Skocz do zawartości
zabapl

LG Oled55c11 vs oled55C21la

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko mam oleda55c11 i mam problemy z użytkowaniem miałem już dwa serwisy i teraz serwisant zaproponował wymianę. Dostałem wiadomość od LG że proponują mi model oleda55C21la evo z tego roku. Czy ktoś posiada ten model czy warto się zgodzić na wymianę.

 

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zgodził. Mi podobnie wymienili CX na C1.
Nowsza matryca w C2 i widziałem w recenzjach, że popracowali nad detalami w czerniach. Chyba też sam system płynniej chodzi - nowszy procesor.

A co Ci się z dzieje z C1 i co wcześniej serwis robił?

Edytowane przez mati_luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się zgodził. Mi podobnie wymienili CX na C1.
Nowsza matryca w C2 i widziałem w recenzjach, że popracowali nad detalami w czerniach. Chyba też sam system płynniej chodzi - nowszy procesor.
A co Ci się z dzieje z C1 i co wcześniej serwis robił?
Dwa razy była wymianiana płyta główna bo telewizor sam się potrafił wyłączyć

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model C2 na pewno jest lepszy pod katem jasności od C1. Nie zastanawiaj się tylko bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesiadce na C2 z modelu B7. Tak jak koledzy wyżej sugerują - bierz C2 bez zastanawiania. C2 ma przewagę w obróbce obrazu względem C1 niemal na każdym aspekcie:

-lepsze odwzorowanie detali w okolicach czerni

-lepszy upscaling materiałów w niższej rozdzielczości

-lepsza natywna gradacja kolorów

-upłynniacz generuje mniej artefaktów, szczególnie w trybie cinematic movement

- webOS jest bardziej responsywny dzięki nowszemu SOC

Minusem C2 dla niektórych urzytkowników może być ograniczenie OLED Motion (wstawianie czarnych kaltek) do 60hz co czyni ten tryb praktycznie bezużytecznym. W C2 inaczej też rozwiązano problem zmiany średniej jasności obrazu APL. W C1 zmiana jasności przy przeskoku między scenami o różnej jasności jest rozłożona płynnie na klika klatek. W C2 zmiana APL jest bardziej agresywna, co niektórym osobom może bardziej przeszkadzać. Osobiści nie doświadczyłem żadnych problemów z APL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po przesiadce na C2 z modelu B7. Tak jak koledzy wyżej sugerują - bierz C2 bez zastanawiania. C2 ma przewagę w obróbce obrazu względem C1 niemal na każdym aspekcie:
-lepsze odwzorowanie detali w okolicach czerni
-lepszy upscaling materiałów w niższej rozdzielczości
-lepsza natywna gradacja kolorów
-upłynniacz generuje mniej artefaktów, szczególnie w trybie cinematic movement
- webOS jest bardziej responsywny dzięki nowszemu SOC
Minusem C2 dla niektórych urzytkowników może być ograniczenie OLED Motion (wstawianie czarnych kaltek) do 60hz co czyni ten tryb praktycznie bezużytecznym. W C2 inaczej też rozwiązano problem zmiany średniej jasności obrazu APL. W C1 zmiana jasności przy przeskoku między scenami o różnej jasności jest rozłożona płynnie na klika klatek. W C2 zmiana APL jest bardziej agresywna, co niektórym osobom może bardziej przeszkadzać. Osobiści nie doświadczyłem żadnych problemów z APL.
Dzięki wielkie zgodziłem się na c21 powinienem mieć już w środę. Jeśli chodzi o c1 to byłem zadowolony tylko problem miałem gdy włączałem telewizor wraz z dekoderem od bolsat box to telewizor się wyłączał bez powodu. Telewizor szczególnie potrzebny do netflixa i konsoli Xbox series X

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Damiano85 napisał:

Minusem C2 dla niektórych urzytkowników może być ograniczenie OLED Motion (wstawianie czarnych kaltek) do 60hz co czyni ten tryb praktycznie bezużytecznym. W C2 inaczej też rozwiązano problem zmiany średniej jasności obrazu APL. W C1 zmiana jasności przy przeskoku między scenami o różnej jasności jest rozłożona płynnie na klika klatek. W C2 zmiana APL jest bardziej agresywna, co niektórym osobom może bardziej przeszkadzać. Osobiści nie doświadczyłem żadnych problemów z APL.

