Skocz do zawartości
polak2005

OLED65B13LA + Zidoo Z9X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy mogę uraczyć dużej poprawy jakości obrazu oglądając filmy z Zidoo Z9X zamiast z dysku zewnętrznego podpiętego do TV. Mam namyśli materiały 4K z jak najlepszym bitratem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od konfiguracji całego systemu i co chcesz uzyskać.
Jeśli chodzi o samą jakość obrazu, to jeśli tv wyrabia przy bardzo gęstych plikach, to za dużej różnicy pewnie nie będzie. Chyba, że w kwestii słabszych materiałów Zidoo ma lepszy upscaler niż tv.
Inna to sprawa, to Zidoo na pewno ma więcej opcji konfiguracji, np. napisy, dostosowywanie frameratu tv do materiału itp.
No i w sumie to najwięcej możesz zyskać jeśli chodzi o dźwięk, jeśli masz kino, albo dobry soundbar. Twój tv nie ma dtsu. Więc odtwarzając materiały bezpośrednio przez tv będzie cisza. Zidoo pewnie jest w stanie to jakoś skonwertować (miałem podobną konfigurację, LG C1 i nvidia shield. Shield konwertował ścieżki dts chyba na PCM). Więc Zidoo da Ci w przypadku dtsu w ogóle dźwięk. A jak wepniesz go do amplitunera czy soundbara, to będziesz w stanie odtwarzać gęste ścieżki dolby i dts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mati_luk napisał:

Dużo zależy od konfiguracji całego systemu i co chcesz uzyskać.
Jeśli chodzi o samą jakość obrazu, to jeśli tv wyrabia przy bardzo gęstych plikach, to za dużej różnicy pewnie nie będzie. Chyba, że w kwestii słabszych materiałów Zidoo ma lepszy upscaler niż tv.
Inna to sprawa, to Zidoo na pewno ma więcej opcji konfiguracji, np. napisy, dostosowywanie frameratu tv do materiału itp.
No i w sumie to najwięcej możesz zyskać jeśli chodzi o dźwięk, jeśli masz kino, albo dobry soundbar. Twój tv nie ma dtsu. Więc odtwarzając materiały bezpośrednio przez tv będzie cisza. Zidoo pewnie jest w stanie to jakoś skonwertować (miałem podobną konfigurację, LG C1 i nvidia shield. Shield konwertował ścieżki dts chyba na PCM). Więc Zidoo da Ci w przypadku dtsu w ogóle dźwięk. A jak wepniesz go do amplitunera czy soundbara, to będziesz w stanie odtwarzać gęste ścieżki dolby i dts.

No właśnie ciekawy byłem różnicy w jakości obrazu, na razie nie mam kina ani soundbara więc wstrzymam się z zakupem zidoo do czasu zakupu kina ,żeby dts leciał i atmosa puszczało.Dzięki za pomoc.  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten odtwarzacz zidoo z9x i belkę samsung Q990B , i zastanawiam się jak prawidłowo podłączyć to ,aby puszczało TrueHD i Atmosa bez straty. Aktualnie mam podłączone zidoo do TV pod HDMI 2 i belkę również pod TV w wejscie Hdmi 1 (eARC ). Problem jest taki ,że przy odtwarzaniu TrueHD/Atmos na wyświetlaczu na belce wykrywa niby ATMOS ale tylne głośniki bardzo słabo wydają dźwięk ,dużo lepiej je słychać jak załączę ścieżkę zwykłego DD 5.1 ?  Czy powinienem podłączyć ziddo do belki pod Hdmi eARC kablem hdmi 2.1 i TV pod belkę pod zwykłe HDMI 2.0 ? Trochę się zacząłem w tym motać , pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aktualnej konfiguracji masz taki efekt z tylnymi głośnikami na wszystkich trybach dźwięku belki?
Teoretycznie nie powinno się nic zmienić jak podłączysz zidoo do belki i belkę do tv. Ale w praktyce może pomóc uniknąć np delikatnych opóźnień dźwięku. Najlepiej po prostu podłącz i sprawdź sam czy coś się zmieni w dźwięku. Na pewno przy połączeniu zidoo do belki będziesz miał poprawnie odtwarzane formaty DTS w tym DTS:X. Ten tv nie ma kodeka dts, więc w aktualnym podłączeniu ścieżka dts jest prawdopodobnie wypuszczana przez zidoo jako PCM (do sprawdzenia czy dwukanałowo czy wielokanałowo) i tak jest przekazywana do soundbara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mati_luk napisał:

W aktualnej konfiguracji masz taki efekt z tylnymi głośnikami na wszystkich trybach dźwięku belki?
Teoretycznie nie powinno się nic zmienić jak podłączysz zidoo do belki i belkę do tv. Ale w praktyce może pomóc uniknąć np delikatnych opóźnień dźwięku. Najlepiej po prostu podłącz i sprawdź sam czy coś się zmieni w dźwięku. Na pewno przy połączeniu zidoo do belki będziesz miał poprawnie odtwarzane formaty DTS w tym DTS:X. Ten tv nie ma kodeka dts, więc w aktualnym podłączeniu ścieżka dts jest prawdopodobnie wypuszczana przez zidoo jako PCM (do sprawdzenia czy dwukanałowo czy wielokanałowo) i tak jest przekazywana do soundbara.

Na każdym trybie brzmi inaczej  np. surround zdecydowanie słychać tył, ale chodziło mi żeby zostawić tryb standard. Na belce wyświetla się napis dolby atmos ,ale jak pisałem jest różnica względem zwykłej ścieżki DD 5.1 . Zamówiłem jeszcze kabel hdmi 2.1 bo nie jestem pewien czy nie mam wersji 2.0...Może to coś pomoże. A jak to jest z tymi wersjami bo ponoć tylko hdmi 2.1 puszcze truehd i atmosa bez strat a ziddo ma tylko 2.0a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 2.0 wszystkie formaty dźwięku idą. Hdmi 2.1 jest Ci potrzebne pod konsole przykładowo, żeby obsłużyć VRR, 120hz.

Sprobuj trybu surround lub adaptive. Wtedy wszystkie głośniki belki wykorzystasz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, polak2005 napisał:

Zakupiłem ten odtwarzacz zidoo z9x i belkę samsung Q990B , i zastanawiam się jak prawidłowo podłączyć to ,aby puszczało TrueHD i Atmosa bez straty. Aktualnie mam podłączone zidoo do TV pod HDMI 2 i belkę również pod TV w wejscie Hdmi 1 (eARC ).

Żeby szło bezstratnie to Z9X pod belkę 990B do hdmi (np. hdmi1). Na telewizor komunikacja z belki po hdmi earc/arc. W 990B dźwięk adaptive sound. Będzie dobrze :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy naprawdę wprawieni melomani są w stanie usłyszeć z soundbara jakikolwiek gęsty dźwięk? Oczywiście w sensie lepszej jakości niż zwykły AC3 czy DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Groszek napisał:

Żeby szło bezstratnie to Z9X pod belkę 990B do hdmi (np. hdmi1). Na telewizor komunikacja z belki po hdmi earc/arc. W 990B dźwięk adaptive sound. Będzie dobrze :)

Dzięki bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...