosza :(

Optoma chyba jeszcze bardziej awaryjna :(

Sam musisz sobie odpowiedzieć , czego oczekujesz 

Czerni ? Ani w DLP , a tym bardziej w LCD jej nie znajdziesz

Kontrast na papierze idzie w nieskończoność , porównaj testy ( w tej samej klasie cenowej ) DLP , LCD I SRDX

Hałas , głośność projektora .

SRDX może wisieć nad głową i nie będziesz go słyszał

DLP nawet z 6-cio barwnym kołem ( wyższe modele ) może powodować tęczę :( i ból lub zawrót głowy.

3D najlepsze w Sony 

Imput lag niski także w Sony . Tworzony także pod PS 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu czekać na okazję i wtedy coś dorwać ciekawego w normalnej cenie na amazon lub ebay w niedrogiej cenie. Jak padnie to będzie mała strata.

Z którego roku nie warto kupować projektorów wstecz? Lampkę się wymieni czy wentylator ale podzespoły elektroniczne na przykład wyschnięte kondensatory mogą sobie dać we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na allegro , eBay , OLX ile jest niesprawnych BenQ , Optoma , Epson , Sony , JVC . Sprzedaje się to paletami :)

wykręca się szlachetne metale , części i dalej na złom 

Nie wiem jak wygląda rynek norweski :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofikmax Rynek norweski jest zamknięty. To nie Unia Europejska.

Zakupiłem jako początkujący użytkownik  na początek model BENQ HT2150ST

Używany z drugiej ręki ma 1555 godzin z 7000

Jako początkujący sądzę że to dobry wybór w cenie 2 000zł

Możecie wyrazić własne opinie. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Wiem, że mogę doczytać na internecie o tym proj. co i jak ale może ktoś kiedyś miał z nim jakieś doświadczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam go :)

BenQ jak BenQ , tani i głośny ( jak dla mnie )

Na początku jest wielkie WOW z dużego obrazu , potem szuka się lepiej i lepiej i ... :)

Miłych chwil z obrazem:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na początku jest WOW.

Sprawdzi się w końcu jakość i użyteczność takiego projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadaj kolego :)

Jakie wrażenia , co jest źródłem obrazu , ile cali ?

A , tak w ogóle , to dawaj foty :)

Miłego dnia ( wieczoru )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jeszcze drugi do porównania epson 3LCD.

Jeszcze nie doleciał ten pierwszy,zamówiony z Japonii. Ten drugi leci z U.S.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze stary i mierzyłem tą ścianę co helikopter i tą po prawej.

I tutaj jest 120 cali, to było ogólnie testowane jak to działa i jak to daję radę. Z tvbox to się grzeję mocno.

Z komputera i dobre gpu z dobrym chłodzeniem powinno dać radę.

Na razie czekam. Z "cierpliwością".

 

IMG_20231205_200640.jpg

 

Wyszło mi że ta ściana ma chyba 168 cali. Jeżeli brać 2500cm x 2100cm

mm.png

Jak coś źle obliczam to pewnie będę musiał się nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmiku jakoś dziwnie obliczył bo jakby ktoś używał projektora przez cały czas to 6000:24=250 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...