Skocz do zawartości
  • 0
lukas

TV LCD + odbiornik Sat.

Pytanie

Więc jak podpiąć np.Humax-a HDCI 2000 pod Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='lukas' date='27.03.2006, 11:58 ']Więc jak podpiąć np.Humax-a HDCI 2000 pod Fujitsu Siemens Myrica V32-1 HD ?? :)
[right][post="2682"][/post][/right][/quote]

Nie no w tym przypadku uzyjesz DVI-HDMI jezeli: TV ma DVI tylko - > a HUMAX HDMI. To co napisales wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='lukas' date='27.03.2006, 12:07 ']Dzięki , więc po tym kablu pójdzie i obraz i dżwięk .
[right][post="2684"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No wlasnie pojdzie tylko obraz. Dzwiek sobie trzeba wyprowadzic z Humaxa albo optykiem, albo chinchem (to to do TV) bo optyk itp to do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorry, ale (jako początkujący) się pogubilem bo czekam na Humax-a i nie mogę tego sprawdzić (,,w naturze,,) .
Humax ma podlączenia -Złącza: HDMI (HDCP), YPbPr (component), 2 x Scart, optyczne złącze foni cyfrowej S/PDIF, RCA
a mój FS Myrica -Anschlüsse:
2 x SCART ( 21 PIN SCART )
1 x S-Video-Eingang ( 4 PIN Mini-DIN )
1 x Composite-Video-/Audio-Eingang ( RCA Phono x 3 )
1 x VGA-Eingang ( 15 PIN HD D-Sub (HD-15) )
1 x DVI-HDCP
1 x HF-Eingang ( F-Anschluß )
1 x Audio Line-In ( Mini-Phone Stereo 3,5 mm )
1 x Audio Line-Out ( RCA-Phono x 2 )
1 x Subwoofer-Ausgabe ( RCA-Phono )

nie używam zewnętrznych glośników więc i amplitunera więc jeszcze raz pytam WAS FACHOWCÓW W TEJ DZIEDZINIE czy wystarczy mi ten kabel -http://www.bestes-kabel.de/CMS/product-detail.php?sprache=de&artikelnummer=2411 (który już mam) żeby mięć i obraz i dżwięk .

Z góry dziękuję za fachową odpowiedż. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jasno i krótko:
NIE, NIE WYSTARCZY CI TEN KABEL

Dźwięk będziesz musiał podać osobnym kablem. Wydaje mi się, że możesz to zrobić albo przez SCART, albo tym 1 x Audio Line-In ( Mini-Phone Stereo 3,5 mm )

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='lukas' date='27.03.2006, 12:48 ']Sorry, ale (jako początkujący) się pogubilem bo czekam na Humax-a i nie mogę tego sprawdzić (,,w naturze,,) .
Humax ma podlączenia -Złącza: HDMI (HDCP), YPbPr (component), 2 x Scart, optyczne złącze foni cyfrowej S/PDIF, RCA
a mój FS Myrica -Anschlüsse:
2 x SCART ( 21 PIN SCART )
1 x S-Video-Eingang ( 4 PIN Mini-DIN )
1 x Composite-Video-/Audio-Eingang ( RCA Phono x 3 )
1 x VGA-Eingang ( 15 PIN HD D-Sub (HD-15) )
1 x DVI-HDCP
1 x HF-Eingang ( F-Anschluß )
1 x Audio Line-In ( Mini-Phone Stereo 3,5 mm )
1 x Audio Line-Out ( RCA-Phono x 2 )
1 x Subwoofer-Ausgabe ( RCA-Phono )

nie używam zewnętrznych glośników więc i amplitunera więc jeszcze raz pytam WAS  FACHOWCÓW  W  TEJ  DZIEDZINIE  czy wystarczy mi ten kabel -http://www.bestes-kabel.de/CMS/product-detail.php?sprache=de&artikelnummer=2411  (który już mam) żeby mięć i obraz i dżwięk .

Z góry dziękuję za fachową odpowiedż. :)
[right][post="2689"][/post][/right][/quote]

Obraz uzyskasz przez DVI-HDMI kabel
Dźwięk przez 1 x Audio Line-In ( Mini-Phone Stereo 3,5 mm ) - 2 chinche do Humaxa (przejscie bedzie potrzebne z mini jacka na 2 chinche stereo)

Wnioskuje to z instrukcji ktora wlasnie przeczytalem od twojego TV.

[url="http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/0/263927461.pdf"]Instrukcja[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mario wyjąłeś mi to z ust tzn. z klawiatury :))))

Taki sam problem powstaje w AMOI i takie samo jest rozwiązanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Juz dzisiaj poruszalem na forum ten temat ale (może jestem upierdliwy) chcialbym się jeszcze upewnić co do polączenia LCD z tunerem.
Już wiem że nie wystarczy sam kabel HDMI - DVD I , że jeszcze musi iść kabel do Audio . W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie - ,, jakie będą ,straty, na jakości odbioru przy zastosowaniu kabla SCART-SCART np. tego-http://www.bestes-kabel.de/CMS/product-detail.php?sprache=de&artikelnummer=11362

FS-Myrica V32-1 , (planowany zakup Humax HDCI 2000) :)

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

HDTV pojdzie Ci tylko przez HDMI i component. A ja niewiem co ty chcesz na tym ogladac B) SCART wystarczy do niskiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[img]http://www.sender.neostrada.pl/allegro/duze/kable/m_jack_2xrca_prolink_exclusive1.jpg[/img]

Dostepny na allegro itp itd wszedzie B)

ps. przenioslem posty odnosnie tego problemu tutaj. Tak bedzie wszystko w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

DZIĘKI .

Myślę że to dobry pomysl gdyż wielu laików (ja między nimi) kupuje LCD czy plazmy i też nie wie jak najlepiej polączyć sprzęt . Dzial ,,Podstawy,, napewno będzie często odwiedzany.
B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Przepraszam, ze się wtrącę.
Nie ma to zastosowania dla Lukasa, ale..

W [b]niektórych[/b] przypadkach - można zdefiniować wyjście sygnału z urządzenia i na kablu/wyjściu scart mieć sygnał nazywany komponentem - albo w sytuacjach zaawansowanych produktów, albo z braku miejsca na dod. wejście komponent. Ale musi być wtedy taka opcja w menu.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...