Skocz do zawartości
lukandelic

Co oznacza logo HD Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze inne podejście:

Jest nazwa używana, rozdzielczość obrazu tylko i na końcu całkowita ilość linii (razem z tymi które niosą informację inną niż obraz)

480i = 720x480 -> 525i
576i = 720x576 ->625i
720p = 1280x720 -> 750p
1080i = 1920x1080 -> 1125i


Pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kolegi lukandelica:

to, że plazma Pioneera 506 FDE/XDE ma rozdzielczość 1280 x 720 (720p) oznacza, że wyświetla obraz HD w rozdzielczości 720p całkowicie bezstratnie (bez potrzeby skalowania).
A dla porównania np. Samsung LCD 40R71 ma rozdzielczość 1366 x 768 i obraz HD 720p musi up-scalować do swojej rozdzielczości natywnej, co wiąże się z utratą jakości.

Oczywiście w obu przypadkach sygnał HD 1080i musi być down-scalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='28.03.2006, 14:03 ']do kolegi lukandelica:

to, że plazma Pioneera 506 FDE/XDE ma rozdzielczość 1280 x 720 (720p) oznacza, że wyświetla obraz HD w rozdzielczości 720p całkowicie bezstratnie (bez potrzeby skalowania).
A dla porównania np. Samsung LCD 40R71 ma rozdzielczość 1366 x 768 i obraz HD 720p musi up-scalować do swojej rozdzielczości natywnej, co wiąże się z utratą jakości.

Oczywiście w obu przypadkach sygnał HD 1080i musi być down-scalowany.
[right][post="2772"][/post][/right][/quote]

chyba nie czytales dokladnie ;)
plasma pioneera nie ma 1280x720 tylko 1280x768p
i pytanie co wtedy sie dzieje, czy jest pogorszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, przepraszam, nie wiem jak zakodowałem sobie we łbie, że tam jest 720 linii a nie 768.
Aż mnie zatkało.
No cóż, mój błąd, a teraz muszę zapytać specjalistów od Pioneera, co to oznacza dla sygnału 720p (up-scalowanie???????????????????????????)
:)
i chociaż bawiłem się tym modelem, a jednak umknęło mi to uwadze.
A to właśnie człek z Avikomu mnie "oświecał", że sygnał 720p Pioneer 506 wyświetla bezstratnie i będzie idealny i najlepszy do europejskiego HDTV 720p.
;):P:P

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się w tym Pioneerze wyłączyć overscan? Bo jeśli nie, to i tak sygnał będzie przeskalowywany zarówno w poziomie jak i w pionie. Nawet jeśli to by było 1280x720. Swoją drogą większość materiału to i tak 1080 (tv sat, blueray, hd-dvd. Chyba ze mowa o jakichś rippach z obniżoną do 720 rozdziałką) więc tak czy siak trzeba skalować w dół - więc to bez znaczenia. Problem natomiast pojawiłby się przy współpracy z komputerem/konsolą po hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...