Skocz do zawartości
  • 0
TYSON

Czy na telewizorze 4:3 można oglądać filmy panoramiczne na całym ekranie?

Pytanie

W swojej kolekcji mam sporo filmów (DIVIXy) które dotychczas oglądałem na kompie.
Teraz postanowiłem że kupię odtwarzacz DVD do mego telewizora CRT 29 cali i na nim będę oglądał filmy.

I tu moje pytanie czy te filmy które są w formacie panoramicznym lub kinowym (2.35:1) można jakoś oglądać na calym ekranie(np. przycinająć boki obrazu - tak jak jest to widoczne na Canal+ w porównaniu do Canal+ Film 16:9) Bardzo mi na tym zależy ponieważ nie chciałbym oglądać na telewizorze czarnych pasów które zajmują polowę obrazu.

Czy któryś z odtwarzaczy DVD ( cena 250- 300 zl) ma taką funkcję( Jak tak to napiszcie co to za modele). A może znacie jakiś program który pozwala na opcinanie obrazu tak aby pasowal do formatu 4:3

Serdecznie pozdrawiam i czekam na Wasze proady w mojej sprawie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
prawie kazdy ma,
tylko nie wiem jak mozna tak ogladac gdy wyciete jest ok 25% obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W przypadku formatu kinowego to na oko patrząc połowa obrazu będzie niewidoczna... trochę bez sensu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No faktycznie HDTV to nie będzie ;-) Z rozdzielczości w jakiej jest typowy Divx czyli ok 640x270 zostanie jakieś 360x270. Od tego trzeba będzie odjąć jeszcze overscan kineskopowca i w praktyce widoczne zostanie pewnie jakieś 320x240. HDTV pełną gębą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czyli obraz będzie ucięty ok 30 % z lewego i prawego boku, a w pionie powiększony tak aby wypełniał całą wysokość ekranu?
Czy jakość tego przyciętego filmu będzie przyzwoita( ostrość, wyrazistośc, kolory)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli chyba będę musiał się przyzwyczaić do formatu 16:9 i 2,35:1 :D .
A może są jeszcze inne sposoby? Nie wiem może np. powiększenie obrazu o 25% ?

Pozdrawiam i liczę na dalszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Niektóre odtwarzacze mają zooma stopniowanego co kilka % - można obciąć mniej po bokach i zwęzić pasy u góry i dołu. Tak chyba miał Panasonic S52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jest dobry sposob: isc do wypozyczalni i wypozyczyc oryginalny film, przewaznie na DVD9. jakosc nawet na ekranie 42" bedzie bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='zaslav' post='62745' date='09.10.2007, 18:47 ']Niektóre odtwarzacze mają zooma stopniowanego co kilka % - można obciąć mniej po bokach i zwęzić pasy u góry i dołu. Tak chyba miał Panasonic S52[/quote]


A czy wtedy jakość obrazu będzie dobra( powiększenie np. o 25%)
Zależy mi na wyrazistośći, ostrości kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Parafrazując temat tego wątku: czy po siedemdziesiątce można mówić o seksie? Ano [b]MÓWIĆ[/b] można!
I to chyba na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

........kup sobie Xboxa z XBMC i zapomnisz o problemie. ;)
(będziesz oglądał: co chcesz i jak chcesz).

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...