Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewnij sobie abonament Apple TV+ - w czerwcu będzie warto! Idą 2 wielkie premiery

Serwis streamingowy Apple TV+ zapewni nam świetną rozrywkę w czerwcu! Platforma ujawniła filmy i seriale, które zadebiutują w przyszłym miesiącu! Jakie premiery zobaczymy?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy standardem Apple jest że na wszystkim brak dubbingu/lektora

a napisy są tylko dla głuchych - czyli w kwadratowych nawiasach jest kupa irytującego tekstu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy standardem Apple jest że na wszystkim brak dubbingu/lektora
a napisy są tylko dla głuchych - czyli w kwadratowych nawiasach jest kupa irytującego tekstu?

Nie wiem co oglądasz ale ja nie mam napisów cc tylko zwykle (city on fire i silo)
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, asokathano napisał:

Nie wiem co oglądasz ale ja nie mam napisów cc tylko zwykle (city on fire i silo)

no właśnie na SILO mam polskie Dla niedosłyszących - i non stop teksty "wzdycha", "sapie", ...

 

w ogóle na apple tv jest coś z lektorem/dubingiem?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Produkcje oryginalne Apple sa z napisami

Filmy do wypożyczenia/kupienia sa z lektorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, klaus71 napisał:

no właśnie na SILO mam polskie Dla niedosłyszących - i non stop teksty "wzdycha", "sapie", ...

Też oglądam SILO (nawiasem świetny serial) i wyświetla mi standardowe napisy, na czym oglądasz? Na aplikacji z telewizora jest wybór napisów. Co do lektora - dubingu to oryginalne produkcje Apple olewają rynek polski, dodają dźwięk rosyjski - co mogli by sobie darować a polski nie, jedynym chyba oryginalnym filmem Apple to bajka z dubingiem "Łut szczęścia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, afflux napisał:

Też oglądam SILO (nawiasem świetny serial) i wyświetla mi standardowe napisy, na czym oglądasz? Na aplikacji z telewizora jest wybór napisów. 

na tv samsung q90r - i jest wybór tony napisów w 20-30 językach ale wszystkie są dla Niedosłyszących

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum naprawdę już schodzi na psy ,jeżeli głownym problemem w dyskusji o platformie streamingowej jest brak lektora........

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ja ostatnio oglądam tylko z lektorem bo nawet mi się nie chce czytać napisów 😜 Kiedyś bym płakał jakby ktoś tak napisał (dolby itd zagłuszanie) a dzisiaj wygoda bo często nie mam ochoty czytać nawet jak jest gorsza jakość dźwięku. Skoro to tylko seriale (nie każdy jest dobrze udźwiękowiony) czy gorsze pozycje filmowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak -serio.

W serialach graja obecnie pierwszoligowi, oscarowi aktorzy i coraz cześciej te produkcje są pod względem zarówno aktorskim jak i fabularnym ciekawsze/bedące na wyższym poziomie niż produkcje filmowe.Oczywiscie , jeśli dla kogoś np.dialogi w filmie są niewiele znaczącym dodatkiem a najwazniejsze by było mocne i głośne "łubu dubu" to "gaduła" w pierwszym planie wielce nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że większość seriali dzięki lektorowi można oglądać równolegle z pracą na kompie - jak mam napisy to już słabo się to łączy  

i tak jak pisałem - mój problem jest taki że ja mam tylko napisy dla niedosłyszacych co dodatkowo irytuje

ale niewielka strata - za darmo to i to przeżyję :)

poza tym na apple nie ma za wiele do oglądania - 1 serial raz na 3 miesiące

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

poza tym na apple nie ma za wiele do oglądania - 1 serial raz na 3 miesiące

Może i faktycznie nie mają mnóstwa seriali, ale za to trzymają poziom jeżeli chodzi o fabułę, aktorstwo itd. Zgadzam się też z użytkownikiem #somerset, że seriale stoją wyżej niż produkcje kinowe - które w większości są reklamami produktów i podbijają sprzedaż gadżetów, oczywiście i tutaj są wyjątki jak Diuna lub Blade Runner 2049, ale coraz mniej ciekawego kina w kinach ;) 

21 godzin temu, klaus71 napisał:

na tv samsung q90r - i jest wybór tony napisów w 20-30 językach ale wszystkie są dla Niedosłyszących

Może ustawiłeś coś w aplikacji? Przy SILO mam wybór wielu napisów, także te dla niesłyszących ale w większości są "zwykłe". Poszukaj czy nie ustawiłeś coś dla niesłyszących jako domyślne w aplikacji.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klaus71 napisał:

co nie zmienia faktu że większość seriali dzięki lektorowi można oglądać równolegle z pracą na kompie - jak mam napisy to już słabo się to łączy  

i tak jak pisałem - mój problem jest taki że ja mam tylko napisy dla niedosłyszacych co dodatkowo irytuje

ale niewielka strata - za darmo to i to przeżyję :)

poza tym na apple nie ma za wiele do oglądania - 1 serial raz na 3 miesiące

 

Dołącze do kolegów, na LG też napisy jak najbardziej standardowe dostępne.
A co do zawartości serwisu to albo masz zupełnie inny gust albo nie szukałeś, tak na szybko z ciekawych rzeczy na AppleTV: Fundacja, For All Mankind, Shrinking, See, Silos, Miasto w Ogniu, Tetris, How we Crashed, Prehistoryczna planeta.
Wszystko z Dolby Vision i Dolby Atmos.
 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

A co do zawartości serwisu to albo masz zupełnie inny gust albo nie szukałeś, tak na szybko z ciekawych rzeczy na AppleTV: Fundacja, For All Mankind, Shrinking, See, Silos, Miasto w Ogniu, Tetris, How we Crashed, Prehistoryczna planeta.

większośc co mnie interesowały (Fundacja,See, Rozdzielenie) oglądałem w momencie gdy debiutowały - apple not stop jakies darmówki dawal więc nie mam zaległości

w tym miesiącu jest tylko Silo, za 2 kolejne miechy Fundacja no i może czymś zaskoczą jeszcze do końca roku

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Fundacja, For All Mankind, Shrinking, See, Silos, Miasto w Ogniu, Tetris, How we Crashed, Prehistoryczna planeta.

Fundacja ,Tetris. Silos - rewelka

Godzinę temu, klaus71 napisał:

Rozdzielenie

Też świetny serial, czekam na kolejny sezon. Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić After Party, Coda, dwa filmy z Hanksem - Finch, Misja Greyhound - z luźnych to pierwszy sezon Ted Lasso, Świąteczny Duch. Polecam też rewelacyjny, oparty na faktach "Psychiatra u boku". Obejrzałem też inne seriale i filmy - trzymają poziom ale wyżej wymienione to oprócz tych co podaliście najlepsze pozycje jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale imho film/gra aktorska to nie tylko wizja, to także fonia. Aktor gra także głosem, jeśli wiec wykastrujemy tę część poprzez nałożenie lektora, to ucieka nam jednak cześć filmu.

PS. Nie wspominając w ogóle o tym, ze oryginalna ścieżka najczęściej zapisana jest w słyszalne lepszej jakości niż polski lektor.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo: lektor to zło dla dźwięku ale z czasem jak wyżej kolega napisał: np. praca przy kompie albo leżę na łóżku bokiem itd 😜 Jak robię kino PRO z projektora, mega dźwięk itd to wiadomo, że lektor nigdy. Ale lektor MUSI być bo często się przydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...