Skocz do zawartości
  • 0
skywalker7@vp.pl

Problem z TCL 55C745

Pytanie

Witam,

Jestem świeży na forum więc wszystkich witam i pozdrawiam. Otóż mam problem z telewizorem jak w tytule tzn. nie mogę uzyskać odświeżania 144Hz, pokazuje tylko 120Hz. Nadmieniam że połączony jest kablem HDMI 2.0 i jest sprawdzony na innych ma nawet 240Hz, komputer jest ze średniej półki czyli karta graficzna RTX 3060, I5 11900K 3,9, RAM 16GB DDR6. Przy włączenie GameBar nie pokazuje połączenia z pc. Próbowałem różnych metod, sterowniki, konfiguracje w TV i PC i nic to nie daje. Np. telewizor niby widzi grę jak włączam COD Warzone, zmienia rozdzielczość na 2K i odświeżanie 120 i w grze tez nie ma opcji zmienić na 144Hz. Może ktoś pomóc, miał ktoś taki przypadek.

BK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawdzales  ustawienia w menu telewizora?

Jak włączyć VRR w telewizorze TCL?
Aby sprawdzić, czy dynamiczna zmiana częstotliwości odświeżania obrazu faktycznie jest dostępna, należy udać się do menu Ustawienia | Ekran i wideo | Wyjście wideo. To tutaj można włączyć i wyłączyć m.in. Variable Refresh Rate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

z testu z linku nizej  wynika ze   tylko z gniazda  hdmi 1   mozna  uzyskac  144hz .Z  hdmi  2 do 120hz.

https://www.chip.pl/2023/08/tcl-c745-test-tv-qled-do-grania-i-ogladania-filmow

Przepraszam , byl   problem z wklejeniem  poprawnego linku, teraz powinno byc ok.

Druga sprawa  .Czy  karta graficzna ma takie mozliwosci?

 

Komputer
Jak ustawić odświeżanie 144 Hz?
Po otwarciu przejdź do Ekran> Zmień rozdzielczość . Następnie użyj listy rozwijanej Częstotliwość odświeżania , aby zmienić domyślną częstotliwość odświeżania na 144 Hz. Jeśli nie widzisz opcji, sprawdź kabel i sterowniki karty graficznej.

W linku  nizej ciekawy test, dotyczy   odswiezania  ale   monitora.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisales , cytuje..nadmieniam że połączony jest kablem HDMI 2.0 i jest sprawdzony na innych ma nawet 240Hz.Czy ten komputer byl podlaczany do innego telewizora?. Czy masz taka mozliwosc?,Czy jest taki sam problem? Wtedy bedzie mozna wykluczyc  problem  telewizora lub komputera.

W  internecie   mozna  przeczytac  że nie ma gwarancji iz tv  będzie kompatybilny ze wszystkimi modelami kart graficznych.Dlatego napisalem czy masz  mozliwosc podlaczenia   komputera do telewizora w ktorym mozna uzyskac odswiezanie  144 hz lub wyzsze

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 22.09.2023 o 14:15, grundig napisał:

Napisales , cytuje..nadmieniam że połączony jest kablem HDMI 2.0 i jest sprawdzony na innych ma nawet 240Hz.Czy ten komputer byl podlaczany do innego telewizora?. Czy masz taka mozliwosc?,Czy jest taki sam problem? Wtedy bedzie mozna wykluczyc  problem  telewizora lub komputera.

W  internecie   mozna  przeczytac  że nie ma gwarancji iz tv  będzie kompatybilny ze wszystkimi modelami kart graficznych.Dlatego napisalem czy masz  mozliwosc podlaczenia   komputera do telewizora w ktorym mozna uzyskac odswiezanie  144 hz lub wyzsze

 

Komputer nie był podłączony to innego tv bo nie mam takiej możliwości, pożyczyłem od kolegi xbox i widzi go ale wszystkie funkcje nadal są wyłączone typu VRR it.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poddaje się już,

VRR udało się włączyć, naprawiłem również zmienne odświeżanie i w grze to widać tak samo jak GameMaster widać że chodzi fps, vrr ale dalej nie rozpoznaje urządzenia czyli pc pisze ze nieznane urządzenie. Wydaje mi się że coś jest nie tak karta graficzna/TV bo jak zmieniam na 1080p w panelu NVIDIA to jest nawet 240Hz odświeżania dziwne to bo na 2k normalnie działa w 144hz na monitorez, no nic trudno pozostaje obejść sie smakiem 

ps. dzieki za chęci grundig

Edytowane przez skywalker7@vp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W zależności jaki sygnał wychodzi kabel HDMI 2.0 może nie mieć wystarczającego transferu na wysoką rozdzielczość i odświeżanie. Tutaj masz całą listę jaki tryb jest wspierany na każdej konfiguracji, tabelka poniżej ma te same dane dla sygnału HDR:

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Refresh_frequency_limits_for_standard_video

Może być że musisz zmienić próbkowanie chromy na 4:2:0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, 

odświeżam temat bo mam podobny problem. Mam tv TCL C845 i jest on spięty przewodem HDMI 2.1 z PC. Pc ma grafikę RTX 3090 i najnowsze sterowniki. W telewizorze ustawiłem opcję 144 Hz jednak w ustawieniach PC widzi on nadal że max to 120 Hz do ustawienia. 

 

Wchodząc w Game bar w telewizorze komputer opisany jest jako urządzenie nieznane. Nie da się też włączyć Vrr. 

 

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać, żeby faktycznie działały te 144 hz? Chyba dobrze by też było gdyby telewizor rozpoznawał komputer jako urządzenie PC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...