Skocz do zawartości

Pytanie

Cześć!

Proszę o poradę co do wyboru HDFury.

Posiadam zmodyfikowane Oppo UDP 203 z możliwością wymuszenia na wyjściu Dolby Vision podłączony

bezpośrednio do projektora Epson EH-TW 930 z HDR . Podobno z wykorzystaniem HDFury

projektor będzie zachowywał się jakby miał Dolby Vision.

HDFury jest kilka modeli, nie wiem, który wybrać. Np: HDFury 4K Integral 2 czy HDFury Vertex (HDF0110).

Może ktoś ma jakieś doświadczenie i może doradzić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To nie jest procesor wizyjny w szczególności do DV, tylko "rozwiązywacz" problemów hdmi :) Szczególnie przydatny w instalacjach wspólnych tv/proj (ale nie tylko).

Takie czasy, że dodali literki 8K (komu to potrzebne?) i zrobili cenę kilka razy wyższą niż bardzo dobry HDFury HDF0130 Dr. HDMI 4K - HDMI EDID Manager.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzieki,  nie czytalem doklanej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 14.12.2022 o 11:36, stefanch napisał:

Dzisiaj mi dostarczą.

Jak się trochę pobawię to podzielę się wrażeniami.

No i jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Cześć, odgrzeję kotleta. Kupiłem Vertex 2 i podłączyłem go za amplitunerem, przed samym projektorem Epson 9400. Konfiguracja jest taka: OPPO 203-Pioneer SC-LX801-HDFURY-EPSON 9400W. Zrobiłem konfigurację zgodnie z instrukcjami na AVS, odpaliłem filmy z Dolby Vision i uzyskałem coś takiego jak na zdjęciu. Czy to oznacza że udało mi się wypuścić sygnał LLDV na projektor, który projektor odczytuje jako HDR10 czy dalej idzie zwykły HDR10? Jak klikam info o sygnale na pilocie od projektora to pokazuje mi sygnał wejściowy na projektorze: 4k HDR10 12 bit 4.2.2. Obraz wydaje się subiektywnie lepszy z użyciem Vertexa (jakby mniejsze prześwietlenia obrazu na niebie itp.)

IMG_1188.jpeg

IMG_1193.jpeg

IMG_1191.jpeg

Edytowane przez zochu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

powinienes miec tak:

 

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to chyba się udało. wrzucam foto :) A na projektorze takie info jak na drugim foto (wyświetla to samo co dla zwykłego HDR10).

faktycznie to pseudo mapowanie tonów działa! Wszystkie prześwietlone sceny są wyświetlane tak, że projektor jest w stanie ukazać obraz i dodatkowo kontrast epsona skoczył jakby do góry :)

w konfiguracji DV ustawiłem max luminance na 400 nitów, minimum na 0.005, maxfall na 120. Powinienem zmienić te wartości?

Na forach zagranicznych piszą żeby ustawić albo 100nit albo 1000nit, ale przy 100 jest za ciemno (Epson mi wyświetla wg kalkulatora odległości 223 nity) a przy 1000 przy jasnych scenach są prześwietlenia 

 

IMG_1217.jpeg

IMG_1212.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nie potrafię tak ustawić, żeby mieć 12b LLDV.

Przy odtwarzaniu plików mkv mam 12b HDR .

Jest super przy odtwarzaniu płyt lub plików ISO wtedy jest 12b DV.

Prośba o foty ustawień.

Z góry dziekuję.

Epson 1.jpg

Epson2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Z mkv nie ustawisz LLDV. Wyjmij M2TS z MKV to ustawisz LLDV. Niektore pliki M2TS z mkv z DV nie dzialaja. Jest to zwiazne z tym, ze w kontenerze mkv plik video dla DV jest jeden, w strukturze DV oparte jest na dwoch plikach video.

Nie wiem jak z ISO bo nie korzystam, ale ze struktury jest LLDV.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za wyjaśnienie.

Tylko, że też na plikach M2TS i ISO nie wyświetla mi się tak jak u Ciebie LLDV lecz DV.

Nie wiem też jaki to ma wpływ na obraz czy i jaka jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oppo nie jest w stanie przeczytać DV z mkv. Zawsze będzie HDR10.

Jednak, o ile DV jest zaszyty w mkv, to możesz przekonwertować go do struktury BD (ew. do pliku m2ts) i wtedy oczywiście Oppo pokazuje wszelkie swoje walory.

Do konwersji potrzebujesz:

2 programy:

- dovi_tool.exe
- ffmpeg.exe

W necie znajdziesz instrukcje (po angielsku), ale generalnie jest to 1 linijka polecenia.

W temacie Vertex nie pomogę - nie znam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Oppo nie jest w stanie przeczytać DV z mkv. Zawsze będzie HDR10.

