Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc w wyborze tv 55" poniżej precyzyjne dane
Przeznaczenie oglądanie tv, filmy, nettflix + inne platformy,  xbox okazjonalnie, itp. 
Montaż w salonie. Myślałem o mini Led, żeby już był przyszłościowy. 
Dobrze myślę, że samsung nie ma  nagrywania PVR na rynek PL?
Chcę dobrze wydać pieniądze i być zadowolonym. Mam w domu tel. samsung stąd chciałem mieć jedno "środowisko/producenta".

Wstępnie rozważałem:
QE55QN91B 55"
QE55QN91A 55
QE55QN85C 55"
QE55QN85B 55
lub inne ciekawe modele ? Gubię się w tych C; B który jest optymalniejszy cena/jakość.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? prostokąt 4mx5,4m czyli ok. 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 2 do 4 os.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TAK
6. Jak słońce świeci w pokoju ? UMIARKOWANIE
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 37pfl PHILIPS
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? SMART TV, DOBRĄ(porządną) JAKOŚC OBRAZU (ale nie musi być jakość NASA), fajnie jakby miał PVR, lub nagrywanie na dysk (żeby reklam) nie oglądać
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) SD, HD, XBOX, NETFLIX I INNE PLATFORMY
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBOX, DOCELOWO SOUNDBAR, INNE KLASYCZNE
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5 GODZIN
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam DYLEMAT, bardziej mi zależy na dobrym tv
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? MIESZANE, TV RODZINNY
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK, CZASAMI
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, 2-3h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? POPOŁUDNIA I WIECZÓR
17. Preferencje co do wielkości? 55" - ogranicza wielkość ściany - foto
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? BARDZO WOLNE DZIAŁANIE I WIESZANIE SIĘ MENUU
19. Preferencje co do marki ? SAMSUNG (MAM TELEFONY W DOMU-JEDNO ŚRODOWISKO)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? OK. 5k, ALE JESTEM OTWARTY NA SUGESTIE

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? ROZWAŻAM

20230828_074550.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej odległości to już min 77" :) Najlepiej iść w najnowszego qd-oled, mini led odpuść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przeczytać się niektórym nie chce. Ehhh 😑.

Do oglądania z przyjemnością  - obstawiałbym Sony serii 90 do 94, OLED Panasonica (uwaga na możliwe wypalenia) lub wskazanego przez kolegę Szajsunga (ale w ostatniej kolejności - brak Dolby Vision i nieeleganckie podejście do klienta). 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Często potrzebne dolby vision? szacunkowo tj. bardziej 5% czy 30% filmów?

2. Nieeleganckie podejście do Klienta - serwis, aktualizacje?

3. Sony też jest tak smart/multimedialny jak samsung? 

4. Czy tizen to archaizm - lepiej android?

5. Zalezy mi żeby radził sobie z Amazon prime, disney+, Kodi, itd, itp

6. Z sony któryś model szczególnie godny polecenia - cena/jakośc/optimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nie używasz bd to wcale 

Pans i Sony mają takie super podejście do klienta, że nie uznają wypaleń 😆

Lepiej 

Android to właśnie archaizm, bo już dawno zniknął z rynku 

Kodi nie ma 

Cena/jakość i sony, pans xD

A i nie słuchaj kolegi, bo to troll nie mający bladego pojęcia o tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że stałeś się nadwornym Guru na forum. Namaścili cię już?

Nie słuchaj kolegi ... to jest argument niezaprzeczalny ... BO JA WIEM LEPIEJ.

He, he, he.

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja trwa w najlepsze, a ja nadal nie wiem co wybrać....PanowienNajlepiej konkretnie... wiem, że tam złożony... budżet do 5 tys., niech każdy napisze co by kupił i może coś wykminie, dziękuje.
1. Sony - któryś konkretnie?

2. Samsung -?

3. Panasonic -?

zależy mi żeby ogarniał platformy Kodi, amazon prime, disney+, itd, itp i żeby chodziło stabilnie :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tizen nic nie wgrasz poza tym co jest w sklepie.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Telewizor SONY XR-55X90S 55" LED 4K 120Hz Google TV Full Array Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1 to dobry wybór? Cena 4,5kPLN

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android tv ma Sony, wiec jeśli to ważne to w to bym poszedł. Obrazowo lepszy naturalnie oled Panasia. 👍

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, grzegorzow napisał:

SONY XR55A80JAEP 55" wart ceny? Biorąc pod uwagę, że to model 2021- ile lat wspierają oprogramowanie?

Żaden tv nie jest wart swojej ceny. To udany tv, ile lat wsparcia daje Sony czy LG nie mam pojęcia i w ogóle na to nie zwracam uwagi, od tego mam przystawkę. Osobiscie do konsoli nie polecamlbym oleda, a jeśli już to z pełna świadomością ze może się wypalić i wówczas stawiam, bez cienia zastanowienia, na Panasa.Klasa obrazu sama w sobie.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 21:58, Xisiek napisał:

Nawet przeczytać się niektórym nie chce. Ehhh 😑.

