Skocz do zawartości
Maciej Nowacki

TV na ścianę za max 6000zł (55cali i przylegający do ściany)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 26m2 (salon łączony z kuchnią)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost, sporadyczne przypadki patrzenia pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? koniecznie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wymagania dość specyficzne - brak widocznych kabli, TV MUSI przylegać do ściany
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? sporadycznie konsola PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 5h max
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? streaming online (Netflix, HBO, Disney+)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raz na 2-3 tygodnie, więc baaaardzo sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? max 55 cali (ściana na której ma wisieć TV ma 150cm szerokości, 65cali wejdzie też ale na styk)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kable
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Właściwie wszystko jest ujęte w formularzu, to co mnie najbardziej interesuję to montaż TV. Otóż będzie on wisiał w dość dziwnym miejscu i z tego względu z TV nie mogą wystawać żadne kable a TV musi przylegać do ściany. Poniżej mały rzut mieszkania (proszę nie sugerować się rozmieszczeniem mebli - przykład od dewelopera)

Dlaczego musi przylegać do ściany? Otóż patrząc na zdjęcie niżej to od lewej strony jest korytarz. Wchodząc do salonu lub idąc z innego pomieszczenia z lewej, jeśli TV nie będzie wisiał idealnie przy ścianie, będą widoczne kable, ramię - ogólnie cały tył telewizora

Niestety ale z tego co się orientowaliśmy są tylko dwa TV które spełniają wymagania:

- Samsung The Frame w którym połowa ceny do możliwość zmiany ramki a obraz jest lekko mówiąc średni

- LG OLED G2, który jest super ale model zeszłoroczny już nie jest dostępny (w Wwie widziałem jeden który stoi od roku na ekspozycji...) a model z 2022roku kosztuję lekko ponad 10 tys. zł.

 

Czy są jakieś alternatywy, ewentualnie sposoby na zabudowę całego tyłu żeby to z boku wyglądało po prostu jakby wisiał obraz? Dodam, że ściana jest z gazobetonu i jest na tyle mało miejsca że można ewentualnie parę centymetrów wbić się w ścianę za TV

 

Pozdrawiam

Screenshot 2022-10-04 at 21-24-36 PROJEKT - A 39.pdf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie taką samą sytuację i też wybieram do salonu między tymi dwoma modelami bo tylko one gwarantują to co chcesz/chcemy osiągnąć. Idę we frame 85" bo jest o niebo ciekawszy do salonu jeżeli chodzi o wygląd i elegancję. Niestety trzeba w tym momencie iść na mały kompromis z jakością obrazu (ja akurat wieszam jeszcze projektor wysokiej klasy więc łatwiej mi się z tym pogodzić). Ale nie ma co przesadzać: to jest do salonu spoko telewizor 500 nitów plus itd., który ma wszystko co potrzeba na lata. Jednak nowa powłoka antyodblaskowa obrazu na 2022 rok robi mega mega robotę gdy jest słońce (totalnie nic się nie odbija, jest mat) albo gdy odpalisz tryb "obraz na ścianie" - serio ale wygląda to jak prawdziwy obraz na płótnie. W OLED wszystko będzie się odbijać jak w lustrze - to normalny telewizor do kina domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że ktoś ma podobny problem co ja ;)
Szczerze to bym wziął tego LG bo akurat słońce tak bardzo nie wpada do salonu żeby odbijało się od ekranu, ale żeby ten model 2022 zszedł z 10k do tych 5-6 to minie z rok pewnie albo i lepiej więc zdecyduję się na tego The Frame

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam frame 2022 75cali od maja i polecam .Najlepiej wyglądają obrazy malowane farbą olejną.Co do Obrazu oled (w sypialni)wygrywa ale nie jest tak źle .do filmów i tak najlepiej duzy calarz więc tylko projektor.

Gmeru sprawdzałem 85 cali pod względem wyświetlania obrazu i oczywiście moje subiektywne zdanie ale obrazy w trybie the frame są za duże nienaturalne w porownaniu do tradycyjnych obrazów .porównaj 75 i 85 z włączonym trybem the frame.

Ja zdecydowałem się na frame w tym roku bo nowa powłoka robi naprawdę robotę.do oglądania w dzień w sam raz.wieczór to projektor .

 

 

ps .No i od razu polecam dokupić dodatkową ramkę ona już w 100% pozwala oszukać ,że to obraz a nie tv

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, llukk napisał:

obrazy w trybie the frame są za duże nienaturalne w porownaniu do tradycyjnych obrazów

Mocno mnie zaciekawiłeś ta myślą. Mógłbyś wyjaśnić, co jest nienaturalne lub za duże?

Pomijam oczywistą oczywistość, że to "nienaturalny" wyświetlacz, a nie np farby olejne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkość obrazu .

No właśnie we frame 2022 oczywista oczywistość ,że to wyświetlacz ,a nie farba olejna nie jest tak oczywiste😀

PS.dużo gości dopiero po włączeniu trybu tv he he ,dowiadywała się ,że to nie obraz.nawet z bliska dobrze dobrany obraz olejny może nie zostać odróżniony czy to tv czy obraz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sk_uter napisał:

Co za projektor masz?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

RS540.

