Skocz do zawartości
Cubes

Jaki sprzęt za stary amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie posiadam telewizor OLED LG model C8 i do tego stary amplituner Pioneer VSX-421. Mam też PS5 i osobne małe radyjko Hama do słuchania stacji internetowych itp.

Amplitunera w zasadzie już nie używam, bo nie obsługuje poprawnie aktualnie używanych kodeków dźwięku i po przełączeniu na niego słuchać tylko trzaski (większość cyfrowej telewizji i streaming). Chciałbym go zamienić na coś nowego, ale bardzo zależy mi na tym żeby w prosty sposób na tym sprzęcie móc włączać radio internetowe bez konieczności uruchamiania telewizora (mam na nim odpowiednie aplikacje, ale chodzi o to żeby działało niezależnie). Widzę że niektóre soundbary obsługują WiFi/WLAN i mają wbudowanego chromecasta, ale zakładam że do jego obsługi będzie potrzebna aplikacja. Teraz mam wspomniane radio Hama, na którym jest mały wyświetlacz i jednym kliknięciem mogę włączyć radio internetowe i łatwo przełączać między stacjami. Czy są jakiekolwiek soundbary, które umożliwią mi podobne działanie? Widziałem że niektóre mają proste wyświetlacze, ale czy któryś działa tak jak opisałem? Najlepiej jeszcze LG, żeby dobrze współpracował z TV :)

Obawiam się jednak, że żaden soundbar nie będzie spełniał tych oczekiwań, więc może nowszy amplituner? Szukałem, czytałem opisy, ale nie jestem w stanie z nich wywnioskować czy poza klasycznym działaniem jako kino domowe podłączone do TV, któryś z nich będzie działać zupełnie niezależnie z radiem internetowym, obsługiwany bezpośrednio z pilota, bez konieczności włączania TV lub aplikacji na telefonie?

Budżetu na razie nie określam, chciałbym oczywiście jak najtaniej, ale jak będzie coś droższego, ale spełniającego wymagania to dozbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę okroję pytanie, żeby było łatwiej uzyskać odpowiedź:

Czy ktoś może zasugerować mi wybór soundbara, który (poza standardowym działaniem przy podłączeniu do TV) może działać niezależnie od TV, do odtwarzania radia internetowego. Żeby się dało uruchomić/przełączyć pilotem a nie tylko aplikacją na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ mi pomogłeś.

Lista urządzeń, które nie spełniają moich wymagań. Sam sobie mogę takie wylistować, tylko w żadnym opisie nie ma informacji czy da się słuchać radia internetowego bez włączania TV, po prostu odpalając pilotem. Liczyłem że znajdzie się ktoś, kto używa i mi powie jak to działa. Nic, pójdę do marketu i będę liczył na wiedzę sprzedawców 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczytaj się uważniej ... np taki:

 

https://allegro.pl/oferta/soundbar-grundig-dsb-980-bt-dab-fm-wifi-radio-int-13124885526

 

Specyfikacja techniczna

Multimedialny soundbar o kompaktowej konstrukcji zapewnia wyjątkowe wrażenia z oglądania filmów i radia internetowego w Twoim domu

Oprócz klasycznego zastosowania jako soundbar, możesz również cieszyć się rozszerzonym odbiorem radia FM i DAB +, zapewniając krystalicznie czyste odtwarzanie ulubionej muzyki. A dzięki radiu internetowemu masz do wyboru tysiące dodatkowych stacji radiowych

Dzięki Spotify Connect możesz sterować odtwarzaniem muzyki na swoim urządzeniu za pomocą aplikacji Spotify na telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze (Wi-Fi)

Odtwarzanie muzyki przez Bluetooth (V 4.2)

Maksymalna moc wyjściowa 120 watów

Duży kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala i wysokiej rozdzielczości z 3-poziomową regulacją jasności

Cyfrowy procesor dźwięku

FM-RDS / DAB+ / Radio internetowe

20 nadajników FM-/ i 20 DAB+

 

 

Tv wyłączony , mały ekran na belce i gostek słucha sobie radia ...

 

Masz tu instrukcję na samym dole jest po polsku.

 

9a8712f44c9185a41e546a13daaa

 

 

Coś więcej potrzebujesz czy wystarczy?

 

 

Instrukcja w pdf - na samym dole jest po polsku

 

https://manuall.pl/grundig-dsb-980-glosnik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dzisiaj jeden król soundbarów na rynku:

 

 

soundbar-sennheiser-ambeo-dolby-atmos-dz

 

sennheiser-ambeo-z-13-przetwornikami.jpg

 

Sennheiser AMBEO Soundbar Max

7TXSdzskAsLMMdDf7bPN3e.jpg

 

Niestety dobro kosztuje. Można dokupic subwoofer.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eleonor jeżeli chodzi o funkcjonalność radia, to wygląda na to, że działa tak jak bym potrzebował. Szkoda tylko że poza tym wygląda bardziej na zabawkę, niż soundbar :(

@pmcomp :D ten kosztuje więcej niż mój TV, konsola i docelowy soundbar/amplituner razem wzięte. Miałem nadzieję zamknąć się w 3000 - 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pmcomp napisał:

Jest dzisiaj jeden król soundbarów na rynku:

ale żadnego dzwięku przestrzennego (poza stereo) i tak on nie wygeneruje

no chyba że w zestawie są tylne głośniki i górne.

