Skocz do zawartości
Erill

Jaki LED 65" jako rezygnacja z 55" OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem. Miałem do tej pory kupę lat Panasonica ST60 i teraz LG C7. Kiedyś przez chwilkę miałem jeszcze Samsunga (LCD) H6400, ale wróciłem ponownie do ST60 tylko większego :D
Mam ochotę zmienić 55" na 65",ale ceny używanych OLEDów w 65" to jakieś nieporozumienie (w porównaniu do 55") i chciałbym wejść ponownie w świat LCD.
Tutaj jednak mam problem bo masa obecnie robionych LCD wypuszczana jest na matrycach IPS, które mają dla mnie niedopuszczalne wręcz poziomy świecenia czerni.
Pamiętam, że wspomniany H6400 po kalibracji czy Sony W955 potrafiły osiągnąć kontrast w okolicach 4000:1 i to nie było już takie bardzo złe (porównując wtedy do ST60).
Czy teraz znajdę jakiś TV, który ma matryce o zbliżonym natywnym kontraście + w miarę przyzwoite wygaszanie (oby nie pionowe co jest dla mnie totalnym nieporozumieniem)?
Fajnie gdyby HDR osiągał choćby okolice 600cd i miał HDMI 2.1.
Budżet o jakim myślałem to okolice 3,5tys na LCD. OLEDa szukałem do 4tys i próżno szukać C9 lub CX, a starsze modele już się sypią ze starości.

Czy ktoś ma jakieś propozycje czego szukać?
 

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OLEDzie wracać do LCD? 

Jakiś żart?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Erill napisał:

Witam.
Mam problem. Miałem do tej pory kupę lat Panasonica ST60 i teraz LG C7. Kiedyś przez chwilkę miałem jeszcze Samsunga (LCD) H6400, ale wróciłem ponownie do ST60 tylko większego :D
Mam ochotę zmienić 55" na 65",ale ceny używanych OLEDów w 65" to jakieś nieporozumienie (w porównaniu do 55") i chciałbym wejść ponownie w świat LCD.
Tutaj jednak mam problem bo masa obecnie robionych LCD wypuszczana jest na matrycach IPS, które mają dla mnie niedopuszczalne wręcz poziomy świecenia czerni.
Pamiętam, że wspomniany H6400 po kalibracji czy Sony W955 potrafiły osiągnąć kontrast w okolicach 4000:1 i to nie było już takie bardzo złe (porównując wtedy do ST60).
Czy teraz znajdę jakiś TV, który ma matryce o zbliżonym natywnym kontraście + w miarę przyzwoite wygaszanie (oby nie pionowe co jest dla mnie totalnym nieporozumieniem)?
Fajnie gdyby HDR osiągał choćby okolice 600cd i miał HDMI 2.1.
Budżet o jakim myślałem to okolice 3,5tys na LCD. OLEDa szukałem do 4tys i próżno szukać C9 lub CX, a starsze modele już się sypią ze starości.

Czy ktoś ma jakieś propozycje czego szukać?
 

65" i takie parametry > nieosiągalne. Można coś używanego poszukać. Budżet razy 2 :( W tej cenie niezłe 55" można kupić ale w porównaniu do OLED? To będzie i tak przepaść w obrazie przy filmach. Porządny mini led 65" to okolice 8K zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Erill napisał:

Mam problem. Miałem do tej pory kupę lat Panasonica ST60 i teraz LG C7.

A jak z C7. Masz jakieś wypalenia na matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jesteście jeśli sądzicie że kupujac dziejszy tv nie ważne jaki będzie on działać 30 lat jak kineskopowe. Masz pecha to się wypali. A masz szczęście to za 10 lat będzie coś nowego. Choć pewnie wcześniej. Już oni o to zadbają. Miłego wieczoru

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nie będę zakładał nowego tematu Mam pytanie czy po DX900 i ZD9 zrobili jakiś lepszy LCD Co kupić do 15 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Waldo94 napisał:

A jak z C7. Masz jakieś wypalenia na matrycy ?

Wypaleń brak. Jestem Plaźmiarzem i nawet 8 letni ST60 sprzedawałem bez. Natomiast zaczęły umierać piksele po 5 latach używania. Nie wiem ile godzin, ale u mnie nigdy nie widział programów z TV. Same filmy, seriale i ledwo co gierek z PC :P

W dniu 25.04.2023 o 20:35, Gmeru napisał:

65" i takie parametry > nieosiągalne. Można coś używanego poszukać. Budżet razy 2 :( W tej cenie niezłe 55" można kupić ale w porównaniu do OLED? To będzie i tak przepaść w obrazie przy filmach. Porządny mini led 65" to okolice 8K zł?