Godzinę temu, llukk napisał:

wielkość obrazu .

No właśnie we frame 2022 oczywista oczywistość ,że to wyświetlacz ,a nie farba olejna nie jest tak oczywiste😀

PS.dużo gości dopiero po włączeniu trybu tv he he ,dowiadywała się ,że to nie obraz.nawet z bliska dobrze dobrany obraz olejny może nie zostać odróżniony czy to tv czy obraz 

Kurde ok, jeszcze przyjrzę się tym wielkościom. Z góry założyłem, że zamówię 85".... Ale zdaje sobie sprawę, że trochę wielki jak na imitowanie obrazów chociaż ten patent w 2022 roku jest dla mnie mega dobry z tą powłoką (na CES w styczniu sporo się z tych tv szkoliłem i jak gość z Korei zapalał zapalniczkę przed ekranem to właściwie nie było widać płomienia a we Frame 2021 mocno było widać odbicie). Tak jak napisałeś: ta imitacja płótna jest kosmicznie dobra i można się nabrać bez żadnego problemu z tak matową powłoką. Mam salon mega w słońcu więc ta powłoka wydaje mi się po prostu obowiązkowa chociaż muszę sprawdzić ile on ma w SDR bo przecież to jest też kluczowe pod słońce. A pewnie nie jest to jakaś duża wartość jak zerkałem na rtings bo frame jeszcze nie było kiedy przetestować a miałem brać już niedługo do redakcji 😕 .

5 godzin temu, Maciej Nowacki napisał:

Miło wiedzieć, że ktoś ma podobny problem co ja ;)
Szczerze to bym wziął tego LG bo akurat słońce tak bardzo nie wpada do salonu żeby odbijało się od ekranu, ale żeby ten model 2022 zszedł z 10k do tych 5-6 to minie z rok pewnie albo i lepiej więc zdecyduję się na tego The Frame

Myślę, że cena > oczekiwania > wygląd itd. da radę i będzie bardzo ładnie to wyglądać. W końcu dla takich zastosowań wymyślono ten telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow cenowo drogo taki projektor, do 10 tys da radę coś kupić sensownego czy nie ma szans?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, llukk napisał:

wielkość obrazu .

 

32 minuty temu, Gmeru napisał:

Ale zdaje sobie sprawę, że trochę wielki jak na imitowanie obrazów

To jednak mnie zaskoczyliście ;) Dla mnie obraz wielkości tv 65-85" jest średnim obrazem. do dużych płócien jeszcze daleko...

2 godziny temu, llukk napisał:

PS.dużo gości dopiero po włączeniu trybu tv he he ,dowiadywała się ,że to nie obraz.nawet z bliska dobrze dobrany obraz olejny może nie zostać odróżniony czy to tv czy obraz

Poważnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Kurde ok, jeszcze przyjrzę się tym wielkościom. Z góry założyłem, że zamówię 85".... Ale zdaje sobie sprawę, że trochę wielki jak na imitowanie obrazów chociaż ten patent w 2022 roku jest dla mnie mega dobry z tą powłoką (na CES w styczniu sporo się z tych tv szkoliłem i jak gość z Korei zapalał zapalniczkę przed ekranem to właściwie nie było widać płomienia a we Frame 2021 mocno było widać odbicie). Tak jak napisałeś: ta imitacja płótna jest kosmicznie dobra i można się nabrać bez żadnego problemu z tak matową powłoką. Mam salon mega w słońcu więc ta powłoka wydaje mi się po prostu obowiązkowa chociaż muszę sprawdzić ile on ma w SDR bo przecież to jest też kluczowe pod słońce. A pewnie nie jest to jakaś duża wartość jak zerkałem na rtings bo frame jeszcze nie było kiedy przetestować a miałem brać już niedługo do redakcji 😕 .

Moja skromna rada ,aby sprawdzić czy obraz the frame  tej wielkości będzie Ci się podobał zamów plakat porównywalnej wielkości i zobacz czy Ci czy domownikom odpowiada .Wiadomo inny jest odbiór tv gdzie mamy ruch a inaczej gdy obraz jest statyczny.Powiem jeszcze ,że czujnik ruchu działa perfekcyjnie .można wybrać określony czas ,którym jeśli tv nie wykryje ruchu obraz się wyłączy jeśli ponownie wykryje ruch włączy . jest także czujnik oświetlenia tzn jesli go nie wykryje także się wyłączy.No i największą frajda dla domowników ,że każdy wybiera obraz ,który jest wyświetlany kilka dni ,a następnie wybiera inny.(oczywiscie po wykupieniu abonamentu rocznego) Sądzę ,że kupując frame bez tego abonamentu dużo tracimy.chyba ,że ktoś jest "stały w uczuciach" i ma ulubiony obraz ,którego ustawi na zawsze..

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...