W dniu 13.01.2023 o 11:46, Cubes napisał:

Czy ktoś może zasugerować mi wybór soundbara, który (poza standardowym działaniem przy podłączeniu do TV) może działać niezależnie od TV, do odtwarzania radia internetowego. Żeby się dało uruchomić/przełączyć pilotem a nie tylko aplikacją na telefon.

ja kiedyś już po kupieniu soundbara znalazłem taką ciekawostkę która pod względem funkcjonalnym wydaje się super - nie mam pojęcia jak gra:

https://teufelaudio.pl/musicstation-105956000

ale ja zasadniczo chciałem mieć tyły jako fizyczne głośniki a nie wirtualną ściemę, a ten teufel chyba nie ma radiowych tyłów ale doczytaj.

jak chcesz mieć dzwięk przestrzenny to muszą być fizyczne głośniki z tyłu i góry.

a jak nie planujesz tylnych ( i górnych) to najtaniej jest kupić ampli z 2 monitorami - w stereo zjada to każdą belkę.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

ale żadnego dzwięku przestrzennego (poza stereo) i tak on nie wygeneruje

 

Posluchaj sam. Mi japa opadla.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

ale żadnego dzwięku przestrzennego (poza stereo) i tak on nie wygeneruje

Zapewne wygeneruje efekt o jakim w stereo można zapomnieć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, prodarek napisał:

Zapewne wygeneruje efekt o jakim w stereo można zapomnieć. :)

może w pomieszczeniu testowym - u mnie są takie warunki że odbicia nie będą działać

jak zagra dobre stereo to wszystko co będzie. ale amplituner z dwoma dobrymi monitorami za 1/2-1/3 ceny  jego ceny zagra lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pmcomp napisał:

Posluchaj sam. Mi japa opadla.

no za prawie 12 tysi byc moze wyciaga cuda z tych małych pierdziawek co ma (jak robi 30hz bas to jest dla mnie ciekawostka-mój sub ważący 25kg ledwo do tego schodził a może nawet nie)

tylko czy zagra lepiej od takiej "tanizny" za 3 koła - która do tego ma napęd CD

https://teufelaudio.pl/theater-500s-kombo-105717000?v=105717001&extProvId=5&extPu=teufelpl-gaw&extLi=17997767893&extCr=-&extSi=&extTg=&keyword=&extAP=&extMT=&partner_id=sea-pl..google.17997767893..&gclid=CjwKCAiA5Y6eBhAbEiwA_2ZWIYZOw2UA5oOzNlz1BYl28ULHQgJ5JXcIBTLCOZn-ACQR5146y4fyJhoCBPMQAvD_BwE

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, klaus71 napisał:

no za prawie 12 tysi byc moze wyciaga cuda z tych małych pierdziawek co ma (jak robi 30hz bas to jest dla mnie ciekawostka-mój sub ważący 25kg ledwo do tego schodził a może nawet nie)

tylko czy zagra lepiej od takiej "tanizny" za 3 koła - która do tego ma napęd CD

https://teufelaudio.pl/theater-500s-kombo-105717000?v=105717001&extProvId=5&extPu=teufelpl-gaw&extLi=17997767893&extCr=-&extSi=&extTg=&keyword=&extAP=&extMT=&partner_id=sea-pl..google.17997767893..&gclid=CjwKCAiA5Y6eBhAbEiwA_2ZWIYZOw2UA5oOzNlz1BYl28ULHQgJ5JXcIBTLCOZn-ACQR5146y4fyJhoCBPMQAvD_BwE

Przekonaj się :) .

A słuchałem w "złym" pomieszczeniu na targach. Juz od drzwi było słychać że jak na belkę to dźwięk jest wybitny.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, klaus71 napisał:

tylko czy zagra lepiej

Ja jestem w stanie w to uwierzyć wystarczy zobaczyć jak grają telefony iPhone czy macbooki, przecież tak głośno się mówi o centralnym głośniku a tu go mamy, w stereo nie masz separacji.. kolejna sprawa wirtualizacja dźwięku i dodatkowe głośniki kierunkowe. Ja to atam kibicuje takim projektom a podłączać np do takiej belki zewnętrzny sub można być fajny minimalistyczny zestaw zrobić.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, prodarek napisał:

Ja jestem w stanie w to uwierzyć wystarczy zobaczyć jak grają telefony iPhone czy macbooki, przecież tak głośno się mówi o centralnym głośniku a tu go mamy, w stereo nie masz separacji.. kolejna sprawa wirtualizacja dźwięku i dodatkowe głośniki kierunkowe. Ja to atam kibicuje takim projektom a podłączać np do takiej belki zewnętrzny sub można być fajny minimalistyczny zestaw zrobić.

 

 

Słuchałes kiedys jak potrafi zagrać dobre stereo?

Te dwa głośniki znikają z pomieszczenia, a tobie przed oczami buduje się realistyczna scena. Kapela stoi przed tobą. Wokalista stoi dokładnie po środku i stamtąd śpiewa. W muzyce oczywiście. Nie w ścieżce filmowej. Separacja instrumentów jest wzorcowa.

Posłuchaj u kogoś w dobry systemie, u kogoś kto ma pojęcie o stereo i o dźwięku jaki mozna dostać.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś lampę cayin a88t  i lampy tungsol 6550 i tak to grało jak opisujesz :) i wcale nie miałem drogich głośników bo sparowane było to z heco 900. I szczerze powiedziawszy do dnia dzisiejszego chodzi mi po głowie ten dźwięk...

Z tą separacją chodziło mi o kanał centralny w ścieżkach wielokanałowych i tylko w tym kontekście to napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...