Takie parametry - rozumiem, że parametry z TV sprzed 10 lat (oprócz HDR czyli odpowiednio jasnego podświetlenia) są teraz nieosiągalne w zakładanym budżecie? To po jaką cholerę jeszcze robi się LCD i kto to kupuje skoro za 8tys można kupić OLEDa który i tak da fajniejszy obraz (no może nie świeci aż tak maskarycznie jasno, ale 800-1000cd to i tak dobry wynik).

W dniu 25.04.2023 o 17:11, pmcomp napisał:

Po OLEDzie wracać do LCD? 

Jakiś żart?

Gdybym żartował, to pewnie nie zadawałbym tego pytania tutaj tylko poszedł do Media Sredia i tam wybrzydzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2023 o 09:28, franus122 napisał:

Witam Panowie nie będę zakładał nowego tematu Mam pytanie czy po DX900 i ZD9 zrobili jakiś lepszy LCD Co kupić do 15 tys

Nie. Szczyt tej technologii został osiągnięty. Obecne LCD od Samsunga i Sony to odgrzewane kotlety. Na dobrym poziomie, ale nie tak dobre jak dwa powyższe przez ciebie wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady

Samsung QN95B QLED Review (QN55QN95BAFXZA, QN65QN95BAFXZA, QN75QN95BAFXZA, QN85QN95BAFXZA) - RTINGS.com

jest bezproblemowo na poziomie dx900 i zd9 - a w zasadzie jest lepszy

W dniu 26.04.2023 o 09:28, franus122 napisał:

Witam Panowie nie będę zakładał nowego tematu Mam pytanie czy po DX900 i ZD9 zrobili jakiś lepszy LCD Co kupić do 15 tys

np samsung qn95b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nigdy tego złomu co teraz samsung zrobił Jak to czytam tutaj o tym tv to wiekszego szajsu na tym forum nie było Mam swojego dx900 bedzie 7 lat w grudniu po kalibracji i nie muszę się wk.....ć jak ci co go kupili ten złom od samsunga Poczekam na nowe tv od Panasonica MZ 2000 lub MZ 1500 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 12:42, klaus71 napisał:

Samsung QN95B QLED Review (QN55QN95BAFXZA, QN65QN95BAFXZA, QN75QN95BAFXZA, QN85QN95BAFXZA) - RTINGS.com

jest bezproblemowo na poziomie dx900 i zd9 - a w zasadzie jest lepszy

np samsung qn95b

Jesteś w totalnym błędzie. To gorszy sprzęt od dwóch powyższych. Dlaczego dx900 i zd9 jakość wykonania była na najwyższym poziomie. Samsunga ciężko o to posądzić i na pewno wolałbym używanego ZD9 od nowego qn95b. Nawet bym się nie zastanawiał.

 

W dniu 2.05.2023 o 11:09, franus122 napisał:

 Poczekam na nowe tv od Panasonica MZ 2000 lub MZ 1500 Pozdrawiam

Więc się śpiesz, albo szukaj LZ2000, bo spekuluje się że producent ma problemy i opuści europejski rynek telewizorów jest niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie, zebym kupil dzis LCDka. Co najwyzej miniLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic to takie prawdziwe PREMIUM. Świat będzie uboższy jak tej firmy nie będzie na naszym rynku. Szkoda by było. Niestety czeka nas jeszcze wiele podobnych przykrych niespodzianek jeśli nie pogonimy PseudoEkologów

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Waldo94 napisał:

Jesteś w totalnym błędzie. To gorszy sprzęt od dwóch powyższych. Dlaczego dx900 i zd9 jakość wykonania była na najwyższym poziomie. Samsunga ciężko o to posądzić i na pewno wolałbym używanego ZD9 od nowego qn95b. Nawet bym się nie zastanawiał.

ale w jakości obrazu nie gorszy tylko lepszy - testy na rtings to potwierdzają

w jakości wykonania jak najbardziej - kiedyś było pewnie lepiej choć jak ktoś miał pecha to i panas się może zepsuć przed samsungiem - u mnie zarówno plazma panasa jak i pioniera wyzionęły ducha po chyba 8-9 latach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...