Skocz do zawartości
scotti33

Wielka prośba z dobrze TV Q - Oled 65-77c do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zwracam się z prośbą o poradę do forumowych ekspertów w doborze tv do nowego salonu. Szukałem jakiegoś dobrego tv w Q- OLEDzie, po marketach, to co zaproponowali mi sprzedawcy podałem niżej.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2

 

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3, 3-5m

 

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3

 

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost i bokiem

 

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać, ale może też wisieć

 

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku

 

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic LCD 58c

 

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra czerń, 120hz.

 

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k

 

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner TV, KonsolaPS5

 

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W okolicach 7h

 

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia

 

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy , gry typu Battlefield, piłka e-footbol, rozgrywki sportowe, 

 

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Może tylko Netflix

 

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 4-5h

 

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Nie ma reguły 

 

17. Preferencje co do wielkości? 65 - 75

 

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zużycie energii, cena

 

19. Preferencje co do marki ? Brak

 

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE

 

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10000

 

 

 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Możliwe

 

Jako że generalnie chce przeznaczyć na TV 10k w sklepie zaproponowali mi z 75c Samsung QE75QN85B. Zaś z Oleda LG OLED65C11LB, Samsung OLED S95B.

Generalnie w sklepie wyszło na to że w tym przedziale cenowym 77c to Qled zaś Oled 65c

Czym więcej czytaj tym mam większy mętlik w głowie. Oczywiście nie sugeruję tym co powiedział sprzedawca, chciałbym kupić jak najlepszy TV w tym przedziale i tutaj liczę na waszą pomóc.

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Czekając w prośbie

 

 

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 65c11 napewno bedzie sprawdzoną i najtańsza opcją. Samsung S95 to z kolei nowa technologia, z którą na początek może być troche problemów. Wybrać musisz sam, lecz w każdym razie polecam oled, w ciemnym pomieszczeniu bije nawet większego lcd na głowe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldo94

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź dodam tylko że salon mam powiedzmy jasny, tv stoi tak ze 2 metry od podwójnych drzwi tarasowych.

Ciemno jest gdy gram bo zazwyczaj zasiadam tak o 21 gdy kobieta u góry ogląda swoje M jak miłość default_smile.png

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

@Waldo94
A jeszcze jedno pytanie do Ciebie a może ktoś inny podpowie.
Sugerujesz Oleda, ok generalnie skłaniam się do 77c bo pewnie jak kupię 65c to be żałował że nie kupiłem większego. Rozumem że budżet muszę troszkę nagiąć i dorzucić ciut więcej i znalazłem taki sprzęt LG OLED77B23LA, jak on ma się do Twojej propozycji.
Czy coś Tobie,wam jest o nim wiadomo?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria B jest niżej pozycjonowana od C. Zasadniczo podobne tv, z tym że C jest jaśniejszy. Na pewno między modelami z tego samego roku. Tylko w Twoim przypadku mówimy o zeszłorocznym C1, a tegorocznym B2. Niestety nie śledziłem serii B. Poczytaj testy obu modeli, bo może się okazać, że w tym roku Lg zwiększyło trochę jasność i będzie porównywalna do C1. A zawsze masz modelowo nowszy tv. I może inne aspekty na plus.

Ja mam podobną odległość z kanapy do tv i czasem 65” wydawał się mały. Cieszę się, że zmieniłem na 77” jak tylko nadarzyła się okazja. Więc dobrze rozważ wielkość nowego tv i opcje nagięcia budżetu do większego.

I również mam za plecami duże okna. Jak jeszcze jest widno i świcie mi w tv, to przyslaniam plisy i jest ok. A i tak większość seansów wieczorem ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati_luk
dzięki za odpowiedź, raczej też skłaniam się na większy ekran tj.77c za kilka dni udam się sklepu i porównam różnice między neo qledem a oledem jeśli nie będzie BARDZO dużej różnicy to chyba skłonie na tej neo bo teraz jest przecena o prawie 2k. No właśnie na tego Oleda też jest i praktycznie są w tej samej cenie. I weź tu bądź mądry ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że w jasnym sklepie ciężko będzie Ci sprawdzić pewne rzeczy ;)

na pewno qled może zrobić efekt wow przez większą jasność maksymalną, zwłaszcza jak oba będą blisko siebie. Ale też większość tv w trybach sklepowych jest ustawione w tryb obrazu żywy lub pochodny. Postaraj się wziąć pilota od tv i ustawić najlepszy tryb w danym tv. Kinowy czy coś podobnego.

i jeszcze jedno - przygotuj sobie na pendrivie jakieś materiały testowe, bo możesz nie mieć neta i połączenia z YouTube. Pościągaj gotowe materiały. Będziesz mógł sprawdzić np w wiedzie jak działa lokalne wygaszanie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, scotti33 napisał:

@Waldo94

A jeszcze jedno pytanie do Ciebie a może ktoś inny podpowie.
Sugerujesz Oleda, ok generalnie skłaniam się do 77c bo pewnie jak kupię 65c to be żałował że nie kupiłem większego. Rozumem że budżet muszę troszkę nagiąć i dorzucić ciut więcej i znalazłem taki sprzęt LG OLED77B23LA, jak on ma się do Twojej propozycji.
Czy coś Tobie,wam jest o nim wiadomo?
 

To model na ten rok, ale ze starszą generacją matrycy. Moim zdaniem lepiej szukać 77C1 i może nawet będzie troche taniej.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...