Jednak, o ile DV jest zaszyty w mkv, to możesz przekonwertować go do struktury BD (ew. do pliku m2ts) i wtedy oczywiście Oppo pokazuje wszelkie swoje walory.

Do konwersji potrzebujesz:

2 programy:

- dovi_tool.exe
- ffmpeg.exe

W necie znajdziesz instrukcje (po angielsku), ale generalnie jest to 1 linijka polecenia.

W temacie Vertex nie pomogę - nie znam.

 

Dlatego z takiego mkv trzeba wyjąć m2ts i wtedy w 80% przypadków OPPO czyta taki plik z DV. Ale najwygodniejszy będzie sposób przekonwertowania do struktury BD-UHD.

Możesz podać instrukcję użytkowania używania dovi_tool i ffmpeg aby przekonwertować mkv z DV do struktury BD-UHD z DV?

Czy cały proces polega na konwersji DV7 to DV8?

Dzięki.

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
W dniu 8.02.2024 o 20:26, Stefan Chodor napisał:

Niestety nie potrafię tak ustawić, żeby mieć 12b LLDV.

Przy odtwarzaniu plików mkv mam 12b HDR .

Jest super przy odtwarzaniu płyt lub plików ISO wtedy jest 12b DV.

Prośba o foty ustawień.

Z góry dziekuję.

Epson 1.jpg

Epson2.jpg

Wszystko masz OK.

Przy odtwarzaniu ze struktury BD-UHD z DV otrzymasz 12bit DV.

Przy odtwarzaniu ze struktury BD-UHD lub z pliku m2ts z HDR otrzymasz 12bit LLDV.

Przy odtwarzaniu z mkv z pojedynczym DV otrzymasz 12bit HDR. Zidoo potrafi odtworzyć taki plik mkv z DV w 12bit LLDV.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Możesz podać instrukcję użytkowania używania dovi_tool i ffmpeg aby przekonwertować mkv z DV do struktury BD-UHD z DV?

Czy cały proces polega na konwersji DV7 to DV8?

Dzięki.

 

 

Podałem ci bardzo precyzyjną instrukcję w PM 11.09.2023 :) 

Cały czas zachowujemy profil 7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Podałem ci bardzo precyzyjną instrukcję w PM 11.09.2023 :) 

Cały czas zachowujemy profil 7

 

Jakos to nie chcialo dzialac albo ja nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli na oppo ustawię (wymuszę) Dolby Vision  to jak nagrana jest płyta wyłącznie z HDR to i tak wyświetlana jest informacja że jest Dolby vision a jak

ustawię Auto to nie wyświetla mi się LLDV tylko HDR więc myślę, że coś źle ustawiam w HDFrury.

Po przekonwertowaniu pliku mkv do struktury BD za pomocą DVDFab obraz i dżwięk są super natomiast mam przesunięcie napisów względem audio.

Jeżeli film jest z lektorem to pół biedy ale wtedy nie mam Dolby Atmos. Nie próbowałem jeszcze z Zidoo, który stoi w innym pomieszczeniu i służy głownie do odtwarzania plików DSD i ISO z SACD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Masz w OPPO wymusic Dolby Vision.

OPPO też odtwarza DSD i ISO SACD.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, Stefan Chodor napisał:

Po przekonwertowaniu pliku mkv do struktury BD za pomocą DVDFab obraz i dżwięk są super natomiast mam przesunięcie napisów względem audio.

FAB był znany z tego, że zawsze był kiepski, jeśli chodzi o cokolwiek bardziej zaawansowanego w temacie AV. Widzę, że mimo upływu lat niewiele się zmieniło.

DV w mkv to dalej eksperymenty i chyba nie ma komercyjnych narzędzi do takiej konwersji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wklejam bezpośrednie porównanie tej samej klatki filmu z włączonym i wyłączonym LLDV. Napęd Oppo, przetwarzanie Dolby Vision: Player Led. Różnica w odbiorze wizualnym jest bardzo duża. Polecam z czystym sumieniem zakup HDFury

IMG_1708.jpeg

IMG_1707.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Podziwiam, że możesz się katować na takiej siwocie w czasach, kiedy oled jest już dawno standardem 😅 Nic tylko współczuć 😒

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do kolegi Usl.

Niestety OLED-y są  malutkie.

Rozmiar ma ciągle znaczenie. Dlatego też ludzie posiadający telewizory OLED też chodzą do kina,

chociaż jakość obrazu ( poziom czerni, kontrastu, rozdzielczość)  jest gorsza niż większości telewizorów.

Mało tego ludzie posiadający projektory 4K i ekrany 140 cali też czasami chodzą do kina.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...