Skocz do zawartości
tomekania33

TV OLED na Black Friday Sony vs Panasonic vs Phillips

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Jestem tu nowy i proszę o pomoc w wyborze TV, muszę podjąć decyzję do jutra z uwagi na Black Friday i korzystne ceny

 Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-3,5 m w zależności gdzie siedzimy
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost i na kanapie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na komodzie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa ale oglądamy głównie wieczorami i są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 42ST 60 (plazma)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, dobry dźwięk, dobry Smart TV
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tuner nc+ (Canal+), Netflix z tunera
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner Pionner VSX505, w przyszłości może Soundbar, BluRay? zobaczymy
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości, dobry film na HBO, Netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali, może 77 byłby lepszy ale przekracza budżet
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, nie wykluczam innej ale nie biorę pod uwagę LG i Samsunga czy Hisense
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10-12 tys max na raty

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Przyszedł czas na przesiadkę z małej plazmy (bardzo dobry TV w swoim czasie) na coś większego, tylko OLED wchodzi w grę

Moje typy w kolejności:

1. Telewizor Sony OLED XR-65A90J zeszłoroczny model ale wysoko oceniany

2. PANASONIC TX-65LZ1500E 65" OLED (nowość i nie ma jeszcze recenzji dlatego 2 miejsce ale mam zaufanie do marki - 2 plazmy i grają do tej pory)

3. Philips OLED+ 65OLED907/12 jest recenzja na 937 to chyba to samo tylko lepszy dzwięk niż w 907 no i ma ambilight

Proszę o pilną poradę który z nich najlepszy, jutro chcę zamówić a są duże przeceny w Euro i MediaExpert

Z góry dzięki za pomoc

Tomek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam plazme  Panasonic TX-P43CX3E I TX-P50st50 i  OLED Panasonic TX-55GZ950.. Panasonic TX-P43CX3E ma 11 lat.Z tego telewizora  korzysta teraz moja mama.Telewizor wlaczony od samego rana czyli  okolo 9 rano prawie bez przerwy do godziny 22.Telewizor dziala bez usterki.

W testach  wygrywa OLED Panasonic.Proponuje kupic telewizor  OLED PANASONIC TX-65LZ1500E

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-lz1500-tx-65lz1500b-4k-oled-tv-review.20240/

W linkach nizej, dwa przyklady nowszy i starszy.

https://www.tvtest.pl/panasonic-55hz1000-test/
https://www.tvtest.pl/panasonic-55gz950-test/

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wynika WY macie?

Tak „zlego” i staroswieckiego OS nie ma w tej chwili nikt … nawet Chinole :) .

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli system operacyjny w telewizorze?.Telewizor jest do ogladania   programow telewizyjnych.Najwazniejsze aplikacje czyli np Netflix dziala nawet na plazmie Panasonic. ST50 z 2012 roku.

Edytowane przez grundig
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Panasonic zawsze cierpiał na słabe OS, miałem nadzieję że w nowszych TV zostało to poprawione dlatego czekałem na recenzje. W sumie i tak zależało mi na korzystaniu głównie z Netflixa i HBOMAX, to chyba działa w tym "słabym" OS ?

Priorytet 1 Jakość obrazu

Priorytet 2 Dzwięk

Priorytet 3 OS  

Na razie czytam testy z zagranicznych stron.

Może rzucić monetą Sony czy Panasonic?

a może jednak Phillips?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala Netflix  w telewizorze Panasonic.HBO nie dziala. Jesli HBO jest wazne  to trzeba kupic telewizor z systemem Android

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli liczyć na wsparcie, to lepiej kupić przystawke za kilka stówek niż telewizor na androidzie czy też innym systemie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tv są z wyższej półki. Ale patrząc na samą jakość obrazu i nie biorąc pod uwagę kalibracji jak napisałeś w pierwszym poście, to wydaje mi się, że Panasonic mógłby być najlepszy. Od dawna mają opinię najlepiej ustawionych fabrycznie tv.

Do kiedy ostatecznie musisz podjąć decyzje zakupową? Jak do jutra włącznie, to może spróbuj jutro gdzieś obejrzeć te tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam możliwości bo mieszkam w niewielkim mieście i żadnego z powyższych TV nie ma w tu w Euro i Mediaexpert

Za Panasonic przemawia to że mam do tej pory dwie plazmy tej marki i oba grają do tej pory bez zastrzeżeń, pierwsza ma już 14, druga 8 lat

Za Sony dobre opinie i rzetelna pozytywna recenzja

Chciałbym kupić jutro bo jest Black Friday i jutro mam czas potem mogą być wyższe ceny, a ogólnie dużo pracuję i w tygodniu nie bardzo mogę to ogarnąć.

Może ktoś widział oba TV obok siebie i ma porównanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady, chociaż najbardziej miarodajny byłby test Panasonica który się jeszcze nie ukazał, miałbym prawdziwe porównanie do Sony.

Dlatego w końcu zamówiłem Sony, przyjedzie w środę, mam nadzieję że nie będę żałował.

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...