Skocz do zawartości
  • 0
DirtySouth_187

LG OLED B1/PS5 migotanie, przekłamania graficzne

Pytanie

Cześć, 

jestem od prawie roku posiadaczem TV LG OLED B1 z 2021 oraz konsoli PS5. Od pewnego czasu zacząłem miewać dziwne przekłamania graficzne w grze Ghost of Tsushima. Wróciłem do niej po dłuższej przerwie (kiedy przechodziłem ją pierwszy raz w ogóle nie doświadczałem tego dziwnego migotania). Chodzi o to, że przy ruchu kamerą niektóre elementy otoczenia (krzewy, drzewa) zmieniają jakby swoją barwę. Ściemniają i rozjaśniają się. Udało mi się to nawet nagrać. Generalnie strasznie to daję po oczach i wydaje mi się, że gdyby problem występował wcześniej, zauważyłbym go. Czy to możliwe, żebym to przeoczył? Ktoś z Was dostrzegł coś podobnego u siebie? To normalne w tej grze? A jeśli nie, to jak temu zaradzić? 

 

Uprzedzając od razu pytania: Tak, zmieniałem kabel HDMI. Tak, resetowałem tv do ustawień fabrycznych - konsolę też. Nie jest to na pewno wina konsoli, gdyż to moja druga PS5, na której ten problem występuje (poprzednia poszła na gwarancję, bo miewała problem z jeszcze innymi artefaktami i otrzymałem nową konsolę). 

 

Poniżej zamieszczam link do filmu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy to możliwe, żeby była to tylko kwestia ustawień TV? Może jakaś aktualizacja coś namieszała i wystarczy zmienić jakieś ustawienie. Problem w tym, że nie wiem, jakie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
28 minut temu, Usl napisał:

Tak to jest jak się kupuje B1ede 😅 Ile dałeś? 

3700 na promocji z tego, co pamiętam. A co jest z nim nie tak? Do tej pory byłem z niego zadowolony. 

 

Kolega mógłby mi coś doradzić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
44 minuty temu, Usl napisał:

Niskiej jakości elektronika, wykonanie i gorsze wsparcie. To są oledy robione po kosztach. 

Zobacz, czy problem występuje w innej grze np HFW

W innych grach ten problem nie występuje. W Ghost of Tsushima też wcześniej nie występował, dopiero od jakiegoś czasu. Spotkałeś się z czymś podobnym u siebie? Najlepiej widać to przy zachodzie słońca i w nocy. Patrz na drzewa i białe krzewy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, DirtySouth_187 napisał:

W innych grach ten problem nie występuje. W Ghost of Tsushima też wcześniej nie występował, dopiero od jakiegoś czasu. Spotkałeś się z czymś podobnym u siebie? Najlepiej widać to przy zachodzie słońca i w nocy. Patrz na drzewa i białe krzewy. 

No to wychodzi, że problem z grą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
36 minut temu, Usl napisał:

No to wychodzi, że problem z grą 

Drażni mnie to niesamowicie.

Edytowane przez DirtySouth_187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpal hfw dla pewności, bo jest podobna roślinność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, Usl napisał:

Odpal hfw dla pewności, bo jest podobna roślinność 

W wolnej chwili pobiore i sprawdzę. Ty u siebie w got niczego podobnego nie zauważyłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
13 godzin temu, Usl napisał:

Odpal hfw dla pewności, bo jest podobna roślinność 

9e8fabc303b60.jpg

Coś takiego znalazłem na reddicie. Może to rzeczywiście kwestia tej gry i jakimś cudem wcześniej tego nie zauważyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Już samo to że dzieje się tylko w tej jednej grze powinno ci dać do myślenia. Że nie jest to wina tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
29 minut temu, prodarek napisał:

Już samo to że dzieje się tylko w tej jednej grze powinno ci dać do myślenia. Że nie jest to wina tv.

Coś w tym jest. 

Nawet na przykładzie tego filmu widać, że jest to jednak kwestia tej gry. Przy zachodzie słońca widać to najlepiej na drzewach. 

 

https://youtu.be/VXplKC-roMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj wyłączyć VRR w grze, na konsoli albo w telewizorze i zobacz czy pomaga. VRR może powodować migotanie obrazu kiedy liczba wygenerowanych klatek na sekundę zmienia się drastycznie. Sony dosyć późno dodało VRR na PS4 więc wcześniej mogło nie być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 26.08.2023 o 08:05, silverrobert napisał:

Spróbuj wyłączyć VRR w grze, na konsoli albo w telewizorze i zobacz czy pomaga. VRR może powodować migotanie obrazu kiedy liczba wygenerowanych klatek na sekundę zmienia się drastycznie. Sony dosyć późno dodało VRR na PS4 więc wcześniej mogło nie być. 

Wiesz może, gdzie znajdę te ustawienie na moim TV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
On 9/17/2023 at 10:10 AM, DirtySouth_187 said:

Wiesz może, gdzie znajdę te ustawienie na moim TV? 

Nie mam dostępu do B1 więc powiem jak zmienić na C1, zakładam że układ menu będzie podobny.

W głównym menu (przytrzymaj przycisk z zębatką na pilocie przez kilka sekund) wchodzisz w menu "General", potem w "Game Optimizer" i tam na samym dole masz w sekcji "Input" opcję wyłączenia GSync i Freesync. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1
47 minut temu, DirtySouth_187 napisał:

Wiesz może, gdzie znajdę te ustawienie na moim TV? 

Nie wie 😸 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -2

Tak to jest jak się kupuje B1ede 😅 Ile dałeś? 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -2

Niskiej jakości elektronika, wykonanie i gorsze wsparcie. To są oledy robione po kosztach. 

Zobacz, czy problem występuje w innej grze np HFW

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...