Skocz do zawartości

Pytanie

Cześć.
W sumie to nie wiedziałem gdzie wrzucić to na forum więc zadam pytanie tutaj.
Wczoraj oglądałem drugą część Czarnej Pantery i zauważyłem że w opcjach dźwięku nie ma Dolby Atmosferę tylko 5.1.
Trochę poczytałem i dowiedziałem się że to miał być pierwszy film na platformie Disneya dostępny z dźwiękiem DTS (oczywiście hurra, wreszcie), niestety na start dostępne tylko na telewizorach Sony i Hisense.
A teraz do sedna. Coś mnie tknęło i posprawdzałem również inne tytuły i tak na przykład, żaden z filmów Marvella nie ma u mnie Atmosa (wszystki 5.1), co więcej wszystkie filmu ze świata Gwiezdnych Wojen również 5.1 a jestem pewien że był tam Atmos.
I teraz pytanie czy dźwięk zmienili we wszyskich tych tytułach (w serialach ciągle widzę Atmosa), czy coś innego się zadziało.
Gdyby ktoś z telewizorem który w teorii powinien obsługiwać ten nowy standard mógł to sprawdzić to byłoby super.

Info o wprowadzanych ulepszeniach chociażby tutaj: https://naekranie.pl/aktualnosci/disney-doda-dzwiek-jakosci-imax-do-wybranych-filmow-marvela-1672958029

Pozdrawiam.
Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co to jest "Dolby Atmosfera" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, Gatar napisał:

Co to jest "Dolby Atmosfera" ? 

Sorki, oczywiście miało być Dolby Atmos, tylko się autokorekta wrypała.
Niestety, edytować postu już nie mogę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej, sprawdziłem u siebie (tv Sony) Czarną Panterę. Domyślnie miałem info przy filmie 5.1, ale to dlatego, że zapamiętany miałem język polski. Jak zmieniłem na ścieżkę oryginalną, to wyświetla mi się w menu filmu Dolby Atmos. Też czytałem o tym wprowadzaniu DTS, ale chyba jeszcze nie widziałem tego u siebie.

Sprawdziłem tez na Shieldzie - też jest Atmos i tam już w informacjach ze źródła HDMI miałem wpis.

Edytowane przez mati_luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 minut temu, mati_luk napisał:

Hej, sprawdziłem u siebie (tv Sony) Czarną Panterę. Domyślnie miałem info przy filmie 5.1, ale to dlatego, że zapamiętany miałem język polski. Jak zmieniłem na ścieżkę oryginalną, to wyświetla mi się w menu filmu Dolby Atmos. Też czytałem o tym wprowadzaniu DTS, ale chyba jeszcze nie widziałem tego u siebie.

Sprawdziłem tez na Shieldzie - też jest Atmos i tam już w informacjach ze źródła HDMI miałem wpis.

Dzięki za info, to ciekawe bo na moim LG C9 pokazuje 5.1, nieważne jaki język aplikacji ustawiony, domyślne ustawienie dla ścieżki dźwiękowej w filmie mam ustawione na oryginalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może coś namieszali w aplikacji w wersji na Webos? U mnie akurat Shield na Android tv, a tv na google tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
38 minut temu, mati_luk napisał:

Może coś namieszali w aplikacji w wersji na Webos? U mnie akurat Shield na Android tv, a tv na google tv.

Właśnie zrobiłem ponowne sprawdzenie i chyba faktycznie było coś namieszane bo dzisiaj Dolby Atmos wrócił, w nowej Black Panther też.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...