Do oglądania z przyjemnością  - obstawiałbym Sony serii 90 do 94, OLED Panasonica (uwaga na możliwe wypalenia) lub wskazanego przez kolegę Szajsunga (ale w ostatniej kolejności - brak Dolby Vision i nieeleganckie podejście do klienta). 

 

15 godzin temu, Xisiek napisał:

Żaden tv nie jest wart swojej ceny. To udany tv, ile lat wsparcia daje Sony czy LG nie mam pojęcia i w ogóle na to nie zwracam uwagi, od tego mam przystawkę. Osobiscie do konsoli nie polecamlbym oleda, a jeśli już to z pełna świadomością ze może się wypalić i wówczas stawiam, bez cienia zastanowienia, na Panasa.Klasa obrazu sama w sobie.

W takim razie biorę QLED Samsung QE55QN91BATXXH 55" na mini ledach skoro tak jest zachwalany w testach, chociaż ktoś pisał na forum o poniższym Nawiasem- Jaką przystawkę używasz, Shield czy coś jeszcze lepszego ?

Moje watpliwośći

1. Ciekawe, czy są poprawione wady z poprzedniego roku… Np.: brak możliwości regulacji luminancji bieli (wali po oczach na każdym trybie) brak zapamiętywania oddzielnych ustawień obrazu dla HDR i SDR przy wszystkich trybach obrazu brak widocznego efektu Game Motion Plus dobre dekodowanie HLG w Canal+ 4K poprawne wyświetlanie obrazu np. nieba bez czarnych dziur między gwiazdami (sterowanie strefami wygaszania)
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-samsung-qn91b-qled-mini-led-opinie-cena/?showfull=1

2. ....w Samsungach jest modulacja 120Hz prawie w każdym trybie obrazu (poza trybem Kino z wyłączonym upłynnieniem, wtedy jest powyżej 900Hz). A głowa potem boli po seansie i człowiek nie wie, od czego.
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-samsung-qn91b-qled-mini-led-opinie-cena/?showfull=1

 

Ktoś mi wyjaśni dlaczego na allegro jest dużo sprzedających Wrocław, Poznań, itd. względnie atrakcyjnych cenach.... - czy oni sprzedają tv z niemieckiej sieci dystrybucji- dobrze myślę?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie teraz Samsung pompuje gorsze panele i są taniej. Samsung nie ma Dolby Vision, o czym Ci pisałem. Ile jest filmów w tym kodeku - prawie wszystkie 4K na Apple, HBO, Netflix i sporo na Dizneju. 

Na recenzje - szczególnie Szajsunga, to tak troszkę z dystansem. Nie ma drugiego gracza z tak dużym budżetem na promocje i marketing 😎

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pompujesz pustkę między uszami.

 

Modele z 2022 wszystkich producentów są na wyprzedaży, ostatnie sztuki, czyszczenie magazynów.

[mention=110520]grzegorzow[/mention]

Na ten model 2 tyg temu była promocja w Vobis 3999 zł oraz Matrix Media (właściciel brand store Samsung i Sony) za 4199 zł. Ceneo nie pokazywało aktualnej ceny z Vobis, więc kupiłem z tego drugiego źródła. Ze starego TV mam dongla Amazon Fire TV 4K Max, ale w nim jedynie bym tęsknił za SmartTube.

 

Obecnie to już na prawdę ostatnie sztuki z rocznika 2022.

 

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Xisiek napisał:

Bo pewnie teraz Samsung pompuje gorsze panele i są taniej. Samsung nie ma Dolby Vision, o czym Ci pisałem. Ile jest filmów w tym kodeku - prawie wszystkie 4K na Apple, HBO, Netflix i sporo na Dizneju. 

Na recenzje - szczególnie Szajsunga, to tak troszkę z dystansem. Nie ma drugiego gracza z tak dużym budżetem na promocje i marketing 😎

Masz rację DolbyVision jest potrzebne :) W takim razie jeszcze jeden aspekt- piszą, że ma słabe kąty widzenia - jak myślisz dla takiego układu pomieszczenia/salonu będzie to widoczne - czy minimalnie i kupić tv i zapomnieć? kąt liczony do środka TV wynosi ok. 30stopni...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest perfect w 100% jak siedzimy idealnie prostopadle, odstępstwo powoduje zmianę, wraz ze wzrostem kata. Przy takim ułożonemu nie będzie to wielkie, ale da się zauważyć. Twój wybór, do sprawdzenia spokojnie w sklepie 👍

Jeśli nie pasuje to oled Panaszonika i po temacie katów, a obrazowo to on naprawdę jest najlepszy 👌

Edytowane przez Xisiek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Xisiek napisał:

Obraz jest perfect w 100% jak siedzimy idealnie prostopadle, odstępstwo powoduje zmianę, wraz ze wzrostem kata. Przy takim ułożonemu nie będzie to wielkie, ale da się zauważyć. Twój wybór, do sprawdzenia spokojnie w sklepie 👍

Jeśli nie pasuje to oled Panaszonika i po temacie katów, a obrazowo to on naprawdę jest najlepszy 👌

Który oled Panasonica 55" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do najtańszego 55LZ brakuje Ci prawie 1000 zł, bo kosztuje 5999, za to najlepszego prawie 4000 zł bo kosztuje 8999

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...