A jak wygląda kwestia z odwrotnym problemem (ASBL bodajże) - w moim C8, gdy scena była długo ciemna, z jakiegoś powodu ekran ściemniał się jeszcze bardziej.

Udało mi się to cholerstwo wyłączyć w menu serwisowym, ale pamiętam, że któraś aktualizacja w C8 bodajże wyłączyła możliwość wchodzenia do tego menu (lub tylko wyłączania tej opcji). Gdyby nie udało mi się tego wyłączyć, to byłby to dla mnie totalny deal breaker. Niech mnie ktoś poprawi, ale nie kojarzę, by coś takiego było w oledach innych marek (nie natrafiłem na to w Panasonicu FZ800, ale może miałem go za krótko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PsiCore napisał:

Niech mnie ktoś poprawi, ale nie kojarzę, by coś takiego było w oledach innych marek (nie natrafiłem na to w Panasonicu FZ800, ale może miałem go za krótko).

Niestety jest to jeden z elementów zabezpieczających panele oled. Raczej u wszystkich producentów, a przynajmniej u większości. Tylko każdy producent może inaczej skonfigurować działanie. Również w zależności od rodzaju i generacji matrycy. Przez co może to być mniej lub bardziej widoczne dla użytkownika. Albo praktycznie niedostrzegalne, jak w Twoim przypadku z Panasoniciem.

Jak miałem C1, to na pewno raz zauważyłem, albo w Czarnej Wdowie, albo w którymś odcinku Hawkeye. Była dłuuga scena dialogowa dosyć ciemna. I wtedy tv się trochę przyciemnił.
Teraz na A80K na pewno raz zauważyłem, jak żona włączyła jogę z yt. Tam jest dosyć statyczny obraz i widziałem delikatne przyciemnienie. No i drugi trigger ściemniania, to wykrywanie statycznych elementów. O dziwo jak gram, to nie zauważam tego. Ale też nie gram w fify itp. Za to do końca nie wiem, czy na ostatnim meczu reprezentacji z Kataru nie doświadczyłem tego. Tvp 4K ma ogólne problemy z jakością, jasnością, kolorami itp. Ale chyba tv wykrywał belkę z drużynami i wynikiem. Bo jak były jakieś powtórki czy inne ujęcia, to obraz się rozjaśniał jak tylko znikała belka. A dosyć mocno podbiłem jasność, no i do tego transmisja w HDR.
Jutro jeszcze poobserwuję to zachowanie. Dobrze, że praktycznie na co dzień nie oglądam sportu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PsiCore napisał:

A jak wygląda kwestia z odwrotnym problemem (ASBL bodajże) - w moim C8, gdy scena była długo ciemna, z jakiegoś powodu ekran ściemniał się jeszcze bardziej.

Udało mi się to cholerstwo wyłączyć w menu serwisowym, ale pamiętam, że któraś aktualizacja w C8 bodajże wyłączyła możliwość wchodzenia do tego menu (lub tylko wyłączania tej opcji). Gdyby nie udało mi się tego wyłączyć, to byłby to dla mnie totalny deal breaker. Niech mnie ktoś poprawi, ale nie kojarzę, by coś takiego było w oledach innych marek (nie natrafiłem na to w Panasonicu FZ800, ale może miałem go za krótko).

W C2 jest ten sam problem. Dotyczy to filmów w HDR10 lub Dolby Vision. Już nie pamiętam jak się nazywa ta funkcja w menu serwisowym ale ją wyłączyłem. LG powinno dodać jakąś funkcje w menu telewizora by to wyłączyć bo naprawdę potrafi zrujnować niektóre sceny w filmach czy serialach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 12:05, mati_luk napisał:

Niestety jest to jeden z elementów zabezpieczających panele oled.

Tylko że nie rozumiem, na jakiej zasadzie ma to chronić panel? Jak przyciemnianie ciemnej sceny ma pomóc? Rozumiem przyciemnianie, gdy jest bardzo jasny element, szczególnie statyczny, ale tutaj jest to dla mnie nielogiczne.

Edytowane przez PsiCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia i myślę podobnie jak Ty. Tak sobie wymyślili producenci. Dla mnie logiki w przyciemnianiu już ciemnego obrazka nie ma w ogóle.

Wcześniej może nieprecyzyjnie napisałem. To jest po prostu jedno z dziwnych zachowań paneli oled, niekoniecznie mających zabezpieczać przed np. wypaleniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...